Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Четох една статия, че полицията намирали телефони чрез клетките на моб. оператори. Та ми стана интересно възможно ли е, ако батерията да е извадена пак да излъчва някакъв сигнал?

Редактирано от nikeman (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да напълно вазможно е в телефона има GPS чип дори при изключен телефон пак могат да го намерят. :rolleyes:

Що говориш глупости, нали този GPS иска захранване. И освен това GPS е пасивна система, т.е. телефона не излъчва нищо

Четох една статия, че полицията намирали телефони чрез клетките на моб. оператори. Та ми стана интересно възможно ли е, ако батерията да е извадена пак да излъчва някакъв сигнал?

Да, възможно е по информацията, записана в някои бази, когато е активен в мобилната мрежа. Не, когато е с извадена батерия не става

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да напълно вазможно е в телефона има GPS чип дори при изключен телефон пак могат да го намерят. :rolleyes:

По голям бисер не бях чел . Страх лозе пази !

Аз мога да си активирам проследяването на телефона през GPS но толкова бързо ми пада батерията че ако някои ми го свие и ще се усети ако го направя на 5 мин . Затова ми е на 6 часа .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GPSа е приемник.

Наскоро имаше репортажи за контрабандата на цигари - как се изкарват уж за чужбина - изчаква се да ПАДНЕ БАТЕРИЯТА на GPSа на камиона и после ги връщат обратно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GPSа е приемник.

Наскоро имаше репортажи за контрабандата на цигари - как се изкарват уж за чужбина - изчаква се да ПАДНЕ БАТЕРИЯТА на GPSа на камиона и после ги връщат обратно.

Да ! Ха ха стига глупости ! Ако шофьора знае или предполога че има проследяване по GPS може винаги да го излъже . А това с чакането е бисер .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитирам ти неща от репортаж по телевизията. А ти имаш ли си напредстава къде по принцип се намира проследяващото устройство за кола- къде е заварено по точно. То ако беше работа за всеки...

Чакането е защото все пак нали трябва да се види че е отишъл някъде тоя камион.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Престави си, да , имам си ! Само ще му сложа един GSM заглушител и ще си карам срокоино .

Ще го намеря за по малко от половин час . Начини много но да не отваряме широката публика . За Вас има репортажи .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз без GSM заглушител в задния джоб не излизам от вкъщи. И като се зачудят хората - Аве - тоя камион къде изчезна още след като излезе от гаража? - к'во прайм.

Ама за вас тясната публика има GSM заглушители.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Престави си, да , имам си ! Само ще му сложа един GSM заглушител и ще си карам срокоино .

Ще го намеря за по малко от половин час . Начини много но да не отваряме широката публика . За Вас има репортажи .

Бе намирането невинаги е толкова безпроблемно. Но заглушаване или някакво шифтване може спокойно да разкатае мамата на позицията :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не правим, батерията му е паднала . Вариант 1 !

Вариант две: някое друго мпс го разхожда .

Вариант три . GSM модем управляван от софтуер изпраща кординати .

Стига ти толкова за сега , повече по репортажите !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 1 - те ония са прости - не знаят колко издържат батериите - изчезва рано рано - ми подозрително е някак си.

Вариант 2 - тия филми и аз съм ги гледал.

Вариант 3 - Ай стига с тия GSM-ми и фараони щото за някой дето бърка GSM с GPS много така са изказваш....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Вариант 3 - Ай стига с тия GSM-ми и фараони щото за някой дето бърка GSM с GPS много така са изказваш....

А ти имаш ли си идея как работи следенето на превозни средства с GPS?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 1 - те ония са прости - не знаят колко издържат батериите - изчезва рано рано - ми подозрително е някак си.

Вариант 2 - тия филми и аз съм ги гледал.

Казах ли ти да гледаш репортажите .

GPS е пасивна система . Определе къде си но ако няма GSM модем да изпрати кординатите не може да се проследи .

Виждам че си в матрицата така че не се излагаи повече !

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По същия начин по който работи проследяването на куче, коте...

И Капитане - не сравнявай сателита с антената на Глобул на блока ви за да мешаш GSM s GPS...

Подробностите и аз мога да ги прочета в нета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По същия начин по който работи проследяването на куче, коте...

И Капитане - не сравнявай сателита с антената на Глобул на блока ви за да мешаш GSM s GPS...

Подробностите и аз мога да ги прочета в нета.

Да, по същия начин, и ти трябва и GPS приемник и GSM приемо/предавател са да предадеш до станцията за наблюдение координатите.

П.П. И над моя блок има антени на Водафон, Ти-Мобайл и О2, но не и на Глобул :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По "репортажите" вместо вашите GSM приемо предаватели май може да се ползва GPRS предавател за местоположението - ама тая услуга е само за Глобул...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По "репортажите" вместо вашите GSM приемо предаватели май може да се ползва GPRS предавател за местоположението - ама тая услуга е само за Глобул...

Ох, ами използвайки протокола GPRS кой приемо-предавател (модем) мислиш че се ползва? Баси, като не знаеш чети малко за структурата на един мобилен оператор и кое от къде минава вместо да се излагаш. И този птотокол за данни се поддържа и от трите оператора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да ползваш всичко - не само GSMа ти има GPRS!

А "тая услуга е само за Глобул..." колкото и да четеш няма да разбереш, че та бъзикам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да ползваш всичко - не само GSMа ти има GPRS!

А "тая услуга е само за Глобул..." колкото и да четеш няма да разбереш, че та бъзикам...

Четеики драсканиците ти се сетих за един израз .

т*п но упорит

И повече не се бъзикай !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакай да дооакам и аз - четейки ва за нищо не са сещам освен че все едно сте си плюли в устите - по-точно по клавиатурите.

И не си ти този дето ще ми каже кога колко и с кой ще се бъзикам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакай да дооакам и аз - четейки ва за нищо не са сещам освен че все едно сте си плюли в устите - по-точно по клавиатурите.

И не си ти този дето ще ми каже кога колко и с кой ще се бъзикам.

АМи знаем и пишем, и след като истината е една какво очакваш. А за бъзикането - понаучи малко нещата, тогава заповядай. Ако се интересуваш от GSM стандартите можеш да ги намериш свободно на http://www.3gpp.org/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване