Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Абсолютно точно казано. Всички тия години вече, общувайки си в тая тема разбрахме доста за начина на мислене/ по скоро схванахме къде спира реалното мислене при "вярващите" /.

Точно мисля в тази тема стана въпрос, че джамията всъщност не била изобщо необходима на мюсулманина за да си извърши молитвата. Е тогава от какъв зор се строят нови джамии в селца с 100-200 човека, че може би и по-малко. Целта е повече от ясна, маркиране един вид на завладяна територия. :jumping11:

На огромно количество от зададените в темата неудобни въпроси, не се отговаря изобщо или се правят комични опити за изместване на темата на разговора. Алия е най забавната в тоя смисъл, макар че и всички останали не правят изключение.

Та и аз очаквам да чуя мнението ви за дейността на въпросната фондация, както преди време чух мнението на Диин за терористите от гара Буново. Те милите били борци за справедливост и затова съвсем законно са взривили вагона със свирепите майки с деца.

Я пак си препрочети съответните постове преди да пишеш глупости за джамиите или за гара Буново ..Маркирането май ти е фикс идея, джамиите също, а въпроса за малцинствата в Бг , особено за турците ти бърка постоянно в здравенцето :rolleyes:

Смешно е на морал да ни учи някой, който одобрява варварските членоувредителни санкции на шериата или приема за напълно естествено отстъпниците (отказалите се от исляма) да бъдат убивани.

Смешно е лицемери отричащи изобщо убиването да ни учат на морал, след като точно техни единомишленици са виновни за огромната част смърт и злочестина по света .. Смъртта е част от живота, хората убиват за едно или друго.. за добро или лошо...това са фактите, както е факт че човешката природа е предимно егоистична ....

.........................

хаха.. е няма как да стане дискусия с теб, щом обръщаш гръб на такива очеИЗВАДНИ факти.

още по лошото е ако ги осъзнаваш тези факти, но заради "догмата" ги смяташ за нормални ?

тогава си още по зле.

съжалявам те. и надменното ти отношение което прозира на "уж начетен човек" , за съжаление се опровергава напълно.

Като говорим за мазане ,я се върни назад и си припомни че сме обсъждали въпроса достатъчно... Или продължавай да се правиш на ни лук ял, ни лук мирисал ... Това което аз смятам за нормално, на теб няма да ти хареса, защото нито имаш познанията, нито си достатъчно начетен за да бъдеш страна по въпроса.... Когато гледаш само от своята си камбанария, и своите си първични и атавистични страхове и комплекси , няма смисъл изобщо от обяснения...

Можеш да се допиташ до Нео ( и сие ) ,те ще ти обяснят задоволително за теб нещата....

П.С А м/у другото, какво стана със забранените арабски книги да подсетя, някои щяха да ни доказват че са иззети такива, и че има такива забранени книги в Бг...

Редактирано от Subay (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смешно е на морал да ни учи някой, който одобрява варварските членоувредителни санкции на шериата или приема за напълно естествено отстъпниците (отказалите се от исляма) да бъдат убивани.

Фактора на страха е силно мотивационен уважаеми г-н философ.И превантивен.

Не е ли смешно,че ти черпиш моралното си поведение от еволюцията,т.е. човекоподобните маймуни.И те си имат семейства,общество.Тяхното правило е: аз ще ти помогна ако ти ми помогнеш-това е философията на човекоподобната маймуна,която ти като еволюционист копираш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пак си препрочети съответните постове преди да пишеш глупости за джамиите или за гара Буново ..Маркирането май ти е фикс идея, джамиите също, а въпроса за малцинствата в Бг , особено за турците ти бърка постоянно в здравенцето :yanim:

Смешно е лицемери отричащи изобщо убиването да ни учат на морал, след като точно техни единомишленици са виновни за огромната част смърт и злочестина по света .. Смъртта е част от живота, хората убиват за едно или друго.. за добро или лошо...това са фактите, както е факт че човешката природа е предимно егоистична ....

Като говорим за мазане ,я се върни назад и си припомни че сме обсъждали въпроса достатъчно... Или продължавай да се правиш на ни лук ял, ни лук мирисал ... Това което аз смятам за нормално, на теб няма да ти хареса, защото нито имаш познанията, нито си достатъчно начетен за да бъдеш страна по въпроса.... Когато гледаш само от своята си камбанария, и своите си първични и атавистични страхове и комплекси , няма смисъл изобщо от обяснения...

Можеш да се допиташ до Нео ( и сие ) ,те ще ти обяснят задоволително за теб нещата....

П.С А м/у другото, какво стана със забранените арабски книги да подсетя, някои щяха да ни доказват че са иззети такива, и че има такива забранени книги в Бг...

Аз няма да се връщам да чета нещо дето вече съм го чел. Ти трябва да си опресниш паметта явно. Най смешното е , че можеш пак да си кажеш приказката, ще те прочетем отново, ако си променил нещо гледната точка. Комплексарчето винаги обвинява другите в собствените си комплекси, това е стара истина.

Това че човекоподобните зверове убиват хора , не е разумен довод . Това че приличаш на човек, говориш и пишеш не е гаранция, че си такъв. Кои са лицемерите стана достатъчно ясно в хода на дискусията.

Е имате си оправдание, лингама на Шива е виновен за заблудите ви. :yanim:

Смъртта е част от живота, но само този които може да създава живот има право да го отнема. И няма човек който да има това право. Защото хората все още не са успели да създадат живот, надявам се и никога да не успеят. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Животът е борба” По-силният побеждава. Слабият е осъден да бъде унищожен и забравен. Това е ''еволюционен морал''.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли смешно,че ти черпиш моралното си поведение от еволюцията,т.е. човекоподобните маймуни.И те си имат семейства,общество.Тяхното правило е: аз ще ти помогна ако ти ми помогнеш-това е философията на човекоподобната маймуна,която ти като еволюционист копираш.

:yanim: :yanim: :yanim:

Невероятно е как успя да родиш тия бисери! Директно за златния фонд отиват! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И след като са ги преглеждали 6 месеца ( ако изобщо са ги преглеждали де, а не просто заяждали с цел да откажат човека от внасянето им ) ,и са пуснати, са позволени ...

А забраненото си го пише в Конституцията и законите на България .... А не във фантазиите на някои си хорица с комплекси от исляма ...

Subay,както на badr,така и на теб ще се опитам да ти го обясня простичко.Някои хора имат нужда от неграмотно,необразовано население(етноси)в различни крайща на света,за да си оправдаят заплатите и милярдите $,които харчат годишно за "борба с тероризма".

А това,което ще си набия в главата или не-откога е Ваша работа на вас "правоверните"?!

Я моля,моля да се откажете да изземата функциите на Всевишния?!Откога един стол казва на майстора какво е редно или нередно да се прави,или пък съди другите столове,че са различни от него?!Защото вие ми се струва правите точно това-съдите другите столчета(в това число и мен,и други участници във форума),че имаме различно мнение по някои въпроси,и отказваме да споделим вашата "вяра".Лицемерие до шия!

Но да си спомним,че така,както един човек съди другите-така ще бъде съден и той самият един ден. :yanim: Е,там и времето казват,че тече по-различно оттук,тъй че малко се поспрете,и замислете преди да пишете,и сипете хили.(Това е просто мое мнение,което споделям с Вас.)Само и ЕДИНСТВЕНО Аллах решава!Ако някой се има за Бог-е,ноу комент,той/тя си знае последствията предполагам,а ако не ги знае-ще ги научи рано,или късно,според зависи колко е твърдоглав/а.Пък и във ВСЯКА Свещенна Книга убийството е ЗАБРАНЕНО!Но да,всеки човек има т.нар. свободна воля и може да наруши тази забрана.Но после "глобата" си е за на негова сметка и няма как да се измъкне,или да откаже да плати.Но явно някои хора Его-то ги води за носа и те имат нужда да тъпчат останалите,което говори доста зле за тях самите,и личната им себеоценка,и отношението към тях самите.Но всеки с избора си!Но ми е интересно защо толкова някои се засягат от това,че другите са различни и така обиждат като откажеш да си като тях,и дори,ако си в някоя арабска страна са готови(и го признават)да те осъдят на смърт?!Къде отиде вярата?Където отиде Истината?!Къде отиде СМИРЕНИЕТО?!Ами МИЛОСТТА?!!КЪДЕ?!!И ОТКОГА тези хора са наместници на Аллах на Земята?!Понеже,доколкото аз знам в исляма човек няма нужда от посредници между себе си и Бог?!?

Andrei1818,не знам какво искаш толкова да кажа с по-малко думи?!А и нали знаеш,че едно написано нещо всеки си го разбира според това той самия какви разбирания има. :yanim: Тъй,тъй-всеки заслуженото!Намасте. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Животът е борба”

По-силният побеждава. Слабият е осъден да бъде унищожен и забравен.

Това е ''еволюционен морал''.

За щастие и понятията ви за сила и слабост са мътни. "Еволюционен морал" казваш. Къде го прочете това или ти успя да го сътвориш? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах,Aliah,поредните бисери.Значи хвани като начало и си отговори кои думички съдържа думичката "еволюция",и после пиши бля-бля.Второ,ако черпиш моралното си поведение поради страх-еми всеки път,когато този страх го няма-ще колиш,ще бесиш,и ще се е*еш като за последно.Мисля,че положението в Европа го доказва напълно това нещо.Страхът е за тълпата,за мнозинството хора,които (чети добре)НЯМАТ никакъв морал и им е нужно някой да ги контролира,и да имат страх,инак ще стане наистина кофти.

Човек,който е истински вярващ-той/тя просто вярва и знае Истината.А и страх да имаш от това,което си,или Създателят-странна работа.Това означава,че,за да имаш страх-имаш скрити желания,които подтискаш.Е,като си мислиш,че никой няма как да разбере-ще си съгрешаваш "тайничко",а инак ще парадираш с твоя псевдо-морал(защото за мен е точно това).Най-любопитното е,че такива "моралисти" най-често са изпращали на смърт(а може би все още го правят някъде по света)хора,които им напомнят за тях самите или са направили нещо,което,и те самите правят.Но едните са го направили открито или са ги хванали-и "моралистите" изпитват потребност да ги заклеймят пред обществото,да ги осъдят,порицаят,хулят,и убият(или да насъскат обществото да ги убие),за да може да са спокойни,че те самите няма да бъдат хванати да вършат техните собствени гадости.Тъй де,как може един човек да хвърля камъни по една прелюбодейка,а самият той да е прелюбодеец?!Някак е лишено от логика,нали?!(Да,ама не.)И точно този начин на мислене на масата се използва за манипулация.

П.С.:Междодругото не знам доколко си запозната с взаймоотношенията на човекоподобните маймуни,но и при тях трудно човек може да види някои зверщини,които някои "вярващи" вършат.И по твойта съща логика-значи християните скрили Мухаммед(С.А.С.)е трябвало да поискат първо нещо,и чак после да го пускат в Църквата,а те бунаците,понеже са били хора са пуснали вътре Пророка(С.А.С.),и по този начин са го спасили,както,и религията ислям.А и твойта философия не е ли същата-аз ще ти помогна,ако си мюсюлманин/ка-инак ми се махни от главата?!Пък и преди няколко страници ти самата беше написала,че нямало такова нещо наречено философия,и ти също нямаш никаква(дори житейска)философия,а сега пишеш,че,дори маймуните имали някаква философия(да не излезе,че маймуните са по-осъзнати от някои хора накрая,че поне знаят какво имат и как да го използват?!)?!Намасте. ;)

Редактирано от Blue_Star (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си последният човек, който може да коментира моите спосбности.Но щом те удовлетворява може да ги считаш за незначителни.

Ти май трудно схващаш.Нямам никакви данни за дейността на тази фондация.Няма версия на исляма наречна ухабизъм.Отношението си вече го заявих.Баш сектант съм и получавам милион месечно.

Отношението на ВМДС и мюфтийството се изразява от ВМДС и мюфтийството.

Е по скоро е обратното. Ти си този който изръси наглата лъжа, че не съм имал висше образование, или забрави? Не че това имаше някаво отношение с разискваната тема. Възможностите ти в моята област не са незначителни, а просто липсващи, можеш ли да го стоплиш или да ти го обясня малко по подробно? Но да се оптваш да обясняваш всичко от собствената си куличка е много забавно, а ти явно смяташ, че твоята куличка е най убавата и най високата, ама е сигурно, че едва ли е така.

Е това че ти нямаш данни, не значи че няма такава дейност. Е щом казваш, ще се съгласим с теб, ухабизъм няма. Ама на 33 октомври. ;) Сега е още рано.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

............

ехе,Блу пак се разсърди.

Ще ми обясниш ли с две думи от къде идва морала на атеиста?После ще продължим,ин ша Аллах.

И спри да генерализираш в заключенията си,ти не знаеш кой според какви намерения извършва действията си.

Някои желания е по-добре да останат подтиснати за твое добро,не си ли съгласна?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно Алиа. Страхът е мотивационен и превантивен фактор. Но само в примитивното и с извинение камиларско световъзприятие страхът е ОСНОВНИЯТ и дори единствен фактор,който гарантира стабилността на социума. Освен да се страхуват, уважаема Алиа, хората са способни и да разграничават и да осъзнават. Само децата, невежите и инфантилните имат нужда от небесния баща с тоягата, който да ги вкарва в правия път.

Тяхното правило е: аз ще ти помогна ако ти ми помогнеш-това е философията на човекоподобната маймуна,която ти като еволюционист копираш.

Това Алиа се нарича реципрочен алтруизъм. Можеш да го откриеш навсякъде из Вехтия Завет, който е един от източниците на Корана. Не това е източника на моето схващане за морал, добродетел, етика, но това няма нищо общо с темата, която коментираме... Отново не получих никакъв отговор на въпросите, които зададох. Наистина ли сте толкова несъобразителни и безпомощни, че единствената тактика, която ви се отдава е да отклонявате темата в друга посока. Моля, постарайте се повече, ако искате да звучите поне малко по-убедително. Или ви е все тая? Като апологети на исляма, уважаема Алиа, вие сте пълни аматьори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ехе,Блу пак се разсърди.

Ще ми обясниш ли с две думи от къде идва морала на атеиста?После ще продължим,ин ша Аллах.

И спри да генерализираш в заключенията си,ти не знаеш кой според какви намерения извършва действията си.

От здравия разум. Който е напълно или почти липсващ в много от "вярващите". А и представата ти за атеизма е доста извратена, също като и представата ти за вярата. Подтиснати желания - това звучи чудно.

хах, Скепсис ме е изпреварил и то как!!! :P:wors: :wors: Намасте!

Редактирано от WhiteHart (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намасте! :P:wors: :wors: Уф, падна батерията на лаптопа и трябва да го заредя... Трябва да отворим една тема за това дали вярата ни прави по-добри, щото това е един от основните аргументи на теистите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"subay", първо прочети към кого ми е насочен поста

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=158939&view=findpost&p=1814578

и го препрочети , защото нямам намерение да преповтарям толкова елементарни неща, които тук всячески замацвате.

дори нещо повече, бих обобщил че осъждам всяка религия , и всеки , който изповядва и разбира по този начин нещата - че с една "догма" можеш да зачеркнеш все едно не съществуват радикалните ислямски течения, със стотици хиляди последователи, и поддържани на държавно ниво !

и не съм аз този с "комплексите" от "камбанарията" си, а сте точно вие, защото изсмуквате от 9 кладенеца вода, как това или е нормално, или не пишело никъде.. значи не съществувало .

все едно християнин да каже... в 10 божи заповеди пише "не убивай" , следователно между християните няма убийци. глупава теза, далеч от реалното, нали ? но вашето е същото. щом в догмата пише, значи друго не е вярно. дори в исляма теченята са в още по гомляма крайност точно и именно заради тълкуванията.

хех...

относно взривената джамия, и другите примери и атентати по погранични райони и т.н.. какво нзачи "не се знае КОЙ срещу кого се взривили" ???

знае се и то мн добре.

те си поемат дори и отговорност за това, и сами си казват че който не изповядва "правилния ислям" /или нещо такова/ значи трябва да мре.

и това си е ФАКТ. къде го пише,и кой проповядва не знам /въпреки че лидерите се знаят повечето/ , но е ФАКТ.

и пак казвам - такова надменно отношение, със обиди към мен/или други/ за "комплекси и ограничени камбанарии " моля да си ги спестите, като поне един отговор на предоставените /не само от мен/ въпроси не можете ясно и точно да кажете.

Отново не получих никакъв отговор на въпросите, които зададох. Наистина ли сте толкова несъобразителни и безпомощни, че единствената тактика, която ви се отдава е да отклонявате темата в друга посока. Моля, постарайте се повече, ако искате да звучите поне малко по-убедително. Или ви е все тая? Като апологети на исляма, уважаема Алиа, вие сте пълни аматьори.

няма как да не се съглася с това. за съжаление си е точно така. Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да се страхуват, уважаема Алиа, хората са способни и да разграничават и да осъзнават.

Точно така,в Исляма не се дават заповеди просто така.Целият Куран е пълен с примери и напътствия.

Само децата, невежите и инфантилните имат нужда от небесния баща с тоягата, който да ги вкарва в правия път.

Следвайки Исляма сам намираш правилния път,защото исляма е Улеснение.Еволюцията май действа като Затруднение; визирам реалността на днешния ден.

Това Алиа се нарича реципрочен алтруизъм. Можеш да го откриеш навсякъде из Вехтия Завет, който е един от източниците на Корана. Не това е източника на моето схващане за морал, добродетел, етика, но това няма нищо общо с темата, която коментираме... Отново не получих никакъв отговор на въпросите, които зададох. Наистина ли сте толкова несъобразителни и безпомощни, че единствената тактика, която ви се отдава е да отклонявате темата в друга посока. Моля, постарайте се повече, ако искате да звучите поне малко по-убедително. Или ви е все тая? Като апологети на исляма, уважаема Алиа, вие сте пълни аматьори.

Кой е твоя източник не знам,но знам,че движещата сила на твоя морал е егоизма ти (както и на всички атеисти).

На въпросите ти беше отговорено.

Апологет не знам какво е,но предполагам,че искаш да ни обидиш.Защо и ти се ядосваш ?Бъди щастлив,нали живота е един.И е кратък. Аллах да ти дава добро scepsis.Между другото вече имаш знак,ако си находчив ще се напътиш сам,оставих добронамерен коментар в блога ти.Хайде зареди си батерията и пусни тема.:wors:

Нео-не ти ли писна да спамиш?Или друго не умееш?

Миро-заради нововъведенията.Всеки Ислям е радикален за нечия пропаганда. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като махнем настрана клонинговата атака на Нейчо , и бягането от въпросите за дансаджийската фиеста в с. Лъжница с които така смело поставихте въпроси (като аслани едва ли не, а сега избягвате като насрани ), виждам как се отнесохте в философско метафоричния си стил на преливането от пусто в празно... Къде ви останаха фактите ?? ( освен факта на комплексите които показвате ) .... П.С Много станаха вече ... Пред Гамъзов, по-добре да четеш този автор miro20 http://ruslan-fukara.blogspot.com/2010/04/blog-post_3092.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Факт е, обаче, че имаш навика да не отговаряш на неудобни въпроси.

факт е че темата се казва ислям за любопитни.А не Бадр отговаря на въпроси.

След това, болшинството твоите въпроси се основават на предполагаема достоверност на определено твърдение.

Веднага пример.Ти питаш.

одобряваш ли членоувредителни санкции на шериата и приемаш за напълно естествено отстъпниците (отказалите се от исляма) да бъдат убивани.

Като при това, ти твърдиш, че има такава норма позволяваща - отказалите се от исляма да бъдат убивани.А такава норма няма.

Само че, на тези въпроси, аз съм отговорил детайлно в темата, със съответните позовавания на шариатските норми.Разяснил съм и спецификата по конкретни казуси.

Трябва ли да обеснявам на всеки едно също нещо.В правилата на форума не е ли изрично е записано да се ползва търсачката.Трябва ли да си играя да копирам всеки път, когато на някой новодошъл му скимне, че специално на него лично трябва му се отговори.

1) Нямаш данни за дейността на тази фондация. Тогава защо не допускаш, че в мнението на ДАНС и прокуратурата има нещо вярно? На какво основание твърдиш, че това е политическа акция, която цели разпалването на религиозна вражда? Нали нямаш информация за дейността на фондацията? Да не говорим, че последното не звучи достоверно. След като си мюсулманин би трябвало поне да си чувал и да имаш представа за въпросната организация, за това кой я финансира и какво проповядва.

Цитрах ти мнението на Прокурора, а то е че не са намерили нищо което да доказва и най-малкият намек за терористична дейност. А виждате ли се подбуждат български граждани към "престъпления против републиката и изповядване на антидемократична идеология, насочена към насилствено завземане на властта и насилствена промяна на установения в Конституцията държавен и обществен строй

Няма как да се твърди едновременно, че няма никакви доказателства за терористична дейност, а се подготвя насилствено завземане на властта.Подготовката за терористична дейност е терористична дейност.

Абсолютно недопустимо е прокурор да прави такива изявления.След като прокурор прави такива изказвания веднага следва логичният извод, че всичко е скълъпено.

И що за престъпление е това "промиване на мозъци" къде и в кой процесуален кодекс е записано такова деяние.

Хайде ти да ми обясниш кое от това мнение може да е вярно, след като в другата част си от същото мнение първата бива отричана.

Кое ти звучи недостоверно си е твоя работа.

2) Щом не ти харесва да наричаш това, което се изповядва в СА уахабизъм, наричай го другояче. Това не променя въпроса. Ще го задам по друг начин. Съвпада ли твоето разбиране за исляма с това в СА и различава и се то от традиционния сунитски ислям, който се изповядва у нас?

Тук не става въпрос за предпочитания.Аз съвсем не съм сигурен какво се крие зад термина ухабизъм.Не познавам някой да се самоиндентифицира по-този начин, а самоопределението е единственият начин някой да бъде съотнесен към дадена деноминация.

В Саудитска Арабия преобладаваща е ханбалитската школа, в България най-разпостранена е ханафитската школа.Аз предпочитам маликитската.И на този въпрос съм отговарял.

3) Питах те за отношението на ВМДС и мюфтийството, защото като мюсулманин би следвало да си запознат с тяхната позиция по въпроса, нали? Или не? Според теб ВМДС и мюфтийството представляват ли адекватно интересите на българските мюсулмани?

В Исляма няма църковна институция, имама не е глава на мюсулманите и никой мюсулманин не му е подчинен по никакъв начин. Неговият авторитет е авторитета на знаещия.

Мнението на Неджим Генчев ми е известно, и то е в подкрепа на акцията на ДАНС.

За мен той има общо само със собствените си интереси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миро-заради нововъведенията.Всеки Ислям е радикален за нечия пропаганда.

ах колко удобен и лесен отговор :) важи за всяка религия :)

и реално... нищо не означава, освен ако не го даваш като оправдание за примерите които дадох, и с което да оправдаваш избиването на мюсюлмани от мюсюлмани.

проблема е че.. все пак сме 21 век, с някои утвърдени международно човешки ценности.

разбирам че инстиктивно се хващате едва ли не че .. обвинявам/ме/ исляма като терористична религия. въпреки че е пълна глупост, иникой не го твърди, оправданията и цитирания на "догми" ми подсказват тази ваша логика.

или казано с друга поговорка .. "гузен негонен бяга".

успокойте се, никой не мисли /или поне аз - НЕ / такива глупости.

въпроса е като се дискутират подобни АКТУАЛНИ теми, и които са ЧАСТ за съжаление от тълкования на исляма , и което е по лошо - се подкрепя тук там такива радикални течения, просто не да се дразните и обидно да реагирате, а да се изправите с лице с проблема.

а не да увъртате .. ама то в СА няма официални данни за парични трансфери, нямало такова учение, или ако има, то видите ли, не било баш такова...

или смехорията да твърдите че по случая тук в БГ със иззетата литература.. - хем не сте запознати със случая, но веднага се твърди че няма нищо общо със радикален ислям..

хем не се знае, хем категорично нямало такива работи :)

относно проверките , съмнява ме няколко години да са били "под око" тези хора /и то не само в селото, а и в други градове/ и ей така без нищо да правят акции...

за съжаление, ако разследването се води само от наши "специалисти" /хаха/ то нищо няма да излезе. най малкото защото едно - че службите са гола вода, и второ - всичко е доста дълбоко корумпирано, и при наличие на стабилни пари /които въобще не са мит/ спокойно може да се размие случая.

най добре е да се привлекат външни хора /ако трябва защо не от СА ? . или специалисти по исляма от други държави/ които да се прозинесат по случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като махнем настрана клонинговата атака на Нейчо , и бягането от въпросите за дансаджийската фиеста в с. Сърница с които така смело поставихте въпроси (като аслани едва ли не, а сега избягвате като насрани ), виждам как се отнесохте в философско метафоричния си стил на преливането от пусто в празно...

Къде ви останаха фактите ?? ( освен факта на комплексите които показвате ) ....

Хю, много си готин, намерил се кой да говори за клонинги. Ама няма какво да се чудя де.

Погледни пак заглавието на темата. За "Дансаджийската фиеста" си отвори тема в подходящ раздел.

Не сте отговорили изобщо на нито един от въпросите, свързани с исляма и породени от случая. Така че от пусто в празно е ваша запазвена марка.

За комплексите вече ти обясних в предишните си постове, ако имаш още някакви въпроси, намери си психоаналитик.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ехе,Блу пак се разсърди.

Aliah,спокойна съм си.Защо пък реши,че съм се разсърдила?!За това някои неща по-добре да останат подтиснати-представи си едно въже с няколко възела на него-колкото повече стягаш/опъваш въжето,толкова повече се затягат възлите.Или друг добър пример е една загоряла тепсия-накисваш я,но преди да светне,и да е на 100% чиста-еми,става още по-голямо мазало.А,когато един човек подтиска страховете,желанията и прочие нещата в себе си-той/тя става още по-добър роб на Его-то си.Разбираш ли?!

За морала и атеиста-добър въпрос. :) Значи според гугъл ей това е моралът:"Морал (от латински mores, mœurs) служи за изучаване на етиката, която е по-широко философско понятие. Моралът най-общо е система от принципи на поведение и отношение към света, отнасяща се до понятията добро и зло (не бива да се бъркат с правилно и неправилно или хубаво и лошо или приятно и неприятно, които са относителни спрямо гледната точка на човека, докато понятията добро и зло са абсолютни и не зависят от гледната точка) и е тясно свързана с човешката етика. Моралът, както и законът, могат да бъдат приложени само към определено общество. Други термини, свързани с морала, са начин на поведение и ценностна система в религиозен, културен и философски аспект. Моралът, това е поведението което общността очаква от човека - да се грижи приоритетно за общностните интереси."

Та,атеистът или човекът,който отказва да вярва,че има Бог,или някой,който контролира всички нас-той/тя може да има много добре изградена ценностна система,и да е израстнал/а в общество,където съществуват определени порядни,и има норма на поведение.Тоест,дори един неверник е длъжен да се съобразява с останалите хора,докато живее в едно общество.Познавала съм хора,които наричат себе си атеисти,но вършат добрини и служат на обществото.Единият от тях смяташе,че всеки човек има право сам да реши какво да прави или да откаже да прави.Той самият беше избрал да служи за доброто на останалите.И ако сериозно се замислим-нима свободната воля дадена ни от Бог също донякъде оправдава мисленето на атеистите,че всеки има право на избор,и да живее/прави/мисли,както той/тя намери за добре. ;)

Разбираш ли,Aliah-има хора,които нямат нужда от страхът,че ше бъдат наказани,ако вършат нещо лошо.Те просто доброволно и сами се отказват от лошото.Това е техният избор!Но е много важно,че го правят,защото те така искат и са решили,а не просто,за да влязат в Рая. ;)

Aliah,другото,което ми прави впечатление е,че май бъркаш морал,ценностна система,гордост,достойство и вяра.А това са доста различни сами по себе си неща.Човекът е уникално многоизмерно същество.А това с подтискането на желанията,емоциите и страхът-все са "възли",които ни държат много здраво.

Точно така,в Исляма не се дават заповеди просто така.Целият Куран е пълен с примери и напътствия.

Съгласна съм с написаното от теб,Aliah.Но защо пропускат някои "вярващи" нещо друго дадено ни от Аллах,а именно свободната воля,която,дори ангелите нямат?!Тоест ВСЕКИ един ЧОВЕК има право да следва напътствията и законите на Аллах,или да откаже да го направи.Е,съответно ще си получи последствията и "глобата" за стореното.Но все пак тази опция я има.И щом Аллах ни я е дал на нас,хората-кои са някои други хора,че да си позволяват да ни отнемат нещо дадено от Всевишния?!

Следвайки Исляма сам намираш правилния път,защото исляма е Улеснение.Еволюцията май действа като Затруднение; визирам реалността на днешния ден.

Самият ислям е пак вид еволюция,тъй че пак си помисли преди да напишеш,че тя действа като затруднение.А реалността на днешния ден всеки сам си я определя(колкото и невероятно да звучи).А всички ние определяме "реалността" такава,каквато я виждаме.Но пък аз може да виждам нещата по един начин,ти по друг,нали така?!Според зависи кой къде гледа и какви интереси има,тъй че нещата са доста по комплексни,отколкото някои хора ги представят,и се опитват да ги извъртят,за да си подтиснат каквото там са решили.

П.С.:Някой е написал,че малките деца,инфантилните и невежите имат нужда от небесния баща с тоягата-но аз искам да напиша,че децата са много по-наясно с нещата,отколкото ние си мислим.Дори Иисус Христос е казал в Библията,че царството небесно е тяхно.Децата са чисти и поради това като малки повечето притежават някои неща,които на повечето възрастни са закърняли.За инфантилните-мисля,че между детско и детинско поведение има голяма разлика.А за невежите-наистина за тях е по-лесно друг да им е виновен и да има тояга,и морков,че инак доста трудно контролируеми,но все пак някои "невежи" променят света.Дори Мухаммед(С.А.С.)не е знаел да чете и пише,а Аллах е избрал него за Пророк(С.А.С.).

Междодругото,badr,ако сам се е самопровъзгласил за знаещ всичко за исляма-ок.Но,ако има нужда да си чешка Его-то зад ушите-да си отвори тема "Бадр отговаря на въпроси".Аз зададох въпрос,на който не ми беше отговорено-как може,badr,главен мюфтия в България да бъде бивш(дали?!)агент на ДС?!Мисля,че такива въпроси са важни,а кавгите за бля-бля-бля явно са просто за разтоварване. :)

И спри да генерализираш в заключенията си,ти не знаеш кой според какви намерения извършва действията си.Права си.Но ти също няма откъде да знаеш защо и кой според какви намерения извършва действията си,но пък смяташ,че имаш право да ги съдиш,и дори според теб на някои хора е правилно да бъде отнет животът,даден им от Аллах,понеже отказват да спазват твойте,или нечии други закони-леко противоречиво ми се струва това нещо,понеже само този,който създава има право,и да унищожава/отнема.Тъй че аз отказвам да давам квалификации,понеже винаги и всякога само Един знае защо,и как,а именно Аллах.Бог е Един за всички,нали така!!!???!!!

Намасте. :)

Редактирано от Blue_Star (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ах колко удобен и лесен отговор :) важи за всяка религия :)

и реално... нищо не означава, освен ако не го даваш като оправдание за примерите които дадох, и с което да оправдаваш избиването на мюсюлмани от мюсюлмани.

проблема е че.. все пак сме 21 век, с някои утвърдени международно човешки ценности.

разбирам че инстиктивно се хващате едва ли не че .. обвинявам/ме/ исляма като терористична религия. въпреки че е пълна глупост, иникой не го твърди, оправданията и цитирания на "догми" ми подсказват тази ваша логика.

или казано с друга поговорка .. "гузен негонен бяга".

успокойте се, никой не мисли /или поне аз - НЕ / такива глупости.

въпроса е като се дискутират подобни АКТУАЛНИ теми, и които са ЧАСТ за съжаление от тълкования на исляма , и което е по лошо - се подкрепя тук там такива радикални течения, просто не да се дразните и обидно да реагирате, а да се изправите с лице с проблема.

а не да увъртате .. ама то в СА няма официални данни за парични трансфери, нямало такова учение, или ако има, то видите ли, не било баш такова...

или смехорията да твърдите че по случая тук в БГ със иззетата литература.. - хем не сте запознати със случая, но веднага се твърди че няма нищо общо със радикален ислям..

хем не се знае, хем категорично нямало такива работи ;)

относно проверките , съмнява ме няколко години да са били "под око" тези хора /и то не само в селото, а и в други градове/ и ей така без нищо да правят акции...

за съжаление, ако разследването се води само от наши "специалисти" /хаха/ то нищо няма да излезе. най малкото защото едно - че службите са гола вода, и второ - всичко е доста дълбоко корумпирано, и при наличие на стабилни пари /които въобще не са мит/ спокойно може да се размие случая.

най добре е да се привлекат външни хора /ако трябва защо не от СА ? . или специалисти по исляма от други държави/ които да се прозинесат по случая.

Проблема не е че сме точно в 21-ви век, а в това че тези уж международни ценности на които ти се базираш и които уж са на християнския ( еврейски ) западен свят основно, избиват хиляди и милиони хора ей така, заради петрол, за земя ( евреите например ) , за влияние , за пазари ... И милиони такива като теб ги подкрепят, а после реват когато някой им отговори по подобен начин... Отделно използват третия свят, и хич дори не им пука че там измират от глад, нали те са си добре и имат материални блага ...

Запази си този морал за себе си, на мен той не ми трябва , и няма да го одобря никога, нито ще го последвам.....

Отделен случай е България, където разни промити мозъци по исторически причини все виждат заплаха в исляма.. И това че някои са решили да се върнат и приемат по ревностно религията си, видите ли е голяма опасност...

Това е смехорията за мен, лицемерието за толерантност , разум , а в същото неприемането на другия ...

Например ти, да те попитам, къде ти е болката на теб? предполагам е като на Нейчо, защото забелязвам еднаквите ви тези и доводи ... Празните приказки за държавна опасност ги забрави, защото са смешни, България не е само твоя родина, а и наша..

Хю, много си готин, намерил се кой да говори за клонинги. Ама няма какво да се чудя де.

Погледни пак заглавието на темата. За "Дансаджийската фиеста" си отвори тема в подходящ раздел.

Не сте отговорили изобщо на нито един от въпросите, свързани с исляма и породени от случая. Така че от пусто в празно е ваша запазвена марка.

За комплексите вече ти обясних в предишните си постове, ако имаш още някакви въпроси, намери си психоаналитик.

Ами намерил се Нейчо , бърка те че съм пак тук ли ,явно пак гастрити си получил ( получили многото ти клончета ) :)

Отговори нямало , това е поредната ти смешка май, повтаряш този рефрен от години.. За теб всичко което не е на твоето е липса на отговор ...

А въпроса е че последното което оживи темата е точно дансаджийската фиеста, и последвалите отново инсинуации на тема ислям, както в обществото, така и тук , надявам се го разбираш , все пак е елементарно дори за теб...

П.С И драги ми опоненти, ако ще я играете пак курвенската, кажете, за да се включим и ние ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не е че сме точно в 21-ви век, а в това че тези уж международни ценности на които ти се базираш и които уж са на християнския ( еврейски ) западен свят основно, избиват хиляди и милиони хора ей така, заради петрол, за земя ( евреите например ) , за влияние , за пазари ... И милиони такива като теб ги подкрепят, а после реват когато някой им отговори по подобен начин... Отделно използват третия свят, и хич дори не им пука че там измират от глад, нали те са си добре и имат материални блага ...

Запази си този морал за себе си, на мен той не ми трябва , и няма да го одобря никога, нито ще го последвам.....

Отделен случай е България, където разни промити мозъци по исторически причини все виждат заплаха в исляма.. И това че някои са решили да се върнат и приемат по ревностно религията си, видите ли е голяма опасност...

Това е смехорията за мен, лицемерието за толерантност , разум , а в същото неприемането на другия ...

Например ти, да те попитам, къде ти е болката на теб? предполагам е като на Нейчо, защото забелязвам еднаквите ви тези и доводи ... Празните приказки за държавна опасност ги забрави, защото са смешни, България не е само твоя родина, а и наша..

Без евреите и християните, ислям нямаше да има. Така наречения ви пророк е направил преразказ на чутото от тук от там на стария и новия завет. Така че трудно ще се справите с майсторите дето наистина са измислили месомелачката.

Но това е доста трудна материя за вас, няма смисъл изобщо да се пише за това.

Това че нямаш нормален светоглед е видно от самолет.

И изобщо не ти личи , брато, че България е твоя родина. Освен че си вземаш заплатата от БГ армията, а всъщност се чувстваш Ататюркски аскер. :)

Пък и веднъж тия, към които мислиш че принадлежиш май са превзели една държава отвътре, даже Империя си е била, та явно има някаква такава опитност. :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и не съм аз този с "комплексите" от "камбанарията" си, а сте точно вие, защото изсмуквате от 9 кладенеца вода, как това или е нормално, или не пишело никъде.. значи не съществувало .

все едно християнин да каже... в 10 божи заповеди пише "не убивай" , следователно между християните няма убийци. глупава теза, далеч от реалното, нали ? но вашето е същото. щом в догмата пише, значи друго не е вярно. дори в исляма теченята са в още по гомляма крайност точно и именно заради тълкуванията.

хех...

Никой не ти е казал, че няма атенатати.

Логичният отговор е, че след като догмата забранява дадено действие, то няма как тя да се явава причнина за него.

Ако някой например реши да се охлажда с нагорещен въздух, то вината за това слабоумно деяние няма да е на термодинамиката, а на самият индивид.Тука има един, който раказва, как при вятър с температура 50 градуса основната опасност била преохлаждането.Същият даже иска да го обявим за вишист, макар такова изказване да прави спорно наличието дори на основно образование..

Така и в нашият случай.Ислямът и по конкретно изповядваното течение в С.А са категорично против всякакви терористични действия.Така, че няма как това течение да инициира такива атентати с/у джамии и т.н.

Затова и посочих източниците на догматиката за съответната школа.Посочете ми вие подобен авторитетен източник на доматиката и да видим как тази догматика се явява извор на тероризъм.

Докажете тази причинно следствена-връзка м/у ислямската догматика и тероризма.

Не знам и защо се сърдите като ви наричат ислямофоби.

Вашата логика е повече от странна. Исляма забранява всяка форма на терор, но за вас това не е достатъчно.Очевидно за вас - няма никакво значение, дали Исляма забранява, или позволява тероризма.

За вас Исляма е априори източник на тероризъм.Такава позиция трудно може да мине за конструктивна и е израз на крайна предубеденост, която се демонстрира многократно.

Нека, когато се разговаря да се превеждат аргументи и доказателства.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Subay,защо реши,че тези,които оставят милиони(дори милярди)да измират от глад имат някакъв морал?!Те имат този псевдо-морал,който Aliah ми го пробутва.Те спазват някои норми на поведение,ако знаят,че има кой да ги хване,ако ли не-правят,каквото си искат,с котото си искат и експлоатират останалите да им осигуряват всичко,което им е нужно.Това,че един човек се нарича мюсюлманин,християнин,еврейн-откога означава,че наистина е такъв?!

Проблемът с радикалния ислям е изкуствено създаден.Пак го пиша-как иначе предполагате,че Америка например ще си оправдае бюджет от 700 милярда $ годишно?!

Еми,ако няма терористи,ако няма разбории-логично е,че няма да има нужда от полиция,антимафиоти и прочие институции,или значително ще намалее броят на служителите им.Да,но тогава ще светне лампичката на обикновеният човек,данекоплатец,че няма нужда да плаща такса или да прави дарения на църквата,джамията,за да отиде в Рая.Че някои неща са пожелание,а насилственото им налагане е било провокирано от страхът и подтиснатите желание,които обаче подсъзнателно си остават.Един вид-създай проблем и после намери бързо решение.Това е една от най-старите,но и една от най-действащите манипулации от векове насам.

Също правилото старо,колкото света "Разделяй и владей".Ако човек наистина има морал и ценности-той/тя спира да дели(или поне отказва да го прави съзнателно през по-голямата част от времето)хората на такива,или онакива.Щом Аллах ги е създал такива и те са това,което са-значи има някаква причина,която ние няма как да знаем.Елементарно е.

Тук някои от "вярващите" също написаха,че едва ли не е по-добре да помогнеш на такъв като теб,отколкото на някой,който е различен,което е разбираемо,но да оставиш някой да умре от глад само,защото отказва да бъде като теб-на мен ми се струва малко жестоко.А някой да се е замислял,че може би затова има толкова много и различни религии/учения/секти по света?!

В България има много честни и работливи хора,които изповядват исляма,но за съжаление се използват за нечии цели.И то именно чрез тяхната вяра.Поне човек с много силна вяра,но без нужното знание-много лесно е да се превърне във фанатик,или да намрази останалите,различните.Нима мислите,че това съществува просто ей така?!Намасте. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

айдеее..почнахме със международния империализъм .. и т.н. все отместване на темата :) хаха колко познато.

първо - умишлено няколко пъти споменах и подчертах дори че дори не визирам конкретна религия. тези неща ги казвам за ВСЯКА такава, която нарушава елементарни човешки норми.

повтарям - 21 век сме, и ти говоря НЕ за християнски ценности /можеи за тях да говорим, но не е важно в момента/ НЕ за тях а за ЧОВЕШКИ ценности.

това какво прави политиката, бизнеса... е отделна тема.

с това извинявай, не върви да "оправдаваш" избиването включително на мюсюлмани от мюсюлмани.

разбирам дори все някак си да бе засегнал нещо реципрочно за пример ? примерно допускам християнски секти някакви да сравниш, да дадеш примери от будизма или каквито искаш други религии и течения. това бих го приел, но да ми говориш някакви всемирни теории за злите империалисти и потреолен бизнес... е... детинско бягане по тъча . :)

потретвам - аз по същия начин бих осъдил ВСЯКАКВИ секти , които са в разрез със тези елементарни човешки норми включително християнски. аз НЯМАМ такива комплекси като вашите.

докато кмплексите със исляма и поведение "гузен негонен бяга" са си изцяло за ваша сметка.

За вас Исляма е априори източник на тероризъм.Такава позиция трудно може да мине за конструктивна и е израз на крайна предубеденост, която се демонстрира многократно.

Нека, когато се разговаря да се превеждат аргументи и доказателства.

абсолютна глупост и проява на детински комплекс. ясно си личи кой е предубеден :) хаха

смехория е че не смееш да се изправиш в лице с комплексите си.

и интересно... защо само от такива като теб чувам че някой "много го било страх" от исляма ?

кой отрича правото ти на родина ???

това че като цивилизован човек отричам радикалния ислям , и особенно във формите и ученията за които дадох примери, ти ме осъждаш че отричам правото ти на родина ????

ето това в случая е комплекс.

болезнен , детински компекс на човек който не може да погледне по далеч от елементарно тълкуване на религията си, и вижда враг във всеки , който не е на същия акъл.

пс

сори... но така дискусия няма как да стане.

приличате ми на комунистите... винаги комунистическото учение е най вярно, най верния път е в тезисите на другаря ленин или сталин.

а отклонения от "партийната линия" не може да има. въпреки че релаността показа колко "черни пътища" има социализма, то "догмата" казва че такова нещо нема ! ;)

субудете се, другари философи ;)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.