Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво предпочитате: еbook или обикновена книга

134 гласували потребители

1. 1. Какво предпочитате да четете ?

• e-book
      65
    • обикновена книга
      66

Препоръчан отговор

Тъй като доста време се рових из форумите за книги, ми стана интересно какво предпочитат хората - еbook или нормална книга.

Аз лично избирам обикновената книга. Някак си не мога да се съсредоточа, когато чета от компютъра. А и е много по-приятно да четеш в леглото отколкото на стола пред РС-то.

Е това е моето мнение :baby: . Сега е ваш ред Публикувано изображение

Редактирано от Trichocephalus
доабвена анкета (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 182
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Метрото! Около час на ден (С чакането на мотрисата), идеално уплътнение на времето.

След Хари Потър имам тренинг да стоя на един крак в тролея, да се държа горе високо за лоста с едната ръка, а в другата да се мъдри Ордена на феникса, докато някой се е облегнал отзад на мен. Чудничко

В момента въпросът е доста болен за мен. Имам половин стая вкъщи с книги, които просто няма къде да сложа и заради тях не мога да си използвам стаята като хората. Ако бях взел в хартиен вид всичко кое

Предпочитам нормалната,наскоро се сдобих с колекцията на "24 часа" и съм си ги подредил хубавичко.Сега не ми се чете ама ще им дойде времето.Иначе в нета си тегля елетронни варианти на разни списания за компютри и т.н.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновената книга си е за предпочитане. Усещането е друго, пък дори и миризмата на книга допринася отчасти за усещането при четене. Екрана на компа пък дори и тфт ми дразни очите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормалната! Аз лично се съмнявам, че тя ще бъде изместена в скоро време. Просто удобството при четенето на нормалната е много по-голямо - поне при сегашните технологии...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено нормална книга. Усещането е друго. Дори и при специализирана литература е много по-удобно да разполагаш с книжното тяло. Поне при мен е така. Независимо , че на компа имам качени сума ти ръководства, списания и романи. То те са само за бързо търсене или чакат за печат. :bye: Да не говорим, че е крайно неудобно да халосаш комар с компютъра си. :baby:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е, че при електронния вариант се губи магията на това да вземеш книгата в ръка и да се отпуснеш удобно и да започнеш да четеш. Но тъй като ползвам един палм топ това реши този проблем и сега, след като имам свалени книги в ел. формат си ги чета по този начин, не виждам кой знае каква разлика. Най-неудобната част иначе е седенето пред компютъра - това разваля всичко Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хардуерното копие си е най-доброто :) По-лесно се чете, а на компютър винаги ти се уморяват очите, с какъвто и монитор да си. Да не говорим, че можеш да си отбелязваш различни неща, да си подчертаваш. Вярно, че за някои публикации електронния вариант може да е малко по-удобен с това, че може да има пряки линкове към различни източници, които са ползвани. Все пак това е основно при ръководства или публикации, а аз мисля, че темата се отнася повече за художествена литература. За нея 2 мнения няма - съвсем обикновената книга винаги ще бъде за предпочитане!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Не мога да си обясня защо всъщност предпочитам книгата на хартия. При еBook обикновенно е гратис,лесно се търси в нея , има препратки,не заема място, може да се обработва текста,не старее,не събира прах и не се уврежда като хартиената.Допускам че след 5г бикновенните книги ще са под 50%от пазара. Може би, ако си купя нов монитор ще спра да търся харията! :shake_puter:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

101% нормалната книга.На компютъра винаги ти се зомбира погледа,пък ако ще и да е TFT.Да не говорим за турбинния звук на твърдия диск фученето на вентилаторите и наказанието на стола. Иначе и аз отдавна мечтая да се оттърва от книжните павета вкъщи - наистина голям проблем.Надявам се в скоро време да се появат повече и по-добри електронни четци за целта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се присъединя и аз към всички до тук - определено предпочитам хартиеното издание. Обичам да си легна, да се отпусна и да се наслаждавам на съдържанието, пък ... така се и приспивам :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Електронен вариант. Но не чета на ПЦ-то. За целта съм си купил ПДА Dell Axim X30 и чета от него. Невероятно удобство е. Качил съм на него десетки книги които ми харесват и преди да легна ча пат си чета. Не ми трябва лампа да свети, паралелно мога да си слушам и музика. Мога да се обръщам както ми е удобно. Другото удобно удобство е, че когато не ми се чете, си лежа и сърфирам в Интернет през WLAN роутер-а (браво на екипа на Kaldata дето е направена олекотената версия на форума - пасва перфектно за ПДА) или гледам филм от настолния ПЦ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

предпочитам на хартията въпреки че електронните са много по-достъпни но да се облъчвам на този монитор с часове ... :whist:

Редактирано от pirx (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз съм за добрите стари книги-така и не възприемам роман от екрана (може би си внушавам,но не ми се струва "истински").

Имам доста добра колекция от книги в къщи и с удоволствие си ги чета и препрочитам,когато имам време и това ми действа успокояващо,за разлика от електронните на екрана-за мен работата на компа е работа,а не удоволствие..... Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се присъединя и аз към всички до тук - определено предпочитам хартиеното издание. Обичам да си легна, да се отпусна и да се наслаждавам на съдържанието, пък ... така се и приспивам  :whist:

<{POST_SNAPBACK}>

Абсолютно съм "ЗА".Не,че не чета на компютъра,но друго си е да се излегнеш,да ти "замирише"на книга...и след 10мин.съм заспала... Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обичам мириса на стара библиотека.Харесвам аромата на страниците на книгите,обичам как страниците на чисто новите книги са залепнали една за друга.Какво би могло да измести добрата стара книга?Нищо...Предпочитам обикновения вариант,мисля че няма повече нужда да обяснявам защо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз обичам повече обикновената книга, не заради мирис, усещане, а просто защото се чувствам по-добре със самата книга в ръка. Пък и продължителното взиране в монитора, за да чета нещо не ми се отразява добре и почват да ми сълзят очите, да не говорим, че стават кърваво червени.. ужас направо! Макар понякога да се налага от компа, хич не е за предпочитане, но като няма друг избор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз предпочитам хартиеният носител :baby: Когато съм на работа тогава чета електронния вариант поради ред причини. Но най ми е добре да се отпусна на дивана с табуретка под краката и да си чета книгата в класическият и вариант.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз предпочитам хартиеното издание .. но не предебрегвам електронното .. даже последно време наблягам на него ... само че книжките си ги качвам на телефона много по удобно е за четене в трамвая или автобуса .. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хартия или PDF няма никакво значение за мен. Важното е да пише това, което искам да разбера... Публикувано изображение. Важна е информацията, а не носителят й.

Редактирано от crassus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старото си е най-изпитания метод ;) С книжката в рачичка и на диванче в креватче и това е!Незаменимо е! Е поне според мене :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля досегът с хартията скоро ще бъде изместен, но на мен ми е също толкова удобно да си чета в леглото от лаптопа. Да не забравяме и това до каква невероятно богата гама от заглавия имаме достъп през компютрите без пари, а колко струва една луксозна книга.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обичам старите книги и навън да вали....

Но сега просто си ги намирам в електронен вид след което си ги принтирам :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старото си е най-изпитания метод :help: С книжката в рачичка и на диванче в креватче и това е!Незаменимо е! Е поне според мене :)

<{POST_SNAPBACK}>

много ясно книга мога да чета цял ден.. почти а на компютара повече от 4 часа и :wors: да ти е в рацете книгата мириса й:) това си е истината
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване