Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

на 21.05.2019 г. в 9:54, realno написа:

"да участваш в дискусия по дадена материя и да не знаеш нейните елементарни основи."

Не си прав. Елементарна основа в дискусия е да цитираш фактите в пълния им контекст, а не избирателно с цел манипулиране, както ти правиш. Когато изваждаш цитат на ап. Павел извади и другите му цитати, за да се разбере за кого говори.  Не е правилно да извадиш една думичка или един цитат и да го тълкуваш, защото значението на думата или цитата зависят от неговия контекст

Ясно.Не познаваш правилата за водене на дискусия.Не съм и очаквал друго.А и склонността ти към лъжене отново си казва думата.Сега ти скимна, че съм извадил от контекста думите.

Я сега посочи какъв е контекста в текста.

Матей 24/36

Цитат

Видно ли е от текста, че Исус не знае кога е "онзи ден и час"? Ако отговора ти е -  Исус не знае  -разговора приключва.

Няма как нещо да е неизвестно на самият Бог.Това е неоспоримо доказателство и решаващ дискусията аргумент.И както се вижда от текста Бог знае кога е "онзи час и ден".

на 21.05.2019 г. в 9:54, realno написа:

Щом като искаш да видим фактите нека ги видим. Но нека да видим всички факти, а не един , избран, който уж "доказвал нещо си.

Всяка хипотеза трябва да се съгласува със всички факти за да е достоверна.Ако дори  само един от фактите я опровергава, то това е напълно достатъчно за нейното дискредитиране.

Пример: Кутия със 100 топчета едно от които е бяло.Това веднага опровергава хипотезата "В тази кутия има само черни топчета"

Така е и в нашата  дискусия.Видно е: - Исус не знае кога е "онзи ден". А Бог знае всичко.Това напълно опровергава твърдението че Исус е Бог.

Останалите ти предположения няма нужда да се дискутират. Но и те звучат повече от комично.

Цитат
4. Възкръсна. Факт

Как така Бог ще възкръсва?  Чия глава роди тази невероятна глупост?

Възкръсват умрелите, как тъй Бог ще възкръсва?  Че той умирал ли е?

преди 21 часа, witness написа:

Сещам се за едно подобно, но все пак съвсем различно като смисъл изказване от евангелието на Йоан, много известно. То гласи, че Бог от обич към света е отдал своя Единороден Син в жертва за спасението на всеки, който вярва в Него, за да не погине и да има живот вечен. Така е по евангелието

Но ако позволиш да добавя.Евангелистите правят от Бога несправедлив съдия, щото видите ли Исус умрял за техните грехове.

Библейската теза е коренно различна.И тя е че Исус е вторият Адам, който чрез своята покорност пред божията воля поправя падението на първия.

Това може да бъде обяснено простичко - Когато един производител на уред ти посочва правилата по които трябва да се експлоатира, то логично неспазването им е причина за повреждането му.

Първия Адам  не се спазва правилата и смъртта навлиза в бита му, но втория изправя именно това навлизане, това увреждане на природата.Но именно се жертва човекът Исус, а не Бог да жертва себе си и то пред себе си.

Такава е и православната догма, но за изкупуването на никакви лични грехове не може да става и дума.Според тази щуротия излиза че Бог наказал Исус заради чужди грехове.

Иванчо краде, а наказан е Исус.Това просто вони

преди 2 часа, realno написа:

защото истината дава вечен живот и свобода, а лъжата робство и вечна смърт. 

Тогава спри да лъжеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, M.Николов написа:

А знае ли какви ги дрънкаш?

Знам.А ти знаеш ли на кого да вярваш?

преди 1 час, badr написа:

Пример: Кутия със 100 топчета едно от които е бяло.Това веднага опровергава хипотезата "В тази кутия има само черни топчета"

Така е и в нашата  дискусия.Видно е: - Исус не знае кога е "онзи ден". А Бог знае всичко.Това напълно опровергава твърдението че Исус е Бог.

.

Готино ,,🍷

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, badr написа:

Ясно.Не познаваш правилата за водене на дискусия.Не съм и очаквал друго.А и склонността ти към лъжене отново си казва думата.Сега ти скимна, че съм извадил от контекста думите.

Я сега посочи какъв е контекста в текста.

Матей 24/36

Видно ли е от текста, че Исус не знае кога е "онзи ден и час"? Ако отговора ти е -  Исус не знае  -разговора приключва.

Няма как нещо да е неизвестно на самият Бог.Това е неоспоримо доказателство и решаващ дискусията аргумент.И както се вижда от текста Бог знае кога е "онзи час и ден".

Всяка хипотеза трябва да се съгласува със всички факти за да е достоверна.Ако дори  само един от фактите я опровергава, то това е напълно достатъчно за нейното дискредитиране.

Останалите ти предположения няма нужда да се дискутират. Но и те звучат повече от комично.

Как така Бог ще възкръсва?  Чия глава роди тази невероятна глупост?

Възкръсват умрелите, как тъй Бог ще възкръсва?  Че той умирал ли е?

Но ако позволиш да добавя.Евангелистите правят от Бога несправедлив съдия, щото видите ли Исус умрял за техните грехове.

Библейската теза е коренно различна.И тя е че Исус е вторият Адам, който чрез своята покорност пред божията воля поправя падението на първия.

Това може да бъде обяснено простичко - Когато един производител на уред ти посочва правилата по които трябва да се експлоатира, то логично неспазването им е причина за повреждането му.

Първия Адам  не се спазва правилата и смъртта навлиза в бита му, но втория изправя именно това навлизане, това увреждане на природата.Но именно се жертва човекът Исус, а не Бог да жертва себе си и то пред себе си.

Такава е и православната догма, но за изкупуването на никакви лични грехове не може да става и дума.Според тази щуротия излиза че Бог наказал Исус заради чужди грехове.

Тогава спри да лъжеш.

"Сега ти скимна, че съм извадил от контекста думите."

Не ми е скимнало, а е доказан факт. 

"Пример: Кутия със 100 топчета едно от които е бяло.Това веднага опровергава хипотезата "В тази кутия има само черни топчета"

Това ли успя да измислиш като "пример"?

Когато цитира ап. Павел по горе като умишлено не цитира и другите му думи с цел манипулация, това черно "топче" ли е или бяло според твоя "пример"? Защото ако е черно означава, че теза ти  е  невярна и Исус е Бог, ако е бяло "топче", означава същото, защото всички топчета са бели пак според твоята логика и "пример" Исус е Бог.  :shy11:

"Всяка хипотеза трябва да се съгласува със всички факти за да е достоверна.Ако дори  само един от фактите я опровергава, то това е напълно достатъчно за нейното дискредитиране."

1. Къде остави факта с  пророчетвата? Или те не са важни?

Йоан 7:42  Не рече ли писанието, че Христос ще дойде от Давидовото потомство, и от градеца Витлеем, гдето беше Давид?

Като стана въпрос за пророчества, намерили поне едно пророчество в Корана на най - големия пророк Мохамед, според вас, което да се е изпълнило прецизно и дословно? И като стана за кутия с бели и черни "камъчета", какви критерии покрива Корана, че да е истинско Божие Слово и Мохамед да е Негов пророк. Ти прилагаш ли същия принцип и за тях : "Всяка хипотеза трябва да се съгласува със всички факти за да е достоверна.Ако дори  само един от фактите я опровергава, то това е напълно достатъчно за нейното дискредитиране." :cool:

"Няма как нещо да е неизвестно на самият Бог."

Това важи ли за Аллах? Че нещо бърка родословия, не му е известно кога се определя пола на детето, разминава разказите си за създаването на човека, раждането на Исус, сътворението на света и т.н.

"Това е неоспоримо доказателство и решаващ дискусията аргумент.И както се вижда от текста Бог знае кога е "онзи час и ден"."

Според твоите собствени критерии Аллах не е Бог, а Мохамед не е пророк. Тогава какви са? Къде ще отидеш след смъртта? :rolleyes:

"...за изкупуването на никакви лични грехове не може да става и дума.Според тази щуротия излиза че Бог наказал Исус заради чужди грехове."

Точно обратното:

Прочети Исая 53 глава. 

Йона 3:16 Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот: space.gif
17 Понеже Бог не е пратил Сина на света да съди света, но за да бъде светът спасен чрез Него. space.gif
18 Който вярва в Него не е осъден; който не вярва е вече осъден, защото не е повярвал в името на Единородния Божий Син. space.gif
19 И ето що е осъждението: светлината дойде на света, и човеците обикнаха тъмнината повече от светлината, защото делата им бяха зли.

Ефесяни 5:2  и ходете в любов, както и Христос ви възлюби и предаде Себе Си за нас принос и жертва на Бога за благоуханна миризма.

Евреи 9:26  (иначе Той трябва да е страдал много пъти от създанието на света); а на дело в края на вековете се яви веднъж да отмахне греха, като принесе Себе Си в жертва.

За тебе може а е щуротия, но за Бог го нарича любов към човека. Но како се учудвам. Бог си го е казал ясно:

1 Коринтяни 2:14  Но естественият човек не побира това, което е от Божия Дух, защото за него е глупост; и не може да го разбере, понеже, то се изпитва духовно.

2. Къде забрави фактите на възкресението, явяването на учениците Му,  възнесението Му, факта, че и днес се явява на много хора по света, изгонването на демони в неговото име и др. ?   

Истината е, че черното "камъче" е бяло, макар да го виждаш черно, защото  Корана те е заблудил. Освен това не си ти, който ще казваш какво е възможно за Бог и какво не е. 

Като стана въпрос за демони, обясни ако можеш разбира се, защо когато хора отиват при ходжи, след това имат различни душевни и здравословни проблеми? Защо много от тези същите хора са обладани от демони и чуват гласове? Аз имам отговор, но ми е интересно ти какво мислиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, realno написа:

1. Къде остави факта с  пророчетвата? Или те не са важни?

Йоан 7:42  Не рече ли писанието, че Христос ще дойде от Давидовото потомство, и от градеца Витлеем, гдето беше Давид?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Как това, че Исус е от Давидовото потомство, доказва, че той е Бог?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Aumi написа:

Как това, че Исус е от Давидовото потомство, доказва, че той е Бог?

Псалом 110 :1Давидов псалом."Рече Господ на моя Господ: Седи отдясно Ми. Докле положа враговете Ти под нозете Ти?"

Давид в два Бога ли вярваше, че каза това?

Деяния 2:34 Защото Давид не се е възнесъл на небесата; но сам той казва: - "Рече Господ на Моя Господ: Седи отдясно Ми, space.gif
35 докле положа враговете ти за твое подножие"

Сега ще приемеш ли факта на пророчествата или не? 

Ако ли не, продължи да четеш, защото тази история е точно за хора като теб:

Лука  16:19 Имаше някой си богаташ който се обличаше в мораво и висон, и всеки ден се веселеше бляскаво. space.gif
20 Имаше и един сиромах, на име Лазар, покрит със струпеи, когото туряха да лежи пред портата му, space.gif
21 като желаеше да се нахрани от падналото от трапезата на богаташа; и кучетата дохождаха и лижеха раните му. space.gif
22 Умря сиромахът; и ангелите го занесоха в Авраамовото лоно. Умря и богаташът и бе погребан. space.gif
23 И в пъкъла, като беше на мъки и повдигна очи, видя отдалеч Авраама и Лазара в неговите обятия. space.gif
24 И той извика, казвайки: Отче Аврааме, смили се за мене, и изпрати Лазара да натопи края на пръста си във вода и да разхлади езика ми; защото съм на мъки в тоя пламък. space.gif
25 Но Авраам рече: Синко, спомни си, че ти си получил своите блага приживе, така и Лазар злините; но сега той тук се утешава, а ти се мъчиш. space.gif
26 И освен всичко това, между нас и вас е утвърдена голяма бездна, така, че ония, които биха искали да минат оттук към вас, да не могат, нито пък оттам да преминат към нас. space.gif
27 А той рече: Като е тъй, моля ти се, отче, да го пратиш в бащиния ми дом; space.gif
28 защото имам петима братя, за да им засвидетелствува, да не би да дойдат и те на това мъчително място. space.gif
29 Но Авраам каза: Имат Моисея и пророците; нека слушат тях. space.gif
30 А той рече: Не отче Аврааме; но ако отиде при тях някой от мъртвите, ще се покаят. space.gif
31 И той му каза: Ако не слушат Моисея и пророците, то и от мъртвите да възкръсне някой, пак няма да се убедят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, realno написа:

Колега не осъзна ли най-сетне, че написаното в която и да е книга не е атомарен факт? Точно мормонската тактика прилагаш: "Сега ще приемеш ли Исус за свой Спасител или не?"

Словото и езика са създадени от човека с чисто практични цели, касаещи оцеляването на рода хомо. Те не могат да опишат напълно което и да е явление, камо ли метафизика. Езикът е лошо организирана система за кодиране на смисли. 

Ако някой ти обяснява колко е хубаво да се качиш на планински връх, докато не се завлечеш тялото и мозъка си там, няма как да имаш усещане и чувство за "хубаво, простор, тишина, безметежност", колкото и да го кълвеш от книгите. Словото е бледо копие, а не аналог на реалността. Ако беше аналог, при произнасянето на думата огън, щеше да си изгориш езика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, realno написа:

Това, за което говориш не е любов. Любов е когато видиш, че някой греши да го коригираш, а не когато го видиш, че греши като го насърчиш да продължава да греши.

Да де, ама Бог както го представяш нищо не коригира, а праща директно в ада за вечни времена. Излиза, че ти си по-добър от твоя бог.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Śūnyatā написа:

Колега не осъзна ли най-сетне, че написаното в която и да е книга не е атомарен факт? Точно мормонската тактика прилагаш: "Сега ще приемеш ли Исус за свой Спасител или не?"

Словото и езика са създадени от човека с чисто практични цели, касаещи оцеляването на рода хомо. Те не могат да опишат напълно което и да е явление, камо ли метафизика. Езикът е лошо организирана система за кодиране на смисли. 

Ако някой ти обяснява колко е хубаво да се качиш на планински връх, докато не се завлечеш тялото и мозъка си там, няма как да имаш усещане и чувство за "хубаво, простор, тишина, безметежност", колкото и да го кълвеш от книгите. Словото е бледо копие, а не аналог на реалността. Ако беше аналог, при произнасянето на думата огън, щеше да си изгориш езика. 

Това, което казваш е напълно вярвано. Няма как да знаеш как е на планината, преди да си се изкачил. И обратното е валидно. Не трябва да  отричаш това, което ти говорят тези, които са се изкачили на планината, преди да си я "изкачил сам ". 

Това, което цитирам от Библията са думи на хора, които са "изкачили планинския връх" и са усетили "хубаво, простор, тишина, безметежност". Аз съм се "изкачил на планинския връх" и също съм усетил  сам "хубаво, простор, тишина, безметежност". Ти след като не си се "качил" , защо отричаш това, което чуваш? Защо отричаш всичко след като  отказваш да се "качиш" и не желаеш да опиташ? Не е ли по правилно първо да провериш фактите сам и след това да отричаш? И най - важния въпрос, готов ли си за истината? Ако я видиш ще я разпознаеш ли? Защото за нея има нужда не само очи, но и сърце. Сърцето ти търси ли истината? 

Проблема на много хора, че с очите си виждат истината, но умът и сърцето им е затворени за нея. Така, че не е сигурно, че ако се "изкачиш на планинския връх" ще усетиш "хубаво, простор, тишина, безметежност, при положение, че вече си предубеден към "планината". За това цитирах и историята за "Богаташа и Лазар". Дори и от мъртвите да възкръсне някой пак няма да повярвате. 

преди 56 минути, Shiniasu написа:

Да де, ама Бог както го представяш нищо не коригира, а праща директно в ада за вечни времена. Излиза, че ти си по-добър от твоя бог.

Прав си, не коригира, защото имаме свободна воля и няма как на сила да ни накара да направим едно или друго против волята си. Но това, което прави е да  не стои безучастен когато вижда, че вървим към смърт, но да говори, насърчава, да предупреждава и така сами да коригираме поведението си. Той е изпратил и Святия Дух, който да ни помага в процеса на коригиране. Бог е доста търпелив, но не е безкрайно търпелив.  И когато прекрачим определени морални граници или види, че няма надежда да се поправим, следва наказание или смърт. Примери бол. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, realno написа:

Аз съм се "изкачил на планинския връх" и също съм усетил  сам "хубаво, простор, тишина, безметежност". Ти след като не си се "качил" , защо отричаш това, което чуваш? Защо отричаш всичко след като  отказваш да се "качиш" и не желаеш да опиташ?

Мисля че нееднократно ти обясних, че там където си се "качил", съм бил и слязох, защото това което се предлага на този "връх" няма нищо общо с действителността. Това бе "полезна" практика, научи ме да ценя доброто и краткия човешки живот без условия, да давам най-доброто от себе си, да обичам хората, да не ги мразя (ако вярват или не вярват в Исус, Аллах, Буда и др. думи) и да не се вкарвам във филм, който се прожектира вече 2000 години и на който няма да видя края, както не са го видели и другите преди мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.05.2019 г. в 19:03, badr написа:

Исус не е наказан, той се жертва доброволно. Той е чист от първородния грях, безгрешен от рождение, каквато е православната догма наистина, а мисля също според корана. Поне е казано  "да добиеш чисто дете" от Гавриил. А на друго място е казано, че "подобието/примерът на Иса е като примерът с Адам", тоест че е създаден също като Адам преди грехопадението му без земен баща от пръстта и духа. За изкупуване на собствени грехове не може да се говори, но според корана и на чужди; в корана заместващото изкупление се отрича многократно видях, но по-точно се отрича само възможността някой натоварен със собствен грях да изкупи чужд - "Никой съгрешил не ще носи греха на друг. И ако някой натоварен с бреме призове, нищо от него не ще бъде облекчено, дори и от роднина. Ти ще можеш да убедиш само онези, които и в уединение се боят от своя Господ, и отслужват молитвата. А който се пречисти, единствено за себе си се пречиства. Към Аллах е завръщането." Сура 35

Богословите измислят отговори на всичко, но и аз още не съм намерила за себе си достатъчен отговор от богословите на нито една от трите авраамически религии на онзи тривиален въпрос защо страдат невинните. Или се заобикаля, или обясненията са доста съмнителни и фантастични, например че душите на невинните деца тук не разбират причината на страданието си, за да се поправят, но в другия (бъдещия) всичко разбират и ще се радват неизмеримо повече - както разправя проф. Осипов. Може и така да е, но защо все пак трябва да страдат невинните. 

Аз подхванах това не да се заяждам, просто репликата ти пак ме наведе на същия проблем. И покрай него попаднах на нещо ново за мен, което не ме учуди, но малко ме развесели в началото. Оказа се, че вонящият казус (шегувам се, а онова мое изказване беше пореднитя гневен изблик към Рамус великолепния, за което съжалявам) не е патент на християните. Понеже идеята за изкуплението на световните грехове е доста интересна, тя според някои няма как да има друг източник от единствения народ... )

Според мен тя не принадлежи на конкретна религия, но това е друг въпрос. 

Но есть еще страдания, которые дают наиболее благочестивым, уже достигшим собственного совершенства. Их цель — помочь всей совокупности сфер управления достичь конца — совершенства.

Разъяснение этого вопроса таково.... (тук изпускам )

И одна из основ этих превращений состоит в том, чтобы люди получили наказания, соответствующие их злодейству, пока не будет удовлетворен Атрибут Правосудия.

И установил Господин, благословен Он, что совершенные и значимые смогут исправить за других, как мы упомянули, и Атрибут Правосудия поразит их, вместо того чтобы поразить весь мир.

Но, поскольку они сами по себе совершенны и достойны добра и страдают только за других, безусловно, Атрибут Правосудия удовлетворится малой мерой наказания их, вместо большого наказания для грешников. И, кроме того, из-за этого их заслуги увеличиваются и их сила умножается, что еще больше увеличивает их способность исправить извращенное другими. А именно: они исправят не только свое поколение, а и все повреждения мира с тех пор, как появились в нем грешники, и доныне. И, конечно, они будут после этого в Собрании совершенных первыми из первых и самыми близкими к Благословенному. 

РАМХАЛ "Пътят на Твореца"

ПУТЬ ТВОРЦА 

https://toldot.ru/audio/lessons/lessons_13279.html 

Към края рав Ашер Кушнир добавя даже, че тези съвършени и първи от първите стават нещо като съратници на Всевишния.Което пък ме отклони към друг много неясен за мен въпрос, свързан конкретно с исляма, защо съдружаването, ширк,  е изброено първо сред всички грехове. Преди всички други убийство и пр.   Но ако това буквално взето е най-тежкият грях, защо християните са посочени в корана като по-добри сред хората на писанието до деня на Съда ?

Когато Аллах рече: “О, Иса, Аз ще те прибера и ще те въздигна при Мен, и ще те пречистя от невярващите, и до Деня на възкресението ще сторя онези, които те последваха, над онези, които не повярваха. После при Мен ще се завърнете и ще отсъдя между вас в онова, по което сте били в разногласие.” Сура 3:55

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или "над онези" не е в смисъл по-добри, а от гледна точка на светските ценности по-силни? Не е изобщо ясно. Във всеки случай следващият стих е ...А онези, които не повярваха, ще накажа с тежко мъчение в земния живот и в отвъдния. И не ще има за тях избавители.”

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, witness написа:

Исус не е наказан, той се жертва доброволно.

Когато Аллах рече: “О, Иса, Аз ще те прибера и ще те въздигна при Мен, и ще те пречистя от невярващите, и до Деня на възкресението ще сторя онези, които те последваха, над онези, които не повярваха. После при Мен ще се завърнете и ще отсъдя между вас в онова, по което сте били в разногласие.” Сура 3:55

Наказан е ,,кой се моли да го отмине тази чаша?

преди 1 час, witness написа:

Или "над онези" не е в смисъл по-добри, а от гледна точка на светските ценности по-силни? Не е изобщо ясно. Във всеки случай следващият стих е ...А онези, които не повярваха, ще накажа с тежко мъчение в земния живот и в отвъдния. И не ще има за тях избавители.”

Така да ти разкомпирирам цитатите : Така ,ние вярваме ,че Иса е бил единороден син на Господ ,паднал от небесата и възстанал срещу Господ и имаме разногласия в ,които печелим ние(поне аз),следователно ще съм по добре от Иса(не ,че и сега не съм си по добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎23‎.‎5‎.‎2019‎ г. в 7:31, realno написа:

Пророчествата, не са факт!
Не са факт, защото се отнасят за бъдеще време. Докато фактите се отнасят за минали или настоящи събития.

Факт, е нещо, което се е случило реално и за което има реални доказателства, че е истина. Фактите могат да се доказват научно и логично, защото не подлежат на съмнение. Докато пророчествата са относителни, и няма нито едно доказателство, че ще се случат наистина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Променян ли е Корана или не?  Какво ни разкриват фактите? 

История на ръкописите на Корана и Библията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Aumi написа:

Не са факт, защото се отнасят за бъдеще време. Докато фактите се отнасят за минали или настоящи събития.

Факт, е нещо, което се е случило реално и за което има реални доказателства, че е истина. Фактите могат да се доказват научно и логично, защото не подлежат на съмнение. Докато пророчествата са относителни, и няма нито едно доказателство, че ще се случат наистина!

А и, както знаеш, за всяко пророчество ще се намерят "факти", които да го потвърждават. Вече се знае какво се иска - значи може да се направи, напише, разкаже, че точно така се е случило. Интересно ми е само Исус ли влиза в Йерусалим яхнал магаре през онази порта, в онзи ден. И никой друг през целия този ден не влиза през същата порта яхнал магаре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, A.com написа:

А и, както знаеш, за всяко пророчество ще се намерят "факти", които да го потвърждават. Вече се знае какво се иска - значи може да се направи, напише, разкаже, че точно така се е случило. Интересно ми е само Исус ли влиза в Йерусалим яхнал магаре през онази порта, в онзи ден. И никой друг през целия този ден не влиза през същата порта яхнал магаре?

Тогава обясни каква е вероятността да всички тези пророчества да се изпълнят в Исус? 

https://bibliata.zahristos.org/prophecies_jesus_fulfilled/

44 напълно изпълнени пророчества за Исус Христос

Пророчества за Исус Христос Стар Завет
Записано
Нов Завет
Изпълнено
1 Месията ще се роди от жена. Битие 3:15 Матей 1:20
Галатяни 4:4
2 Месията ще се роди във Витлеем. Михей 5:2 Матей 2:1
Лука 2:4-6
3 Месията ще се роди от девица. Исая 7:14 Матей 1:22-23
Лука 1:26-31
4 Месията ще дойде от линията на Авраам. Битие 12:3
Битие 22:18
Матей 1:1
Римляни 9:5
5 Месията ще бъде потомък на Исаак. Битие 17:19
Битие 21:12
Лука 3:34
6 Месията ще бъде потомък на Яков. Числа 24:17 Матей 1:2
7 Месията ще дойде от племето на Юда. Битие 49:10 Лука 3:33
Евреи 7:14
8 Месия ще бъде наследник на трона на цар Давид. 2Царе 7:12-13
Исая 9:7
Лука 1:32-33
Римляни 1:3
9 Трона Месията ще бъде помазан и вечен. Псалми 45:6-7
Даниил 2:44
Лука 1:33
Евреи 1:8-12
10 Месията ще се нарича Емануил. Исая 7:14 Матей 1:23
11 Месията ще прекара един сезон в Египет. Осия 11:1 Матей 2:14-15
12 Избиването на деца ще се случи в родното място на Месия. Еремия 31:15 Матей 2:16-18
13 Един вестител ще подготви пътя за Месията Исая 40:3-5 Лука 3:3-6
14 Месията ще бъде отхвърлен от собствения си народ. Псалми 69:8
Исая 53:3
Йоан 1:11
Йоан 7:5
15 Месия ще бъде пророк. Второзаконие 18:15 Деяния 3:20-22
16 Месията ще бъде предшествано от Илия. Малахия 4:5-6 Матей 11:13-14
17 Месията ще бъде обявен за Божия Син. Псалми 2:7 Матей 3:16-17
18 Месията ще се нарече Назарей. Исая 11:1 Матей 2:23
19 Месия ще донесе светлина в Галилея. Исая 9:1-2 Матей 4:13-16
20 Месия ще говори с притчи. Псалми 78:2-4
Исая 6:9-10
Матей 13:10-15,34-35
21 Месията ще бъде изпратен да се лекува съкрушените. Исая 61:1-2 Лука 4:18-19
22 Месията ще бъде свещеник според чина на Мелхиседек. Псалми 110:4 Евреи 5:5-6
23 Месията ще се нариче Цар. Псалми 2:6
Захария 9:9
Матей 27:37
Марк 11:7-11
24 Месия ще бъде оценен от малки деца. Псалми 8:2 Матей 21:16
25 Месия ще бъде предаден. Псалми 41:9
Захария 11:12-13
Лука 22:47-48
Матей 26:14-16
26 Парите от предателството на Месия ще бъдат използвани за закупуване на грънчарската нива. Захария 11:12-13 Матей 27:9-10
27 Месия ще бъде несправедливо обвинен. Псалми 35:11 Марк 14:57-58
28 Месията ще се мълчи пред своите обвинители. Исая 53:7 Марк 15:4-5
29 Месията ще буде заплют и ударян. Исая 50:6 Матей 26:67
30 Месия ще бъдете намразени без причина. Псалми 35:19
Псалми 69:4
Йоан 15:24-25
31 Месията ще бъде разпнат с престъпници. Исая 53:12 Матей 27:38
Марк 15:27-28
32 На Месията ще се даде да пие вино. Псалми 69:21 Матей 27:34
Йоан 19:28-30
33 Ръцете и краката на Месията ще бъдат пробити. Псалми 22:16
Захария 12:10
Йоан 20:25-27
34 Месия ще бъде подиграван и осмиван. Псалми 22:7-8 Лука 23:35
35 Войниците ще хвърлят жребии за дрехите на Месията. Псалми 22:18 Лука 23:34
Матей 27:35-36
36 Костите на Месия не бъдат строшени. Изход 12:46
Псалми 34:20
Йоан 19:33-36
37 Месия ще бъде изоставен от Бог. Псалми 22:1 Матей 27:46
38 Месията ще се молим за враговете си. Псалми 109:4 Лука 23:34
39 Войник ще прободе Месия. Захария 12:10 Йоан 19:34
40 Месия ще бъде погребан с богатите. Исая 53:9 Матей 27:57-60
41 Месията ще възкръсне от мъртвите. Псалми 16:10
Псалми 49:15
Матей 28:2-7
Деяния 2:22-32
42 Месията ще се възкачи на небето. Псалми 24:7-10 Марк 16:19
Лука 24:51
43 Месия ще бъде седи отдясно на Бога. Псалми 68:18
Псалми 110:1
Марк 16:19
Матей 22:44
44 Месия ще бъде жертва за грях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, realno написа:

Тогава обясни каква е вероятността всички тези пророчества да се изпълнят в Исус?

В младежките ми години една врачка ми предрече , че между 54-58 години ще имам житейска криза . Уау , след 40 години ! Случи се !:cantbelieve: "Акумулаторите" вече бързо падат , пък бавно зареждат ! И Акъла друг става....! Тази промяна неизбежно води до някаква биологична и психическа криза......:)......Ами то , от как ходят хора по земята , всички я имат :lol6:

Та ! Тези "пророчества" се случват на всеки ! Тъкмо за това Библията съдържа житейски поуки....поради незнание и неразбиране , обяснявани чрез Бог някакъв ! Така е достъпно за всяко , даже най-елементарно Съзнание . :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

23 Месията ще се нариче Цар. Псалми 2:6
Захария 9:9
Матей 27:37
Марк 11:7-11
24 Месия ще бъде оценен от малки деца. Псалми 8:2 Матей 21:16
25 Месия ще бъде предаден. Псалми 41:9
Захария 11:12-13
Лука 22:47-48
Матей 26:14-16

Исус никога не се е нарекъл цар,други са го нарекли.На съда Пилат Понтий разпитва Исус ,а Исус само трае и въобще не е споменавал,че е цар,нито на съда нито друг път,най-вероятно защото вече като са го хванали е поискал да му се размине и това се доказва от думите му:,,Матей 26:42 
Пак отиде втори път и се моли, думайки: Отче Мой, ако не е възможно да Ме отмине това, без да го пия, нека бъде Твоята воля."".

А и нещата ,които си цитирал не са пророчества за никакъв месия ,примерно това: ,,,Дори и близкият ми приятел #букв.: човекът на мира ми#, на когото имах доверие, който ядеше хляба ми, вдигна пета срещу мен."" Това ако го имаш за пророчество е ясно ,че не знаеш какво е пророчество.Аз съм прочел библията и там няма никакви пророчества освен,че месията ще бъде роден от девствена,а в наше време поне 5 жени твърдят ,че точно тяхното дете е месията,защото са родили като девици.Или пък това :Псалми 22:16,,,Защото кучета ме наобиколиха; обкръжи ме глутница злодеи; прободоха ръцете ми и краката ми..""-какво пророчество е това?-това е информация за произтекло събитие.

3 Месията ще се роди от девица. Исая 7:14  

От всичките ти пророчества само това е вярно и то не се отнася за Исус Христос,защото името му трябваше да е Емануил.Такаче продължаваме да чакаме някой си Емануил.Дефакто и на практика ,още няма и първо пришествие ,а ти чакаш второто 😅

Ха сега ,защото темата е за исляма,да напиша за алкохола.

Та значи до Мохамед хората са си пили и са ходили даже на храм да се молят пияни,но един път Мохамед отива в джамията и вижда двама пияни се заклали посред джамията,и Мохамед решава да предприеме мерки и забранява алкохола.И да допълня ,че нито Аллах ,нито архангел Джибриил нито пък някое друго представителство от Висшите Спиритуални Сили не забраняват алкохола.Такаче пийте си ,но не прекалявайте 😀

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anjel Dimitrov написа:

(1)....месията ще бъде роден от девствена,а в наше време поне 5 жени твърдят ,че точно тяхното дете е месията,защото са родили като девици.

(2)....нито Аллах ,нито архангел Джибриил нито пък някое друго представителство от Висшите Спиритуални Сили не забраняват алкохола.Такаче пийте си ,но не прекалявайте 😀

(1) А , бе ? Това инвитро ли означава или някой е прескочил дувара ? Както народът казва - да сменим колана . :)

(2) Архангел Джибриил - вярвам го , вярвам го ! Искам да го вярвам ! (лафа кефи):bye1:

А св.Трифон Зарезан казва : " Наздраве ! ".......св. Дионисий - също , ама това е една друга теория .... :)

Практиката му е майката ! Майката , още и бащата ! :lol6:

.......я , по-сериозно ! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.05.2019 г. в 9:52, Aumi написа:

Факти и факти не е едно и също. Научните факти и доказателства са човешки факти и доказателства. 

Те по определение не са факти и доказателства сами по себе си. Те са факти и доказателства обусловени от човеците, техните възгледи и разбирания, тяхната сетивност, тяхната субективност.

Нещата сами по себе си и фактите сами по себе си са предмет на философските и религиозните духовни дирения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 22.05.2019 г. в 22:52, realno написа:

"Няма как нещо да е неизвестно на самият Бог."

Това важи ли за Аллах? Че нещо бърка родословия, не му е известно кога се определя пола на детето, разминава разказите си за създаването на човека, раждането на Исус, сътворението на света и т.н.

"Това е неоспоримо доказателство и решаващ дискусията аргумент.И както се вижда от текста Бог знае кога е "онзи час и ден"."

Според твоите собствени критерии Аллах не е Бог, а Мохамед не е пророк. Тогава какви са? Къде ще отидеш след смъртта? 

Разбира се че се отнася за Аллах.Това, че ти бъркаш някакви родословия  си просто и ясно.Разбира се Аллах знае пола на детето, самия той го определя.Въобще всички твои глупости е трудно да се изброят.

Вижда се липсата на аргументи и стремежа да се изплъзнеш от дискусията.Каквото и да важи или не за Аллах или Мухаммад, това няма отношение към твърдението ти, че Исус е Бог.

А това твърдение се проваля с гръм и трясък.Не отговори на въпроса: Ако Исус е Бог, то защо не знае кога е "онзи ден"?

След като е изобличена тази евангелистка измама, ти, защо продължаваш да я повтаряш? Не беше ли ти любител на истината? Или си обикновен нечистивец, който обича лъжата и лъже.

Питаш: - Къде ще отида след смъртта? Разбирам, че ти държиш да съм в ада, а и не само аз, затова и се опитваш да ни подлъжеш да станем слуги на дявола, каквито са евангелистите.

на 23.05.2019 г. в 7:31, realno написа:

Псалом 110 :1Давидов псалом."Рече Господ на моя Господ: Седи отдясно Ми. Докле положа враговете Ти под нозете Ти?"

Давид в два Бога ли вярваше, че каза това? 

Ей, лъжливо овчарче, никъде Давид не казва нищо в този текст.Пиян ли си, че пишеш такива дивотии.

преди 5 часа, realno написа:

Записано
Нов Завет
Изпълнено
1 Месията ще се роди от жена.

Ето това вече е пророчество.Сигурен съм че е изпълнено.Но ми се ще да попитам - а освен от жена, то от кой или какво може  да бъде роден Месията.

При вас сектантите,  от гаргите ли се раждат хора или все пак от жените?

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, badr написа:

Ей, лъжливо овчарче, никъде Давид не казва нищо в този текст.Пиян ли си, че пишеш такива дивотии.

Псалом 110 :1Давидов псалом."Рече Господ на моя Господ: Седи отдясно Ми. Докле положа враговете Ти под нозете Ти?"

Давид казва и още как. Друг е въпроса да ли осъзнава и разбира какво е пророкувал, защото старозаветните пророци са говорели много неща без да ги разбират в момента. 

Също така, друг е въпроса да ли на теб ти харесва и го приемаш или не.

Но нека да видим какво казва Исус за казаното от цар Давид хиляди години по - рано:

Матей 22::41 И когато бяха събрани фарисеите, Исус ги попита, казвайки: space.gif
42 Какво мислите за Христа? Чий Син е? Казват Му: Давидов. space.gif
43 Казва им: Тогава как Давид чрез Духа Го нарича Господ, думайки: space.gif
44 "Рече Господ на моя Господ: Седи отдясно Ми. Докле положа враговете Ти под нозете Ти?" space.gif
45 Ако, прочее, Давид Го нарича Господ, как е негов син? space.gif
46 И никой не можеше да Му отговори ни дума; нито пък дръзна вече някой от тоя ден да Му задава въпроси. space.gif
space.gif

Ето какво казва ап. Петър:

Деян. 2:29 Братя, мога да ви кажа свободно за патриарха Давида, че и умря и биде погребан, и гробът му е у нас до тоя ден. space.gif
30 И тъй, понеже беше пророк, и знаеше, че Бог с клетва му се обеща, че от плода на неговите чресла [по плът ще въздигне Христа, да Го] постави на престола му, space.gif
31 той предвиждаше това, говори за възкресението на Христа, че нито Той беше оставен в ада, нито плътта му видя изтление. space.gif
32 Тогова Исуса Бог възкреси, на което ние всички сме свидетели. space.gif
33 И тъй, като се възвиси до Божията десница, и взе от Отца обещания Свети Дух, Той изля това, което виждате и чувате. space.gif
34 Защото Давид не се е възнесъл на небесата; но сам той казва: - "Рече Господ на Моя Господ: Седи отдясно Ми, space.gif
35 докле положа враговете Ти за Твое подножие".

Ето какво казва ап. Павел за Исус:

Евреи 10:12 но Той, като принесе една жертва за греховете, седна за винаги отдясно на Бога, space.gif
13 та оттогава нататък чака, докле се положат враговете Му за Негово подножие.

Така, че цар  Давид, Исус, ап. Патър и ап .Павел, изговаряйки това слово го отнасят само и единствено до Исус. Всички те са единодушни, че Исус е Господ и Бог. Ти какво мислиш в случая няма никакво значение, защото това пророческо слово се потвърди и в действителност. 

Ти сам си отговори на другия въпрос, кои врагове Бог ще положи под нозете Му. 

Записано
Нов Завет
Изпълнено
1 Месията ще се роди от жена.

Бадр: "Ето това вече е пророчество.Сигурен съм че е изпълнено.Но ми се ще да попитам - а освен от жена, то от кой или какво може  да бъде роден Месията.При вас сектантите,  от гаргите ли се раждат хора или все пак от жените?"

Явно така елементарно разсъждавате и върху Корана. Това пророчество предсказва, че Исус е трябвало да се роди в ПЛЪТ човешка, а не "от гаргите ли се раждат".  

Само за Исус ти показах десетки дословно  изпълнили се пророчества, но още чакам да видя поне едно пророчество казано от Аллах, което се е изпълнило. Нали Корана и ти твърдите, че той е Бог,  би трябвало това да не е проблем за един истински Бог? Чакам да ми покажеш. 

Освен това чакам отговор и на много други въпроси, които преди това ти зададох. 

преди 4 часа, badr написа:

Разбира се че се отнася за Аллах.Това, че ти бъркаш някакви родословия  си просто и ясно.Разбира се Аллах знае пола на детето, самия той го определя.Въобще всички твои глупости е трудно да се изброят.

Открехна вратата, че Аллах определя пола на детето. Но продължи и кажи кога става това за да видим да ли аз пиша глупости или ти говориш глупости. 

Не забравяй, че те хванах в явна лъжа и манипулация. Сега да не се окаже, че не аз говоря глупости, а ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 часа, realno написа:

Давид казва и още как. Друг е въпроса да ли осъзнава и разбира какво е пророкувал, защото старозаветните пророци са говорели много неща без да ги разбират в момента. 

Също така, друг е въпроса да ли на теб ти харесва и го приемаш или не.

Струва ми се, че отново бележиш връх в щуротиите.Човече, ако чак  толкова елементарни неща не можеш да асимилираш, то къде си тръгнал?

Може ли да не падаш до толкова  отявлена фалшификация.При мен тези не минават.За разлика от теб аз познавам Библията .

Давидов Псалм -  според еврейската традиция идва до нас чрез цар Давид.Дотук предполагам успяваш да разбереш.По нататък: - Пслам - означава песен(химн) за възхвала и т.н.

Представи си псалмите се изпълняват от псламопевци в богослужението и именно Псалмопевеца чете следният  текст.

Цитат

"Рече Господ на моя Господ: Седи отдясно Ми. Докле положа враговете Ти под нозете Ти?"

Текста говори следното.

Йехова(за никакъв Исус не става дума) се обръща към господина(царя ) на псалмповеца.

Ето го текста на еврейската библия, където това е повече от очевидно.

Цитат

Тегилим 110

1 Псалом Давида. Слово Йеhовы к господину моему: сиди справа от Меня, доколе не сделаю врагов твоих подножием ног твоих.

източник http://beerotwomen.ru/молитвы/теилим/теилим-псалом-110/

преди 7 часа, realno написа:

Не забравяй, че те хванах в явна лъжа и манипулация

До такава степен си се  объркал, че не се виждаш какви ги пишеш.Кое на теб ти се струва лъжа ми е напълно безинтересно.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, badr написа:

Струва ми се, че отново бележиш връх в щуротиите.Човече, ако чак  толкова елементарни неща не можеш да асимилираш, то къде си тръгнал?

Може ли да не падаш до толкова  отявлена фалшификация.При мен тези не минават.За разлика от теб аз познавам Библията .

Давидов Псалм -  според еврейската традиция идва до нас чрез цар Давид.Дотук предполагам успяваш да разбереш.По нататък: - Пслам - означава песен(химн) за възхвала и т.н.

Представи си псалмите се изпълняват от псламопевци в богослужението и именно Псалмопевеца чете следният  текст.

Текста говори следното.

Йехова(за никакъв Исус не става дума) се обръща към господина(царя ) на псалмповеца.

Ето го текста на еврейската библия, където това е повече от очевидно.

До такава степен си се  объркал, че не се виждаш какви ги пишеш.Кое на теб ти се струва лъжа ми е напълно безинтересно.

"Йехова(за никакъв Исус не става дума) се обръща към господина(царя ) на псалмповеца."

Пак от пръстите си изсмукваш смешни  "доводи", защото трябва да кажеш на бялото черно. Да предположим, че аз съм се объркал и не разбирам текста от псалма, Исус и той ли се е объркал? Ап. Павел, който е бил еврейски богослов учил при най - известния за времето си религиозен еврейски учител и той ли се объркал? Ап. Петър и той ли се е объркал? И тримата ли не са знаели иврит? Осъзнаваш ли какви глупости пишеш в безсилието си да докажеш, че Корана говори истината, а в същото време не можеш да отговориш на един елементарен въпрос, къде Аллах е казал пророчество, което се е изпълнило. 

И преди ти казах да се съсредоточиш върху Корана, защото когато лъжеш и манипулираш казаното в Библията не прави Корана по истински или Аллах Бог. 

Та да си дойдем на думата за Псалом 110:1"Рече Господ на моя Господ: Седи отдясно Ми. Докле положа враговете Ти под нозете Ти?"

За да го разбереш и ти ще ти го обясня като на дете от първи клас: първото споменаване на "Господ" се отнася до Бог Отец, а второто споменаване на "Господ" се отнася за Исус / и не става никакъв въпрос за цар Давид или някой друг човек както са те излъгали/. Написан стиха по друг начин би звучал така: "Рече Бог Отец на моя Исус: Седи отдясно Ми. Докле положа враговете Ти под нозете Ти?"  Сега дано ти  е станало ясно и да спреш с безсмислиците си. 

Ето още няколко превода на Псало 110:1;

Протестантски 1940

(По слав. 109).
Давидов псалом
Иеова рече на моя Господ: Седи отдясно Ми
Докле положа враговете ти за твое подножие.

Цариградски

(по Слав. 109)
Псалом Давидов.

Рече Иеова Господу моему: Седи отдясно ми
Доде положа враговете ти подножие на нозете ти.

Православен

Псалом Давидов.
Рече Господ Господу моему: седи от дясната Ми страна, докле туря Твоите врагове подножие на нозете Ти.

Верен 2002

(По слав. 109) Псалм на Давид. Каза ГОСПОД на моя Господ: Седи от дясната Ми страна, докато направя враговете Ти подножие под краката Ти.

King James Version

The LORD said unto my Lord, Sit thou at my right hand, until I make thine enemies thy footstool.

Така, че вместо да се хвалиш колко много "познаваш" Библията и още повече как "правилно" я тълкуваш по добре се съсредоточи върху Корана. 

Пак да си повтора въпроса: къде в Корана Аллах е казал пророчество, което се изпълнило. 

Още един въпрос: започна за говориш за определянето на пола от Аллах, довърши си мисълта и кажи по кое време от живота на детето Аллах определя пола му?

Не знам , защо трябва да се пита с месеци и пак да не се получи отговор? Нали според Мохамед Корана е лесен за разбиране? Умишлено аз не отговарям, за да не ме обвиниш в манипулации и  неразбиране, но започвам да си мисля, че или ти не знаеш или има нещо неправилно в Корана, че не искаш да отговориш. 

Мисля, че трябва да си ми благодарен, че питам, защото ти се дава възможност да докажеш, че греша за Корана, а ти си прав, че в него няма противоречия, че не е бил променян,  не си противоречи сам на себе си, не противоречи на ембриологията, историята и археологията и т.н. С постоянното си говорене, че съм глупак, неук, че не разбирам,  и всякакви такива не постигаш нищо докато мълчиш и не даваш отговори на въпросите ми. Ефекта е точно обратен. Така, че продължавам да чакам отговори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мохамед срещу Исус - преценка на религиите по техните централни личности !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...