Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

току-що, Aumi написа:

А не знам, нещо се бъркаш май. Някой може да те е изпързалял.
По-добре иди на Пампорово на ски. :toboggan::ski7:

Няма грешка!

преди 1 минута, аm-аm написа:

Е то така е при тебе бе! Няма да се преродиш, ако не си послушен. В християнството ще те измъчват в Ада, вместо да куфееш в Рая. В скандинавските вярвания - Валхалла предлага девици и пиячка на корем, също както и Рая на мюсюлманите. С какво твоя избор е по-смислен от останалите?

А, ти за мен не се грижи. За мен няма нито ад, нито рай. :-))
Затова може да трепам. :-))
Верваш ли ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Aumi написа:

Милиони хора чакат подаръци от него и вярват в него.

Не се изразяваш правилно. Милиони хора вярват в концепцията за дядо Коледа. Милиони хора вярва в милион различни дядоколедовци, чийто прототип е човек, който не прилича на нито един от тези милиони фантазии. И вярата е силна, защото дядото дебне да заспиш и тогава влиза в комина. Когато го видиш и установиш, че е майка ти, тогава вярата дава път на знанието и вярата умира.

Случаеност? Не мисла.

преди 5 минути, rurk написа:

Всяка религия си има свещени войни - и кръстоносни и джихад и прочие. И пак те питам, с какво твоя избор е по-различен от избора на мюсюлманите, да речем, че гледам с особена ненавист се дистанцираш от тях, а сте един дол дренки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам...
Хората ще се избият съвсем скоро, заради различията си. Карма.
Глупостта им пречи да виждат... :-)

преди 3 минути, аm-аm написа:

Всяка религия си има свещени войни - и кръстоносни и джихад и прочие. И пак те питам, с какво твоя избор е по-различен от избора на мюсюлманите, да речем, че гледам с особена ненавист се дистанцираш от тях, а сте един дол дренки.

Ей, добре че, написа това, че май никой не знаеше! :-)
А аз от кои съм, според теб?
Не знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, rurk написа:

А аз от кои съм, според теб?

Не знаеш.

Недей отговаря вместо мен. Ти си от заблудените. Затова си в същия дол с дренки с мюсюлманите и затова е особено смешно с каква омраза говориш за тях. Вероятно и те за теб. А имате толкова общо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей отговаря вместо мен. Ти си от заблудените. Затова си в същия дол с дренки с мюсюлманите и затова е особено смешно с каква омраза говориш за тях. Вероятно и те за теб. А имате толкова общо...

Заблуден в какво? :-)
За кой говоря с омраза? Без "веороятно". Или знаеш, или не. :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, аm-аm написа:

Не се изразяваш правилно. Милиони хора вярват в концепцията за дядо Коледа. Милиони хора вярва в милион различни дядоколедовци, чийто прототип е човек, който не прилича на нито един от тези милиони фантазии. И вярата е силна, защото дядото дебне да заспиш и тогава влиза в комина. Когато го видиш и установиш, че е майка ти, тогава вярата дава път на знанието и вярата умира.

Случаеност? Не мисла.

И въпреки, че на много деца им е ясно това, защо да разваляме магията на празника, след като това прави децата по-щастливи и по-радостни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Aumi написа:

И въпреки, че на много деца им е ясно това, защо да разваляме магията на празника, след като това прави децата по-щастливи и по-радостни?

Е, аз виждам в религията прекрасно плацебо. Обаче писалият над теб иска да вади черва от тесни дупчици на онези, които са избрали да вярват във Великденския заек. Така че вярата сама по себе си не гарантира нищо хубаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, аm-аm написа:

Е, аз виждам в религията прекрасно плацебо. Обаче писалият над теб иска да вади черва от тесни дупчици на онези, които са избрали да вярват във Великденския заек. Така че вярата сама по себе си не гарантира нищо хубаво.

Ти виждаш?
Даммм...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, rurk написа:

Няма грешка!

А, ти за мен не се грижи. За мен няма нито ад, нито рай. :-))
Верваш ли ми?

Я какво имало зад маските. Луд се мисли за Бог. Затова ли призоваваш хората от форума да ти пишат на лично и после да се срещаш с тях? Добра реклама си направи  :D

Рай и ад може да няма за теб, но лудницата, затвора или едно друго място ще те приемат с отворени обятия докато се усетиш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, rurk написа:

Заблуден в какво? :-)

В убежденията си, че знаеш това, което не може да се знае и това те прави специален. Това е прекрасна утеха в свят, който зависи твърде малко от нас, изграден е от нещастия и перипетии. Утеха за слабите, които не могат да се справят с тази мисъл, да речем.

преди 4 минути, rurk написа:

Ти виждаш?
Даммм...

Не даммм, ами оммм...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Śūnyatā написа:

Я какво имало зад маските. Луд се мисли за Бог. Затова ли призоваваш хората от форума да ти пишат на лично и после да се срещаш с тях? Добра реклама си направи  :D

Рай и ад може да няма за теб, но лудницата, затвора или едно друго място ще те приемат с отворени обятия докато се усетиш ;)

А, на срещи никой не съм канал, нито съм призовавал някой да ми пише на лични.
Нямам нужда от любовни писама. :-)))
По принцип сам си ходя на срещи, неочакван от никого. Така е по-изненадващо. :-)

Не даммм, ами оммм...

Ом?
Хаха

Гениално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за светотатството, аз даже мислих, че пиша в друга тема. Вярвах, че е тъй, а съм сгрешил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не държа да виждам черва. Просто ги вадя. :-)
Друго гледам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, аm-аm написа:

Извинявам се за светотатството, аз даже мислих, че пиша в друга тема. Вярвах, че е тъй, а съм сгрешил.

Ти си сгрешил от как си се родил. Е, все някой ще се погрижи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2/26/2018 в 10:05, rurk написа:

... значи спокойно можем да наръгваме  с ножове, да си режем главите и да изнасилваме майките си.

Адресът си ще предоставям на всеки живеещ в тези нагласи, на лични съобщения. С удоволствие каня такива на среща.

Който е смел и който е достатъчно убеден, нека заповяда.

преди 9 минути, rurk написа:

А, на срещи никой не съм канал, нито съм призовавал някой да ми пише на лични.
Нямам нужда от любовни писама. :-)))

Удари дъното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та, в Исляма, веднъж в Ница срещнах един приятни чеченци... :-))
Срещне ли човек приятни чеченци, много неща ще приеме.
Но, то и евреи да срещне, почти същото. Хахах

преди 27 минути, Śūnyatā написа:

Удари дъното...

Дъно?

Та, вярвате ли в Аллах и в пророка му Мохамед?
Не!
Скоро!

:-)
Ама защо?
А де?

преди 27 минути, Śūnyatā написа:

всеки живеещ в тези нагласи

Да, ма тук май няма такива, дето за тях да е все тая дали изнасилват майките им, и дали им режат главите, нали, или греша?
Значи за кой се отнася и кой каня?

Каня на коня! Там на дъното! :-))
Много хора са щастливи да видят, че други са ударили дъното! Много се надяват! Така биха се почувствали по-високи! Другите са им мярката.
:-))
Дъно?
Да не бъде! :-)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rurk написа:

Само поради невежество хората не знаят, че Богът е един и същ.

"Сура Кравата

130. А кой друг се отвръщаше от вярата на Ибрахим, освен онзи, който е безразсъден за себе си? Него [Ибрахим] Ние  избрахме в земния живот, а в

отвъдния той е от праведниците.

131. Когато неговият Господ му рече: “Отдай се!” той рече: “Отдадох се на Господа на световете.”

132. И завеща това Ибрахим на синовете си, [а също] и Якуб: “О, мои синове, Аллах избра вашата религия умирайте само отдадени!”

133. Нима бяхте свидетели, когато смъртта се приближи до Якуб и той рече на своите синове: “На какво ще служите след мен?” Рекоха: “Ще служим на твоя Бог и на Бога на твоите предци Ибрахим и Исмаил, и Исхак на Единствения Бог, и Нему  ще бъдем отдадени.”

134. Те са общност, вече отминала. Тяхно е онова, което са придобили, и ваше е онова, което вие сте придобили. И не ще бъдете питани какво те са извършили.

135. И рекоха: “Станете юдеи или християни и ще тръгнете по правия път!” Кажи: “Не, ние следваме вярата на Ибрахим, правоверния, а той не бе от съдружаващите.”

136. Кажете: “Вярваме в Аллах и в низпосланото на нас, и в низпосланото на Ибрахим и Исмаил, и Исхак, и Якуб, и родовете [му], и в дареното на Муса и на Иса, и в дареното на пророците от техния Господ. Разлика не правим между никого от тях и на Него сме отдадени.”

137. И ако бяха повярвали в същото, в което и вие повярвахте, щяха да се напътят. Но ако са се отметнали, те са в раздор и Аллах ще ти е достатъчен срещу тях. Той е Всечуващия, Всезнаещия."

Това е просто един цитат, а Свещения Коран е пълен с такива.
Ма хората не четат, нито са запознати с Писанията, пък камо ли да имат разбиране в дълбочина.
Те са мързеливи, нетрамотни, даже ограничени и тяхната собствена карма е тяхната ограниченост.

За тях задължително ще има разлики. Иначе, по кой друг начин, ще си режат главите и ще изживяват страдание?!

"Само поради невежество хората не знаят, че Богът е един и същ."        Отговори на въпроса: Авраам, кого жертва на на хълма Мория, Исак или Исмаил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, realno написа:

Първо ми отговори на въпроса: Авраам, кой жертва на на Хълма Мория, Исак или Исмаил?

Първо, кой каза, кое е първото!?
:-)))
Зависи кого питаш, мен юдео-християнина, или мен мюсулманина! Към кой се обръщаш точно?
Представи си, мислиш, че гениално нещо си написал! Представяш ли си?

Реално Авраам отведе на хълма Исаак, а Ибрахим заведе на хълма Исмаил.
Втория е първороден, а първия - по обещание.

Ма не писах ли по-горе някъде, че една от разликите между двете религии, е Исмаил?
Нали трябва да има разлики, иначе как ще падат глави?

Който държи на разликата, главата му пада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, rurk написа:

Първо, кой каза, кое е първото!?
:-)))
Зависи кого питаш, мен юдео-християнина, или мен мюсулманина! Към кой се обръщаш точно?
Представи си, мислиш, че гениално нещо си написал! Представяш ли си?

Не ми отговори на въпроса. Ако вярваш  във всичко ще се нарича бог, няма да можеш да ми отговориш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой каза, че не съм ти отговорил?! Отговорих. Опитай, намери отговора в думите. :-))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой каза, че не съм ти отговорил?! Отговорих. Опитай, намери отговора в думите. :-))

Извинявай, кого написах коментара си не беше ми отговорил. Защо говориш за Авраам и за Ибрахим все едно са различни личности. Не е възможно Авраам(Ибрахим) да е завел и двамата, а един от двамата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Реално Авраам отведе на хълма Исаак, а Ибрахим заведе на хълма Исмаил.
Втория е първороден, а първия - по обещание."        Последно кое е реални кое не е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, realno написа:

"Реално Авраам отведе на хълма Исаак, а Ибрахим заведе на хълма Исмаил.
Втория е първороден, а първия - по обещание."        Последно кое е реални кое не е?

Да, тъй поднесен въпросът ти, ако държим на разделението, предизвиква такъв отговор.
Да, Ибрахим и Авраам са имената на един човек.
Както Аллах и Елоах са имена на един и същ Бог.

А млекото и млякото е все бяла течност, кърма при бозайниците.

Въпросът е защо ще дойдат да ти отрежат главата?

Възможно ли е радикализмът в света да се спонсорира, да се отглежда, да се направлява?
Ако "да", защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, той поднесен въпросът ти, ако държим на разделението, предизвиква такъв отговор.
Да, Ибрахим и Авраам са имената на един човек.
Както Аллах и Елоах са имана на един и същ Бог.

А млекото и млякото е все бяла течност, кърма при бозайниците.

Написал си голяма глупост. Ако имаш раздвоение на личностт и се мислиш и за Иван и за Драган, то Бог знае Кой е какво говори.    Много си объркан. Ако са един и също Бог би трябвало да говораят едно и също, а не да си противоречат. Не трябва ли да ти светне червената лампичка , че един от двамато Бог или Аллах говори истината, а другия лъже. Че единия е Истинския Бог, а другия се представя за такъв. Въпроса е кой говори истината и кой лъже? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.