Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Гост

Блу-твоите представи и разбирания не са ислямски,за това и имаш токова много въпроси.

Исляма дава отговор на всички тях.

И не си губи времето с ,,ако това,, ,,ако онова,,Ние сме тук и сега,приеми го и предприемай адекватни действия.:)

Да и не е зле да помислите малко за човешка любов -не само за Божията и да я изживеете тук и сега -все пак Бог е вечен а за нас не се знае ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека приемем, че Дънов е знаел това, което не е сигурно предвид увлечението му по теософските фантазии на Мадам Блаватска. Защо като истински учител, за когото най-висшата религия е Истината, не се е стремял да издигне слушателите си до нея, а е усилвал техните заблуди? Дали защото той самият е бил заблуден или защото така е печелел евтина популярност? Между другото пантеист е еквивалент на атеист или нонтеист. Такъв е бил Буда. Но вероятно това, което имаш предвид е, че Дънов е бил панентеист като Спиноза, Хартман, Шелер и донякъде Щайнер (не че мястото му е до първите трима, но да не издребняваме). Но от Спиноза до Дънов разстоянието е горе-долу колкото от Слънцето до Проксима Центавър (1 парсек или 4,22 светлинни години).

Не случайно богословът Петър Дънов озаглавява единствената книга написана от него “Науката и възпитанието”, Варна, 1896 г. През първата половина на ХХ в., когато той развива дейността си, мнозинството от българите са били консервативни, православни, суеверни и недостатъчно образовани – повечето са били с начално и основно образование. Трябвало е да научи последователите си да свикнат да мислят върху чутото и прочетеното, да го осъзнават и да имат стремеж към новото знание, към науката. В зависимост от духовното и интелектуално ниво на своите последователи той основно е изнасял неделни беседи - за всички интересуващи се, лекции за Общия и Специалния клас на Окултната Школа на Всемирното Бяло Братство. На малките деца се четат приказки за принцове, принцеси, зли вещици, змейове... Не можем да ги занимаваме с физика и психология. Същото е и с хората – на всекиму според ума. Просто педагогически подход. Както и проповеднически подход използван от древни времена. Относно псевдонаучното френологическо изследване – Учителя – П. Дънов го е използвал да затвърди у слушателите своята идея за гениалността на великите учители на човечеството. Друг е въпросът, че от изброените само Сиддхартха Гаутама – Буддха е бил гениален. Но... :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЖАЛКО е, че сте толкова ограничени, късогледи и фанатични, Алиах. Наистина е ЖАЛКО!

Същото може да се каже и за Вас.... дори в по-голяма степен....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същото може да се каже и за Вас.... дори в по-голяма степен....

Колкото и да е нескромно от моя страна, ще кажа, че поне за мен това не се отнася. И ти ли издържа до 8:30 мин.?

Не случайно богословът Петър Дънов озаглавява единствената книга написана от него “Науката и възпитанието”, Варна, 1896 г.

Името му ще бъде изписано със златни букви до тези на Паисий и другите народни будители...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Колкото и да е нескромно от моя страна, ще кажа, че поне за мен това не се отнася. И ти ли издържа до 8:30 мин.?

Отнася се, толкова категорично да отричаш, даваш определения , определяш кой какъв ... това е същия вид, че дори и по-лош фанатизъм... Не давай ум, и не се опитвай да налагаш на другите как да живеят, ако не искаш и на теб да ти дават и налагат... Твоята свобода и права свършват там, където започват моите ...

Редактирано от Numenor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отнася се, толкова категорично да отричаш, даваш определения , определяш кой какъв ... това е същия вид, че дори и по-лош фанатизъм... Не давай ум, и не се опитвай да налагаш на другите как да живеят, ако не искаш и на теб да ти дават и налагат... Твоята свобода и права свършват там, където започват моите ...

Май си нов във форума, инак щеше да ти направи впечатление, че се стремя да съм обективен и в определени случаи съм ви защитавал. Но напоследък все повече губя желание да го правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блу-твоите представи и разбирания не са ислямски,за това и имаш токова много въпроси.

Исляма дава отговор на всички тях.

И не си губи времето с ,,ако това,, ,,ако онова,,Ние сме тук и сега,приеми го и предприемай адекватни действия.:)

Aliah,ти откъда знаеш какви са моите представи.Доста бързо ме категоризира.Хах. :) Аз те питам в Корана написано ли е,че Аллах няма нужда от никой и нищо?!Написано е!!!Но разни хора там смятат,че той Всевисният,Всеможещият и Милосърдният има нужда от собствените си създания,за да накара другите да вярват ли?!Ей това,което ти пиша не знам какви представи са,но определено знам,че истинските представи са едни без значения на кого са и какви са според тези,които имат нужда да делят,и да категоризират хората/нещата,понеже те самите не знаят кое,какво,и как за самите тях.

Да,ние сме тук и сега,но я ми кажи според теб дали,ако предприема нещо "лошо" Аллах пак няма да е наясно с него?!Е,значи имам право на избор дадено ми от Всевишния.Хвани прочети пак Корана и точно частта със създаването на Адем,и как ангелите плачат.Да,но Аллах какво им казва.Значи Всемогъщият,Създателят ми дава право на избор и дори право да се отрека от Него,но някакви си там хора се смятат за по-велики от Него?!Хах,смешно би било,ако не беше толкова тъжно,Aliah. :down: Ех,заблудените рядко виждат повече от тях самите.Но най-кофтито е,че се опитват и другите да заблудят,и въвлекат в своето собствено объркване,и лицемерие,и преструвки.Аллах няма нужда от никой и нищо!!!Той няма начало,нито край!!!Той е нещо различно от хората и няма Създател,нито пък се е раждал!!!(Нали е така,скъпа Aliah?!)Нали повечето мюсюлмани обвиняват доста християни,че съдружават?!А те какво правят след като се мислят за наместници на Аллах тук на земята,а?!Сигурно правят нещо по-различно,а,хах?!И кои действия за теб са адекватни?!Мерси,но с отговора ти-нищо не ми каза,просто начин(или по-скоро опит) да покажеш,че си над мен-ок,над мен си.Сега по добре ли се чувстваш?!Аз нямам проблем да съм по-долу от някого,особено от моя Създател.Нито се срамувам,нито нищо-за другите-те да си решават,аз нямам право да им се меся в правото на избор,то си е тяхно,аз мога да решавам единствено за себе си.А и това,че задавам въпроси-къде видя нещо лошо?!Първото,което се казва на Мухаммед(С.А.С.)е "чети"-значи все пак има полза от въпросите.Човек,който отказва да пита-еми на него ще му бъдят отказани и отговори. :) А ти,ако си мислиш,че с някои зазубрени въпроси си ок-ок,така да е,но аз имам нужда от нещо по-различно,но всеки според възможностите и желанията си,нали така?! :)А за губенето на времето и "ако"-то-какво да напиша просто не знам.Нима ако убия човек няма да отида в Ада според исляма?!Ето ти "ако"-та,които си струва човек да си зададе.Но май е по-добре човек да си губи времето в това как да си изскубе веждите или каква маска за коса да използва,че мъжът и да откаже да я изостави,понеже има хубаво коса(тяло),хах.Наистина странно мислене.А още по-забавната част е с "тук и сега".Мерси и за "препоръката"-наистина доста впечатляващо как хора,чудещи се те самите дръзват да показват такава увереност,че знаят всичко-уви,"аз знам,че нищо не знам",но явно има хора,които,и това отказват да знаят,но както,и преди написах-въпрос на личен избор.Поздрави! :biggrin:

Пламен76-замисли се как си бил създаден и за създаването на човека от Аллах попрочети от Корана,и после пак хвани,и напиши,че не се знае за нас дали сме вечни,или не-макар че в някои отношения имаш право,но рядко човек се замисля чак до такава степен,повечето хора предпочитат готовите отвори,затова все пак респект,и успех с търсенето(аз вярвам,че,който търси истински-все намира,но може и да греша,знае ли човек).

Ама как може "вярващи" да дават квалификации и да изземат правото на Аллах,и функциите Му(или поне така да си мислят,де,понеже никой,и нищо няма как да се вземе от Някой,който има всичко).Странно.Но аз без друго много си бърборя,хахаха. :) Намасте. :):):wors:

Редактирано от Blue_Star (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Blue_Star, твоят стил на писане напомня stream of consciousness :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май си нов във форума, инак щеше да ти направи впечатление, че се стремя да съм обективен и в определени случаи съм ви защитавал. Но напоследък все повече губя желание да го правя.

Не е нов, ама е доста палав, та често му се налага да става нов. Това е Морфей А, Диин, Стийли и още много други клонинги.

Не може да си обективен в неговите очи, не знам не го ли разбра? Ти за него си кафир, гяур и какво ли още не, ама не и обективен. Исляма и курана са много специални и трябва някой "разбиращ" да ти ги разтълкува.... :lol6:

Той даже имаше желание да е модератор в темата "Ислям (за любопитни)" :):cool::lol6: :lol6: ;)

Aliah,ти откъда знаеш какви са моите представи.Доста бързо ме категоризира.Хах. Аз те питам в Корана написано ли е,че Аллах няма нужда от никой и нищо?!Написано е!!!Но разни хора там смятат,че той Всевисният,Всеможещият и Милосърдният има нужда от собствените си създания,за да накара другите да вярват ли?!Ей това,което ти пиша не знам какви представи са,но определено знам,че истинските представи са едни без значения на кого са и какви са според тези,които имат нужда да делят,и да категоризират хората/нещата,понеже те самите не знаят кое,какво,и как за самите тях.

Да,ние сме тук и сега,но я ми кажи според теб дали,ако предприема нещо "лошо" Аллах пак няма да е наясно с него?!Е,значи имам право на избор дадено ми от Всевишния.Хвани прочети пак Корана и точно частта със създаването на Адем,и как ангелите плачат.Да,но Аллах какво им казва.Значи Всемогъщият,Създателят ми дава право на избор и дори право да се отрека от Него,но някакви си там хора се смятат за по-велики от Него?!Хах,смешно би било,ако не беше толкова тъжно,Aliah. :down: Ех,заблудените рядко виждат повече от тях самите.Но най-кофтито е,че се опитват и другите да заблудят,и въвлекат в своето собствено объркване,и лицемерие,и преструвки.Аллах няма нужда от никой и нищо!!!Той няма начало,нито край!!!Той е нещо различно от хората и няма Създател,нито пък се е раждал!!!(Нали е така,скъпа Aliah?!)Нали повечето мюсюлмани обвиняват доста християни,че съдружават?!А те какво правят след като се мислят за наместници на Аллах тук на земята,а?!Сигурно правят нещо по-различно,а,хах?!И кои действия за теб са адекватни?!Мерси,но с отговора ти-нищо не ми каза,просто начин(или по-скоро опит) да покажеш,че си над мен-ок,над мен си.Сега по добре ли се чувстваш?!Аз нямам проблем да съм по-долу от някого,особено от моя Създател.Нито се срамувам,нито нищо-за другите-те да си решават,аз нямам право да им се меся в правото на избор,то си е тяхно,аз мога да решавам единствено за себе си.А и това,че задавам въпроси-къде видя нещо лошо?!Първото,което се казва на Мухаммед(С.А.С.)е "чети"-значи все пак има полза от въпросите.Човек,който отказва да пита-еми на него ще му бъдят отказани и отговори. :) А ти,ако си мислиш,че с някои зазубрени въпроси си ок-ок,така да е,но аз имам нужда от нещо по-различно,но всеки според възможностите и желанията си,нали така?! А за губенето на времето и "ако"-то-какво да напиша просто не знам.Нима ако убия човек няма да отида в Ада според исляма?!Ето ти "ако"-та,които си струва човек да си зададе.Но май е по-добре човек да си губи времето в това как да си изскубе веждите или каква маска за коса да използва,че мъжът и да откаже да я изостави,понеже има хубаво коса(тяло),хах.Наистина странно мислене.А още по-забавната част е с "тук и сега".Мерси и за "препоръката"-наистина доста впечатляващо как хора,чудещи се те самите дръзват да показват такава увереност,че знаят всичко-уви,"аз знам,че нищо не знам",но явно има хора,които,и това отказват да знаят,но както,и преди написах-въпрос на личен избор.Поздрави!

Пламен76-замисли се как си бил създаден и за създаването на човека от Аллах попрочети от Корана,и после пак хвани,и напиши,че не се знае за нас дали сме вечни,или не-макар че в някои отношения имаш право,но рядко човек се замисля чак до такава степен,повечето хора предпочитат готовите отвори,затова все пак респект,и успех с търсенето(аз вярвам,че,който търси истински-все намира,но може и да греша,знае ли човек).

Ама как може "вярващи" да дават квалификации и да изземат правото на Аллах,и функциите Му(или поне така да си мислят,де,понеже никой,и нищо няма как да се вземе от Някой,който има всичко).Странно.Но аз без друго много си бърборя,хахаха. Намасте.

Блу, ако наистина си мюсулманка, просто няма как да не Те поздравя! "Вярващите" изземват фунциите на Аллах, защото така им е казано от " разбирачите"...Намасте :) Редактирано от neo2311 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блу-първо трябва да се запознаеш с основите на Исляма и това какво е Аллах и какъв е смисълът на човешкия живот и след това с ал-Кадр:предопределение и съдба според Исляма.Това е най-трудната за асимилиране тема.

Преди ти отговорих,че Аллах няма нужда от нас,но ние имаме нужда от Него.Отговора явно не ти хареса.

Мюсюлманите не са наместници на Аллах на земята,никой няма такива функции,за това и Християните извършват най-големия грах,приписвайки божествени качества на Исус.Пророците предават каквото Аллах е пожелал,а не се месят.

Когато хората обаче решат да пооправят или прибавят туй онуй по свой вкус,тогава настава объркване и хаус.Аллах им е дал това право,за да ги изпита.Създал е Рай,също и Ад.

Да разпространява Исляма е задължение на всеки Мюсюлманин,който има знания за това.Аллах СУТ ни е казал да обичаме хората и да им правим добро.

Исляма е система от напътствия.Който иска може да ги следва,който иска може да ги отрече.

Печелившия е само един,поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нов, ама е доста палав, та често му се налага да става нов. Това е Морфей А, Диин, Стийли и още много други клонинги.

Не може да си обективен в неговите очи, не знам не го ли разбра? Ти за него си кафир, гяур и какво ли още не, ама не и обективен. Исляма и курана са много специални и трябва някой "разбиращ" да ти ги разтълкува.... :speak:

Той даже имаше желание да е модератор в темата "Ислям (за любопитни)" :);):lol6: :lol6: ;)

Блу, ако наистина си мюсулманка, просто няма как да не Те поздравя! "Вярващите" изземват фунциите на Аллах, защото така им е казано от " разбирачите"...Намасте :)

И кой го казва, човекът с едновременно действащи поне 15 ника, с които успешно изкарва на минус 10 сам самичък някои потребители...

Като махнем тази му особеност, е от групата на фанатиците за които говорех scepsis.. Формата Вие ( която използвах ) не визираше теб едностранно , а по-скоро такива като този наш доста деен в многото си озлобления познайник ...

За теб лично, мисля че си от умерените по-скоро... макар че и ти се насочваш в крайни виждания доста често...

Редактирано от Numenor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блу-първо трябва да се запознаеш с основите на Исляма и това какво е Аллах и какъв е смисълът на човешкия живот и след това с ал-Кадр:предопределение и съдба според Исляма.Това е най-трудната за асимилиране тема.

Преди ти отговорих,че Аллах няма нужда от нас,но ние имаме нужда от Него.Отговора явно не ти хареса.

Мюсюлманите не са наместници на Аллах на земята,никой няма такива функции,за това и Християните извършват най-големия грах,приписвайки божествени качества на Исус.Пророците предават каквото Аллах е пожелал,а не се месят.

Когато хората обаче решат да пооправят или прибавят туй онуй по свой вкус,тогава настава объркване и хаус.Аллах им е дал това право,за да ги изпита.Създал е Рай,също и Ад.

Да разпространява Исляма е задължение на всеки Мюсюлманин,който има знания за това.Аллах СУТ ни е казал да обичаме хората и да им правим добро.

Исляма е система от напътствия.Който иска може да ги следва,който иска може да ги отрече.

Как можа да събереш толкова глупости и лъжи в един пост, се чудя. Ама ти определено имаш талант в тази област , явно. :speak:

Всеки непредубеден прочит само на курана дава ясна представа, колко лесно мохамеданите се изживяват като наместници и носители на Божията воля. Алийка и вие сте християни всъщност, ама доста объркани. Няма да се уморя да ти повтарям, че всъщност исляма е християнство предназначено за арабите, това че след смъртта на Мохамед са променили и изопачили идеите му е повече от явно.

А тоя съвременен ислямизъм, с които ви облъчват в момента пък е вече съвсем извратен и лъжлив. ;)

Ама който плаща, той поръчва музиката. Което е доста обезпокоително всъщност. :)

И кой го казва, човекът с едновременно действащи поне 15 ника, с които успешно изкарва на минус 10 сам самичък някои потребители...

Като махнем тази му особеност, е от групата на фанатиците за които говорех scepsis.. Формата Вие ( която използвах ) не визираше теб едностранно , а по-скоро такива като този наш доста деен в многото си озлобления познайник ...

За теб лично, мисля че си от умерените по-скоро... макар че и ти се насочваш в крайни виждания доста често...

Не се опитвай да ни отклоняваш от същността на въпроса, Джийни. Кажи сега според теб какви сме, или айде само за мен, да ти е по лесно: Кяфир или гяур съм, или и двете... :lol6: Според твойте разбирания, доколкото имаш такива?

Не забравяй , че все пак покрих 89% изискванията да съм мюсулманин, според Пророка и оня тест се оказва доста лесна работа това. :lol6:

Какви минус 10, на плюс 11 си в момента? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

neo2311-можеш да подкрепяш мненията си с извадки или цитати или да уточняваш,че написаното е твое лично мнение.

Ако имаш въпроси за Исляма можеш да ги зададеш,а за личните неща,които те вълнуват форума има опция Лични Съобщения.

Поздрав за Логос:

,,Не ще са доволни от теб нито Юдеите, нито Християните(О Мухаммад), докато не последваш тяхната религия.

Кажи: “Напътствието на Аллах(т.е.Ислямския Монотеизъм) е (единственото) Напътствие.”

И ако ти (О Мухаммад) последваш страстите им (на Юдеи и Християни) след знанието, което си получил,(т.е.Корана)

тогава пред Аллах и не ще ти помогне никой Уали (защитник или застъпник) нито помощник.’’(Бакара:120)

Редактирано от Aliah (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакво значене аз за какви ги считам.Ако вярват в Ла иллаха илл Аллах,Мухаммадар Руссул Аллах,тогава ще са печеливши и Аллах знае най-добре какво е в сърцата на хората.

Ето в какво вярват учениците на Всемирното Бяло Братство:

"Аз имам едно верую и по някой път казвам: Вярвам в Един Вечен Истинен Бог, Който е говорил преди години. После, по някой път си казвам: Вярвам в Господа, Който сега ми говори. После казвам: Вярвам в Неговия Дух, Който изработва всичките условия на моето спасение. И най-после казвам: Вярвам в Господа Исуса Христа, Който е дошъл да спаси света. Трябва да вярвате в Бога, Който ви е говорил, трябва да вярвате в Господа, Който сега ви говори и трябва да вярвате в Неговия Дух, Който работи във вас. Трябва да вярвате в Исуса, Който е дошъл да спаси света. Това е сега разбиране!"

“Трите родословия. Моето верую. Новото верую”. 1-во неделно утринно слово, държано от Учителя на 22.IX.1935 г., 5 ч сутринта, София – Изгрев

Може би не знаеш,че има още много местни изключения в мюсюлманксото меню.

Не се съмнявай в знанията ми, Aliah! Много добре зная, че Мухаммад е заимствал идеята си за месата от Тора - Петокнижието от Стария Завет на Библията - Трета книга Мойсеева - Левит, гл. 11 и Пета книга Моисеева - Второзаконие, гл.14 Редактирано от ПАРАПСИХОЛОГ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето в какво вярват учениците на Всемирното Бяло Братство:...

Не се съмнявай в знанията ми, Aliah! Много добре зная, че Мухаммад е заимствал идеята си за месата от Тора - Петокнижието от Стария Завет на Библията - Трета книга Мойсеева - Левит, гл. 11 и Пета книга Моисеева - Второзаконие, гл.14

Тогава техните вярвания не са като ислямските.В Исляма Бог не е троичен,а Исус не изкупва грехове.

Мухаммад не е взаимствал нищо,защото:

,,..и не говори той от себе си.

Това е само откровение (от Аллах), което [му] се разкрива (посредством Гавраил).(Коран 53:3-4)

Аллах Субханаху уа Та'аля е забранил на Юдеите много повече неща,отколкото на мюсюлманите.

камила,заек,всички морски обитатели и много други са халал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава техните вярвания не са като ислямските.В Исляма Бог не е троичен,а Исус не изкупва грехове.

Мухаммад не е взаимствал нищо,защото:

,,..и не говори той от себе си.

Това е само откровение (от Аллах), което [му] се разкрива (посредством Гавраил).(Коран 53:3-4)

Аллах Субханаху уа Та'аля е забранил на Юдеите много повече неща,отколкото на мюсюлманите.

камила,заек,всички морски обитатели и много други са халал.

Вай Аллах! Толкова ли е ниско нивото на ислямските теолози в България? Всички християнски теолози знаят, че Учителя – Петър Дънов не вярва в Троицата, само дипломираната Aliah казва, че учениците му вярват! Машаллах, Aliah, еваллах! :mad:

Чети внимателно и осмисли прочетеното!

“Един ден, като говорих с един евангелист, той ми казва: „Ти вярваш ли в Света Троица?“ Казвам: Остави този въпрос за Света Троица, но ти в Любовта вярваш ли? Христос, Син Божий, Бог е Любов. Ако на тия хора не кажеш дали вярваш в Света Троица, ще те считат за еретик. Аз казвам, че Бог е Любов, вярвам в Господа и познавам едно учение за Любовта, въпросът за Света Троица е толкова труден, че едва след милиони години ще го уча. За мене е важно друго нещо: аз проповядвам учението на Любовта.”

“Бог на живите”. Беседа, държана от Учителя на 18 ноември 1923 г.

Беинса Дуно. "Учителят говори".

"Бог"

"Дух"

"Христос"

Редактирано от ПАРАПСИХОЛОГ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

neo2311-можеш да подкрепяш мненията си с извадки или цитати или да уточняваш,че написаното е твое лично мнение.

Ако имаш въпроси за Исляма можеш да ги зададеш,а за личните неща,които те вълнуват форума има опция Лични Съобщения.

Поздрав за Логос:

,,Не ще са доволни от теб нито Юдеите, нито Християните(О Мухаммад), докато не последваш тяхната религия.

Кажи: “Напътствието на Аллах(т.е.Ислямския Монотеизъм) е (единственото) Напътствие.”

И ако ти (О Мухаммад) последваш страстите им (на Юдеи и Християни) след знанието, което си получил,(т.е.Корана)

тогава пред Аллах и не ще ти помогне никой Уали (защитник или застъпник) нито помощник.’’(Бакара:120)

Понежа е бил неграмотен, Мохамед е слушал само за Тората и Евангелието. След време нещата които е слушал са се смесили и ги е позабравил даже. После воден от желанието си да види арабите обединени и вярващи в един бог, като юдеите и християните, е получил видения и всичките неща дето е чувал преди, му се е сторило, че му ги диктуват архангели и свети духове. :baby: Та опита му да направи арабите християни е положил началото на "нова" религия.

Това е най вероятната история и тя се потвърждава от много източници, ако ги разгледаш безпристрастно.

Та с това искам да ти кажа, че нямам въпроси за мохамеданството, исляма и ислямизма, в общи линии вече са ми доста ясни.

Естествено това няма никакво значение нито за вас, нито за мен. :cool:

Едиственото нещо дето изобщо не ми харесва, са новините в които вече се споменава за сунитски тероризъм. Явно не само шиитите са способни на безумни действия се оказа. :cool:

Редактирано от neo2311 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,Aliah. :) Защо пък да не ми харесва отговорът?!Харесва ми.Аз знам от какво имам нужда?!А ти?! :eek:

И щом мюсюлманите са просто хора,отказвайки да са наместници на Аллах на земята с какво право убиват други хора,които отказват да са като тях-тоест,други хора,които отказват да следват някои напътствия?!Нали всичко е от Аллах?!Значи Аллах,който познава един човек още преди той да се роди е знаел,че даденият човек може да се отрече от Него,но пак го е оставил да се роди?!Защо ли?!Християните отказват да преписват божествени качества на Иисус,Aliah.Но ти правиш ли разлика между Иисус и Христос?!Правиш ли такава разлика?!Не,нали?Е,тогава откажи да даваш квалификации на неща,които очевидно,че отказваш да разбираш или върху които,дори отказваш да се замислиш.Ти самата отказваш да видиш и разбереш какво си,но си тръгнала да съдиш християните,и другите хора.

Християните друго правят,но много малко и от тях го знаят,споко. ;) То туй е забавно като има онуй и малко го виждат.Но то така си е просто така.

Това някой да ти каже да обичаш и да правиш добро,и наистина ти да избереш да обичаш-лелеле,колко коренно различни неща са.Айде аз ти казвам да обичаш един човек-можеш ли?!Но мъжа ти го обичаш без никой да ти е казал,нали?!Защо ли?!Наистина пишеш май без да се замислиш.

Да,ислямът е система от напътствия,които са страшно добри,но хората ги изкривяват и нагаждат според тяхните нужди,и ей-затуй,Aliah нещата се объркват.Но и това е предвидено,споко-то Всичко(то)си е предвидено от време оно,и всеки според избора му. :)И няма печеливши!!! ;)Ти правиш ли нещо,за да си от единия печеливш-тц тц тц,вече си от губещите,но толкова си опиянена да предвкушиш Рая и как ще се мъчат останалите "неверниците",и "отричащите",че отказваш да видиш къде си...Я погледни пак. ;)Поздрави(и по-полека с пропастта...)! :) Намасте. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПАРАПСИХОЛОГ-Вече разбрах,че Учителя е имал особено чувство за хумор.Текста в синьо го разбирам като троичен бог,според мен 1+1+1 не дава сбор от 1,а е равно на три.

Блу-Аллах знае най-добре защо е създал всеки човек и всяка прашинка във вселената и всеки ангел.

Мисля,че ти не знаеш,че даже и тези,които отказват да приемат,че са създадени от Бог също Му служат и не могат да спрат

защото Бог така е пожелал.Напр.всички неверници дишат,спят и се хранят.Нека спрат ако могат :ph34r:С мъртвата природа е същото,планетите се движат и т.н. Аллах е този,който подържа нашия свят и когато реши,ще го заличи.

Исляма ми казва да избирам разрешеното (халал),за да съм добре.Ако Аллах поиска ще ме изпита и ще ме накара да пожелая нещо забранено (харам).Тук идва моя избор:вярвам ли,че ислямските разпоредби дават най-доброто решение,съответно се въздържам или ще предпочета да последвам собствените си страсти и шейтан и не издържам изпитанието.

Свободната воля е свързана с изпитанието:ако всички правеха каквото им се каже,тогава изпитанието се обезсмисля.

В Корана пише,че най-тежката борба на човека е със собствените му страсти,които пък в повечето случаи не са в негов интерес.

Исляма показва верния път,не е нужно да си съсипваш живота с проби-грешки,достатъчно е да следваш инструкциите на Богът и да Му се молиш за добро.

Нео-тогава не спами тук,не слушай новини щом не ти харесват и бъди щастлив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aliah,мисля,че ти отказваш да приемеш някои неща,а аз повечето си ги приемам отлично.Още повече,че аз отказвам да съдя хората-било то вярващи,неверници или "вярващи".Аллах знае най-добре и всеки според себе си,и избора/изборите си. ;)

Свободната воля е свързана с изпитанието:ако всички правеха каквото им се каже,тогава изпитанието се обезсмисля.Aliah,сега ме расмя.Еми,че то има такива същества вече-ако не се сетиш кои са-в следващия си пост ще ти написа кои са.Тъй че,пак ти казвам-че ти виждаш в някои неща безсмислие това,рядко означава,че те са лишени от смисъл.Просто поради незнанието си хората рядко могат да видят цялата картинка и всичко да го оценят,както трябва. :)А и мисля,че ти беше против "ако"-тата. ;)

Исляма показва верния път,не е нужно да си съсипваш живота с проби-грешки,достатъчно е да следваш инструкциите на Богът и да Му се молиш за добро.Да,и един мармот завива шоколада в станиол. :whist: Ислямът и Коранът ги има-да,но в Свещената Книга има само напътствия-как ти,или аз (ще)си ги тълкуваме-наше си право на избор.Ти,ако мислиш,че следвайки някои неща няма да избираш...Ех,пак едно смеещо се човече.Човек е тук с някаква цел,а просто моткането е част от тази цел,но рядко самата мисия. :)А и как може да си съсипеш ти живота?!Пак смях.ВСИЧКО е от Аллах и някои хора,поради неразбирането си все са зле,и недоволни.На такива хора,каквото и да им дадеш-все живота ще им е "съсипан".В крайна сметка човек е уникално създание,но в повечето случаи пречупва нещата през себе си.Ей това е доста важно нещо.А и кое е достатъчно,и/или кое не-друг решава. ;) Виж колко е забавно. :)

За Иисус и Христос-наистина,ако разлика за теб няма,какво просто да ти напиша.

За Беинса Дуно и Петър Дънов-явно за теб пак няма разлика,а?!Наистина прекрасно.И после ти разбираш себе си,и имаш претенции да учиш "неверниците" на Истината?!Расмиваш ме.Аз поне "знам,че нищо не знам".А и откъде знаеш кое е достатъчно и кое не?!Викаш-може да правиш всякакви гадории,но молиш ли се за "добро"-всичко е ок.(Пак смеещо се,вече търкалящо се човече.)За обичта също-някои неща са просто такива,каквито са и никои закони,и напътствия няма да ти помогна,ако Аллах откаже да го стори.Аллах с теб ли е-никой човек,същество и който,и да е,или нещо си може да ти направи нещо,и на най-малкото косъмче.Но някои неща в Корана са написани така,че само този,който истински иска да ги разбере-рано или късно ще ги. ;) Там аята за слепците и оня,и този свят-пак си го прочети,и помисли върху него.Като и защо "всичко добро е от Мене,а всичко лошо от вас,самите".Наистина ме развесели и помеждодругото помогна да осъзная някои неща,върху които преди се замислях,но някак си отказвах да разбера,или приема,че може да има така мислещи хора,но е интересно,дори вълнуващо,и съм Му благодарна за абсолютно ВСИЧКО.Мерси. :wors: Намасте. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да си обективен в неговите очи, не знам не го ли разбра? Ти за него си кафир, гяур и какво ли още не, ама не и обективен.

Всеки отговаря за себе си, Нео. Всеки отговаря за себе си... Да споря с някой вярващ на чисто религиозна тема ми се вижда безмислено. Религиите се основават върху догми, а догмите не подлежат на изследване или оспорване. Но ако става дума за това, което наричаме общочовешки ценности и които изобщо не са толкова релативни,колкото им се иска на някои, тогава нещата стоят различно. Също и когато става дума за призиви за нарушаване на правата и свободите, за фундаментализъм, екстремизъм и др. под.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aliah,мисля,че ти отказваш да приемеш някои неща,а аз повечето си ги приемам отлично.

Липсва ми наивност.

пак ти казвам-че ти виждаш в някои неща безсмислие това,рядко означава,че те са лишени от смисъл

Техният смисъл носи ли ми някаква полза?

Ислямът и Коранът ги има-да,но в Свещената Книга има само напътствия-как ти,или аз (ще)си ги тълкуваме-наше си право на избор.

Не е вярно това.Има науки които се занимават с това.Учените са търсили,откривали,спорели и достигали до консенсус.Ние трябва само да направим усилие да прочетем.

В крайна сметка човек е уникално създание,но в повечето случаи пречупва нещата през себе си.Ей това е доста важно нещо.А и кое е достатъчно,и/или кое не-друг решава. ;) Виж колко е забавно. :)

Точно.Човек търси ли,Аллах винаги дава.

За Иисус и Христос-наистина,ако разлика за теб няма,какво просто да ти напиша.

Няма нужда,знам всичко,което ми е нужно.

За Беинса Дуно и Петър Дънов-явно за теб пак няма разлика,а?!Наистина прекрасно.И после ти разбираш себе си,и имаш претенции да учиш "неверниците" на Истината?!Расмиваш ме.Аз поне "знам,че нищо не знам".А и откъде знаеш кое е достатъчно и кое не?!Викаш-може да правиш всякакви гадории,но молиш ли се за "добро"-всичко е ок.

Вярващите хора са мислещи хора,които лесно отсяват истината от лъжата,особено след като самия Създател им казал как в Свещения Коран.Кое е достатъчно също е написано.

Ако човек избере забраненото,тогава това му се отразява още сега,в този живот.Ако се разкае от сърце,тогава ще е ок,от Аллах нищо не може да се скрие,дори най-малката мисъл.Делата се оценяват според намеренията.

За обичта също-някои неща са просто такива,каквито са и никои закони,и напътствия няма да ти помогна,ако Аллах откаже да го стори.Аллах с теб ли е-никой човек,същество и който,и да е,или нещо си може да ти направи нещо,и на най-малкото косъмче.

Но някои неща в Корана са написани така,че само този,който истински иска да ги разбере-рано или късно ще ги. :) Там аята за слепците и оня,и този свят-пак си го прочети,и помисли върху него.Като и защо "всичко добро е от Мене,а всичко лошо от вас,самите".Наистина ме развесели и помеждодругото помогна да осъзная някои неща,върху които преди се замислях,но някак си отказвах да разбера,или приема,че може да има така мислещи хора,но е интересно,дори вълнуващо,и съм Му благодарна за абсолютно ВСИЧКО.Мерси. :wors: Намасте. ;)

Да,за това Мюсюлманите се стараят да заслужат доволството на Аллах и се молят Аллах да им улесни изпитанията.

Само ако Аллах СУТ реши да го напъти.Аз ти пожелавам Аллах да те напътва и закриля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но ако става дума за това, което наричаме общочовешки ценности и които изобщо не са толкова релативни,колкото им се иска на някои, тогава нещата стоят различно. Също и когато става дума за призиви за нарушаване на правата и свободите, за фундаментализъм, екстремизъм и др. под.

Ще те щипна лекичко.

Казваш нарушаване на права и свободи... но като че ли забравяш, че има хора, които съвсем доброволно се отказват от правата и свободите си и то не защото някой им е промил мозъка със страхове и обещания(тоягата и моркова), а защото в безправието и безсвободието си намират своето щастие(монаси, монахини). Да. Чудноватичко ни е, но приемаме избора им.

От тази позиция, не би трябвало ничий избор да ни кара да настръхваме. Фундаментализмът е твърде позитивен ако касае собствения ни фундамент, а ни дразни чуждият... С екстремизма нещата стоят по същия начин.

Убедена съм, че разбираш това. Всеки е прав за себе си и не успява да "влезе под кожата" на другия. Така е откак свят светува... В такъв случай редно ли е да сме екстремисти и да се борим за чужди права и свободи, отстоявайки собствения си фундамент?

Мен ако питаш... не само, че не трябва, но и няма никакъв смисъл. Което не означава, че приканвам към малодушие и куха толерантност... Ако някой поиска помощ, трябва да му бъде осигурена, но насила не става и тогава думата не е "помощ", друга е...

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aliah,всеки според избора си. :yanim: За учените-просто много е трудно човек да отдели плявата от житото.Попадала съм на "учени",за които най-висшето добро е убийството.Съжалявам,но аз отказвам да го приема това.Аз предпочитаям да съм наивна и да вярвам в неща,които доста хора отричат.За мен ислямът е мирна религия.Да,мирна и праведна религия,която някои хора извращават.Е,няма как да приема това.Просто отказвам.Благодарна съм на Бог,че ме срещна с хора,които изповядват исляма истински и просто научих неща,които,ако тези хора ги нямаше в моя живот-щеше да ми е доста по-трудно.Признавам го с усмивка и истинска благодарност.Не,защото трябва,а просто,защото аз така съм избрала.

Aliah,смисълът,от който имам нужда да намеря-той дали ми дава нещо-не знам.Аз мисля по малко по-различен начин от теб.Просто нямам нужда от полза и изгода,за да правя,или да откажа да правя някои неща.Аз просто така съм си избрала,доколкото мога съзнателно.И отказвам да търся ползата,просто Аллах,ако мислеше като повечето хора-какво ли би било?!Той дали има някаква полза от нас-надали. :yanim: А и как да видя смисъла,и ползата в неща,които отказвам да разбирам?!Затова се опитвам и моля да ги разбера.Разбираш ли?!

Съгласна съм,че от Аллах нищо не може да се скрие.Той вижда всичко.И знае винаги всичко.Невероятно е,нали?! :) Но аз мисля,че на всеки човек са му дадени някои неща от Бог-няма нужда някакви "учени" да са посредници между мен и Аллах?!Нима Папата при християните(католици)не прави абсолютно същото?!Че тогава къде би била разликата,ако слушам някакви "учени",вместо да се доверя на себе си и Аллах преди всичко?!А и нали знаеш,че понякога всички хора са прави,а ти грешен-но накрая се оказва обратното.Колко хора са последвали Мухаммед(С.А.С.)като той е казал,че е избран за Пророк от Аллах?!Ей това имам предвид.

Съгласна съм с теб за делата и намеренията.Напълно!Като и че вярващите хора са мислещи,използващи това,което им е дал техният Създател.Другите също са хора и отказвам да ги съдя,техен избор си е,и начин на живот-коя съм аз,че да ги съдя?!

За последствията и изборите-и тук сме на едно мнение,Aliah.Както Нютон казва на "всяко действие има равно противодействие".Значи няма как някой да върши цял живот безобразия и да си мисли,че винаги ще е добре.Просто няма как!Просто,знаеш ли,за някои хора има отсрочка и отлагане,за да се покаят,и поправят-откажат ли да го направят-става доста кофти тогава,макар че те имат право на избор,и да продължат да си вършат безобразията.Според мен човек,докато отказва да осъзнае какво предизвикват и причиняват неприятните мисли/действия на него,и околните-каквото,и Аллах да му изпрати като добро/лошо-за този човек все ще е случайност.И аз съм била "слепец",Aliah.И аз отказвах да видя смисъла в някои неща,а Той беше толкова търпелив.Наистина религията няма никакво значение,важното е знанието и вярата вътре в човека.Познавала съм хора от различни етноси,религии,дори нации,но вярващите си приличаха толкова много.Дори някои атеисти се държаха по-добре от псевдо-"вярващите",които само показват колко са добри и такива неща,но,когато са сами вършат какво ли не.

Да,за това Мюсюлманите се стараят да заслужат доволството на Аллах и се молят Аллах да им улесни изпитанията.

Само ако Аллах СУТ реши да го напъти.Аз ти пожелавам Аллах да те напътва и закриля. Aliah,човек,за да познае Бог-би могъл първо да познае себе си.За заслужването на доволството на Аллах-ок,така е.Но,кое приема Той-никой не знае.За молитвите и Аллах да ни улесни изпитанията-Aliah,ако всичко е изпитание/изпитания от Бог-тогава човек би трябвало да се радва като е в трудност,отказвайки да се оплаква,но е толкова трудно,а и все пак сме хора,колкото,и да е всеки понякога рухва,и има нужда от помощта на Всевишния.Замисляла ли си се,че понякога това,което ни се струва трагедия,всъщност е най-хубавото нещо,което ни се е случвало?!Понякога ние,хората плачем и се оплакваме от някое зло,дори неподозирайки от какво истинско зло сме били предпазени.Съгласна съм и че само Аллах СУТ може да (реши да)ни напъти.Дори всичките книги на земята,ако бях прочела,дори всички "учени" да ми говореха денонощно на главата-Аллах откажеше ли да ми дае някои неща-всичко друго е напразно.Затова и ти написах,че според мен никой човек няма право да убива друг човек(освен при самозащита,макар че пак е лошо),и да се опитва да подтиска,който,и да е.Ако Аллах реши ще накаже виновника подобаващо.Но много хора се радват на нещастието на другите-о,те,дори не знаят,че се радват на това,което е част от тях.Те самите се мислят за свезнаещи и съдници на другите,но някак си забравят,че един ден,и те ще бъдат съдени.А защо пропускаме факта и възможността да ни съдят така,както ние сме съдили(съдим)другите?!

Няма нужда,знам всичко,което ми е нужно. Добре,аз,затова и не го написах.Ти имаш пълното право да НЕ знаеш.И щом мислиш,че знаеш всичко,което ти е нужно-ок.Радвам се за теб. :)

Аз ти пожелавам Аллах да те напътва и закриля. Aliah,и аз ти пожелавам същото.Нека Аллах помага на всички хора без значение религията,етноса или нещо си-в крайна сметка всички сме от Него и един ден всички ще се върнем при Бог,и ще знаем.Всички!Просто някои хора по-бавнп,друго по-бързо ще се изправят пред Него. :) И все пак светът е невероятен,нека сме малко по-добри всеки ден,и да (се опитаме)посрещаме всичко с една мъничка частичка благодарност-все пак сме хора,въпреки всичко,независимо от различията-нека (се опитаме да) сме благодарни.Намасте. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПАРАПСИХОЛОГ-Вече разбрах,че Учителя е имал особено чувство за хумор.Текста в синьо го разбирам като троичен бог,според мен 1+1+1 не дава сбор от 1,а е равно на три.

لا إله إلا الله

Ля иляха илля Аллах!

Няма друго божество, освен Бога!

Aliah, ти не проумя ли, не разбра ли най-после че Бог е Един и че Господ, Духа, и Иисус Христос не са богове, а нещо различно и по-низше от Бога? Затова ти приложих статии от Беинса Дуно, "Учителя говори". Прочети ги внимателно!

Я да видим сега знанията ти по ислямска теология - за кое място в Библията ислямските теолози казват, че е пророкувано за бъдещето идване на пророка Мухаммад? :angry:

Редактирано от ПАРАПСИХОЛОГ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.