Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 32 минути, Aumi написа:

А какви са твоите критерии и доказателства, че Исус е бил Бог?

Все още е Бог. 

Критериите са :

1. Пророчествата,

2. изказани стотици и хиляди години преди това,  изпълнили се  дословно в Него, 

3. чудното Му раждане,

4. чудесата Му,

5. Словото Му, което върши чудеса, променя животи и пророкува.

6. прощава грехове,

7. възкресението,

8. възнесението,

9. явяването Му на учениците след възкресението,

10. явяването Му днес на много хора,

11. чудесата, които стават днес когато се молим в Негово име,

12. демоните напускат хората когато се спомене името на Исус.

Достатъчно ли са? Покриват ли твоите стандарти или трябва още нещо? :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, realno написа:

Достатъчно ли са? Покриват ли твоите стандарти или трябва още нещо? :wink12:

Това са приказки от Хиляда и една нощ!
Човек наистина трябва да е много наивен, за да вярва в тях!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Aumi написа:

Това са приказки от Хиляда и една нощ!
Човек наистина трябва да е много наивен, за да вярва в тях!

Не съм наивен, защото имам лични опитност с някои от изброените неща. Наивно е когато без да си изследвал или опитвал нещо да даваш оценка. Например, няма как да знаеш какъв вкус има храната пред теб преди да си я опитал. Би бил наивно да оцениш храната без да си опитал. Не е достатъчно само да си чувал за нея. Но и да си чувал не си сигурна дали тези, които ти говорят за нея не те лъжат. Нали. 

Вярваш в неща, които не виждаш, но предполагаш, че съществуват. 

1. Пророчествата, изказани стотици и хиляди години преди това,  изпълнили се  дословно в Него, 

3. чудното Му раждане,

4. чудесата Му,

5. Словото Му, което върши чудеса, променя животи и пророкува.

6. прощава грехове,

7. възкресението,

8. възнесението,

9. явяването Му на учениците след възкресението,

10. явяването Му днес на много хора,

11. чудесата, които стават днес когато се молим в Негово име,

12. демоните напускат хората когато се спомене името на Исус.

В подчертаните НЕ ВЯРВАМ, защото се виждат и днес,  и са факти, които НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОСПОРИ, ДОРИ И ТИ.

В другите вярвам, защото не могат да се видят, но потвърждават подчертаните  и са пророкувани преди това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, realno написа:

В подчертаните НЕ ВЯРВАМ, защото се виждат и днес,  и са факти, които НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ОСПОРИ, ДОРИ И ТИ.

В другите вярвам, защото не могат да се видят, но потвърждават подчертаните  и са пророкувани преди това. 

Ако тези аргументи бяха толкова силни, и евреите щяха да вярват, че Исус е Месията. Но уви! Те не само че не вярват че е Божи син или Бог, но не вярват дори, че е Месия! не само месия, а дори не го приемат и за пророк!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Aumi написа:

Ако тези аргументи бяха толкова силни, и евреите щяха да вярват, че Исус е Месията. Но уви! Те не само че не вярват че е Божи син или Бог, но не вярват дори, че е Месия! не само месия, а дори не го приемат и за пророк!

Щяха, ако не бяха си изградили погрешна представа за Месията, както ти не можеш да повярващ, че Исус  е Бог, защото си си изградила своя си погрешна представа за Него. Но въпреки това днес много евреи  в целия свят приемат Исус за Месия, като не забравяме, че написалите Новия Завет също са евреи. Но като цяло евреите ще продължат да отричат, че Исус е Месията. Но това е временнои и е  било предвидено то Бог: Римляни 11:25  Защото, братя, за да не се мислите за мъдри, искам да знаете тая тайна, че частично закоравяване сполетя Израиля, само докато влезе пълното число на езичниците.

Днес не само евреи повярват в Исус, но и много мюсюлмани, които също са учени, че Исус не е Бог. Дори на скоро чух, че в Индунезия на година 2 мил се отричат от исляма и другите религии и приемат Исус за Спасител. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, realno написа:

Щяха, ако не бяха си изградили погрешна представа за Месията, както ти не можеш да повярващ, че Исус  е Бог, защото си си изградила своя си погрешна представа за Него.

Ти смяташ юдеите за толкова глупави, че да не могат да разпознаят истинският Месия?!

Е, аз считам, че евреите са мъдър народ, и се доверявам на тяхната мъдрост!

Защото вие сте станали идолопоклонници, заменяйки Бог, с човек, на когото да се молите, да вярвате, и да се кланяте, както и на рисувани човешки образи.

А евреите знаят, че Бог не е човек, и не са идолопоклонници като вас.

Така че, недей да набеждаваш другите, въз основа на твоите погрешни представи и вярвания!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Aumi написа:

Ти смяташ юдеите за толкова глупави, че да не могат да разпознаят истинският Месия?!

Е, аз считам, че евреите са мъдър народ, и се доверявам на тяхната мъдрост!

Защото вие сте станали идолопоклонници, заменяйки Бог, с човек, на когото да се молите, да вярвате, и да се кланяте, както и на рисувани човешки образи.

А евреите знаят, че Бог не е човек, и не са идолопоклонници като вас.

Така че, недей да набеждаваш другите, въз основа на твоите погрешни представи и вярвания!

Отговори ми на въпроса: Ако Бог реши може ли да се въплъти в човешко тяло или не? Това възможно ли е за Бог? 

И като си заговорила за евреите, вярваш ли в еврейската Библия или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, realno написа:

Отговори ми на въпроса: Ако Бог реши може ли да се въплъти в човешко тяло или не? Това възможно ли е за Бог? 

И като си заговорила за евреите, вярваш ли в еврейската Библия или не?

Бог може ,но не е било Исусовото,защото Исус казва ,,,Йоан 14:7 
Ако бяхте познали Мене, бихте познали и Отца Ми; отсега Го познавате и сте Го видели.""

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мохамед казва в Корана, че  Библията е променена. Но за пореден път археологията доказва, че това е лъжа. На кого да вярваме? 

"На дъното на Червено море откриха библейската армия преследвала Моисей"

http://buditeli.info/статия/печат/1278

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, realno написа:

Мохамед казва в Корана, че  Библията е променена. Но за пореден път археологията доказва, че това е лъжа. На кого да вярваме? 

"На дъното на Червено море откриха библейската армия преследвала Моисей"

http://buditeli.info/статия/печат/1278

А защо в Библията не пише нищо за атлантите и Атлантида?

https://ufoport.com/atlantite-xora-giganti-ot-atlantida-ili-izvnzemni/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Aumi написа:

А защо в Библията не пише нищо за атлантите и Атлантида?

https://ufoport.com/atlantite-xora-giganti-ot-atlantida-ili-izvnzemni/

Защото няма нужда да знаем. Какво общо има Атлантида или  с еврейския народ от където произлиза Месията?  

Все пак Библията е преди всичко е духовна книга, в която само се споменават събития без много да се обясняват, защото това не е целта на написването й. 

Имаш ли мнение по въпросите, които ти зададох по горе? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, realno написа:

Защото няма нужда да знаем. Какво общо има Атлантида или  с еврейския народ от където произлиза Месията?  

Все пак Библията е преди всичко е духовна книга, в която само се споменават събития без много да се обясняват, защото това не е целта на написването й. 

Имаш ли мнение по въпросите, които ти зададох по горе? 

Въпросът ми беше свързан с това, че приемаш за истина факта, че са намерени някакви артефакти в морето свързани с Библията, но едва ли би приел за истина намерените артефакти за Атлантида.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.05.2019 г. в 19:38, realno написа:

Според хората може да бъде всякакъв, но според Библията е Месия, Божи Син и едно от трите лице на Божеството.

Не е според Библията,  а според християнските доктрини, които изрично уточняват, че троичният догмат не е библейски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.05.2019 г. в 15:53, realno написа:

://buditeli.info/статия/печат/1278

това е материал от религиозен сайт. Описанията вътре в него не са научна новина.

Няма човек, който да е Проферсор Абдел Гаде и той да е такъв в Университет в Кайро. Снимките не са надписани и могат да се направят с фотошоп от всеки.

Инфото в материала е фалшива новина и няма нищо общо с археологията. Дори повърхностен аналитичен прочит на написаното издава автора му като пълен невежа.

За пореден път бебчо се прави на учен, докато месианства из виртуала. И за пореден път ЛЪЖА... и греховете му се множат, докато доказва колко много вярва в една истина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 16.05.2019 г. в 20:20, realno написа:

Все още е Бог. 

Критериите са :

1. Пророчествата,

2. изказани стотици и хиляди години преди това,  изпълнили се  дословно в Него, 

3. чудното Му раждане,

Това не са критерии, а Бог не е раждан.Ето ти един истински критерий.

Критерий е безсмъртен, такъв може да бъде наистина само Бог, но Иисус не е такъв.

В Библията пише следното:

И беше мъртъв, него Бог го възкреси.

Няма как Бог да е бил мъртъв.

Друг критерий - Бог е всезнаещ.

Няма нещо, което да му е неизвестно.

Запитали Иисус кога е съдния ден и той отговорил : - Не зная.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, badr написа:

троичният догмат не е библейски

разбира се - той е новозаветен. И неговите корени идват римските философски издънки на древногръцките школи. Всъщност цялата философска основа на християнството идва по същия път. В залеза на тогавашния вариант на философията това е най-голямото им падение - че се сливат в появилата се християнска религия. А тя - е нямала никакви философски страни дотогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, _ramus_ написа:

разбира се - той е новозаветен.

Не е.Троичния догмат е взаимстван от неоплатонизма.Копиран е почти едно към едно.Копирана е дори сотирологията на неплатонизма, според която изхода от битието е обожението по благодат.

Самите отци на църквата, които са го формулирали, са неоплатоници от Атинската школа.Затова е тази смесица от неоплатонизъм и гностицизъм.С Библията това няма абсолютно нищо общо. 

на 17.05.2019 г. в 8:06, realno написа:

Такава глупост може да пита само човек, комуто липсват първите 7г.Естествено че не може.

Въобще, това че Бог е всемогъщ, не означава реализацията на всяка глупост, която ти скимне.

Така например Бог не може да стане глупак.Ако се водим по овчите ти питания трябва да питаме: - Възможно ли е за Бог да бъде глупак.И само трижди глупак ще отговори положително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, badr написа:

дори сотирологията

наложи се да ровя за тая думичка... която досега не бях чувал. Като зачетох възкликнах само - "луда работа"... Луда работа, ей, хора!

Колкото до "едно към едно" - от Нео-Платон - това имах предвид в думите си по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.05.2019 г. в 21:15, Aumi написа:

Ако тези аргументи

ма какви "аргументи". Фанатика най-много напира в играта да представи фикциите си като "обективни" логични... и така да ги изиграе като смислени, съществуващи и истинни. Това е основната битка на всеки вярващ. Лична битка,  която се превръща в колективна сред  такива като него.

Ако това са "аргументи", аз съм баба яга, а той лети в космоса на турбометла... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, badr написа:

Такава глупост може да пита само човек, комуто липсват първите 7г.Естествено че не може.

Въобще, това че Бог е всемогъщ, не означава реализацията на всяка глупост, която ти скимне.

Така например Бог не може да стане глупак.Ако се водим по овчите ти питания трябва да питаме: - Възможно ли е за Бог да бъде глупак.И само трижди глупак ще отговори положително.

Всички пророчества за Месия записани в Стария Завет  се изпълняват прецизно и дословно за Исус. Това включва неговото раждане, служение, смърт и възкресение.  И ти , който си повярвал една заблуда, казваш, че Този същия Бог е глупав за да направи това?  Бог е глупав, че изпълнява пророчествата си? Това се казва любов, а не глупост. 

Йоан 3:16 Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот:

Бог се въплъти, защото нямаше друг начин за спасението на хората. 

Рим 8:3 Понеже това, което бе невъзможно за закона, поради туй, че бе отслабнал чрез плътта, Бог го извърши като изпрати Сина Си в плът подобна на греховната плът и в жертва за грях, и осъди греха в плътта, space.gif
4 за да се изпълнят изискванията на закона в нас, които ходим, не по плът, но по Дух.

Освен това:

Когато същия любящ Бог се  явява като неугасващ пламък и говори на Мойсей тогава  глупак ли е?

Когато същия любящ Бог е с евреите в пустинята и през деня е облачен стълб, а през нощта огнен стълб и ги води, Бог глупак ли е ? 

Когато слиза в Соломоновия храм и славата Му го изпълва тогава, Бог глупак ли е?

Това се нарича Бощинско отношение, а ние сме негови деца. И това бащинско отношение е от сътворението до края земята. 

Щом като Аллах е умен колко от пророчествата му са се изпълнили до сега? Дай пример поне за едно, че да не те затруднявам с две. И къде Аллах е пророкувал за уж най - големия пророк в исляма Мохамед? 

Освен това, Аллах умен ли е за да позволи на Мохамед да педофилства като му позволи да се ожени за 6 г дете? Кой друг малък пророк /тъй като уж Мохамед е най - големия/ е постъпвал толкова грозно с едно дете? Ти би ли дал 6 г  си дъщеря за жена на възрастен мъж, ако я поиска за жена? Няма да питам да ли ти би се оженил за 6 г момиче, че се притеснявам от отговора ти. 

Когато Мохамед изисква от последователите си да му пият потта, сополите, орината и ядат изпражнинията, кой е глупака - мюсюламаните, Аллах или Мохамед? Ти като мюсюлманин би ли направил това за да докажеш вярата си към Аллах?

Аллах глупак ли е, че НИКОГА  не е говорил директно на Мохамед /за разлика от библейските пророци/, а изпраща ангел? 

Аллах глупак ли е, че бърка родословията в Корана, че не знае кога се определя пола на детето, че си противоречи за създаването на човека, на живота на земята?

Аллах глупак ли е, че не може да си опази словото, че да се налага втори път да праща слово и то чрез "пророк" който дори не е евреин?

Аллах глупак ли е че не изцелява, възкресява, изгонва демони от хора, не променя хората към по добро или просто не може?

Аллах глупак ли е, че Корана му е пълен с противоречия и че е различен от автентичния си вариант даден от  ангел Джибрил?

Глупак е този, който нарича Божията загриженост и любов, глупост, както правиш ти. Но няма как да го разбереш, защото си повярвал една заблуда, която те е заслепила и второ според Коран за  Аллах сте роби, а не деца. 

Така и не ми отговори на един елементарен въпрос, с какво Корана превъзхожда Библията, а Мохамед, Исус? Започвам да си мисля, че нямаш отговор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, realno написа:

Когато Мохамед изисква от последователите си да му пият потта, сополите, орината и ядат изпражнинията, кой е глупака - мюсюламаните, Аллах или Мохамед? Ти като мюсюлманин би ли направил това за да докажеш вярата си към Аллах?

Ти пиян ли си бе момко? Какви са тия  дивотии?

Посочих ти неопровержими аргументи, а ти ми сервираш тези простотии.Затова и не ти отговарям.

Посочвам ти факти, а на теб  "радетелю за истината" никак не ти допадат.

Факт ли е, че Бог знае всичко ? - Неоспорим факт.Факт ли е, че  според Библията, са попитали Иисус за съдния ден и той отговорил "никой не знае вкл.Синът ", че и добавил :"това знае само Отец".

Ето ти цитат от Библията.

И така: Иисус Христос, божията пратеник, свидетелства  с/у лъжите на евангелистката секта.

Матей 24/36

Цитат

А за оня ден и час никой не знае, нито небесните ангели, нито Синът, а само Отец.

преди 2 часа, realno написа:

Така и не ми отговори на един елементарен въпрос, с какво Корана превъзхожда Библията, а Мохамед, Исус? Започвам да си мисля, че нямаш отговор.

С много неща Курана превъзхожда Библията.Рзабира се можеш да си мислиш каквото пожелаеш.Но както се вижда - ти си затваряш очите и ми сервираш нелепи декларации.

Защо да си правя труда да ти отговарям?? За да ми сервираш поредната нелепост ли?? Отговаряй си сам тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, badr написа:

Ти пиян ли си бе момко? Какви са тия  дивотии?

Посочих ти неопровержими аргументи, а ти ми сервираш тези простотии.Затова и не ти отговарям.

Посочвам ти факти, а на теб  "радетелю за истината" никак не ти допадат.

Факт ли е, че Бог знае всичко ? - Неоспорим факт.Факт ли е, че  според Библията, са попитали Иисус за съдния ден и той отговорил "никой не знае вкл.Синът ", че и добавил :"това знае само Отец".

Ето ти цитат от Библията.

И така: Иисус Христос, божията пратеник, свидетелства  с/у лъжите на евангелистката секта.

Матей 24/36

С много неща Курана превъзхожда Библията.Рзабира се можеш да си мислиш каквото пожелаеш.Но както се вижда - ти си затваряш очите и ми сервираш нелепи декларации.

Защо да си правя труда да ти отговарям?? За да ми сервираш поредната нелепост ли?? Отговаряй си сам тогава.

""Ти пиян ли си бе момко? Какви са тия  дивотии?""

След като смяташ, че съм пиян и говоря глупости , защо не ми отговориш конкретно на всеки поставен по горе въпрос и да докажеш, че греша, а вместо това ми отговаряш: "Защо да си правя труда да ти отговарям?? За да ми сервираш поредната нелепост ли?? Отговаряй си сам тогава."

Толкова ли е трудно да си направиш труда както аз правя да представиш факти, който да оборят твърденията ми? 

Поисках да посочиш поне едно пророчество, което се е изпълнило, а ти ми казваш: "С много неща Курана превъзхожда Библията.". Това от говор ли е на сериозен човек, който парадира, че знае? Това потвърждава мнението ми, че нямаш отговори на важните въпроси и Корана е като една къща на без стабилна основа, която един ден ще се срути и за съжаление много хора, които са се приютявали при него, ще пострадат. 

"Факт ли е, че Бог знае всичко ? - Неоспорим факт.Факт ли е, че  според Библията, са попитали Иисус за съдния ден и той отговорил "никой не знае вкл.Синът ", че и добавил :"това знае само Отец"."

Това потвърждава факта, че Исус освен Бог е бил 100 % човек. Имал е своите ограничения от плътта - не е бил вездесъщ, всемогъщ, чувствал е болка, глад, жажда и е разчитал на Своя Отец.

Матей 26:53  Или мислиш, че не мога да се примоля на Отца Си, и Той би Ми изпратил още сега повече от дванадесет легиона ангели?

Като такъв / до като  е бил в плът / не му е било дадено да знае точния ден и час, но само белезите, които ще ни подскажат, че този ден наближава. Това по никакъв начин не отнема от Божествеността Му.

"Защо да си правя труда да ти отговарям?? За да ми сервираш поредната нелепост ли?? Отговаряй си сам тогава."

Абе  и ти ме изненадваш с нелепостите си, но си правя труда да ти отговарям, макар да знам, че няма да го приемеш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Корана е като една къща на без стабилна основа, която един ден ще се срути и за съжаление много хора, които са се приютявали при него, ще пострадат. 

за пореден път извършваш грях, като се опитваш да провидстваш. Воинът на "истината" изглежда пренебрегва че "неговият истински бог" не вижда и не чува глупостите които се редят в "негово име". :)

Освен това - сред всичките си думи в последния си невеж коментар - отново са аргументи че БОГ и ИСУС не са еквивалент - още повече е думите които уж идват от името на ИСУС - съвсем ясно потвърждават това. Дори и цитатът който ползваш. Имаш основни пропуски с логиката и знанията, но то това вече е стар извод и никого не учудваш с тия дефицити. Но е твърде весело, когато пишеш едно, а после като "готова интерпретация напишеш" вярването си, което няма нищо общо със самия цитат.

Въобще трагедията е пълна, но така е когато невежеството танцува с неграмотността своето танго, на музиката на един толкова "малък" танц.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това потвърждава факта, че Исус освен Бог е бил 100 % човек. Имал е своите ограничения от плътта - не е бил вездесъщ, всемогъщ, чувствал е болка, глад, жажда и е разчитал на Своя Отец.

Това потвърждава факта, че си крайно неуко човече.Ако е Бог няма как да има ограничения.

Бог е всемогъщ, а твоя бог излиза че не е всемогъщ, не е бил всезнаещ, чувствал болка.Нека да дадем думата на ап.Павел за да изобличи гнусните лъжи на евангелистката секта.

Цитат

Гневът Божий се открива от небето върху всяко нечестие и неправда на човеците, които държат истината в неправда;
[1:19]  тъй като онова, що може да се знае за Бога, тям е явно, понеже Бог им го откри.
[1:20]  Защото онова, що е невидимо у Него, сиреч, вечната Му сила и Божеството, се вижда още от създание мира чрез разглеждане творенията; тъй че те са неизвиняеми.
[1:21]  Понеже те, като познаха Бога, не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха, а се заблудиха в своите помисли, и неразумното им сърце се помрачи;
[1:22]  наричайки себе си мъдри, те обезумяха,
[1:23]  и славата на нетленния Бог измениха в образ, подобен на тленен човек

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, badr написа:

С много неща Курана превъзхожда Библията.

мхммм - това сега е... малко изхвърляне, колега. Не му се хващай на въдиците, защото са твърде елементарни и така падаш до неговото ниво. А не си заслужава.

И в Корана има "доста трески за дялане" - както е всяко писание за бог. Има проблеми, несходства, разминавания. И в него са налице дописвания, интерпретации, и в него си личи печатът на времето, нравите, бита и култура... които нямат много общо с такива по други места по света. Сред Корана и света на Исляма има доста търкания - както са налични такива и в християнство и юдеизъм... и на други като тях, по човешкия свят...

Така или иначе словата, без вярата и крайното приемане на основните положения,  попадат под доста критични бележки. Но не е работата в тях. РАзглеждането на свещено-исторически писания извън техния религиозен контекст, е несъвместимо с тия писания. Така, че логическите рационални смислови разглеждания на религиозни текстове - винаги дават проблеми. Ти чудесно разбираш това, защото си с образование и поне с него си стигнал до същността на рационалното отношение спрямо света, живота, човека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.