Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ислям (за любопитни) - част втора

Препоръчан отговор

и аз имам някакви стогодишни книги- да не се окаже, че и аз разпространявaм забранена литература... :):cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Хе,хе.В Курана пише,че вярващите казват:,,Чухме и се подчинихме,,. Хората със слаба вяра си търсят извинения и вратички да не спазват законите. Който се бори с нафс-а (собствените си желания) си щ

Исляма е завършена религия.Суфитите вкарват практики,които са в разез с Исляма и са заемки от други религии. Нито в Курана пише за такива ритуали,нито Пророка САУС е учил хората на тях.Целта на сатана

И с юдаизма (в оргинал). Алия само ще ви каже,че Мутазилите не се считат за мюсюлмани според Исляма. А философия и мистика в Исляма няма. Няма да я подкрепя. Аз приемам всичко,което

Публикувани изображения

И нека понеже говори за забранена арабска литература, нашия съфорумец Blue_Star първо да ни покаже кои са забранените арабски литератури в България .. Може би някъде има обнародван списък с такива?? И кое точно би ги направило забранени

Явно ти сам се правиш на идиот ( това информативно разбира се ) .. Затова недей обвинява когото и да е че те правил на такъв.. Когато някои използват главата само за да носят на нея шапка, или за украшение на тялото, тогава се стига до подобни простотии като тези .....

П.С И малко тона ти не ми харесва драги.. коригирай назидателния си патос, особено когато не почива на факти ... а се базира на простотия, както обичаш да се изразяваш...

Я по добре ти се коригирай, не че ще се задържиш още дълго тъдява. Ти какви факти имаш, каква е била литературата? Това което се върти в публичното пространство е цитирала Блустар. Опасен каубой си, препоръки пак почна да раздаваш, отивай си в ислямските форуми, там всичко е точно както ти е кеф. :cool:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За предупреждението не мога нищо да ти кажа, ако си получила лично съобщение, ще знаеш от кой е, ама някои опции изчезват, ако не си почистваш отвреме на време бисквитките. Така ми беше изчезнала възможността да ползвам емотикони, преди известно време.

А Бадр обича да се прави на приятно разсеян, когато му е изгодно това. Сектата си е секта, щом е забранена, явно има защо. Алия скоро ни обясняваше за грешните разбирания на нашите мюсулмани и как трябва да се научат на правилния ислям от арабските възпитаници, тя самата мисля е точно такава.

Нео,благодаря. :cool:

А иначе за badr-просто му дадох за пример Германия и Хитлер.По неговата логика не би трябвало да бъдат горени някои книги,защото са били написани на немски,а се водят забранена,да речем английска литература.А Aliah откога стана Бог,че да решава вместо Аллах(просто си разсъждавам писмено)?!Тъй де-и аз,и тя,и badr,и всеки един човек си има свое виждане за нещата,и това е хубаво,но,когато някой се опитва да си го налага над останалите това се води донякъде ПОДТИСНИЧЕСТВО.А какво е написано в КораниКерим за подтисничеството?!Колкото до сектите-има и тайни учения,които според някои хора също могат да бъдат квалифицирани като секти.Като цяло-няма лошо всеки да вярва,в каквото пожелае,но опита ли се да наложи това "вярване" на другите хора и то със сила-това е подтисничество.А отгоре на всичко вече веднъж го написах-религия приета насила надали се зачита.Дори в Свещената Книга го има.Тъй де-дайте да престанем с това лицемерие и правене на малумни(когато на някои им е угодно),а?!

Andrei1818,виж проблемът е в това,че някои хора се опитват да си налагат своето виждане за нещата.Иначе по Конституция ВСЕКИ ЕДИН ЧОВЕК има право да изповядва,която пожелае религия.Но,когато някой живее в християнска страна като България и отказва да се съобразява със законите и(които са написани за ВСИЧКИ граждани)-тогава идва,и неразбирателството,както,и някои недоразумения.Говорила съм с някои мюсюлмани и те са съгласни с някои неща.Като за начало мога да спомена в центъра на София джамията и това,че се пуска високоговорител,който явно е поставен там,за да дразни хората,и да предизвиква остра неприязъм от страна на народа спрямо вярващите.Има хора изповядващи исляма,които са съгласни,че или трябва звукът от високоговорителя да се намали,или да се качи горе човек,и да се развиква(както си му е редът).

Иначе някои хора по доста странен начин възприемат нещата(тяхно право) и тези двойни стандарти-хем да се живее като по времето на Пророка(С.А.С.),хем да се възползваме максимално от новостите,и всякаквите видове техника-непонятни са ми.Намасте. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е злободневна, за това ще съм снизхоздителен към вас, че така сте се разпалили.

Няма да я затварям (засега), нито ще репресирам особено дейните участници като "neo" & " Subay" ( също засега) , но ще ви помоля :

Спазвайте рамките на добрия тон и не се нападайте лично !

В противен случай и двамата знаете какво следва, а с оглед и дискусията в другата тема, която и двамата следите - ще ви бъдат издирени и всички други регистрации, и съответно отнети правата за публикуване за дълго, дълго време.

Помните ли MIstress Linda или U.ra ?

Е, само ще си ги спомняте.

Надявам се, че не искате тяхната съдба ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз имам някакви стогодишни книги- да не се окаже, че и аз разпространявaм забранена литература... :):cool:

ами ако са стогодишни наистина и не ги разпространяваш а си ги четеш сам, едва ли ще е проблем за някого. Зависи разбира се и какво точно пише в тях, обаче.... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходжата на Сърница: Не знам какво е радикален ислям

"Аз не разпространявам радикален ислям. Аз не знам какво е радикален ислям. За мен исляма е един и аз никога не съм призовавал за нещо различно. Винаги сме призовавали за толерантност, за спазване на законите в държавата и т.н. и ако някой може, да докаже обратното".

Тръгнали да търсят терористи по бедните селца... Абе ганьовска работа, то има причина да е най-бедната и мизерна страна в ЕС. Такава и ще си остане.

Редактирано от Andrei1818 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е злободневна, за това ще съм снизхоздителен към вас, че така сте се разпалили.

Няма да я затварям (засега), нито ще репресирам особено дейните участници като "neo" & " Subay" ( също засега) , но ще ви помоля :

Спазвайте рамките на добрия тон и не се нападайте лично !

В противен случай и двамата знаете какво следва, а с оглед и дискусията в другата тема, която и двамата следите - ще ви бъдат издирени и всички други регистрации, и съответно отнети правата за публикуване за дълго, дълго време.

Помните ли MIstress Linda или U.ra ?

Е, само ще си ги спомняте.

Надявам се, че не искате тяхната съдба ?

Няма проблем, повече няма да му обръщам внимание на нашия добър приятел МорфейА-Джийни. А У.Ра не е лошо да го поканите пак, много весело беше, когато той пишеше. Интересното е, че много от писанията му се потвърдиха впоследствие от други независими източници, макар че неговия стил на писане в началото ми се струваше доста несериозен. :cool:

Хайде, лека вечер, останете си със здраве! :)

Ходжата на Сърница: Не знам какво е радикален ислям

"Аз не разпространявам радикален ислям. Аз не знам какво е радикален ислям. За мен исляма е един и аз никога не съм призовавал за нещо различно. Винаги сме призовавали за толерантност, за спазване на законите в държавата и т.н. и ако някой може, да докаже обратното".

Тръгнали да търсят терористи по бедните селца... Абе ганьовска работа, то има причина да е най-бедната и мизерна страна в ЕС. Такава и ще си остане.

Нищо не каза за ходжата с запалката и тестовете му колко са вярващи децата. Можеш да си 100% сигурен, че никави последствия не е имало за него. :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

badr,просто информативно-ти на идиот ли се правиш или на невменяем?!Забранена арабска литература означава точно това-забранена арабска литература,без значение на какъв език е написана.По твойта логика немците защо са горяли забранени книги след като са били на немски?!

То бива,бива простотия,ама чак толкова.

Колкото до това,че антимафиотите симулират дейност-да,така е.Щом им трябваше на Явор Колев и сие 1 година,за да "разкрият" "опасната" chitanka...

Също така ми е интересно как на някои "вярващи" им обягва значението на думата "Коран",а именно-"чети!" и че всеки,който има нужда да намери Истината,и/или я търси-има право да я получи по един,или друг начин(и ще я,ако наистина желанието му е такова).Как Ви обягва,че още в началото на Корана е написано,че религия приета насила няма?!Следователно тези,които приемат дадена религия,заради някакви облаги или привилегии са си същите лицемери и неверници,но просто се крият зад думи като "вяра",и т.н..

П.С.:Също така искам да знам от КОЙ получих предипреждение?!И защо са ми отнети някои опции?!Намасте. :cool:

Очевидно, семантично съдържание на постовете ми, макар и съзнателно опростено, все още предствлява интелектуално препятствие за някои индивиди.Ето няколко прости нещица, които да катализират умствените ти процеси.Записвай си.Ще е полезно за теб.

Колкото и да ти се вижда чудно, в България живеят Българи.Може още да се чудиш и какъв език говорят.

За да те избавя от трудностите ще ти съобщя, че ние Българите, говорим Български език.

Сега се концентрирай и може би ще разбереш, че за ислямизирането на Българите, трябва информацията да им бъде поднесена на Български език.Едва след това идва изучаването на арабският език.

Няма как да бъде ислямизирана България с материали на арабски.

Забранена литература няма.Издаването на дадена литература може да бъде преустановено със съдебно решение.

Докато няма такова решение, няма забранена литература.Въобще забранена литература в България няма.

Още по-малко пък има забранена литература на арабски.

Този линк е към он-лайн книжарница. Хиликон

Дали прокуратурата и пазителите на националната сигурност са забелязали предлагането на тази литература?

Тя минава ли за забранена? Защо тази и много други он-лайн книжарници не са затворени, а управителите не са арестувани за пропагандиране на престъпна идеология?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И нека понеже говори за забранена арабска литература, нашия съфорумец Blue_Star първо да ни покаже кои са забранените арабски литератури в България .. Може би някъде има обнародван списък с такива?? И кое точно би ги направило забранени

Явно ти сам се правиш на идиот ( това информативно разбира се ) .. Затова недей обвинява когото и да е че те правил на такъв.. Когато някои използват главата само за да носят на нея шапка, или за украшение на тялото, тогава се стига до подобни простотии като тези .....

П.С И малко тона ти не ми харесва драги.. коригирай назидателния си патос, особено когато не почива на факти ... а се базира на простотия, както обичаш да се изразяваш...

Subay,интересно. :) Аз просто зададох въпрос.Аз ОТКАЗВАМ да обвинявам,който и да е,в каквото,и да е.Само Аллах има право да съди!!!(Ще е хубаво,ако някои хора си го спомнят също.)

За забранените арабски литератури-виж,нямам намерение да ти изброявам,каквото и да е.Имаш интернет,имаш гугъл-провери.Ще ти отнеме максимум 1-2 минути.Аз просто написах какво означава "забранена арабска литература" и че това,че е написана на български(по-точно преведена)няма как автоматично да я направи разрешена.По тази логика-защо ГДБОП затвори виртуалната библиотека-че там книгите са на български,какво искат онези писатели,ам?!Хванете почнете малко да мислите,че това човек да повтаря като папагал-кофти работа е. :cool:

И информативно-къде видя патос,къде видя простотия?!Аз просто зададох въпрос.Мисля,че постът ти показва доста явно колко комплекси имат някои малцинства,което автоматично води до въпроса-"защо?!",особено след като са толкова убедени в своята вяра,и правота?!Жалко е,понеже религията ислям наистина е уникална.И после защо хората имали грешни представи за вярващите,и едва ли не мислят всеки мюсюлман за терорист...И кое да коригирам,и кое не-ти откога,"драги" имаш право да ми даваш подобни нареждания?!Мислиш се за по-различен ли от останалите хора,живеещи в България,а и обитаващи земното кълбо,понеже изповядващ ислям,а не нещо друго?!Бог е ЕДИН за ВСИЧКИ!!!Мисля,че е крайно време някои хора да си го спомнят.

А кое ти харесва и кое не-това си е твой личен проблем.

И ако някои хора използваха малко повечко от интелекта си,който вярвам,че всеки един от тях има-щяха да разберат,че всичко напоследък се прави с една едничка цел-провокация.А те,понеже са много "разбиращи"-еми,поддават се и после "олеле,какво стана".Еми ще стане,след като един човек отказва да открие самия себе си,а си мисли,че е открил Бог,до какво ли не може да се стигне...Аллах решава и Той е ВСЕМОГЪЩИЯТ,но,и Всемилосърдният,Всеоопрощаващият!Защо някои хора толкова упорито се опитват да ни убедят нас,останалите,че те са наместници или заместници на Аллах тук на земята?!При положение,че преди няколко страници точно същите хора,те,пишеха,че в религията ислям човек няма нужда от посредници между себе си и Бог?!Наистина странно мислене...И любопитно тълкуване на нещата...Намасте. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Андрей , пропуснал си и да посочиш източника си, така изглежда че лично си взел интервю от ходжата на Сърница. :whist:

Редактирано от Нео (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За забранените арабски литератури-виж,нямам намерение да ти изброявам,каквото и да е.Имаш интернет,имаш гугъл-провери.Ще ти отнеме максимум 1-2 минути.Аз просто написах какво означава "забранена арабска литература" и че това,че е написана на български(по-точно преведена)няма как автоматично да я направи разрешена.По тази логика-защо ГДБОП затвори виртуалната библиотека-че там книгите са на български,какво искат онези писатели,ам?!Хванете почнете малко да мислите,че това човек да повтаря като папагал-кофти работа е. :whist:

Разбира се че нямаш намерение, и как да имаш, след като не знаеш какво пишеш.

Прокурорката заявава, че всички пропагандни материали са само на арабски.

Пазарджик. При претърсванията и обиските, извършени в Сърница и велинградското село Кандови са иззети 30 чувала с доказателства, които трябва да обработим, каза за радио "Фокус" - Пазарджик наблюдаващият прокурор по случая Нели Попова. Това е религиозна литература, иззети са лични записки, книги, компютри, лаптопи, флашки, саморъчно написани лекции, програми.Всичко е на арабски, трябва да се преведе, а също документите да се сортират и прецизират

http://www.focus-news.net/?id=n1447838

Редактирано от badr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно, семантично съдържание на постовете ми, макар и съзнателно опростено, все още предствлява интелектуално препятствие за някои индивиди.Ето няколко прости нещица, които да катализират умствените ти процеси.Записвай си.Ще е полезно за теб.

Колкото и да ти се вижда чудно, в България живеят Българи.Може още да се чудиш и какъв език говорят.

За да те избавя от трудностите ще ти съобщя, че ние Българите, говорим Български език.

Сега се концентрирай и може би ще разбереш, че за ислямизирането на Българите, трябва информацията да им бъде поднесена на Български език.Едва след това идва изучаването на арабският език.

Забранена литература няма.Издаването на дадена литература може да бъде преустановено със съдебно решение.

Докато няма такова решение, няма забранена литература.Въобще забранена литература в България няма.

Дали прокуратурата и пазителите на националната сигурност са забелязали предлагането на тази литература?

Тя минава ли за забранена? Защо тази и много други он-лайн книжарници не са затворени, а управителите не са арестувани за пропагандиране на престъпна идеология?

Много весело настроение създава тоя ти пост. Отвори си сайта 'Радио Ислям', там можеш си прочетеш онлайн "Моята Борба" безплатно. :whist:

Иначе интересни прозрения си направил, браво! На път съм да ти повервам.... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

badr,мерси за съвета,но го знам от доста дълго време насам-"умният човек си записва,а глупавият помни". ;)

За забранената литература на арабски език-пак те питам-ако наистина една литература определена като забранена,ако я преведеш автоматично става разрешена-защо немците са горяли някои книжки?!Защо ГДБОП затвори chitanka-та,при положение,че по твойта логика-нямат основание затова,понеже литературата вече е преведена и разрешена?!

Хвани се замисли и после учи другите какво да правят.Аз отказвам да служа на друг,освен на Него!А ти на кой служиш,badr?!Понеже човек няма нужда от посредници между себе си и Аллах.Ако има нужда-кофти говори(макар че за някои хора понякога явно е необходимо,но е временно явление).

За Адолф Хитлер и "Моята борба"-дали е разрешена или забранена-защо си мислиш,че аз го определям?!В някои страни е забранено по закон и свастика да имаш нарисувана на облеклото,да речем.Е,и?!По закон и Конституция би следвало всеки един човек да е свободен индивид,но на практика е друго.Излиза,че,ако ти си вярваш в нещо-всичко е ок,но опиташ ли да го наложиш над други хора,имайки се за богоизбран,или едно ниво над другите(тези,които са нива над другите най-често са по-смирени и скромни от тези на най-долните нива,но това е до въпрос на самоосъзнаване),предизвиквайки омраза,и неприязъм сред различни етнически групи хора,които все пак са една нация-еми тогава ще си получиш съответните законови наказания,елементарно е.

Проблемът е в това,че някои хора се опитват(чети добре)да си НАЛАГАТ техните виждания за нещата.А това се води ПОДТИСНИЧЕСТВО!(Виж в Корана какво е написано за подтисничеството,а още по в началото на тази невероятна Книга за приемането на дадена религия насилствено.)

Това,че някои хора искат да си тълкуват нещата,както на тях им оттърва и им е угодно-техен си проблем.Но,както ти сам си написал-тези хора са БЪЛГАРИ,независимо от вероизповеданието им и са ДЛЪЖНИ да спазват БЪЛГАРСКИТЕ закони!!!Сега се надявам,че ме разбра.А това кой какъв произход има,в какво вярва/не вярва-това вече закона рядко го касае.Работата е там,че някои хора задължават други хора да помнят текстове,които не разбират на арабски(понеже явно си мислят,че с това ще докажат колко са вярващи,което ми се струва нелепо,но техен си избор)и същите хора обучават БЪЛГАРИ да мразят други БЪЛГАРИ.Сега стана ли ти ясно,badr?!

И всичко това е една скапана манипулация с доста ясни цели,но понеже някои хора са толкова вглъбени в своите "вярвания" се оставят да бъдат водени за носа.

Там,където има истинска вяра-там няма нито принуда,нито омраза.Има нещо друго!!!

Разбира се че нямаш намерение, и как да имаш, след като не знаеш какво пишеш.

Прокурорката заявава, че всички пропагандни материали са само на арабски.

badr,ти наистина се правиш доста усилено на невменяем очевидно.Та,за литературата на арабски.Значи всеки един хожда може(и дори е длъжен)да знае арабски език,нали така?!Така,сега ми следи вминателно мисълта...Та,въпросният господин ходжа знае арабски и попада на "изключителни" материали според него самия.Хваща и почва да ги проповядва на определена група хора,те на други и така.Та,значи се стига дотам,че едни БЪЛГАРИ да мразят и да биват насъсквани срещу други БЪЛГАРИ.Но понеже въпросният подбудител(въпросните подбудители[нямам идея колко са или са били])е имам и "учен"(мисля,че всички помните постовете на Иван или изказванията на Aliah,че човек няма нужда да ползва интелекта си,понеже всичко го има написано,и наготово,а,и има "учени",занимаващи се с религията ислям)обикновените правоверни го следват както стадо пастир(но в случая май по-скоро черна овца),и накрая нормалните хора си го отнасят.Защото ми е интересно как може за главен мюфтия в България да е бивш(дали?!)агент на ДС?!Е,какво повече има да пишем?!...И не знам кой не знае какво пише-аз,или ти.Макар че по постовете ти личи,че очевидно знаеш какво пишеш,но доста умело се правиш на нещо,което надали си(нямам идея чии интереси защитаваш и слабо ме вълнува,но изопачаването на нещата-леко неприятно ми е).И щом твоят път(всеки човек си има негов си Път)-ти харесва,и напълно удолетворява-какво значение имат за теб Пътищата на останалите хора,че ги буташ в твоя Път,и дори им се сърдиш,и обиждаш,когато са на различно от твоето разбиране,а,и щом Аллах им е позволил да бъдат това,което са,а,и в крайна сметка нали всички сме Негови създания(просто ми е любопитно)?!Намасте. :whist: Редактирано от Blue_Star (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

badr,мерси за съвета,но го знам от доста дълго време насам-"умният човек си записва,а глупавият помни". :whist:

За забранената литература на арабски език-пак те питам-ако наистина една литература определена като забранена,ако я преведеш автоматично става разрешена-защо немците са горяли някои книжки?!Защо ГДБОП затвори chitanka-та,при положение,че по твойта логика-нямат основание затова,понеже литературата вече е преведена и разрешена?!

Защо ГДБОП е затворила читанка не е тема на разговора.Забранена арабска литература - тук в България няма.

Набий си в главата, че се говори за иззета литература на арабски.Покажи ни кой и как е определил коя арабска литература е забранена.

Не ме интересува какво са правили немците.На кого служа не е твоя работа.

Редактирано от badr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Subay,интересно. :) Аз просто зададох въпрос.Аз ОТКАЗВАМ да обвинявам,който и да е,в каквото,и да е.Само Аллах има право да съди!!!(Ще е хубаво,ако някои хора си го спомнят също.)

За забранените арабски литератури-виж,нямам намерение да ти изброявам,каквото и да е.Имаш интернет,имаш гугъл-провери.Ще ти отнеме максимум 1-2 минути.Аз просто написах какво означава "забранена арабска литература" и че това,че е написана на български(по-точно преведена)няма как автоматично да я направи разрешена.

..............

Може би ще трябва да Ни ограмотиш ... Говориш за забранени арабски книги, ще те помоля да посочиш все пак, защото явно моя гугъл и моя нет са различни от твоя и намират нещо което не се връзва никак с думите ти....

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_books_banned_by_governments

Blue_Star

Незнам как успяваш да казваш толкова малко, а да пишеш толкова много...

Защото говори наизуст, празни приказки без факти, чул нещо тук, чул нещо там, а осмисляне, никакво ....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако позволите-само да вметна нещо : днес следобед по "Хоризонт" имаше дискусия, подобна на нашата тук. Интересно беше. Знаете ли, че тези книги са били преглеждани още при внасянето им в България от имама ? Близо 6 месеца са били задържани от гранична полиция с мотива, че се преглеждат дали не съдържат забранени неща ? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако позволите-само да вметна нещо : днес следобед по "Хоризонт" имаше дискусия, подобна на нашата тук.

Интересно беше.

Знаете ли, че тези книги са били преглеждани още при внасянето им в България от имама ? Близо 6 месеца са били задържани от гранична полиция с мотива, че се преглеждат дали не съдържат забранени неща ? :)

И след като са ги преглеждали 6 месеца ( ако изобщо са ги преглеждали де, а не просто заяждали с цел да откажат човека от внасянето им ) ,и са пуснати, са позволени ...

А забраненото си го пише в Конституцията и законите на България .... А не във фантазиите на някои си хорица с комплекси от исляма ...

Редактирано от Subay (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И след като са ги преглеждали 6 месеца ( ако изобщо са ги преглеждали де, а не просто заяждали с цел да откажат човека от внасянето им ) ,и са пуснати, са позволени ...

Точно това е и големият въпрос на настоящата акция, и все ми се струва, че ще хвръкне нечия куха тиква в МВР.

но...това е политика.

Нито е ислям, нито християнство, нито нещо друго.Даже лингама на Шива не е дори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това е и големият въпрос на настоящата акция, и все ми се струва, че ще хвръкне нечия куха тиква в МВР.

Ще хвръкнат тиквите точно на най-невинните в цялата история ако питаш мен.. главните виновници пак ще минат метър... И то след толкова предни изцепки с подобен характер...

П.С Трябва най-после да престанат да се заиграват с търпимостта и вярата на хората тези тъпаци, защото само създават напрежение, и предизвикват омраза.. Дори моето търпение и хрисимост в подобни моменти започва да се изчерпва....

Някой доста явно работи срещу спокойствието в държавата , и пробва доколко могат да издържат хората ... От това по-голямо държавно престъпление здраве му кажи... :)

Редактирано от Subay (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мнение на гамизов : http://www.blitz.bg/news/article/89631 как ви се струва.. защо се наливат таквиа огромни пари в ислямизацията ? /дали са 30 млн или повече е друг въпрос/ - именно да има такива заблудени мюсюлмани, които да се "хвърлят" против хората, дошли да отнемат ислямска забранена литература на "добрите имами които се грижат за тях" относно митницата как са минали.. хех.. на митницата дали има достатъчно квалифицирани хора които да преценят какво пише на арабски ? да не говорим че.. на митницата са разглеждали "официална" литература, а като знаем какъв е контрола... цели тирове минават контрабанда.. та няколко тона "буквари" ли няма да минат ? хех,.... и зап оследно, както съм споменавал и на други места, не забравяйте че уахабитите са тези , които организираха атентатите в русия. и които продължават дейността си от чечня, спонсорирани.... познайте сами от къде :) - от там , откъдето идват нашите "обучени" имами..... изводите - от вас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:rolleyes: Хубаво цитираш Гамизов, но знаеш ли кой е той все пак ... http://personi.dir.bg/person.php?id=2474 http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=382&aid=9184 http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=1209268 П.С Неговите анализи и познания не идват във всеки случай от специалността му , просто има " добри познати " за които работи .... П.П.С И браво, от 12 минути си тук, но нагазваш смело в сложи въпроси .. доста интересно наистина ...и показателно ... Редактирано от Subay (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мнение на гамизов :

http://www.blitz.bg/news/article/89631

как ви се струва.. защо се наливат таквиа огромни пари в ислямизацията ?

/дали са 30 млн или повече е друг въпрос/

- именно да има такива заблудени мюсюлмани, които да се "хвърлят" против хората, дошли да отнемат ислямска забранена литература на "добрите имами които се грижат за тях"

относно митницата как са минали.. хех.. на митницата дали има достатъчно квалифицирани хора които да преценят какво пише на арабски ?

да не говорим че.. на митницата са разглеждали "официална" литература, а като знаем какъв е контрола... цели тирове минават контрабанда.. та няколко тона "буквари" ли няма да минат ? хех,....

и зап оследно, както съм споменавал и на други места,

не забравяйте че уахабитите са тези , които организираха атентатите в русия.

и които продължават дейността си от чечня, спонсорирани.... познайте сами от къде :rolleyes: - от там , откъдето идват нашите "обучени" имами.....

изводите - от вас.

Преди да се анализира нещо то трябва да се познава.Само луд ще обяви Иран за спонсор на ухабити.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, просто сега видях че има такава тема тук. иначе не се лъжете че давам за пример гамизов . него го смятам по скоро за мафиот , но не мога да не се съглася с някои негови скандални до някъде изказвания, като дори прозира че има инфо някъде отвътре , или някой му помага за това инфо. така че .. това интервю го давам само за пример за темата за ислямизацията и кой какъв е в тези неща. за уахабитите да не копирам, само ще дам за пример темата в дата.бг за атентатите в русия : http://forums.data.bg/index.php?s=&showtopic=1959695&view=findpost&p=13894058 който иска д апочете с какво се занимават тези хора. за финансирането ... е не знам, то ако имаше преки и явни доказателства ... щяха отдавна да се вземат мерки /на световно ниво/ само отвреме на време виждаме убити арабски наемници примерно в русия, които официално разбира се... "уж" ги няма.. така и с парите от там.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:rolleyes: Хубаво цитираш Гамизов, но знаеш ли кой е той все пак ...

http://personi.dir.b...son.php?id=2474

http://www.temanews....id=382&aid=9184

http://www.vesti.bg/...=40&oid=1209268

П.С Неговите анализи и познания не идват във всеки случай от специалността му , просто има " добри познати " за които работи ....

П.П.С И браво, от 12 минути си тук, но нагазваш смело в сложи въпроси .. доста интересно наистина ...и показателно ...

Бае Съби, слышеш ли меня!? Ние именно инфото за "невинните книжки" в момента обсъждаме и за намеренията на разни секти и може би(ако такива са налични), техни последователи пишещи в Калдейта форуми.Не е тема на обсъждане човекът, който е успял да се добере до тази информация, нито как е успял. В случая спамиш, опитвайки се да отклониш колегите в глух коловоз!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване