Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

dagpo19  и аз обичам грамотните и образовани деца като теб ама няма какво да направя . 

realno  ? какъв е смисъла от жертво приношение което не е жертво приношение  ? ако знам че душата и съзнанието ми не умират а просто ще сменя тялото си в ново тяло какво ми пречи да изкупувам греховете на хората с змийската си кожа всеки ден . ??

Това с ходенето на зъболекар не го разбирам да не би да принасям зъбите си в жертва на сатаната ?? и не скоро не съм ходил .

"свен това да разбирам, ли  че липсата на "доказателства"  е твоето доказателство"

доказателството е че няма доказателство . Както се казва историята се пише от победителите и тъй като библията е написана от победителите както голяма част от историята търпи съмнение че 99% от нея е фалшива и измислена.

като цяло в момента ние нямаме абсолютно никаква гаранция че идеалите в които сляпо вярваш дори съществуват в библията а не са плод на не особено добре написана измислица .

вместо да спамиш на всеки нов ред " нямаш доказателства нямаш доказателства" можеш да се опиташ да докажеш че хората винаги казват истината и никога не лъжат . пожелавам ти успех с това .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, realno написа:

Освен това не става въпрос само за жертва, а праведна жертва, какъвто е бил  Исус

Исус не се е жертвал, и не е отишъл на кръста по свое желание, и самата Библия доказва това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sound написа:

Грешиш - макар и свещеник Льометр си е бил, и академик в баш съвременните представи на думата. Тъкмо той е първия, който възразява на Папа Пий (12-и мисля, че беше) смятащ, че теорията е доказателство за божественото сътворение; а и, като цяло не е бил привърженик на идеята църковните доктрини да се доказват, и потвърждават от науката. Само, че църквата т.е. папата си знае неговото и ще рече човек, че са по- последователни в преражданията и от будистите - щото всеки следващ папа до ден днешен продължава да си нарежда, как големия взрив доказвал сътворението. Но що се отнася до Льометр, човека наистина е бил с много по- буден и образован ум, за да му е повече от ясно, че да се търси тъждественост м/у научната и религиозната теория в случая е глупост, и невежество - не го бъркай с креационистите, по отношение на научното му поприще по- добре го разглеждай, като атеист.

Хъхъхъ... Това беше готин заход... Католически свещеник - атеист! Това, само между другото! Инак самата теория за големият взрив, по същността на естеството си е креационистична...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това че си атеист не ти пречи да си монах .

мога да ти дам пример аз смятам че има съществуване на същество/човек което наричаме "бог" но не вярвам в "бог" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shiyanu Neko написа:

dagpo19  и аз обичам грамотните и образовани деца като теб ама няма какво да направя . 

realno  ? какъв е смисъла от жертво приношение което не е жертво приношение  ? ако знам че душата и съзнанието ми не умират а просто ще сменя тялото си в ново тяло какво ми пречи да изкупувам греховете на хората с змийската си кожа всеки ден . ??

Това с ходенето на зъболекар не го разбирам да не би да принасям зъбите си в жертва на сатаната ?? и не скоро не съм ходил .

"свен това да разбирам, ли  че липсата на "доказателства"  е твоето доказателство"

доказателството е че няма доказателство . Както се казва историята се пише от победителите и тъй като библията е написана от победителите както голяма част от историята търпи съмнение че 99% от нея е фалшива и измислена.

като цяло в момента ние нямаме абсолютно никаква гаранция че идеалите в които сляпо вярваш дори съществуват в библията а не са плод на не особено добре написана измислица .

вместо да спамиш на всеки нов ред " нямаш доказателства нямаш доказателства" можеш да се опиташ да докажеш че хората винаги казват истината и никога не лъжат . пожелавам ти успех с това .

"Това с ходенето на зъболекар не го разбирам да не би да принасям зъбите си в жертва на сатаната ?? и не скоро не съм ходил ."

Подценяваш и омаловажаваш страданията  на Исус, Неговите емоционални и физически страдания. 

"...голяма част от историята търпи съмнение че 99 %от нея е фалшива и измислица"

Щом споменаваш  "съмнения" означава, че не си сигурен в това, което твърдиш. 

Няма лошо да са съмняваш и Това се е съмнявал, но нищо друго  не вършиш освен да се уповаваш на съмненията си. Направи нещо , потърси информация и стигни до крайно сигурно заключение, а не оставай със съмненията си. 

"като цяло в момента ние нямаме абсолютно никаква гаранция че идеалите в които сляпо вярваш дори съществуват в библията а не са плод на не особено добре написана измислица."

По - скоро обратното е истина. Неверието ти е сляпо, защото много вероятно един ред не си прочел за това, което коментираш относно християнската вяра. Както се казва говориш наизуст, каквото си чул тук там, подхвърлено или написано от някого в рамките на няколко  реда. Например, говорим за възкресението, твърдиш, че няма, а един смислен довод не представи за това в подкрепа на твърдението ти. Само общи приказки, нямащи нищо общо с казаното от теб. Това е несериозно.

"вместо да спамиш на всеки нов ред " нямаш доказателства нямаш доказателства"

Какво по важно от доказателствата. Това отделят истината от лъжата. Постоянно говориш за гаранции, а пренебрегваш  фактите. Или според теб само християните сме длъжни да си подкрепяме твърденията с доказателства, а вие атеистите можете да си пишете свободни съчинения. Малко по сериозно. 

преди 1 час, Aumi написа:

Исус не се е жертвал, и не е отишъл на кръста по свое желание, и самата Библия доказва това.

Йоан 10:15 
също както Отец познава Мене, и Аз познавам Отца; и Аз давам живота Си за овцете.
Йоан 10:17 
Затова Ме люби Отец, защото Аз давам живота Си, за да го взема пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Shiyanu Neko написа:

това че си атеист не ти пречи да си монах .

мога да ти дам пример аз смятам че има съществуване на същество/човек което наричаме "бог" но не вярвам в "бог" .

И ти си готин...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"библията го доказва" а рационалното мислене сочи обратното в случая кой е прав книгата или логиката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Shiyanu Neko написа:

"библията го доказва" а рационалното мислене сочи обратното в случая кой е прав книгата или логиката ?

Не си ли чувал, че логиката може да бъде грешна? Или тя никога не греши? Извинявай че се намесих. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, realno написа:

Не си ли чувал, че логиката може да бъде грешна? Или тя никога не греши? Извинявай че се намесих. 

Няма такова нещо като грешна логика! Логиката, за това е логика, защото всяко твърдение е направено на базата на формално-валидни умозаключения! Често срещана грешка е, произволен ход на нечии мисли да се нарича логика. Уви, това не е така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, darkterminal написа:

Инак самата теория за големият взрив, по същността на естеството си е креационистична...

Не те знам защо я възприемаш така, при положение, че нито е създадена от креационист, нито от верски подбуди, нито се обосновава по някакъв начин с Библията - чисто научна теория, на която единственото общо с християнството и въобще с религията е, че е създадена от християнски свещеник. Останалото е не по- малко спекула и масовка тип "божията частица".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, realno написа:

Йоан 10:15 
също както Отец познава Мене, и Аз познавам Отца; и Аз давам живота Си за овцете.
Йоан 10:17 
Затова Ме люби Отец, защото Аз давам живота Си, за да го взема пак.

Фактът, че според самата Библия, Исус се моли горещо да го отмине "тази чаша", доказва, че Исус нито желае да умира, нито пък да се жертва за някого, за да изкупува греховете му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аха да ти кажа ''Браво'', но с последното твърдение леко о*ра пейзажа. В ролята си на учен Льометр не е бил атеист, а е оставял временно вярата си настрана. Тоест, както и ти сам изтъкна, не е смесвал двете. Инак си напълно прав. Един цитат от статия: 'In 1951, pope Pius XII held a speech inwhich he saw in Lemaître’s theory a scientificconfirmation of the Christian doctrine of creation.Surprisingly enough, Lemaître opposed this officialstatement of the pope. He even travelled to the Vatican inorder to convince the pope – and with success – to stopadvancing his theory as a proof of the creation stories ofGenesis. According to Lemaître a cosmological theorywhich is always hypothetical and provisional can never be used as a proof nor as a refutation of an article of faith.He defended the theological position that it would bewrong to reduce God to a scientific hypothesis.'' Ето я и цялата статия: https://www.academia.edu/9510226/Between_Religion_and_Science._Georges_Lemaître_Pope_Pius_XII_and_The_Big_Bang_Theory

преди 9 часа, darkterminal написа:

Мисли като говориш!

1. Теорията за Големия Взрив е измислена от католически свещеник, като опит да бъде показано божественото начало на Вселената!

Цъ: https://www.academia.edu/9510226/Between_Religion_and_Science._Georges_Lemaître_Pope_Pius_XII_and_The_Big_Bang_Theory

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Кючеци от махалата написа:

Аха да ти кажа ''Браво'', но с последното твърдение леко о*ра пейзажа. В ролята си на учен Льометр не е бил атеист, а е оставял временно вярата си настрана. Тоест, както и ти сам изтъкна, не е смесвал двете. Инак си напълно прав. Един цитат от статия: 'In 1951, pope Pius XII held a speech inwhich he saw in Lemaître’s theory a scientificconfirmation of the Christian doctrine of creation.Surprisingly enough, Lemaître opposed this officialstatement of the pope. He even travelled to the Vatican inorder to convince the pope – and with success – to stopadvancing his theory as a proof of the creation stories ofGenesis. According to Lemaître a cosmological theorywhich is always hypothetical and provisional can never be used as a proof nor as a refutation of an article of faith.He defended the theological position that it would bewrong to reduce God to a scientific hypothesis.'' Ето я и цялата статия: https://www.academia.edu/9510226/Between_Religion_and_Science._Georges_Lemaître_Pope_Pius_XII_and_The_Big_Bang_Theory

Цъ: https://www.academia.edu/9510226/Between_Religion_and_Science._Georges_Lemaître_Pope_Pius_XII_and_The_Big_Bang_Theory

Всъщност, позицията на Льометр е малко по-различна от това, в което се опитва да ни убедиш! А тя е, че не бива и не е редно да се търси рационално потвърждение на верските парадигми. Теорията му пък, иде да покаже, че научните обяснения не е задължително да противоречат на верските постулати и че има точка в, която те се допират...

преди 39 минути, sound написа:

Не те знам защо я възприемаш така, при положение, че нито е създадена от креационист, нито от верски подбуди, нито се обосновава по някакъв начин с Библията - чисто научна теория, на която единственото общо с християнството и въобще с религията е, че е създадена от християнски свещеник. Останалото е не по- малко спекула и масовка тип "божията частица".

Защото не започва от нищото, а от материална точка, която вече съществувала и е била създадена от някой/някъде/нещо! В същността си, това е модерна форма на едно от доказателствата на св. Тома Аквински за съществуването на Господ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Aumi написа:

Фактът, че според самата Библия, Исус се моли горещо да го отмине "тази чаша", доказва, че Исус нито желае да умира, нито пък да се жертва за някого, за да изкупува греховете му.

Исус едва ли се е молил за спасение от физическа смърт тъй като се е нагърбил отдавна да умре за греховете на цялото човечество - Марк 10:33-34,Лука 9:51, Йоан 12:24,27,Евр.10:5-9;

По вероятно е да иска избавление от наказанието да бъде отделен от Бога - тъй като това е крайната присъда за греха. Когато Исус беше на кръста наистина беше изоставен от Отец, защото това беше част от цената, която трябваше да плати за греховете на всички хора. Матей 27:46  А около деветия час Исус извика със силен глас: Или, Или, лама савахтани? сиреч: Боже Мой, Боже Мой, защо си Ме оставил?

Това означава, че един ден, всеки човек, който не се покае за неверието и греховете си ще бъде завинаги отделен от присъствието на Бог , а вярващите ще бъдат за винаги в Неговото присъствие. Това ще бъде окончателната присъда и няма да има връщане назад. 

преди 1 час, darkterminal написа:

Няма такова нещо като грешна логика! Логиката, за това е логика, защото всяко твърдение е направено на базата на формално-валидни умозаключения! Често срещана грешка е, произволен ход на нечии мисли да се нарича логика. Уви, това не е така!

Вероятно си прав, но като всяко друго чисто нещо когато попадне в човешки ръце се изопачава. И друго , често нашата логика не съвпада с Божията. 

Исая 55:8 
Защото Моите помисли не са като вашите помисли. Нито вашите пътища като Моите пътища, казва Господ.

Езекиил 18:25 
Но вие казвате: Господният път не е прав. Слушайте сега, доме Израилев: Моят ли път не е прав? не са ли криви вашите пътища?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, darkterminal написа:

Всъщност, позицията на Льометр е малко по-различна от това, в което се опитва да ни убедиш! А тя е, че не бива и не е редно да се търси рационално потвърждение на верските парадигми. Теорията му пък, иде да покаже, че научните обяснения не е задължително да противоречат на верските постулати и че има точка в, която те се допират...

Защото не започва от нищото, а от материална точка, която вече съществувала и е била създадена от някой/някъде/нещо! В същността си, това е модерна форма на едно от доказателствата на св. Тома Аквински за съществуването на Господ...

В нищо не се опитвам да те убедя, а просто констатирам грешното ти твърдение, че теорията му била замислена като потвърждение за съществуването на бог.

Препоръчвам ти да прочетеш ''Гениални и когато грешат'' на М. Ливио. В това научно-популярно изследване (по-скоро научно, отколкото популярно, предвид на цитираната литература и множеството бележки под линия) астрофизикът демонстрира, ровейки се из архивите и цитирайки последните изследвания по темата, защо именно Льометр, а не Хойл, е авторът на концепцията за Големия взрив, но предпазливо, като истински съвестен учен, публикува със закъснение изследванията си. И споменава за така погрешната ''аналогия за часовникаря'', използвана и от теб, разбита на пух и прах впрочем от Докинс в ''Делюзията Бог''.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, realno написа:

Исус едва ли се е молил за спасение от физическа смърт тъй като се е нагърбил отдавна да умре за греховете на цялото човечество - Марк 10:33-34,Лука 9:51, Йоан 12:24,27,Евр.10:5-9;

Боже Мой, Боже Мой, защо си Ме оставил?

Факт ли е, че Исус се моли  и казва, че отива с прискърбие на кръста? Факт е!

Факт ли е, че той казва, че Бог го е изоставил? Факт е!

Е, тогава дори едно дете би си направило заключенията, че:

Исус не отива по желание на кръста!
Исус не жертва себе си, защото ако си решил да се жертваш за някого, няма да се молиш горещо да те отмине тази участ.
Юдеите пращат Исус на кръста, не за да изкупи нечии грехове, а за богохулство!

Йоан 10:33 
Юдеите Му отговориха: Не за добро дело искаме да Те убием с камъни, а за богохулство, и защото Ти, бидейки човек, правиш Себе Си Бог.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, darkterminal написа:

Защото не започва от нищото....

Е да изискваш и очакваш да започне от нищото, ми е малко странен критерий, но ......

п.п. за мен въобще е нелепо да се поставят на едно теория, която се основава на няколко тома учебници по физика и математика,  с теория на база художествен текст с обем една страница от ученическа тетрадка малък формат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Aumi написа:

Факт ли е, че Исус се моли  и казва, че отива с прискърбие на кръста? Факт е!

Факт ли е, че той казва, че Бог го е изоставил? Факт е!

Е, тогава дори едно дете би си направило заключенията, че:

Исус не отива по желание на кръста!
Исус не жертва себе си, защото ако си решил да се жертваш за някого, няма да се молиш горещо да те отмине тази участ.
Юдеите пращат Исус на кръста, не за да изкупи нечии грехове, а за богохулство!

Йоан 10:33 
Юдеите Му отговориха: Не за добро дело искаме да Те убием с камъни, а за богохулство, и защото Ти, бидейки човек, правиш Себе Си Бог.

"Факт ли е, че Исус се моли  и казва, че отива с прискърбие на кръста? Факт е!" 

Този факт посочва че му е тежко, а не че се опъва и не иска да отиде на кръста. 

"Факт ли е, че той казва, че Бог го е изоставил? Факт е!"

Факт е , защото това е с цел, която обясних по - горе. И отново думите на Исус показват колко Му е било тежко, защото знаел какво го очаква, но не е искал да слезе от кръста, защото  е осъзнавал важността на мисията си. 

Матей 26: 53 Или мислиш, че не мога да се примоля на Отца Си, и Той би Ми изпратил още сега повече от дванадесет легиона ангели? space.gif
54 Но как биха се сбъднали писанията, че това трябва така да бъде?

"Исус не отива по желание на кръста!"

Това, че ще Му е трудно и ще страда не е причина някой да Го насилва за да бъде разпънат на кръст, защото това е единствената цена, която трябва да се плати за греховете на човечеството, чрез проливане на кръв. Или ние трябва да платим тази цена или Исус. Исус  избра да бъде Той и всеки, който повярва в Него и приеме жертва Му  ще бъде спасен. Мюсюлманите и евреите жертват животни, /Евреи 10:4 Защото не е възможно кръв от юнци и от козли да отмахне грехове/, а християните имат съвършена жертва  в лицето на Исус, който е праведен. /Евреи 10:10 С тая воля ние сме осветени чрез принасянето на Исус Христовото тяло веднъж за винаги./

"Юдеите пращат Исус на кръста, не за да изкупи нечии грехове, а за богохулство!"

Естествено, че са искали да Го убият за "богохулство" нали не са вярвали, че е Божий син. Но Бог е използвал това да се изпълнят пророчествата и Исус да бъде разпънат за греховете на всички хора. 
Йоан 10:33  Юдеите Му отговориха: Не за добро дело искаме да Те убием с камъни, а за богохулство, и защото Ти, бидейки човек, правиш Себе Си Бог.

Сам си го написал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.01.2019 г. в 1:26, Shiyanu Neko написа:

Писането на кирилица не е гаранция че ще пишеш перфектно на книжовен Български език който се изучава в учебниците . Никъде в интернет няма писан закон че задължително трябва да пишеш перфектно .

това че хората се излагат когато започнат да ти натякват че си изял запетайка и това е повредило текста и вече става невъзможно неговото прочитане не е от вчера .

интересно ми е как не ви е тъпо да се заяждате по толкова нелеп начин, доста често срещам това отношение в нета именно защото не си играя да слагам точки запетайки и т.н

Едно клише:

Цитат

Да се обеси не, да се пусне.

Да се обеси, не да се пусне.

Не напразно са ги измислили запетайките, точките и всички пунктуационни знаци, та като не се гледаме очи в очи да се разбираме, а не да се чудим кой какво искал да каже с всичките 100 думи, изписани в едно изречение, защото нямало нито точки, нито запетайки.

Отношението ти към собствения ти правопис говори само по себе си. Отношението ти към правописа на останалите също.

Преди доста години много хора спряха да отговарят на други хора, пишещи на шльокавица и шльокавицата изчезна. Дано да дойде време, когато много хора ще спрат да отговарят на други хора, които не спазват елементарни правила при писане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, realno написа:

"Факт ли е, че Исус се моли  и казва, че отива с прискърбие на кръста? Факт е!" 

Този факт посочва че му е тежко, а не че се опъва и не иска да отиде на кръста. 

- Ако това е саможертва, не би трябвало да му тежи, а напротив, да се радва, че ще спаси от греховете цяло едно Човечество!

"Факт ли е, че той казва, че Бог го е изоставил? Факт е!"

Факт е , защото това е с цел, която обясних по - горе. И отново думите на Исус показват колко Му е било тежко, защото знаел какво го очаква, но не е искал да слезе от кръста, защото  е осъзнавал важността на мисията си. 

- Напротив, не че не е искал да слезе от кръста, а не е искал изобщо да се качва на него, за което свидетелстват и многобройните му молби към Бог, които отправя с голямо прискърбие и огорчение.

Матей 26: 53 Или мислиш, че не мога да се примоля на Отца Си, и Той би Ми изпратил още сега повече от дванадесет легиона ангели? space.gif
54 Но как биха се сбъднали писанията, че това трябва така да бъде?

"Исус не отива по желание на кръста!"

Това, че ще Му е трудно и ще страда не е причина някой да Го насилва за да бъде разпънат на кръст, защото това е единствената цена, която трябва да се плати за греховете на човечеството, чрез проливане на кръв. Или ние трябва да платим тази цена или Исус. Исус  избра да бъде Той и всеки, който повярва в Него и приеме жертва Му  ще бъде спасен. Мюсюлманите и евреите жертват животни, /Евреи 10:4 Защото не е възможно кръв от юнци и от козли да отмахне грехове/, а християните имат съвършена жертва  в лицето на Исус, който е праведен. /Евреи 10:10 С тая воля ние сме осветени чрез принасянето на Исус Христовото тяло веднъж за винаги./

- Кръвта която е пролята, не изкупува никакви грехове, защото Човечеството с нищо не става по-добро след неговата смърт. Факт е, че години след като е разпънат, или години след създаване на Новия завет и Християнството, са се водили хиляди войни. Дори и такива в името на Христос и хората са ставали все по-грешни, а не по-безгрешни.

"Юдеите пращат Исус на кръста, не за да изкупи нечии грехове, а за богохулство!"

Естествено, че са искали да Го убият за "богохулство" нали не са вярвали, че е Божий син. Но Бог е използвал това да се изпълнят пророчествата и Исус да бъде разпънат за греховете на всички хора. 
Йоан 10:33  Юдеите Му отговориха: Не за добро дело искаме да Те убием с камъни, а за богохулство, и защото Ти, бидейки човек, правиш Себе Си Бог.

Сам си го написал. 

- Богохулството не е доказателство, че някой е Бог. Защото ако това е така, всеки луд, който твърди, че е бог, следва да се приема, че наистина е Бог!    

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 13 часа, Кючеци от махалата написа:

В нищо не се опитвам да те убедя, а просто констатирам грешното ти твърдение, че теорията му била замислена като потвърждение за съществуването на бог.

Препоръчвам ти да прочетеш ''Гениални и когато грешат'' на М. Ливио. В това научно-популярно изследване (по-скоро научно, отколкото популярно, предвид на цитираната литература и множеството бележки под линия) астрофизикът демонстрира, ровейки се из архивите и цитирайки последните изследвания по темата, защо именно Льометр, а не Хойл, е авторът на концепцията за Големия взрив, но предпазливо, като истински съвестен учен, публикува със закъснение изследванията си. И споменава за така погрешната ''аналогия за часовникаря'', използвана и от теб, разбита на пух и прах впрочем от Докинс в ''Делюзията Бог''.

Аз не съм твърдял, че теорията му била замислена като потвърждение за съществуването на бог! Нито това следва от думите ми!

преди 13 часа, sound написа:

Е да изискваш и очакваш да започне от нищото, ми е малко странен критерий, но ......

...

Ми точно това е критерият, била ли създадена Вселената или се е появила от нищото... За да бъде некреационистична теочрията би трябвало да обяснява самопроизволността на primeval atom-овият генезис! Така както Еволюционната Теория обяснява започването на живота на Земята, със самопроизвалното появяване на коацерватни капки...

преди 13 часа, sound написа:

...

п.п. за мен въобще е нелепо да се поставят на едно теория, която се основава на няколко тома учебници по физика и математика,  с теория на база художествен текст с обем една страница от ученическа тетрадка малък формат.

Още веднъж! Нито аз, нито Льометр твърди, че Теорията на Големият Взрив е създадена за да потвърди текста от Битие 1!

преди 8 часа, A.com написа:

Едно клише:

Не напразно са ги измислили запетайките, точките и всички пунктуационни знаци, та като не се гледаме очи в очи да се разбираме, а не да се чудим кой какво искал да каже с всичките 100 думи, изписани в едно изречение, защото нямало нито точки, нито запетайки.

Отношението ти към собствения ти правопис говори само по себе си. Отношението ти към правописа на останалите също.

Преди доста години много хора спряха да отговарят на други хора, пишещи на шльокавица и шльокавицата изчезна. Дано да дойде време, когато много хора ще спрат да отговарят на други хора, които не спазват елементарни правила при писане.

на 5.01.2019 г. в 15:26, Shiyanu Neko написа:

Писането на кирилица не е гаранция че ще пишеш перфектно на книжовен Български език който се изучава в учебниците . Никъде в интернет няма писан закон че задължително трябва да пишеш перфектно .

това че хората се излагат когато започнат да ти натякват че си изял запетайка и това е повредило текста и вече става невъзможно неговото прочитане не е от вчера .

интересно ми е как не ви е тъпо да се заяждате по толкова нелеп начин, доста често срещам това отношение в нета именно защото не си играя да слагам точки запетайки и т.н

и като потърпевш мога да кажа че съм разочарован от БГ Комюнити то като цяло което надали е изненада за някой

...

Въздържайте се от подобни коментари. От тук нататък всеки пост, засягащ правописа, менталните способности, образователния ценз и прочие на респондента, ще бъдат модерирани!

Редактирано от darkterminal
Лапсус манус... (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак да подчертаем че щом Исус е възкръснал то неговото не е жертва а просто отделяне от кожата. Все едно змията да отдели кожата си какво значение има тогава поемането на греховете? Не съм най образованият по езотерика на света но скромните ми знания мога смело да посоча че щом единственото което Исус е жертвал е материалното си тяло то изкупването на греховете не е било направено.

Като цяло нашето "царство" или нареченото от Никола Тесла "realm" или в пряк превод "Допълнително измерение" както бих го нарекол аз със сигурност е сътворено от нещо защото няма как да излезе само от себе си и да е направено толкова прецизно . 

От там нататък вече кой го е създал защо го е създал и какво прави с него  е чиста спекулация. Интересното от религията което може да се дръпне от цялата тема е че наистина могат да се гледат като исторически книги но единственото рентабилно в тях са може би картинките . Защото текста и преводите със сигурност са подменени хиляди пъти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shiyanu Neko написа:

мога смело да посоча

единственото което смело посочваш е незнание и невежество в теми която не разбираш!това не е беда,защото може да разгледаш и предишни страници в тези теми,а не само тази ,в която драскаш!по този начин се губи нишката и всеки ден трябва да се започва отначало или както е казано-цял живот на мляко и никога на твърда храна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...