Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 19 минути, Кючеци от махалата написа:

Тежко и горко на държава с подобни виСшисти!

Благодаря ти Милко, без теб нямаше да забележа, че спелчека  ми се е бъгнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, badr написа:

Благодаря ти Милко, без теб нямаше да забележа, че спелчека  ми се е бъгнал.

Бъгването в спелчека ли е отново причината да не поставиш запетайката пред обръщението и да членуваш с кратък член подлога ''спелчек''? Не знам кое школо си завършил, но учителят ти по БЕЛ е за бесене, че ти е писал повече от Слаб (2).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Кючеци от махалата написа:

Бъгването в спелчека ли е отново причината да не поставиш запетайката пред обръщението и да членуваш с кратък член подлога ''спелчек''? Не знам кое школо си завършил, но учителят ти по БЕЛ е за бесене, че ти е писал повече от Слаб (2).

Не, Милко, за това причината е небрежност.Даскалът е за давене, а не за бесене.И след като оспамихме темата - дотук с лиричните отклонения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, badr написа:

Не, Милко, за това причината е небрежност.Даскалът е за давене, а не за бесене.И след като оспамихме темата - дотук с лиричните отклонения.

Е, то при вас, помаците, си е чисто геройство писането на кирилица. Така че да не изисквам и аз прекалено много. Впрочем хубаво сказуемо си въвел в българския език: ''оспамвам''. Сега ти остава само да се обърнеш към Института по български език на БАН с молба да го включат в следващия речник. Дотук с лиричните отклонения. Може да продължите безсмислените си драсканици с евангелиста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писането на кирилица не е гаранция че ще пишеш перфектно на книжовен Български език който се изучава в учебниците . Никъде в интернет няма писан закон че задължително трябва да пишеш перфектно .

това че хората се излагат когато започнат да ти натякват че си изял запетайка и това е повредило текста и вече става невъзможно неговото прочитане не е от вчера .

интересно ми е как не ви е тъпо да се заяждате по толкова нелеп начин, доста често срещам това отношение в нета именно защото не си играя да слагам точки запетайки и т.н

и като потърпевш мога да кажа че съм разочарован от БГ Комюнити то като цяло което надали е изненада за някой

Християнството също има своята "алкайда" това са кръстоносните походи и паленето на хората просто вече не е актуално да се прави . с изключение тук там някой сериен убиец фанатик .

като цяло всичките религии са измислени с цел да се контролира масата и особена разлика между тях няма .

дали ще вярвате в единият или в другият бог няма никакъв проблем стига да не го правите фанатично и да посягате на другите щото не вярват във вашият бог 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Shiyanu Neko написа:

Писането на кирилица не е гаранция че ще пишеш перфектно на книжовен Български език който се изучава в учебниците . Никъде в интернет няма писан закон че задължително трябва да пишеш перфектно .

това че хората се излагат когато започнат да ти натякват че си изял запетайка и това е повредило текста и вече става невъзможно неговото прочитане не е от вчера .

интересно ми е как не ви е тъпо да се заяждате по толкова нелеп начин, доста често срещам това отношение в нета именно защото не си играя да слагам точки запетайки и т.н

и като потърпевш мога да кажа че съм разочарован от БГ Комюнити то като цяло което надали е изненада за някой

Християнството също има своята "алкайда" това са кръстоносните походи и паленето на хората просто вече не е актуално да се прави . с изключение тук там някой сериен убиец фанатик .

като цяло всичките религии са измислени с цел да се контролира масата и особена разлика между тях няма .

дали ще вярвате в единият или в другият бог няма никакъв проблем стига да не го правите фанатично и да посягате на другите щото не вярват във вашият бог 

По въпроса за религиите съм съгласен изцяло с теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Кючеци от махалата написа:

Е, то при вас, помаците, си е чисто геройство писането на кирилица. Така че да не изисквам и аз прекалено много. Впрочем хубаво сказуемо си въвел в българския език: ''оспамвам''. Сега ти остава само да се обърнеш към Института по български език на БАН с молба да го включат в следващия речник. Дотук с лиричните отклонения. Може да продължите безсмислените си драсканици с евангелиста.

Постарай се да не излизаш от съществото на темата... Следващите постове с подобно съдържание, ще бъдат модерирани!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То като цяло приятел между религията и науката която само определени "учени" са я доказали после от там нататък другите трбява сляпо да вярваме в това защото "уж няма причина" учените да ни лъжат.

"теоритичната наука" примерно 1. Теорията за еволюцията , Теорията за големият взрив , Теорията за Исус и възкръсването му . Като цяло за момента са чиста спекулация. Която не изглежда да е валидна .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Shiyanu Neko написа:

Напълно съм съгласен. Но съществената разлика, която някои съзнателно или несъзнателно пропускат е че при исляма насилието произлиза от учението на Мохамед, а насилието при  т.н. християни не произлиза от Христос. Ако не си съгласен, докажи със примери от двете книги. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и 2мата за мен са измислени пионки агресията не излиза от тях а от тоя който ги тълкува. Във всяка религия можеш да намериш как "миролюбивият" бог избива масово хората които не "вярват сляпо в него".

лошото при Християнството примерно е че там бог наистина се е "изхвърлил" с избиването и насилието .  Нямам директен спомен от Исляма но не съм чувал там убийствата да са повече от "Библията"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Кючеци от махалата написа:

Стига с личните нападки и обиди. Ако има какво да кажете по темата, го кажете, но престанете да се заяждате за дребнавости. Всеки допуска грешки и никой не е застрахован от това. Тук не е форум за правопис.

преди 19 минути, Shiyanu Neko написа:

"теоритичната наука" примерно 1. Теорията за еволюцията , Теорията за големият взрив , Теорията за Исус и възкръсването му . Като цяло за момента са чиста спекулация. Която не изглежда да е валидна .

"...Теорията за Исус и възкръсването му..."

Защо мислиш, че Исус не е възкръснал?  Кажи един факт, който да оборва възкресението Му. Само един. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото Исус е безмъртен не му трябва да възкръсва което контрира и факта че е умрял за да ви вземе греховете.

и после "бог" се "ядосва" пуска им мрачно небе и т.н . Но да следаме по същество "господ" съществото което праща потоп на хората което между другото избива 100% от всички наземни животни които нямат нито 1 грях  за разлика от хората.

вижда как синът му умира и пуска само "черно небе" . 

Друг пример на същата логика .

1. Господ съществото което може да махне с пръст и да избие всичките дето не му допадат изисква от хората да убиват животни . да мажат вратите с кръв  и същият този бог предпочита масовото избиване на невинни хора бебета деца и животни .

2. Според тебе този бог дали не е особено глупав ?

Аз по принцип съм атеист за това не ме притеснява идеята да наливам несъществуващият или по точно Грешният пример за бог защото нашият свят наистина има създател дори учените са го доказали* и всеки като се замисли ще разбере че е доста трудно целият ни свят да е плод на 1 трилион "случайности" .

Но това определено не доказва че религята не е просто купчина хартия за контрол над масата и да ги отклонява с грешен бог и фалшива теория за хората.

Друг въпрос е как "господ" разбира чия душа е грешна или добра за да я праща в рая и ада тъй като душата не е виновна за действието на съзнанието .

+ това "лошите хора" в повечето случаи имат психологични проблеми които могат да се лекуват .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, badr написа:

"Бадр, отгори ми ясно само на един въпрос, с какво Аллах, Корана и Мохамед превъзхождат Бог от Библията, Библията и Христос? Посочи САМО ПО ЕДНО нещо от изброените?  Дано имаш отговор поне на този въпрос. "

Да разбирам ли, че нямаш отговор на въпроса? 

Тогава друг въпрос, много по - лесен: за теб има ли значение истината

Ако обичаш отговори само с Да или Не!  

преди 10 минути, Shiyanu Neko написа:

защото Исус е безмъртен не му трябва да възкръсва което контрира и факта че е умрял за да ви вземе греховете.

и после "бог" се "ядосва" пуска им мрачно небе и т.н . Но да следаме по същество "господ" съществото което праща потоп на хората което между другото избива 100% от всички наземни животни които нямат нито 1 грях  за разлика от хората.

вижда как синът му умира и пуска само "черно небе" . 

Друг пример на същата логика .

1. Господ съществото което може да махне с пръст и да избие всичките дето не му допадат изисква от хората да убиват животни . да мажат вратите с кръв  и същият този бог предпочита масовото избиване на невинни хора бебета деца и животни .

2. Според тебе този бог дали не е особено глупав ?

Аз по принцип съм атеист за това не ме притеснява идеята да наливам несъществуващият или по точно Грешният пример за бог защото нашият свят наистина има създател дори учените са го доказали* и всеки като се замисли ще разбере че е доста трудно целият ни свят да е плод на 1 трилион "случайности" .

Но това определено не доказва че религята не е просто купчина хартия за контрол над масата и да ги отклонява с грешен бог и фалшива теория за хората.

Друг въпрос е как "господ" разбира чия душа е грешна или добра за да я праща в рая и ада тъй като душата не е виновна за действието на съзнанието .

+ това "лошите хора" в повечето случаи имат психологични проблеми които могат да се лекуват .

Всичко това а празни приказки, твои разсъждения, догадки и предположения, нямащи нищо общо с възкресението на Исус с изключение на първия въпрос, кодето казваш, че: "защото Исус е безмъртен не му трябва да възкръсва което контрира и факта че е умрял за да ви вземе греховете."

От написаното разбирам, че си чел  Библията, но бегло. Ако си обърнал внимание в Новия Завет се казва, че Исус се е родил в плът. Живя  в плът за да изпита страданията, през които ние преминаваме: 

Евреи 4:15  Защото нямаме такъв първосвещеник, Който да не може да състрадава с нас в нашите немощи, а имаме Един, Който е бил във всичко изкушен като нас, но пак без грях.

умира, безгрешен в плът:  

Рим 8:3 Понеже това, което бе невъзможно за закона, поради туй, че бе ослабнал чрез плътта, Бог го извърши като изпрати Сина Си в плът подобна на греховната плът и в жертва за грях, и осъди греха в плътта, 

умря в плът. Тази  плът, в която се бе родил Исус след смъртта възкръсна и се яви на своите ученици и те Го видяха и написаното в Евангелията свидетелства за това. 

Така, че Исус е вечен, но плътта, в която се е родил Той не беше вечна, затова тя умря и възкръсна. За това казваме, че Исус е възкръснал. Не защото е умрял самия Той като личност, а плътта, в която се бе родил тук на земята.  

Така, че този твой довод против възкресението отпадна? Други ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

празни прикаски са как бог е пратил потоп на света който избива 100% от животните ????????????

окей.

п.с

толкова е трудно да убиеш 100 грешни човека че трябва да пратиш потоп който убива милиони животни ? логично точно това щях да направя и аз … дали ???

да дефакто от цялата работа излиза че Исус е поел греховете ви* със кожата си … 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shiyanu Neko написа:

То като цяло приятел между религията и науката която само определени "учени" са я доказали после от там нататък другите трбява сляпо да вярваме в това защото "уж няма причина" учените да ни лъжат.

Мисли като говориш!

1. Теорията за Големия Взрив е измислена от католически свещеник, като опит да бъде показано божественото начало на Вселената!
  2. Еволюционните механизми и принципи се повтарят и потвърждават всеки ден. Разбира се, както във всяка друга теория, и там има слаби места. Но това не означава, че е спекулация...
  3. Теория за Исус и възкръсването му няма. Това е прагма! Поне в Новият Завет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Това не го прави по малко грешна теория . ( която и до сега не е дори частично доказана между другото)

2. еволюцията  не е адаптация това което може да се наблюдава всеки ден е адаптация .

3. Естествено че е теория възкръсването на Исус защото не е доказано и няма как да се докаже.

3.1 Възкръсването на Исус е по скоро не доказуема теория т.е винаги ще си остане теория.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И тук си разписал неграмотните си глупости, бебчо... :)  Нямаш спирка и една тема няма как да побере количеството за изхождане.

4 точки, до една са фейк. Нямаш нито едно адекватно понятие на тия върху които се разисква в темата - и тая и в другата.

Отдавна не се е появявал някой толкова неграмотен насред пейзажа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре че беше професор памперс да се изкаже иначе никога не бих се усъмнил 

предполагам е излишно да ти казвам че щом смяташ че са грешни трябва да предоставиш физически доказано доказателство че не са ?

не знам в твоята вселена как работят законите но тук нещата са така .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излишно е да ми казваш каквото и да било.

Както е излишно да считаш че всяка глупост някой трябва да му се занимава да я "доказва" като такава. Особено пък :физическо доказателство." такива неща се случват само в общуване между интелигентни хора. Ти тепърва имаш доста път докато стигнеш нещо такова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а при теб всичко е загубена кауза пиша го за другите.. все пак това е общ форум .

ако бяхме само аз и ти в тоя форум дори нямаше да ти отговарям на простотийте. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shiyanu Neko написа:

празни прикаски са как бог е пратил потоп на света който избива 100% от животните ????????????

окей.

п.с

толкова е трудно да убиеш 100 грешни човека че трябва да пратиш потоп който убива милиони животни ? логично точно това щях да направя и аз … дали ???

да дефакто от цялата работа излиза че Исус е поел греховете ви* със кожата си … 

Това по ни какъв начин няма отношение по темата, която сам посочи за възкресението на Исус Христос за това са празни приказки. Ако ще пишеш нещо, пиши конкретно по темата. 

Така, че чакам други доводи, които доказват, че възкресението на Исус не е реално, а е измислица. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при положение че няма нито доказателство нито начин да се докаже възкръсването на Исус то може да бъде смятано като невъзможно теория .

второ ако Исус след смъртта си е възкръснал то неговото "жертво приношение" като цяло е безмислено защото единственото жертвано от него е кожата му .

защо да ми се налага да доказвам че нещо което не се е случило не се е случило ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а при теб всичко е загубена кауза пиша го за другите.. все пак това е общ форум .

ако бяхме само аз и ти в тоя форум дори нямаше да ти отговарям на простотийте. 

Ти, друже, си неграмотен, демек и правописа не си овладял, но имаш мнение. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при положение че няма нито доказателство нито начин да се докаже възкръсването на Исус то може да бъде смятано като невъзможно теория .

второ ако Исус след смъртта си е възкръснал то неговото "жертво приношение" като цяло е безмислено защото единственото жертвано от него е кожата му .

защо да ми се налага да доказвам че нещо което не се е случило не се е случило ? 

Жертвал ли си някога кожата си, че да знаеш как е? Или дори на зъболекар те страх да отидеш? Освен това не става въпрос само за жертва, а праведна жертва, какъвто е бил  Исус. Върху това замислял ли се ? Дори Мохамед е бил грешен, макар, че го смятат за по - голям пророк. В исляма явно праведността е без значение и няма стойност. Но това е друго тема и виждаме резултатите днес.  

Освен това да разбирам, ли  че липсата на "доказателства"  е твоето доказателство?  Доказателства има колкото искаш, но ще цитирам отново арабската поговорка, че и тук е пак подходящо: "малка  е ползата от очите, ако ума е  сляп".   Има пророчества, има свидетели / вярващи и невярващи/, има празен гроб, има явяване на повече от 120 човека и днес има безкрайно много свидетелства на хора, които разказват, че Исус им се явил, както на атеисти, християни, така и много мюсюлмани, стават изцеления и изгонване на демони в името на Исус. Освен това, ако се замислиш около фактите за възкресението ще осъзнаеш, че има още много други доказателства.  Защо всичко това не се случва примерно с Мохамед, Буда или някой друг духовен водач, които хората боготворят? Защото мъртвите не вършат такива неща, а и нямат тази власт дори и да са живи. 

Така, че нищо не е безсмислено, но има дълбок смисъл за тези,  които са го разбрали,  приели и повярвали.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, darkterminal написа:

Теорията за Големия Взрив е измислена от католически свещеник, като опит да бъде показано божественото начало на Вселената!

Грешиш - макар и свещеник Льометр си е бил, и академик в баш съвременните представи на думата. Тъкмо той е първия, който възразява на Папа Пий (12-и мисля, че беше) смятащ, че теорията е доказателство за божественото сътворение; а и, като цяло не е бил привърженик на идеята църковните доктрини да се доказват, и потвърждават от науката. Само, че църквата т.е. папата си знае неговото и ще рече човек, че са по- последователни в преражданията и от будистите - щото всеки следващ папа до ден днешен продължава да си нарежда, как големия взрив доказвал сътворението. Но що се отнася до Льометр, човека наистина е бил с много по- буден и образован ум, за да му е повече от ясно, че да се търси тъждественост м/у научната и религиозната теория в случая е глупост, и невежество - не го бъркай с креационистите, по отношение на научното му поприще по- добре го разглеждай, като атеист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...