Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 1 час, Aumi написа:

Не виждате ли абсурдността на твърдението, че Бог жертва себе си на Бог!

Или че принася в жертва себе си на себе си!

Въпрос на тълкуване на "Бог" и на "себе си". Ако се придържаме към разделението дух, душа и тяло, то човекът жертва тялото си, т.е. земните си желания чрез душата за да може по този начин да се свърже съзнателно с духа. Едно и също нещо навсякъде, във всички религии, но обяснено по различен начин. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, realno написа:

"Хайде да те видим сега дали ще признаеш фактите или пак ще ми пишеш глупости"

Щом като искаш да видим фактите нека ги видим. Но нека да видим всички факти, а не един , избран, който уж "доказвал нещо си. 

1. Пророчествата се изпълняват дословно и прецизно в Исус и в никой друг - раждане, служение, смърт и цел на смъртта, възкресение . Факт.

2. Исус върши знамения, които свидетелстват, че е Месията и Спасителя на света. Факт

3. Прощава грехове. Факт.

4. Възкръсна. Факт

5. Възнася се на Небето при Отца. Факт

6. След възкресението се явява в продължение на 40 дни на своите ученици. Факт.

7. Явява се на Павел и променя живота му. Факт.

8. И днес се явява и променя животи. Факт.

9. И днес при молитва в Неговото Име стават чудеса и демони напускат обладаните. Факт.

Кой може това освен Бог? 

Освен Бог това го може и Сатаната,какъвто е Исус и това се доказа от писанията в новия завет и в стария.

Мохамед не възстава срещу Господ Бог ,за разлика от Исус .Факт

Мохамед не е наказван жестоко от Господ Бог ,за разлика от Исус .Факт

Мохамед не е паднал Ангел ,за разлика от Исус.Факт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възкръсна. Факт.

Апостол Павел не пише че възкресението за него е факт, а само че се надява да стане факт.

Споделям същата надежда в Бога, която имат и те надеждата, че ще има възкресение и за праведните, и за неправедните.

Деяния 24:15

Надеждата не е факт, а душевно състояние, свързано с очакването на нещо хубаво, благоприятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"

5. Възнася се на Небето при Отца. Факт

То ,всички ще се възнесат там.Факт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Śūnyatā написа:

Апостол Павел не пише че възкресението за него е факт, а само че се надява да стане факт.

Споделям същата надежда в Бога, която имат и те надеждата, че ще има възкресение и за праведните, и за неправедните.

Деяния 24:15

Надеждата не е факт, а душевно състояние, свързано с очакването на нещо хубаво, благоприятно.

"Апостол Павел не пише че възкресението за него е факт, а само че се надява да стане факт."

:cool:

2 Тим. 1:1 Павел, с Божията воля апостол Исус Христов, за прогласяване обещания живот, който е в Христа Исуса.

2 Тим 2:8 Помни Исуса Христа, от Давидовото потомство, Който възкръсна от мъртвите според моето благовестие;

П.С. Според друг потребител на форума / няма да му казвам името/, това не е факт. Явно нещо е факт само когато ни харесва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, realno написа:

"Апостол Павел не пише че възкресението за него е факт, а само че се надява да стане факт."

:cool:

2 Тим. 1:1 Павел, с Божията воля апостол Исус Христов, за прогласяване обещания живот, който е в Христа Исуса.

2 Тим 2:8 Помни Исуса Христа, от Давидовото потомство, Който възкръсна от мъртвите според моето благовестие;

Прогласяването на обещание не е факт, политиците използват този трик срещу вярващите им лековерни (naive person, разг.easy meat), прости хора, с цел лично облагодетелстване. Ти помниш ли кога Исус умря, диагностицира ли го като мъртъв и след три дни да го видя жив? Помниш че нещо си прочел и вярваш (вярата също не е факт) и се надяваш, че няма да се превърнеш в прах и пустота.

Мога да дам различно благовестие: Ти никога не си се раждал и никога няма да умреш. Съществуването ти е като сън, илюзия и никаква мисъл, вяра или надежда няма как да промени този факт. Сънуваш защото съществуваш  и съществуваш защото сънуваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Śūnyatā написа:

Прогласяването също не е синоним на факт. Ти помниш ли кога Исус умря, диагностицира ли го като мъртъв и след три дни го видя жив? Помниш че нещо си прочел и вярваш и се надяваш, че няма да се превърнеш в прах и пустота.

Мога да дам различно благовестие: Ти никога не си се раждал и никога няма да умреш. Съществуването ти е като сън, илюзия и никаква мисъл, вяра или надежда няма как да промени този факт. Сънуваш защото съществуваш  и съществуваш защото сънуваш.

"Прогласяването също не е синоним на факт. "

Обраното е лъжесвидетелтсво. Мислиш ли, че някой ще умре за лъжа? Особено Павел, който по образование е бил богослов по юдаизъм / не по християнство/, учил е при най - добрия еврейски учител за времето си ще се плюе на името, образованието, бъдещето и живота си за една лъжа? 

"Ти помниш ли кога Исус умря, диагностицира ли го като мъртъв и след три дни го видя жив?"

По твоята логика всеки умрял преди нашето раждане не е съществувал, защото лично не сме констатирали смъртта му. Това важи и за твоя Буда на кого се надяваш да те спаси или так както се нарича. 

Осъзнаваш ли , че в отчаянието си да  изкараш истината лъжа, започваш да пишеш нелепости. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, realno написа:

"Прогласяването също не е синоним на факт. "

Обраното е лъжесвидетелтсво. Мислиш ли, че някой ще умре за лъжа? Особено Павел, който по образование е бил богослов по юдаизъм / не по християнство/, учил е при най - добрия еврейски учител за времето си ще се плюе на името, образованието, бъдещето и живота си за една лъжа? 

"Ти помниш ли кога Исус умря, диагностицира ли го като мъртъв и след три дни го видя жив?"

По твоята логика всеки умрял преди нашето раждане не е съществувал, защото лично не сме констатирали смъртта му. Това важи и за твоя Буда на кого се надяваш да те спаси или так както се нарича. 

Осъзнаваш ли , че в отчаянието си да  изкараш истината лъжа, започваш да пишеш нелепости. 

Всички загинали в разните му там войни (вкл. кръстонисните походи срещу мюсюлманите) са загинали заради разни обещания и откровени лъжи. Сред тях е имало и богослови. Войната е зло. Да използваш зло срещу злото - също. 

Няма факти на който да се осланяш, че някой от миналото 100%  е съществувал, защото "факти" могат да бъдат изфабрикувани, ако има кой да им вярва. 

Буда няма как да ме спаси, ако е съществувал изобщо, защото няма какво да спасява. Как се спасяват блянове и мечти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Śūnyatā написа:

Всички загинали в разните му там войни (вкл. кръстонисните походи срещу мюсулманите) са загинали заради разни обещания и откровени лъжи. Сред тях е имало и богослови. Войната е зло. Да използваш зло срещу злото - също. 

Няма факти, някой от миналото 100% да е съществувал, защото "факти" могат да бъдат изфабрикувани, ако има кой да вярва в тях. 

Буда няма как да ме спаси, ако е съществувал изобщо, защото няма какво да спасява. Как се спасяват блянове и мечти?

"загинали заради разни обещания и откровени лъжи."

Никой не би умрял за лъжа,  ако знае, е лъжа. Но много хора умират за лъжи, защото не знаят, че са лъжи., а си мислят, че следват истината.  

"Буда няма как да ме спаси, ако е съществувал изобщо, защото няма какво да спасява. "

Но му вярваш, въпреки, че не си сигурен в съществуването му. Много разумно няма що?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, realno написа:

"загинали заради разни обещания и откровени лъжи."

Никой не би умрял за лъжа,  ако знае, е лъжа. Но много хора умират за лъжи, защото не знаят, че са лъжи., а си мислят, че следват истината.  

"Буда няма как да ме спаси, ако е съществувал изобщо, защото няма какво да спасява. "

Но му вярваш, въпреки, че не си сигурен в съществуването му. Много разумно няма що?

Ти също не знаеш, дали не вярваш на лъжи, защото нямаш факти. Мислиш си, че следваш истината. 

Не вярвам на нищо без да съм го анлизирал чрез разума и съгласувал  с опита. Едва след това го приемам, но само като относителна истина, не и като абсолютна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, realno написа:

Буда дава преди всичко личен пример. Христос не прави нещо по-различно и никъде не е казал някой да вярва в него, но да го следват:

"22 Но Исус му рече: Върви след Мене, и остави мъртвите да погребат своите мъртъвци."

"43 На другия ден Исус възнамери да отиде в Галилея; и намира Филипа и му казва: Дойди след Мене."

"27 След това Исус като излезе, видя един бирник, на име Левий, седящ в бирничеството, и рече му: Върви след Мене.

28 Той остави всичко, стана и тръгна след Него."

защото вярата не може да замести нуждата от лични усилия, а храмът се строи с човешки ръце и крака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Shiniasu написа:

Буда дава преди всичко личен пример. Христос не прави нещо по-различно и никъде не е казал някой да вярва в него, но да го следват:

"22 Но Исус му рече: Върви след Мене, и остави мъртвите да погребат своите мъртъвци."

"43 На другия ден Исус възнамери да отиде в Галилея; и намира Филипа и му казва: Дойди след Мене."

"27 След това Исус като излезе, видя един бирник, на име Левий, седящ в бирничеството, и рече му: Върви след Мене.

28 Той остави всичко, стана и тръгна след Него."

защото вярата не може да замести нуждата от лични усилия, а храмът се строи с човешки ръце и крака.

"никъде не е казал някой да вярва в него, но да го следват:"

Йоан 10:38 но ако ги върша, то, макар да не вярвате на Мене, вярвайте на делата, за да познаете и разберете, че Отец е в Мене, и Аз в Отца.

Йоан 14:1  Да се не смущава сърцето ви; вие вярвате в Бога, вярвайте и Мене.

Йоан 14:11  Вярвайте Ме, че Аз съм в Отца и че Отец е в Мене; или пък вярвайте Ме поради самите дела.

Йоан 1:50 Исус в отговор му каза: Понеже ти рекох видях те под смоковницата, вярваш ли? Повече от това ще видиш.

Йоан 9:35 Чу Исус, че го изпъдили вън, и, като го намери, рече: Ти вярваш ли в Божия Син?

Марк 16:16  Който повярва и се кръсти ще бъде спасен; а който не повярва ще бъде осъден.

Йоан 4:48  Тогава Исус му рече: Ако не видите знамения и чудеса никак няма да повярвате.

Само усилията за добри дела, без вярата в Исус , че е Господ и Бог няма да спаси никого.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, realno написа:

Йоан 10:38 но ако ги върша, то, макар да не вярвате на Мене, вярвайте на делата, за да познаете и разберете, че Отец е в Мене, и Аз в Отца.

Йоан 14:1  Да се не смущава сърцето ви; вие вярвате в Бога, вярвайте и Мене.

Йоан 14:11  Вярвайте Ме, че Аз съм в Отца и че Отец е в Мене; или пък вярвайте Ме поради самите дела.

Тези цитати само подкрепят написаното от мен. Христос иска хората да вярват заради делата му. Освен това никъде в написаното не се казва, че вярата без дела е достатъчна. А личният пример на Христос го потвърждава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Shiniasu написа:

Тези цитати само подкрепят написаното от мен. Христос иска хората да вярват заради делата му. Освен това никъде в написаното не се казва, че вярата без дела е достатъчна. А личният пример на Христос го потвърждава. 

Важно е да хората да вярват, че е Исус е Господ и Бог. Защото човек може да бъде добър и като атеист, мюсюлманин или будист, но това няма да ги спаси, защото не вярват в Исус.

Важното на вярата е, че възстановява взаимоотношенията между човек и Бог, които бяха нарушени при грехопадението. И когато се възстановят тези взаимоотношения ще дойдат и богоугодните дела.

Вярата не отрича делата, защото делата потвърждават вярата. 

Яков 2:18 Но ще рече някой: Ти имаш вяра, а пък аз имам дела; ако можеш, покажи ми вярата си без дела, и аз ще ти покажа вярата си от моите дела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Shiniasu написа:

Въпрос на тълкуване на "Бог" и на "себе си". Ако се придържаме към разделението дух, душа и тяло, то човекът жертва тялото си, т.е. земните си желания чрез душата за да може по този начин да се свърже съзнателно с духа. Едно и също нещо навсякъде, във всички религии, но обяснено по различен начин. 

С тази разлика, че Бог не е човек!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 6 часа, Anjel Dimitrov написа:

Освен Бог това го може и Сатаната,какъвто е Исус и това се доказа от писанията в новия завет и в стария.

Мохамед не възстава срещу Господ Бог ,за разлика от Исус .Факт

Мохамед не е наказван жестоко от Господ Бог ,за разлика от Исус .Факт

Мохамед не е паднал Ангел ,за разлика от Исус.Факт

Пак ръсиш смешки на килограм!:lol6:

Я кажи, като си говорихте с Бог на какъв език разговаряхте?

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Aumi написа:

Не виждате ли абсурдността на твърдението, че Бог жертва себе си на Бог!

Или че принася в жертва себе си на себе си!

Ако трябва да сме сериозни, не знам да има такова твърдение в евангелието. Иначе в кръга на шегата каквото твърдението, в същия дух ми беше и отговора. Сещам се за едно подобно, но все пак съвсем различно като смисъл изказване от евангелието на Йоан, много известно. То гласи, че Бог от обич към света е отдал своя Единороден Син в жертва за спасението на всеки, който вярва в Него, за да не погине и да има живот вечен. Така е по евангелието. А темата е за ислям?

преди 11 часа, Shiniasu написа:

Ако се придържаме към разделението дух, душа и тяло, то човекът жертва тялото си, т.е. земните си желания чрез душата за да може по този начин да се свърже съзнателно с духа. Едно и също нещо навсякъде, във всички религии, но обяснено по различен начин. 

А самият човек къде е в цялата тази галиматия) Интересно ако навсякъде според теб е обяснено това, къде ли пък конкретно е обяснено в Корана. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, M.Николов написа:

Пак ръсиш смешки на килограм!:lol6:

Я кажи, като си говорихте с Бог на какъв език разговаряхте?

Смешки,защото не си чел Библията и Корана,а си слушал само християни.Това ,че Христос е Сатана се доказа,но и това не си прочел.

На български.Но щом задаваш такъв въпрос ,значи имаш някаква бегла представа за Всевишния,щом не си проумял ,че Той като Висш Ум знае всички езици и всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anjel Dimitrov написа:

че Христос е Сатана се доказа, но и това не си прочел.

Не ми отговори на въпроса: Исус с кого е говорил в пустинята след като Той е сатана според теб?

Лука 4:1 А Исус, пълен със Светия Дух, когато се върна в Иордан, бе воден от Духа из пустинята четиридесет дена, space.gif
2 дето бе изкушаван от дявола. И не яде нищо през тия дни; и като се изминаха те, Той огладня. space.gif
3 И дяволът Му рече: Ако си Божий Син, заповядай на тоя камък да стане хляб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, realno написа:

Не ми отговори на въпроса: Исус с кого е говорил в пустинята след като Той е сатана според теб?

Лука 4:1 А Исус, пълен със Светия Дух, когато се върна в Иордан, бе воден от Духа из пустинята четиридесет дена, space.gif
2 дето бе изкушаван от дявола. И не яде нищо през тия дни; и като се изминаха те, Той огладня. space.gif
3 И дяволът Му рече: Ако си Божий Син, заповядай на тоя камък да стане хляб.

С брат му ,само че оня го изпитвал дали са от една порода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, realno написа:

Важно е да хората да вярват, че е Исус е Господ и Бог. Защото човек може да бъде добър и като атеист, мюсюлманин или будист, но това няма да ги спаси, защото не вярват в Исус.

Защо? Само върховен егоист и страдащ от редица комплекси може да изисква другите да вярват в него за да ги спаси. 

Важното на вярата е, че възстановява взаимоотношенията между човек и Бог, които бяха нарушени при грехопадението. И когато се възстановят тези взаимоотношения ще дойдат и богоугодните дела.

Какво грехопадение? Какви взаимоотношения съм нарушил? Така е като уж справедливия Бог изисква да отговарям за греховете на предците си. Ама те дори и не са моите предци.

Но всъщност Бог може наистина да е справедлив, а проблемът да е в Библията. А може да не е в Библията, а в "християните", които я тълкуват както им изнася.

Яков 2:18 Но ще рече някой: Ти имаш вяра, а пък аз имам дела; ако можеш, покажи ми вярата си без дела, и аз ще ти покажа вярата си от моите дела.

Защо си мислиш, че твоята вяра е същата като тази на Исус. Да, делата на Христос свидетелстват за неговат вяра, но и делата на много други добри хора нехристияни свидетелстват, че тяхната вяра също е добра. Но ти искаш само това в което вярваш ти да е вярно и по никакъв начин не можеш да приемеш, че и това в което другите вярват, също може да е вярно. И се оправдаваш с Христос и библията, а те не са такива, каквито си ги представяш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Shiniasu написа:

Защо? Само върховен егоист и страдащ от редица комплекси може да изисква другите да вярват в него за да ги спаси. 

Какво грехопадение? Какви взаимоотношения съм нарушил? Така е като уж справедливия Бог изисква да отговарям за греховете на предците си. Ама те дори и не са моите предци.

Но всъщност Бог може наистина да е справедлив, а проблемът да е в Библията. А може да не е в Библията, а в "християните", които я тълкуват както им изнася.

Защо си мислиш, че твоята вяра е същата като тази на Исус. Да, делата на Христос свидетелстват за неговат вяра, но и делата на много други добри хора нехристияни свидетелстват, че тяхната вяра също е добра. Но ти искаш само това в което вярваш ти да е вярно и по никакъв начин не можеш да приемеш, че и това в което другите вярват, също може да е вярно. И се оправдаваш с Христос и библията, а те не са такива, каквито си ги представяш.

"Защо? Само върховен егоист и страдащ от редица комплекси може да изисква другите да вярват в него за да ги спаси." 

Не просто да вярва, а да повярва, че Исус е Господ и Бог. Когато повярва това, човек трябва да е глупав за да не се смири пред истинския Бог, а пред някакъв мъртъв идол. 

Какъв "егоист и страдащ от редица комплекси"  може да да бъде Бог, след като ни е ПОДАРИЛ Сина си, който плати нашето изкупление със собствения си живот? Точно обратното, какъв "егоист и страдащ от редица комплекси" трябва да си и страшно неблагодарен за да отхвърлиш подарък на Бог в лицето на Исус. Който плати цената, която ти трябваше да платиш. Защото следствието на греха е смърт.

Това на егозъм ли ти прилича:

Филипяни 2:6 Който, като беше в Божия образ, пак не счете, че трябва твърдо да държи равенството с Бога, space.gif
7 но се отказа от всичко, като взе на Себе Си образ на слуга и стана подобен на човеците; space.gif
8 и, като се намери в човешки образ, смири Себе Си и стана послушен до смърт, даже смърт на кръст.

Егоистите са други, които са си вирнали носовете и си мислят, че са голямата работа. 

"Какво грехопадение? Какви взаимоотношения съм нарушил? Така е като уж справедливия Бог изисква да отговарям за греховете на предците си. Ама те дори и не са моите предци."

Ние не отговаряме за греховете на Адам и Ева, а своите собствени. 

"Защо си мислиш, че твоята вяра е същата като тази на Исус."

Къде съм писал, че вярата ми е същата като тази на Исус? Аз само вярвам в Исус и искам да имам взаимоотношения с Него. 

"Да, делата на Христос свидетелстват за неговат вяра, но и делата на много други добри хора нехристияни свидетелстват, че тяхната вяра също е добра."

Нали ти писах, че делата ти нямат никакво значение в очите на истинския  Бог, ако Го отхвърляш. За Бог е важно първо да си оправиш взаимоотношенията  си Него / заради, което Той изпрати Исус/, а след това делата ще имат стойност пред Бог. Защото неверието и бунта срещу Бог са най - големите грехове и никакви добри дела не могат да ги заличат.  Мислиш ли, че евреите когато се покланяха на идоли не вършеха добри дела? Вършеха. Но Бог ги наказваше. Защо? Защото покланяйки се на идоли те се покланяха на сатана и неговите демони.  

Исая 64:6 Защото всички станахме като човек нечист, И всичката ни правда е като омърсена дреха; Ние всички вехнем като лист, И нашите беззакония ни завличат както вятъра.

Пак ти казвам, че не е важно да вярваш в нещо / Аллах, Буда и др/, а в кого вярваш. Ако не вярваш в Исус т.е. приемаш за Господ и Спасител, това, че имаш някаква вяра в нещо си и имаш добри дела, това няма да те ползва. Йоан 14:6 Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.

Това означава, че Исус не просто те води по правия път, а Той е Пътя към Бога.  Всичко различно от това не е библейско и е заблуда от дявола. 

"Но ти искаш само това в което вярваш ти да е вярно и по никакъв начин не можеш да приемеш, че и това в което другите вярват, също може да е вярно."

Аз не искам нищо. Това са фактите.  Опитал съм Бог и знам, че Го има. Виждам делата Му и те потвърждават факта, че е истинския Бог, а Библията е истинското Му слово изпратено до нас. 

Относно искането , то и мюсюлманите искат Аллах да е истинския Бог и Корана да е истинското му слово, а Мохамед да е истински пророк, но фактите говорят друго. Не е въпрос на искане, а до факти. 

"И се оправдаваш с Христос и библията, а те не са такива, каквито си ги представяш."

Те са такива каквито ни се разкриват. Нито повече, нито по малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, realno написа:

Не просто да вярва, а да повярва, че Исус е Господ и Бог. Когато повярва това, човек трябва да е глупав за да не се смири пред истинския Бог, а пред някакъв мъртъв идол. 

За теб истински е твоя бог, за следващите други религии - техните. За теб обаче е по-удобно твоят бог да е истински, а ако не можеш да се поставиш на мястото на другите, да разбереш грешките им и да не ги упрекваш за несъвършенствата им, то любовта ти е фалшива. Без любов към ближния какъв християнин си? Изисква се любов към ближния, а не любов само към твоите съверци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Anjel Dimitrov написа:

Смешки,защото не си чел Библията и Корана,а си слушал само християни.Това ,че Христос е Сатана се доказа,но и това не си прочел. 

На български.Но щом задаваш такъв въпрос ,значи имаш някаква бегла представа за Всевишния,щом не си проумял ,че Той като Висш Ум знае всички езици и всичко.

А знае ли какви ги дрънкаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shiniasu написа:

За теб истински е твоя бог, за следващите други религии - техните. За теб обаче е по-удобно твоят бог да е истински, а ако не можеш да се поставиш на мястото на другите, да разбереш грешките им и да не ги упрекваш за несъвършенствата им, то любовта ти е фалшива. Без любов към ближния какъв християнин си? Изисква се любов към ближния, а не любов само към твоите съверци.

"За теб обаче е по-удобно твоят бог да е истински,"

Няма значение какво ни е удобно и какво не, а каква е истината, защото истината дава вечен живот и свобода, а лъжата робство и вечна смърт. 

"...любовта..."

Това, за което говориш не е любов. Любов е когато видиш, че някой греши да го коригираш, а не когато го видиш, че греши като го насърчиш да продължава да греши. Например ако водиш, че детето ти управлява неразумно автомобил и нарушава правилата за движение по пътищата, какво ще направиш? Ще се поставиш на неговото място и ще го насърчиш да продължава в същия дух или ще го предупредиш, че ако продължи така ще влезе в затвора или в гроба? 

Друг пример. Ако видиш любим човек човек, че се храни с нещо, което знаеш, че е отрова, какво ще направи любовта ти? Ще го насърчиш да продължава или ще го предупредиш, че може да пострада? 

Друг пример. Ако видиш, че същия любим човек иска да се самоубие какво ще направи любовта ти ? Ще го насърчиш или ще се опиташ да го спреш?

Любов е когато предпазваш другите от грешки, а не да ги насърчаваш да грешат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.