Премини към съдържанието
DelPiero

премахване парола на биос

Препоръчан отговор

моля помогмете как да премахна паролата на биос,изписвами да натисна f2 ,esc , f10 за да бутне от друго устройство но нищо не се получава,не мога да преинсталирам и ХР

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уточни каква е машината-десkтоп или мобилна? Маркова или сбирщайн?

Вадене на батерия, софтуерни програми за изчистване паролата в BIOS, до разпояване и препрограмиране на отделна епром памет пазеща паролата.

Редактирано от Profruit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш книжка на дъното, там е описано кои джъмпери да преместиш, за да изчистиш всички настройки на BIOS-а включително и паролите. Ако нямаш книжка или те мързи да четеш, просто махни батерията на дъното и го изключи от захранването за 2-3 минути и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

става въпрос за мобилен hp на един мои приятел които се качи да плава и аз сега ще го гледам като икона 9месеца,не искам да го разглобявам/незнам даже дали може/мисля че най добре ще е ако има такава програма,за премахване на парола на ХР имам,но за биос не бях чувал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
става въпрос за мобилен hp на един мои приятел които се качи да плава и аз сега ще го гледам като икона 9месеца,не искам да го разглобявам/незнам даже дали може/мисля че най добре ще е ако има такава програма,за премахване на парола на ХР имам,но за биос не бях чувал

<{POST_SNAPBACK}>

Има да, но доколкото знам трябва да можеш да буутваш. А ако ти иска парола преди да започна да зарежда, май единствената оправия е написана по-горе - махане на батерията или ръчкане на джъмпери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
как се казва програмката за да мога да си я дръпна?

<{POST_SNAPBACK}>

Мммм сложен въпрос ... Виж в download.bg, там ги има 100% (не е само една програма доколкото помня). И прочети всичко за програмата да не се окаже, че нещо е скапано!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

робвай да махнеш батерията и изчакай малкослед това го включи да си зареди настройките на биоса по дефаут

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

И какво толкова сложно намирате в тва да се махне батерията или да се нулира Биос чрез Джъмпера?! Немога да ви разбера ... то това ако ви изглежда сложно по-добре "не се занимавайте с компютри".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Уточни каква е машината-десkтоп или мобилна? Маркова или сбирщайн?

Вадене на батерия, софтуерни програми за изчистване паролата в BIOS, до разпояване и препрограмиране на отделна епром памет пазеща паролата.

<{POST_SNAPBACK}>

Привет!

Това май е най-доброто предложение от получените (прочетените) до тук!

Иди на сайта на HP и прочети хрдуерната информация за конкретния модел, точно!

Изясни си КОЯ парола искаш да махнеш - PowerON, HDD, Administrativе (Supervisor)... Би трябвало да са 3 (Мисля, моделите на HP отговарят на клас C2).

Само PowerON паролата можеш да свалиш лесно и безболезнено, за останалите се изискват условия, които вероятно нямаш.

Така че, прочети преди да направиш нещо!

Късмет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...