Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ислям (за любопитни) - част втора

Препоръчан отговор

Нямам намерение да водя този спор отново и отново. Преди всичко за мен Корана не е авторитетен източник на вярно познание, а книга с притчи. Конкретно по този въпрос, както и по много други, монотеистичните религии са лишени от всякаква логика. Както казва Карен Оуенс в едно забавно куплетче:

"Бог знае всичко, що ни предстои -

така е без съмнение,

но може ли да промени

и бъдещото си решение?"

Обаче, нямам намерение да убеждавам никого в нищо. А ти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 4,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Понеже пак се споменават думи като Бог и Господ-нека,който наистина търси някои отговори-да си отговори какво е Господ,и какво е Бог-и воаля,сам ще разбере как хем има свободен избор/воля/и т.н. ,хем има предначертаното.С две думи ще стане много ясно как и двете неща си съществуват,и в тях(между тях)-няма грам противоречие.Противоречията и незнанието са си в нас самите.Инак всичко си е такова,какво Е!Намасте. :eek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам намерение да водя този спор отново и отново. Преди всичко за мен Корана не е авторитетен източник на вярно познание, а книга с притчи. Конкретно по този въпрос, както и по много други, монотеистичните религии са лишени от всякаква логика.

Еми това си е твое мнение, много хора не мислят като теб, аз не се опитвам да те убеждавам на сила в нищо, ти прочете ли изобщо нещата които съм писъл и намери ли нещо което да не е логично в тях? По скоро твоите разсъждения са нелогични. И какво значи за теб Корана не е авторитетен източник? Той е книга изпълнена с мъдрост и това е признато дори от много немюсюлмани. То си е твоя работа обаче това, че от някакви предрасъдаци и инат си затваряш очите пред истината изобщо не те прави прав. Аз просто ти отговорих на въпросите които си задал заедно с текстове от Корана, с които аз съм напълно съгласен и намирам за логични. Те напълно отговарят на твоите въпроси, това че не искаш да разсждаваш си е твоя работа.

И аз нямам намерение да споря, ама изобщо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той е книга изпълнена с мъдрост и това е признато дори от много немюсюлмани.

Няма съмнение, че митовете, притчите, легендите и приказките са носители на колективна мъдрост. Това се отнася, разбира се, и за Корана. Разликата е, че за мен мъдростта в Корана има човешки произход, а за теб е инспирирана от Аллах... Но всеки с мнението си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма съмнение, че митовете, притчите, легендите и приказките са носители на колективна мъдрост. Това се отнася, разбира се, и за Корана. Разликата е, че за мен мъдростта в Корана има човешки произход, а за теб е инспирирана от Аллах... Но всеки с мнението си.

Ами всеки с мнението си, и разбира се мненията се базират на някакви знания. За мен Корана е истина защото съм го разучил и го познавам не само в превод а и в оригинал, така съм се убедил в истинността му, за мен Аллах е истина и той е Всезнаещият, ти пък взимаш за пример този Карен Оуенс с неговите си мисли за по правилен, така е Бог ние е дал свободна воля виждаш ли :yanim: Но накрая все някой ще излезе прав, винаги може да вземеш мъдрост от някой друг източник, било то от Корана или другаде... :huh: Всяко знание може да е от полза.

Лек ден!

Редактирано от AccessDenied (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам намерение да водя този спор отново и отново. Преди всичко за мен Корана не е авторитетен източник на вярно познание, а книга с притчи. Конкретно по този въпрос, както и по много други, монотеистичните религии са лишени от всякаква логика. Както казва Карен Оуенс в едно забавно куплетче:

"Бог знае всичко, що ни предстои -

така е без съмнение,

но може ли да промени

и бъдещото си решение?"

Обаче, нямам намерение да убеждавам никого в нищо. А ти?

Ти и Карен имате непоследователен подход.Успял си прочетеш, че при Кант времето и пространството са априорните форми на нагледа.Тук обаче се опитвате да подведете под категориите на опита, нещо което го надхвърля.Точно това разделяне показва и Кант, и точно по този признак и Хегел е обявен за спекулант.

Така тук само твоето писание е лишено от логика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е просто забавно стихче. Що се отнася до Кант по-голям рушител на вярата в бог от него няма. Но той го прави много елегантно, а не като Ницше да речем.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Както се е писало някъде доста по напред, в исляма няма кой знае колко философия, езотеризъм и т.н.В това отношение исляма се равнява на Стария завет. Простичка и много рационална е схемата на исляма заложена многократно в Корана и следвана стриктно под заплаха от смърт. Първата и най- важна мисия на исляма - плодете се и се множете. В името на тази мисия се спазват и до днес няколко много важни и ключови моменти в отношенията между мюсюлманите. 1. жената е неприкосновена собственост на своя съпруг или родители( до преди да се омъжи) - това е правило което стриктно се спазва, защотото това е единственият начин за плодене и множене. Как да са сигурни обаче, че децата ще са все мюсюлманчета? - мюсюлманка няма право да се жени за инаковерец - забранено е, наказанието е смърт. Но мюсюлманин има право да се жени за жена от друга религия, но тя трябва да стане мюсюлманка, ака ли не, се наказва със смърт или и се отнемат децата и всички права, като неверница. Поколението е запазено. Мюсюлманския род продължава. 2. да се привлекат възможно повече хора в ислямската вяра - това е също много добре изразено чрез редица закони и забрани. Всеки роб, който приеме мюсюлманската вяра ( докато е имало робство , само до преди някакви си 100 год) става свободен, и се нарича от мюсюлманите брат. Много войни са водили , много народ са пленили, този народ постепенно стават мюсюлмани, раждат мюсюлманчета и се чувстват добре в тази общност. За едни 100 години мюсюлманските армии са станали с пъти по- големи от европейските, благодарение на подобни тактики. 3. Увеличаване на мюсюлманите чрез раждане на деца от всякакви жени. - в мюсюлманските страни многоженството е подтикнато точно по тези причини. дори и в страните в които в началото на миналия век полигамията е забранена, правото на робини или прислуга с която да го заместят остава напълно легална. Интересен факт е, че поколение на арабин и негърка не оцелява повече от година, две, три. При условията от преди 100 години, ако това беше възможно, мюсюлманите щяха да са в пъти повече от сега, защото негрите от африканските страни са били лесна плячка, са сметка на това пък са ги пленявали и са ги произвеждали в мюсюлмани, благодарение на което Африка си е мюсюлманска. А Аллах си е Аллах, някой трябва да създава страхопочитание, та законите на Мохамед да се спазват. Тук никой не изкупува грехове, и никакви възмездия няма. Благородството и притчите са обикновенно за мъжете. Жената е пазител на дома и за разплот. Жена без мъж е в позиция по- лоша и от улично куче. Корана е благосклонен към сираците, към уличните животни, за които е определил брой удари при наказание, за жената няма, мъжа може да я бие докато я убие, той и е господар. Не случайно Муамар Кадафи скоро каза, че мюсюлманския свят завладява Европа тихо и без войни, а в леглата на хората. Броя на мюсюлманите в Европа е огромен. Голяма част от тях принасят стриктно привичките, обичаите наред с религията. А ако има някаква друга дълбочина, ок, но към този момент тя няма значение, защото от векове исляма показва само това. Групото разделение между двата пола в исляма и огромните стени с които са разделени, допринасят за непълноценното съществуване на хората в тези общности. Съответно всичко ескалира във войни, размирици, насилие. Това е религия за завоевания - на територии, на общности, на хора. Това стои в основата и и точно тези закони, които обслужват този факт са на челни позиции.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Диди това е и така и не съвсем. Изложеното от теб важи за страните под шериат. Друг е въпроса че съществува и езотеричен ислям - суфизма и алианите, за които толкова си търсех събеседник тук. Корана е неразбрана книга така както Библията. Има християнство и езотерично християнство. Има вяра на хората и религия която не е божествен продукт а човешки. И предвид нещата в които аз вярвам, всички сме минали и от там. Кармата която днес ни е засилила в по-нормални условия също е изчерпаема обаче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:) Да разбирам. Но това което описах Е исляма. Суфите са извън него. Те възникват в рамките на Исляма вероятно като естествена потребност на по- високо духовните хора да излезнат от "ада на несъвършенните". Тяхната мъдрост и учение е еднаква със повечето наддуховни( както ги наричам аз)учения. Защото вероятно знаеш че: “Това, което може да бъде изказано, не е суфизъм.” :) И “Когато нещата опират до самата Любов, каквото и да съм казал, описвайки и обяснявайки Любовта, се срамувам от него.” както е казал Джалал ад-дин Руми. Така че, исляма си е ислям с неговите законови, земни и преживяващи се рамки, които никак не се нравят на нас европейците, а като гледам и на мюсюлманите им е трудничко да се съберат в тези рамки, предизвикващи ги къ постоянни битки със себе си и с околните. И понеже темата е за Исляма в неговите земни измерения, затова написах горния пост, като израз на моето мнение. Що се отнася до Суфите това е философията на живота дошла сред исляма под тази форма. Смея да твърдя, че голяма част от тази философия се открива и в Новия завет, дошла пък при християните след Стария. но тя е толкова дълбока и индивидуално приложима, че е невъзможно да бъде вместена в рамки за масово разбиране. За това съществуват Исляма, Християнството, Юдаизма съответно с техните Корани, Библии и Тори, и към всяка от тях има по едно висше учение, за тези които излизат от рамките. Въпросът е как преживяват хората в масовата рамка. И това исках да кажа с горния си пост, че преживяването в рамката на исляма е много трудно, тя е една материална обвързана земна система.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почти съм съгласна, няма какво да си кривя душата, но нещата никога не са еднотипни. В диалектиката всичко е с по две страни, както доброто така и злото. И няма нищо случайно... Между другото и тези три религии са полезни, имат си своето място. Мохаммед заличава традицията, при която новородените момиченца са били убивани веднага и забранява обрязването на жените. Друг е въпроса колко се спазват насоките и съветите на пророка които не са случайни и са подбрани за именно онова общество и време. Днес никой не чете Корана освен онези, които се занимават професионално, четат се хадисите които са видоизменяни многократно и се разпространяват небивалици, които не свързвам с Корана. Много хора следват религиозните си водачи само, не и религията си. Много хора пък се наричат мюсюлмани без да познават религията си. Много са и атеистите. Онова, което опитвам да кажа е, че бита и религията са две различни неща. Терористи има навсякъде, злото е по цялата земя, онеправданите и страдащите - също. Не е редно да виним една книга или един пророк, или една религия като ги заклеймяваме по този начин. А суфиите са онези, които са прокарали Универсалната Истина през този точно тунел. Те са част от исляма. Учението им - ничие, на Бог, който е един и не е нито в църквата, нито в джамията, нито в синагогата. Аз живея в ислямска страна в момента, преживявам прекрасно с гностичните ми вълнения...

Редактирано от secret_rose (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

didi_ts,всеки сам се слага в някакви рамки.Въпросът е дали го разбира. ;) А за исляма-бих попитала какво ще кажеш тогава за "светата" Инквизиция или това,че Тората човек трудно може да си закупи толкова лесно,колкото Библията,или Корана? А за другото,което си описала в постовете ти-по принцип има причина жените да се "пазят" толкова.Преди време ми беше трудно да го осмисля,но,когато го разбрах-осъзнах,че всички феминистични дивотии са създадени предимно с цел да направят робите още по-"добри" роби,ако ме разбираш.Мухаммед(С.А.С.)е бил женен за християнка,която си е сменила нейната религия-години по-късно,след като вече е била жена на Пророка(С.А.С.).Това,което описа може и да е ислямът,но пречупен според теб,отчасти.В крайна сметка светът е доста интересно и разнообразно място. :) Намасте. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както се е писало някъде доста по напред, в исляма няма кой знае колко философия, езотеризъм и т.н.В това отношение исляма се равнява на Стария завет.

Простичка и много рационална е схемата на исляма заложена многократно в Корана и следвана стриктно под заплаха от смърт.

Първата и най- важна мисия на исляма - плодете се и се множете.

В името на тази мисия се спазват и до днес няколко много важни и ключови моменти в отношенията между мюсюлманите.

1. жената е неприкосновена собственост на своя съпруг или родители( до преди да се омъжи) - това е правило което стриктно се спазва, защотото това е единственият начин за плодене и множене. Как да са сигурни обаче, че децата ще са все мюсюлманчета? - мюсюлманка няма право да се жени за инаковерец - забранено е, наказанието е смърт. Но мюсюлманин има право да се жени за жена от друга религия, но тя трябва да стане мюсюлманка, ака ли не, се наказва със смърт или и се отнемат децата и всички права, като неверница. Поколението е запазено. Мюсюлманския род продължава.

2. да се привлекат възможно повече хора в ислямската вяра - това е също много добре изразено чрез редица закони и забрани. Всеки роб, който приеме мюсюлманската вяра ( докато е имало робство , само до преди някакви си 100 год) става свободен, и се нарича от мюсюлманите брат. Много войни са водили , много народ са пленили, този народ постепенно стават мюсюлмани, раждат мюсюлманчета и се чувстват добре в тази общност. За едни 100 години мюсюлманските армии са станали с пъти по- големи от европейските, благодарение на подобни тактики.

3. Увеличаване на мюсюлманите чрез раждане на деца от всякакви жени. - в мюсюлманските страни многоженството е подтикнато точно по тези причини. дори и в страните в които в началото на миналия век полигамията е забранена, правото на робини или прислуга с която да го заместят остава напълно легална. Интересен факт е, че поколение на арабин и негърка не оцелява повече от година, две, три. При условията от преди 100 години, ако това беше възможно, мюсюлманите щяха да са в пъти повече от сега, защото негрите от африканските страни са били лесна плячка, са сметка на това пък са ги пленявали и са ги произвеждали в мюсюлмани, благодарение на което Африка си е мюсюлманска.

А Аллах си е Аллах, някой трябва да създава страхопочитание, та законите на Мохамед да се спазват.

Тук никой не изкупува грехове, и никакви възмездия няма.

Благородството и притчите са обикновенно за мъжете. Жената е пазител на дома и за разплот.

Жена без мъж е в позиция по- лоша и от улично куче.

Корана е благосклонен към сираците, към уличните животни, за които е определил брой удари при наказание, за жената няма, мъжа може да я бие докато я убие, той и е господар.

Не случайно Муамар Кадафи скоро каза, че мюсюлманския свят завладява Европа тихо и без войни, а в леглата на хората.

Броя на мюсюлманите в Европа е огромен. Голяма част от тях принасят стриктно привичките, обичаите наред с религията.

А ако има някаква друга дълбочина, ок, но към този момент тя няма значение, защото от векове исляма показва само това.

Групото разделение между двата пола в исляма и огромните стени с които са разделени, допринасят за непълноценното съществуване на хората в тези общности. Съответно всичко ескалира във войни, размирици, насилие. Това е религия за завоевания - на територии, на общности, на хора. Това стои в основата и и точно тези закони, които обслужват този факт са на челни позиции.

Поредния ..

Да сеят лъжи е привилегия на комплексарите... Но това е твой проблем .. както това че се правиш на смешник сам...

П.С По-назад тези ти твърдения са разбити на пух и прах .... чети и се образовай...

Редактирано от Hamza (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поредния ..

Да сеят лъжи е привилегия на комплексарите... Но това е твой проблем .. както това че се правиш на смешник сам...

П.С По-назад тези ти твърдения са разбити на пух и прах .... чети и се образовай...

Кибритлийска работа. Ей затова не ви обичат, понеже сте нападателни. Говориш на дама, извини се.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е какви да са? Многострадателни? П.П. За да се отнасяш с една жена, като със дама, тя трябва да се държи като такава! На теб защо никой не ти отговаря така? Замисляла ли си се?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поредния ..

Кое по- точно е лъжа?

Интересува ме чисто информативно, защото всичко което съм описала се крепи освен на литература доста сериозна и в същото време комуникирам с хора които в момента страдат от тези проблеми.

Кой какво е разбил с чиста философия със силата на писането от компа си в къщи в европейската си страна , общо взето не ме вълнува много.

Всъщност не ми отговаряй,ако нямаш точни отговори, защото няма смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че както обикновенно в тази тема политиката се смесва с религията, от което няма да излезе нищо добро. Ако трябва да сме обективни, отношението на христянските деноминации към исляма е изпълнено с много по-голяма нетърпимост, отколкото това на мюсулманите към христяните. Мюсулманите поне признават Христос за пророк, докато христяните разглеждат Мохамед като лъже-пророк и едва ли не предвестник на Антихриста. Друг въпрос е, че Европа след Реформацията и Просвещението, отдавна вече не е христянска в традиционния смисъл... От друга страна, наскоро ръководителят и духовен лидер на Иран аятолах Али Хаменей каза, че бунтовете в Тунис и Египет са "признак за ислямското пробуждане" в региона и света. Изобщо, има от какво да се опасяваме в тази посока, но този проблем има социални, културни, икономически и политически измерения, и не може да се свежда до написаното в Курана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смесването на религията и политиката е факт.

И какво му е лошото .... това е реалността.

Исляма си е политика, както и християнството и юдаизма разбира се.

И това си от време оно, нима ние ще успеем да ги разграничим.

Това което се опитах да изложа е онази религиозна политика, която оформя житейската рамка на мюсюлманина днес.

Разбира се, че във всяка религия има клон на дълбока мъдрост, затова ги разграничавам със суфите.

Суфите и мъдростта на изтока не е реалния живот, да в тях има много мъдрост те искат да достигнат до абсолютната реалност, но в настоящата действителност( а и в отминалата) това е невъзможно. Не всеки е отворен за тази мъдрост.

По тази причина религията тази, която е част от живота ни е политика.

Исляма е до толкова обвързан с политиката си, че дори правната им система се основава на религиозни документи.

Разбира се има места по либерални те най- общо се делят на 3.

1.Първата група се представлява от страните с мюсюлманско население, бивши социалистически републики. Там ислямът не се подкрепя от държавата и мюсюлманското право отстъпва място на позитивното.

2.Втората група е съставена от държави, където ислямът е официална религия - Саудитска Арабия, Иемен, Афганистан, Пакистан, Сомалия и др. Тези страни живеят според нормите на мюсюлманското право, а на практика се ръководят от обичайното право, което признава превъзходството и съвършенството на Шериата, но често се разминава с него.

3.В държавите от третата група ислямът не е официална религия. Мюсюлманското право е сведено чрез прецеденти към обичая и регулира само определени страни от обществения живот, сред които личният статус и религиозните учреждения.

Изцяло са оплетени. В това отношение например при християнството днес е много по- различно.

Друг е въпроса колко дълго и християнството е било политика- кръстоносни походи, инквизиции и т.н.

Но темата е Ислям за любопитните т.е. всичко.

Житието и битието на мюсюлманите за мен е интересно нямам намерение да го класифицирам като добро или лошо. То просто Е.

Това за което се използва ислямската религия обаче действително е размножаване и завладяване.

Интересни са хрониките на синове и дъщери излезли от султанските хареми, там се разкриват дълбочината на взаимоотношенията. Разбира се, че мюсюлманските общества по нищо не отстъпват по разгул на Римскита империя например, въпреки че имат забрани за какво ли не, включително и за алкохола.

Интересни са всичките хитрости който прилагат мюсюлманите за изопачаване и пренареждане на религиозните си закони. :) За мен беше изключително интересен факта, че поколението между арабин и негърка в тогавашните условия не е оцелявало, "генетичната формула не издържа" и как това е навързано с политиката отново. :)

Това разбирам аз под Ислям(любопитно), но виждам че вместо информация и приятен разговор има изписани толкова много страници с избухващи спорове ..... и аз не знам защо. Както се случва и сега, веднага след първия ми пост :)

Редактирано от didi_ts (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое по- точно е лъжа?

Интересува ме чисто информативно, защото всичко което съм описала се крепи освен на литература доста сериозна и в същото време комуникирам с хора които в момента страдат от тези проблеми.

Следните изброени по долу са си точно лъжи.Никаква сериозна литература няма тук, а обикновено тиражиране на евтини клюки.

------------------------------------------------------------------------------

1.жената е неприкосновена собственост на своя съпруг или родители( до преди да се омъжи) - това е правило което стриктно се спазва, защото това е единственият начин за плодене и множене.

Никой не е неприкосновена собственост на никого.Никъде няма такова правило.Дори и в частта от хиндуистките традиции, при които жената бива погребана жива с мъжа при погребението му, тя пак не е негова собственост.

Камо ли пък в Исляма.

2 - мюсюлманка няма право да се жени за инаковерец - забранено е, наказанието е смърт.

Няма такива истории.Забранено е на мюсюлманка да се омъжи за друговерец, но самото и омъжване в случая е излизане от исляма, но то не се наказва.Случаите в които се прилага смъртно наказание за отстъпници са изброени в темата.Можеш да ползваш търсачката.

3Но мюсюлманин има право да се жени за жена от друга религия, но тя трябва да стане мюсюлманка, ака ли не, се наказва със смърт или и се отнемат децата и всички права, като неверница.

Глупости.Мюсюлманин може да ожени освен за мюсюлманка, и за християнка, и за юдейка.Като няма право на претенции по отношение на нейната религията ако тя не бъде променяна по време на брака.

Принцип в ислямските брачни отношения е че не можеш да имаш претенции към нещо, което си видял че стои по определен начин и си се съгласил с него.

Претенции може да има някоя от страните,само ако нещо е било укрито преди брака.

4. да се привлекат възможно повече хора в ислямската вяра - това е също много добре изразено чрез редица закони и забрани. Всеки роб, който приеме мюсюлманската вяра ( докато е имало робство , само до преди някакви си 100 год) става свободен, и се нарича от мюсюлманите брат. Много войни са водили , много народ са пленили, този народ постепенно стават мюсюлмани, раждат мюсюлманчета и се чувстват добре в тази общност. За едни 100 години мюсюлманските армии са станали с пъти по- големи от европейските, благодарение на подобни тактики.

Какви армии, какви са тия шоу програми.Не мога да не призная известна оригиналност на тази идея.

Тук сме били обвинявани в какво ли не и вече си мислех, че трудно биха ме изненадали в тази посока, но ти успя.

Не мога да проумея и против какво протестираш след като цитирам " и се чувстват добре в тази общност."

А може би освобождаването от робство е нещо неприемливо за теб.Или завистта, че те се чувстват добре надделява у теб.

плодете се и се множете.

.............

5. Увеличаване на мюсюлманите чрез раждане на деца от всякакви жени. - в мюсюлманските страни многоженството е подтикнато точно по тези причини. дори и в страните в които в началото на миналия век полигамията е забранена, правото на робини или прислуга с която да го заместят остава напълно легална. Интересен факт е, че поколение на арабин и негърка не оцелява повече от година, две, три.

Плодете се и се множете е библейска заповед.Версията пък за ранната смъртност при такива смесени бракове е просто смешна.

6. При условията от преди 100 години, ако това беше възможно, мюсюлманите щяха да са в пъти повече от сега, защото негрите от африканските страни са били лесна плячка, са сметка на това пък са ги пленявали и са ги произвеждали в мюсюлмани, благодарение на което Африка си е мюсюлманска.

А Аллах си е Аллах, някой трябва да създава страхопочитание, та законите на Мохамед да се спазват.

-------------------------------------------------------------------------------

При 1,5млрд мюсюлмани, около 220-250млн. са араби.Мюсюлманските държави с най-многобройно население не са арабски.Тези дивотии за несъвместимост и т.н не говорят особено позитивно за общата ти култура.

Жена без мъж е в позиция по- лоша и от улично куче.

Корана е благосклонен към сираците, към уличните животни, за които е определил брой удари при наказание, за жената няма, мъжа може да я бие докато я убие, той и е господар.

Както обикновено - вярна е само една част.Курана по особен начин третира сираците.Всяко посегателство с/у тях се третира винаги особено остро.

Останалото са пълни простотии, почерпени от "сериозна литература".

Не случайно Муамар Кадафи скоро каза, че мюсюлманския свят завладява Европа тихо и без войни, а в леглата на хората.

Броя на мюсюлманите в Европа е огромен.

Демографските проблеми на Европа далеч не са предизвикани от Исляма, а са проблеми на европейска култура.

Точно този проблем кара Европа да внася емигранти. а не Кадафи.

Голяма част от тях принасят стриктно привичките, обичаите наред с религията.

А ако има някаква друга дълбочина, ок, но към този момент тя няма значение, защото от векове исляма показва само това.

Групото разделение между двата пола в исляма и огромните стени с които са разделени, допринасят за непълноценното съществуване на хората в тези общности. Съответно всичко ескалира във войни, размирици, насилие. Това е религия за завоевания - на територии, на общности, на хора. Това стои в основата и и точно тези закони, които обслужват този факт са на челни позиции.

--------------------------------------------------------------------------------

А ясно.Ти определяш чие съществуване е пълноценно.

Това ще да е голямата дълбочина, величествената мъдрост, мистичната мъдрост, които търсиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички отговори на Бадр са верни, колкото и да не му се иска на някого да е така.

Темата наистина е за любопитни, но не е за нетърпимостта между друговерци и мюсюлмани.

Интересни са всичките хитрости който прилагат мюсюлманите за изопачаване и пренареждане на религиозните си закони. :) За мен беше изключително интересен факта, че поколението между арабин и негърка в тогавашните условия не е оцелявало, "генетичната формула не издържа" и как това е навързано с политиката отново. :)

Всички прилагат подобни хитрости и с всяка религия се спекулира, не е приоритет само на мюсюлманите.

Пък смесените бракове ме разсмяха :) сещам се как в у-ще изучавахме за расите и "смеските" между тях - метиси, мулати и замбо. Метис е между индианец и европеиден, мулат между негър и европеиден а замбо - между индианец и негър. Къде са тук арабите? :biggrin:

Адам и Ева.

На тази земя за мен има два вида хора - пробудени и слепи. Как си ги категоризирам не е важно, но насочва към "с Бог" и "без Бог" като в случая Бог не е общоприетата форма.

Всички са кръвни, ама някои са от петата кръвна група но дори те не следва да "съдят" постъпките на себеподобните си.

"Няма ни един праведен"

Христос.

Е какви да са? Многострадателни?

П.П. За да се отнасяш с една жена, като със дама, тя трябва да се държи като такава! На теб защо никой не ти отговаря така? Замисляла ли си се?

То кой как отговаря в тема или в ситуация от живота не зависи от събеседника насреща а от вътрешните му настройки на отговарящия.

ДжентлИменА си е джентълмен и опръскан с кал.

Но подобни постинги понякога са показателни за отношението на някои мюсюлмани към друговерците или жените. Слава Богу не те са лицето на една религия. Но пък са лицето на човечеството. Ако бях един извънземен щях да се чудя и мая що тези себеподобни се дракат.

Един много интересен филм за християните който ясно показва че варваството присъства навсякъде. Препоръчвам го на всички ревностни защитници християни, които защитават нападайки.

Е, подобни филми има за всяка религия. Дали пък проблема не е общочовешки а не на някое конкретно течение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То кой как отговаря в тема или в ситуация от живота не зависи от събеседника насреща а от вътрешните му настройки на отговарящия.

ДжентлИменА си е джентълмен и опръскан с кал.

Чего ты носишь, барышня? Какая грязь, какие брызги? Если против тебя баклан стоит, по бакланским с ним ботать надо. А то... Я так по ходу понимаю - нельзя парашам поезии читать. Не джентльмен я, да пацан правильны и это моя пацанская правда! Все, проехали...

--------------------

модераторское примечание

Товарищ, не нада сюда говорить по советскими язиками, ето нехорошо, не все тебя понимают!

Редактирано от valentinus (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чего ты носишь, барышня? Какая грязь, какие брызги? Если против тебя баклан стоит, по бакланским с ним ботать надо. А то... Я так по ходу понимаю - нельзя парашам поезии читать. Не джентльмен я, да пацан правильны и это моя пацанская правда! Все, проехали...

"Ибо написано: погублю мудрость мудрецов, и разум разумных отвергну."

Библия

"В наше апокалиптическое время, когда человек и его дела истинно взвешиваются и оцениваются, все, что не уходит своими корнями в единственную изначальную Жизнь, подвергается неизбежному разоблачению."

Райкенборг

Внутренне открытые люди всегда чистые, Дарк.

"Лишь тот, кто освободился от “земных” страстей, может увидеть Его. А тот, кто имеет те страсти, — тот может видеть лишь Его Творение."

Дао-Дэ-Цзин :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един много интересен филм за християните който ясно показва че варваството присъства навсякъде. Препоръчвам го на всички ревностни защитници християни, които защитават нападайки.

Не съм гледал филма. Показана ли е в него ролята, която е изиграл епископ Кирил Александрийски в убийството на Хипатия? И този човек е канонизиран за светец и е признат за един от отците на църквата. А някой спомня ли си какво се е случило на 24 август 1572 или на 9 срещу 10 ноември 1938? (Вал да не подсказва) Мисълта ми е, че тези неща не са свързани просто с изповядването на определена религия.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване