Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Profruit, излиза че братята мюслюмани произлизат от една грешка на Авраам, който се усъмнява във възможностите на Бога, че старата Сара може да зачене и роди.Подкукоросан от Сара, Авраам преспива с наложницата на Сара - Агар, която забременява и ражда Исляма.След това Бог сключва договор с Исаак, а не с Исмаил.

Нещо не мога да схвана защо предвид тези факти, които не са басни, а исторически доказани, как така братята мюслюмани се наричат правоверни, а всички останали - неверници?

Казваш, че мюслюманите на били единни - араби VS османлии, шиити VS суните и т.н.

Имам въпрос - срещу общия враг - християните възможно ли е враждуващите и изпълнени с омраза мюслюмански групи, които съм изброил по-горе да изгладят различията си и да се обединят?

Ако османците решат отново, че както имало едно слънце, така трябвало да има и един Бог възможно ли е общия враг - християните да бъдат катализатор за мюслюманско обединение по цял свят, или различията и омразата между враждуващите мюслюмански общества прави едно такова обединение - невъзможно и граничащо с абсурда?

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

.....

7 октомври 1571г си дават срещи две армади с внушителни за времето си размери. Пешките местели Папа Пий V и Селим II - син на Великолепни. Решавала се съдбата на перлата на Средиземноморието, малкия динозавър от птичи поглед - о. Кипър. Всеки султан бленувал да я има. От една страна италианци с испанци, а от друга турци. Това е най-великата битка в морската история на Османската империя. Битката при Лепанто.

изморих се и отивам да обядвам...сори, за изключването. Останете на канала.

Да, ама след победата на хистиянската Лига, вместо да направят един бърз набег към Константинопол. испанците извършват десант в Тунис и отиват да се чешат с камилите, венецианците пък отиват в днешна хърватия да се пекат на спокойствие, а султана за няма и половина година възтаноявява флота си и все едно Лепанто не се е състояло.

Две години след това Венеция подписва договор с Османската империя, според който отстъпва Кипър на турците.

и те така...с политиката да я ева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще се съглася с теб, ако кажеш, че си маймуна т.е твърдиш, че на коренът на родословието ти седи маймуна!

Та, признаваш ли се за маймуна?

А може би прародителите ти са малки зелени човечета с антенки и светещи очи?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще се съглася с теб, ако кажеш, че си маймуна т.е твърдиш, че на коренът на родословието седи маймуна!

Та, признаваш ли се за маймуна?

Генетичната ми прилика, с прадедите ми от преди милиони години, сама говори за реалността. Който иска да си вярва в измислиците наречени религии, то си е за негова сметка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Генетичната ми прилика, с прадедите ми от преди милиони години, сама говори за реалността. Който иска да си вярва в измислиците наречени религии, то си е за негова сметка!

Не мога да се съглася с теб, че Исус Христос, за който е доказано, че е съществувал и живота и делата му не са филмирани е решил да се прикове на кръста и да умре по позорен начин за да създаде една измислица.

Има ли трезвомислещ човек, който ще се съгласи на такова безумно дело?

Аз до ден днешен не съм видял някоя маймуна, изкуствен интелект или праисторическа генетика да са се превърнали в - човек.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не мога да се съглася с теб, че Исус Христос, за който е доказано, че е съществувал и живота и делата му не са филмирани е решил да се прикове на кръста и да умре по позорен начин за да създаде една измислица.

Има ли трезвомислещ човек, който ще се съгласи на такова безумно дело?

Аз до ден днешен не съм видял някоя маймуна, изкуствен интелект или праисторическа генетика да са се превърнали в - човек.

Нищо от свързаното от писанията в свещените книги не е доказано, не е факт. Безкрайното преповтаряне на една история, не я доказва и не я прави факт или истина, ако ще и най-известните хора на света да я потвърждават с цялото си реноме. Не знаеш ли какво значи термина "факт"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз знам, НО ти знаеш ли? Гробът и кръстът на който е бил разпнат Христос...а най-преповтаряната измислица, която са се опитали да направят достоверна е тази за еволюцията и атеизма! Та еволюцията как човекът се е пръкнал от маймуна и сталинския атеизъм ,че Бог не съществува са много по-повтаряни и изучавани отколкото "измислиците" за Бог! Това означава ли по твоята логика, че еволюцията и атеизмът са двете най-големи измислици тип - "прела баба две къдели"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, ама след победата на хистиянската Лига, вместо да направят един бърз набег към Константинопол. испанците извършват десант в Тунис и отиват да се чешат с камилите, венецианците пък отиват в днешна хърватия да се пекат на спокойствие, а султана за няма и половина година възтаноявява флота си и все едно Лепанто не се е състояло.

Две години след това Венеция подписва договор с Османската империя, според който отстъпва Кипър на турците.

и те така...с политиката да я ева

И да бяха направили , резултата щеше да е просто голям крах ( но военните им явно все пак са имали малко мозък ) .Победата по море при Лепанто не променя положението на сушата , където венецианците след доза " со благо и малко кютек " са принудени да подпишат мир, и губят доста територии ( унгарците също губят ) . Испанците тоже , самия им крал побеснява при този опит на неговия адмирал и загубите от фиаското в Тунис ....А в тази битка флотата на султана в голямата си част е съставена от сюзеренните флоти на алжирски и туниски пирати ..

Но историята си е история...Фрута имаше предвид да намекне евентуално какво би станало ( в еврейски вариант разбира се ) ако се сблъскат флотите на Турция и Израел :D ( дето се вика, гладна кокошка златно просо сънува ) ( някои други тоже )

Аз имам въпрос - Защо Бог сключва завета си с Исаак, а не с Исмаил!

Битие гл. 17:

19. Но Бог каза: Не, а жена ти Сара ще ти роди син, и ще го наречеш Исаак; и с него ще утвърдя завета Си за вечен завет, който ще бъде и за потомството му след него.

20. И за Исмаила те послушах. Ето, благослових го, и ще го наплодя и преумножа; дванадесет племеначалници ще се родят от него, и ще го направя велик народ.

21. Но завета Си ще утвърдя с Исаака, когото Сара ще ти роди до година по това време.

Много интересен е ст.21 на гл.17...тук Бог е повече от категоричен - сключва договор с Исаак, а не с Исмаил.

Защо?!

Отговора е елементарен Уотсън , защото цитиращ Библията :D .. Мислех да пропусна да ти отговоря на смешния въпрос но гледам че го захапаха въпроса доста сериозно дори евреите .....

Объркал си се, драги. Самата дума "ислям" означава "подчинение, смирение" пред Единствения! Hamza, а за бузата-също има достатъчно изписано в Коран, както и самият Пророк(С.А.С.) е отказвал да посегне на невинен-било то, дори пленик, или "враг". (Ама къде го четете този "ислям", бре, хора?) Това, че някои хора решават да вземат петрола и земята(днешен Израел) на други хора няма нищо общо с религията! Колкото за самочувствие и величавост-един истински мюсюлманин знае, че един вярващ(без значение от религията му)може би се приема от Аллах(написах може би, защото много са малко хората, които са сигурни, че са били приети от Него). Та, няма нужда да се стига и до горделивост(която в Корана също се "осъжда"), нито преднамерено да се намразва някой. "Който Бог пожелае, този напътства", това е положението, при все, че човек може да следва някои неща с надежда, че ще намери правилния(за него, защото различни хора-и следователно за всеки неговият/нейният път си е Уникален) Път! Намасте. :money6:

Интересно, май се опитващ да продаваш краставици на човек който ги отглежда... И то звучи леко смешно особено от не разбрал смисъла и казаното в моя пост..Обаче ако някога допра да искам помощ за исляма от едно намасте, ще те имам предвид , обещавам ...

Редактирано от Hamza (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз знам, НО ти знаеш ли?

Гробът и кръстът на който е бил разпнат Христос...а най-преповтаряната измислица, която са се опитали да направят достоверна е тази за еволюцията и атеизма!

Та еволюцията как човекът се е пръкнал от маймуна и сталинския атеизъм ,че Бог не съществува са много по-повтаряни и изучавани отколкото "измислиците" за Бог!

Това означава ли по твоята логика, че еволюцията и атеизмът са двете най-големи измислици тип - "прела баба две къдели"?

Правиш ли разлика между отричането на религиите въобще и само отричането за съществуването на Бог. Има хора които отричат съществуването на Бог, но не и на дявола или на други богове, и/или на всякакви по-нисши свръхестествени същества и явления. Всичките гореописани. Целият набор от религии, мистика, езотеризъм, астрология, шаманство и прочие са fullshit или ако предпочиташ bullshit. Така аз разбирам нещата, Никой не задължавам с моето мнение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отговора е елементарен Уотсън , защото цитиращ Библията :( .. Мислех да пропусна да ти отговоря на смешния въпрос но гледам че го захапаха въпроса доста сериозно дори евреите .....

Не е толкова елементарно Холмс, колкото се опитваш да го издокараш - цитирал съм първоизточника!

Аз повече се смях на копи и пейста на Мохамед честно казано, както и на това че Авраам никога не е стъпвал в мека!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е толкова елементарно Холмс, колкото се опитваш да го издокараш - цитирал съм първоизточника!

Аз повече се смях на копи и пейста на Мохамед честно казано, както и на това че Авраам никога не е стъпвал в мека!

И навярно е доказано исторически нали .... ох да, забравих, първоизточника ти е Библията Уотсън :(

Май не зацепваш че се правиш на шут с твоите източници точно в тази тема... Това сме го обсъждали в първа част (или някъде в тази , позабравил съм вече) но беше доста отдавна м/у другото, може да се поразровиш ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добра религия няма. Религията разделя. Религията е създавала омраза и войни.

Исляма е една от най-изопачаваните религии, раждаща най-много фанатици и терористи, които се базират и крият зад нея като параван на техните фанатични и насилстващи идея.

Хората НЕ трябва да се разделят по религии, а да се обединят в името на нещо по-висше-Благото на човечеството.

СССР, мразен от много, харесван от някои е имал едно предимство-единност. Официалната "религия" е била комунизма.

При разпадането на СССР на териториите на съюзните републики са започнали да избухват междуетнически конфликти, базиращи се на слабостта на централната власт, които СССР се е опитвала да потуши с автоматични откоси и вкарване на армия.

Никога не трябва да се позволява религиите да станат нещо определящо и основно за междуетническите взаимоотношения. Религиите като цяло са предпоставка, разлика между хората, която може да доведе до избухване на конфликти. В темата от доста страници гледам една своеобразна "битка", както и излобление на някои лица, защото всеки ми се счита за "правоверен", а другите за "гяури", "еретици" и прочие. За един хубав момент просто замълчете и помислете-КОЕ е важно за хората, религиите-това, което ражда войни и разногласия между хората или любовта и разбирането между хората.

Ако ще си говорим за история, то Османската империя е сторила страшно зло на Българска територия, което можем да приравним до геноцид, особено що се има предвид до Баташкото клане. 5-те века робство, ХАМЗА са нанесли непоправими щети на българина, които изглежда хора като теб не искат да бъдат заличени, вие провокирате омраза. драги ми Хамза.

Нередно е, ако желаете етнически мир, да го правите.

Публикувано изображение

Редактирано от Ernesto Che Guevara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еййй, само си търсите за какво да се сдрапате :D войните ги раждат хората бре, Чегевара, не религиите.

Може от вълци да сме произлезли, дето вият по пълнолуние, не от маймунеци :D

Да ви покажа какво прочетох сега във фейса:

Радка Дойчинова: Уважавам Дарвин, но не съм съгласна, че всички сме произлезли от една и съща маймуна! :)

" со благо и малко кютек "

ако се сблъскат флотите на Турция и Израел :(

:D ще стане весело хахааа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еййй, само си търсите за какво да се сдрапате :no-no: войните ги раждат хората бре, Чегевара, не религиите.

Може от вълци да сме произлезли, дето вият по пълнолуние, не от маймунеци :D

Да ви покажа какво прочетох сега във фейса:

Привет и на теб.

Войните ги раждат хора, но е важно какви точно. А те са именно подмолни, алчни, фанатични-криейки се зад нещо, манипулирайки смисъла му се стига до това положение. Религиите са най-удобният параван, защото там нищо не може да бъде доказано, всичко е в името на "бог", без да се знае нищо точно и ясно.

За жалост, страните в Близкият Изток, например, изостават в образованост, възможност за достигане на информация и свобода на мислене и хората там много удобно могат да бъдат манипулирани.Обаче това не променя факта, че исляма е една от най-изопачаваните религии и това изопачаване ражда много терористи.

Потенциалното разединение на хората на база на религия и нарочното изопаченото тълкуване на "гяур", кой "неверник", "еретик" и прочие са ни докарали всичко това, що е. Отделно религията разделя. Спори се кой крив, кой прав, кой бог е по-бог и т.н.

В крайна сметка религията е елемент, който разединява хората. А мразеният комунизъм нещо, което е държало огромна държава като СССР без междуетнически конфликти до момента на разпада му.

Какво полезно, аджеба са свършили религиите?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чегевара, аз не бих взела страна. Религиозния фанатизъм е опасен, но комунизма също е фанатизъм и доста по-опасен. Да ми се бутат в очите частните действия на терористични групировки освен да ме подсеща за по-глобалните действия на Сталин например, друго не става. За да кажеш, че в близкия Изток са слаби образователните възможности, трябва да си живял там и да си запознат. Статистиката на образованието сочи друго. Промити мозъци е имало и ще има във всички времена, независимо от религиозна насоченост или териториална принадлежност. Именно мисленето на човека създава терор. И да те светна - Мюсюлман понятието означава вярващ в Бог, а гяур значи безбожен, като са глобални термини а не само за исляма. Друг е въпроса кой в кой бог вярва, като за мен лично, нито в исляма, нито в християнството, нито в юдаизма Бог няма. Няма (: Има богове. Чел ли си "Малките богове" на Пратчет? И като няма Бог а множество богове, малки и големки, гризкат от "поданиците" си и ги дърпат като кукли на конци. В резултат - войни, бесове и бедствия. Как да е иначе, като Бог няма... В същото време, Бог е навсякъде, за който го познава. Има един хубав цитат... "Бог живее там, където Го пуснат". И юдеи има, и мюсюлмани че даже и християни, който са Го познали, ама извън църквите, синагогите и джамиите. В темата ми прави впечатление нещо - запознати или незапознати с Исляма си пишат наизуст. И са движени от една нагласа, инспирирана от комунизма предимно, или от бабини деветини (извинявам се, може да замените с филми за турското иго, може с приказките на бабите за робство и пр. и ми намирисва на расизъм а не на реална преценка) Аз лично обичам да ида да видя. Хората наоколо ми какво ли не ми приказват, ех, ако вярвах на всеки... :no-no: Тъй че, нека се забавляваме, света издиша и без ние тук да спорим за глупости. ______________________________________ Някой знае ли нещо за връзката на исляма и зороастризма? А някой да иска да си поговорим за алияните и пророк Али...?

Редактирано от secret_rose (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:no-no: ще стане весело хахааа

Ще стане мазало не ама премазало...Защото няма да е само с флота , и еврейчетата без техните ядрени бомбички ще са направо изнесени ( не че с ядрените пак няма да са изнесени на всяка цена ,тогава ще са тотално заличени че ще си спомнят за Хитлер с носталгия като за добри времена )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще стане мазало не ама премазало...Защото няма да е само с флота , и еврейчетата без техните ядрени бомбички ще са направо изнесени ( не че с ядрените пак няма да са изнесени на всяка цена ,тогава ще са тотално заличени че ще си спомнят за Хитлер с носталгия като за добри времена )

Не ми се мисли какво ще стане, но еврейчетата действат подмолно предимно. Турция отказа да стреля по палестински деца и към Алания пристигна корабче, напуска отровни медузи с бой колкото мен в турско и по терлички се измъкна. Изплаши на... да не казвам на кого и какво :no-no:

Ох, политиката не ме вълнува. Ама като бях баш в Алания по време на издънката...

Без да съм ориентирана към защита на някого, бих дала съветче на някои - да не дърпат мустака на турския Маршал (Ата - баща, тюрк) че ще ни подгрее чак у българско че и отвъд :D

Така е мирно и кротко сега... само някакви ненормалници вчера заложили бомба в Кешан, оня ден гръмнаха едно семейство в Хаккяри, преди седмица - една бременна и първото и детенце в Истанбул. Не знам, там в Бг прожектират ли новини от близкия Изток, дето толкова го дърпат по форуми за чалмата, дето я няма. Щотооо... ако някой не знае, Османско и Турско за две много различни неща.

Аз ще тръгвам за България вече. До нови срещи и по-спокойно.

Профруит, страхотни текстове публикуваш, с дълбока художествена стойност.

Бай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно, май се опитващ да продаваш краставици на човек който ги отглежда... И то звучи леко смешно особено от не разбрал смисъла и казаното в моя пост..Обаче ако някога допра да искам помощ за исляма от едно намасте, ще те имам предвид , обещавам ...

Hamza, драги, НИЩО не се опитвам да продавам! Ето ти цялата "вяра"-прозира, Hamza. Изгода и печалба! Какъв беше смисълът в твоя пост, защото аз такъв пропуснах да видя? Колкото до помощ-драги ми Hamza, дори Бог(Аллах)само напътства, а човек сам избира! Помощта е за тези, които си отдават силата на "помощниците". Има друга дума, която по-точно описва взаимоотношенията между вярващите. Вика му се подкрепа, която няма нищо общо с продажбата! А инак-приятно отглеждане на краставиците. :down:

Колкото до това, откъде са произлезли физическите тела на хората-все тая ми е честно казано. Ако някой е избрал да се идентифицира с парче бут-негов си избор. Но аз мисля,че човекът е също така интелект. Тъй де, откъде се взе този интелект във физическото тяло? :D Намасте. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

....

A aз вземам страна. Против всички религии, каквато е принципно позицията ми.

Може би би ми казала какви аджеба са образователните възможности в Афганистан, Ирак и прочие? Може би би ми казала няколко известни университета от тези държави? Кажи, давай, какво сочи статистиката. Защото моята сочи, че има зависимост между атеизма и интелигентността.

Сталин ли? Ами Хитлер? Да, ама и Османците...Терорът има различни лица.

Но едните са го правели защото са луди, а другите...защото бог така им повелявал. А Бог няма, това е имагинерно понятие.

А, драга ми, робството е било факт, Баташкото клане е безспорно, а костите можеш да ги видиш сама. Костите на невинни хора.

Но безспорен е фактът, че ако се държи под железен контрол религиозността и се притъпяват междуетническите различия, то междуетнически и религиозни конфликти липсват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

A aз вземам страна. Против всички религии, каквато е принципно позицията ми.

Може би би ми казала какви аджеба са образователните възможности в Афганистан, Ирак и прочие? Може би би ми казала няколко известни университета от тези държави? Кажи, давай, какво сочи статистиката. Защото моята сочи, че има зависимост между атеизма и интелигентността.

Сталин ли? Ами Хитлер? Да, ама и Османците...Терорът има различни лица.

Но едните са го правели защото са луди, а другите...защото бог така им повелявал. А Бог няма, това е имагинерно понятие.

А, драга ми, робството е било факт, Баташкото клане е безспорно, а костите можеш да ги видиш сама. Костите на невинни хора.

Но безспорен е фактът, че ако се държи под железен контрол религиозността и се притъпяват междуетническите различия, то междуетнически и религиозни конфликти липсват.

Добре, добре. С тебе не мисля да споря. Ама ще ти покажа нещо:

http://www.dnes.bg/v...1-vi-vek.130899

Хихи, пък на Цар Киро пак Бог му повелява сигурно.

Като сочиш някого с пръст виж накъде сочат трите ти свити пръста.

Моя Бог, дето вярвам в Него, е казал:

"Няма ни един праведен."

Като спомена за кости... бях на арменската граница... и там местните разказват други неща, не каквото сме чували. И кости да искаш - и турски и арменски, безбройни, и на едните и на другите. Война...

Тоя холокост аз го отричам като такъв. Пък наскоро един българин нарече и отоманското иго холокост. Така правим хората...

Редактирано от secret_rose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И да те светна - Мюсюлман понятието означава вярващ в Бог, а гяур значи безбожен,....

"Allah'sız" нещо не ми звучи като "г*ур" това ملحد , също! Хайде кажи на кой език "г*ур" означава "неверник, а не е просто вулгаризъм!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"Allah'sız" нещо не ми звучи като гяур това ملحد , също! Хайде кажи на кой език "гяур" означава "неверник, а не е просто вулгаризъм!

Ми как да ти звучи - едното е на турски, другото на арабски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Oтново изля самосвала с тъпизми. И след като знаеш отговорите на въпросите, които задаваш, защо не добави, че съм стрелял по Кенеди и по-късно по папата? Какви размирици в Израел? Ти четеш ли какви малоумия дращиш. Размирици има в България. Връх беше мангалщината около Киро от Катуница.

Аз не се интересувам от религии, а от историческия ход на нещата. Религията е опиум за народа, за баламурниците и ти посочих пряко причината. Това е османската империя.

Ислямът не единен и четирима са съвременните претенденти за лидерство. Иран с неговата ислямска революция и износ на такава по целия свят. Противовеса на Иран идва от саудите. О, те са смъртни врагове. Шийти и сюнити. Някак си С'А остава в сянка и геополитически лидер на арабския мюсулмански свят е Египет. Но има много сериозен претендент за този пост. Това е Турция в лицето на "султан" Ердоган. Турция е приемник на османската империя. И западния свят счита, че исляма в Турция е най-удачен за света. Турция минава за светска държава, исляма й за умерен, докато в Иран за притежаване на наркотици, кражба и изнасилване на жена съдят публично, чрез обесване. Тук попадат и педрилите, и те на пангала.

Мечтата на ходжите е световен ислям с столица Рим. Нищо ново, това е мечтата на султаните, да речем от Сюлейман Великолепни. Османската империя покорява арабите и разните разновидности: друзи, кюрди, бедуини, мамлюки, бедуини. По площ става копие на Римската империя, но не успява да покори Рим. Следват години на застой. Този период се отразява на арабите и днес те винят за това османлиите. Турци и араби по-скоро се недолюбват, отколко имат за братя. Най-голямото знаме в света според Гинес се намира в Хашимитското кралство подарено от С"А в чест извоювана независимост от Османската империя.

Турция се домогва да стане член на ЕС, но не. Причини: курдите, северен Кипър, арменския геноцид. Последното е гнойна рана за турското самочувствие. Турция обаче е 15-та икономика в света. Впечатляващо и това дава криле на Ердоган да се развихри. Най-злобни хакери на трето място са турските, преди руснаците, завидно.

Ердоган предприе икономически търговски съюз с Сирия и Йордания. Неуспешно. В Сирия има размирици и Ердоган направи буферна зона на границата, затвори въздушното пространство за сирийски самолети и блокира милиардите на Башар Асад. От първи авери - първи врагове. Предприе военна намеса, но Иран и Русия му скръцнаха с зъби и Ердоган миряса. Сирия е сателит на Иран и редовен купувач на руско оръжие.

Наскоро Ердоган предприе обиколка по района и в Египет го посрещнаха с смесени чувства. Мамлюките му казаха да си гледа неговия харем и да на дава акъли какъв ислям да следват. Ясно, за да спечели симпатии плю по адрес на Израел и нещата бяха наточени до искра война. За да демонстрира сила той пренасочи флотилия от Черно море в Средиземно и го разположи на 50 морски мили от границата с Израел. Позволи си да спира израелски търговски кораби и се стигна до среща на военна авиация. Тук обаче нещо стана и нещата поутихнаха.

Това че разреши ПВО срещу Иран предизвика недоволство от самия Иран и логично бе наречен ционистки подлога.

Проблемът на Турция не е Израел и за умните това е ясно. Това е параван за изборите, да се натегнеш пред потурите. Турция обаче има един таралеж в гащите си и под точно под дупката. А това не й дава да седне спокойно. Курдистан. И техния мрачен съх е да не се разпадне Ирак. По тази позиция Турция и С"А са единни. Курдистан е 4-ри Българии по площ и близо 60млн население. Имат нефт и то много, но Курдистан лежи в Турция, Иран, Ирак и Сирия. И се пушкат яко и света мълчи, управниците де. Ние и да се дращим по форумите не стига.

7 октомври 1571г си дават срещи две армади с внушителни за времето си размери. Пешките местели Папа Пий V и Селим II - син на Великолепни. Решавала се съдбата на перлата на Средиземноморието, малкия динозавър от птичи поглед - о. Кипър. Всеки султан бленувал да я има. От една страна италианци с испанци, а от друга турци. Това е най-великата битка в морската история на Османската империя. Битката при Лепанто.

изморих се и отивам да обядвам...сори, за изключването. Останете на канала.

Боже, Боже... Имало "размирици" в България. :beer:Кой го търпи толкова години бай ти царю Киро? Може би турците? Или ние, БЪЛГ-АРИ-ТЕ? :money6: Колкото до Кюрдистан-съгласна съм с теб. Дори съм срещала кюрдин, който като го попитах откъде е, отговори ми "Кюрдистан.". Нямаше да ми направи впечатление, ако в групата нямаше и един турчин. Седна най-открая и отказа да говори на кюрдина. Аз бях шашната, защото реално и двамата се оказа, че са от Турция. После ми разясниха. Та, дотук. Колкото, че няма единен ислям-ти не знам как пропускаш, че и единно християнство няма-то не е протестанти, католици, евангелисти, православни, адвентисти, че, и сектата на Йехова, и т.н. ... Няма единство, защото, ако има-как ще действа правилото "Разделяй и владей!"? Колкото до Европа-айде, стига с този ЕУ, който си е модерната версия на едновремските колонии. Да, излях доста "помия", но ми писна всичко да се свежда до религия и политика. Знаеш ли, колко му пука на някой, който са го гръмнали в крака или няма какво да яде, че не знам си къде "вярват", и се опитват да го научат как да живее. Еми, той си живее... Но как?! Религията си е ок(която и да е). Хората я "извращават" и "изопачават", както един приятел преди време казваше, че вече не се знае хората ли служат на Бог, или Бог служи на хората?! А и разликата между религия, и вяра е огромна. Може човек да няма никаква религия, но да носи в себе си вярата, както важи и обратното правило.

Холокост означава (на)пълно изгаряне и ми звучи като жертвоприношение(на хора), и след като знаем, че някои евреи финансират Войната, може и точно това да си е било. А защо-явно има някаква причина, но явно нея я няма в учебниците по история или поне масово разпространените, ако все пак я има Истината в някои учебник. За Османското Иго, в България вече му викат "Османско/Турско присъствие". Явно коленето и бесенето е било част от "гостуването" на османлиите. Но да "мразиш" някой, заради нещо преди не знам колко години е "тъпо" и пак идентифициране с физическата "черупка". Намасте. :)

Редактирано от Blue_Star (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...

Аз ти казах да ми кажеш 2 ИЗВЕСТНИ университета от Афганистан, Пакистан и Ирак, които да са известни по целият свят.

Май нямаш какво да ми кажеш, така ли?

За да бъдеш терорист, трябва да си много психично болен, или трябва да си достатъчно наивен и неук, за да може религиозни дрънканици от псевдотълователи и божии месии да ти промият главата.

Дай обяснение на тероризма иначе. Кажи ми, ненавистта между шиити и сунити нима не е заради религиозни различия?

Ами как се водят конфликти дали да не се управляват дадени държави както повелява шериата? Турция е единствената мюсюлманска, но относително светска в днешно време държава. Защо тези турците дръпнаха напред в много отношения-защото са светска държава. А повечето други мюсюлмански държави са размирни в големи мащаби. И си седят в относителен застой, освен петролно богатите такива. Социален застой, забрана на жените да шофират, жените да си прикриват лицата, още не знам си какво. Задължение, не препоръка.

Редактирано от Ernesto Che Guevara (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.