Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

mtaci

Как да изправя пинчета на процесора?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Как да изправя пинчета на процесора? дали ако го занеса на ремонт ще ми ги изправят? трябваше за малко да го извада после като го върнах като включих компа черен екран свалих процесора и видях, че са криви опитах се да ги изправя, но немога толкова точно да ги изправя, че да паснат по дупките и за това въпроса ми е дали някъде ще ми ги изправят и колко ще струва :P процесора е intel celeron 2.8 ghz ;)

От сф съм :lol6:

Редактирано от mtaci (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не можеш сам,недей,най много да счупиш някой крачета. Върви при някой сервиз,съмнявам се,че ще ти вземат кой знае кви пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пинчетата се изправят с пинцета и проби (на отключен сокет)

:angry: Само от чисто любопитство - какво точно направи,че успя да ги огънеш?;)

процесора е бил здраво залепнал към радиатора и ги е изкарал заедно, при вкарването - просто го е мъчил като пълен идиот да ги вкара заедно както е заключен сокета (а може и на обратно да го е закопчал, но и правилно да го е насочил шанса да уцели отворите на заключен сокет е точно 0)... това се случва често при сокет 478, 754, 939 и 940 когато с тях боравят идиоти..

@mtaci вече да знаеш, че първо се отлепя радиатора (с леко въртене на на ляво и дясно - може и на обратно ;), да се отлепи от процесора) и тогава се вади нагоре...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти стиска да го правиш сам,направи го с игла от спринцовка-вкарваш пин по пин и изправяш.Ако не-сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах се немога с точност, иначе забравих да дръпна металната пръчка като го вкарвах :Д и после сложих от горе охладителя и натисках за да се закопчае, че при мен не със винчета а със закопчалки :Д

Иначе утре ще го занеса :Д

Редактирано от mtaci (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не му вземат пари, това да се изправят всички крачета е доста скучна и продължителна задача, според мен минимум 100 лева трябва да му вземат.

Услугите трябва да се заплащат и то добре!

Редактирано от BlackMetal666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига го лъгахте най-много 10тина лева да му вземат и аз бях го правил тоя номер а небеше само 1 път :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не му вземат пари, това да се изправят всички крачета е доста скучна и продължителна задача, според мен минимум 100 лева трябва да му вземат.

Услугите трябва да се заплащат и то добре!

Е то един Пентиум 4 на 3ГХз върви по 50 лева втора ръка, ти искаш да му вземат 100 за неговия Селерон. Вярно е, че трябва да се заплащат услугите, спор няма, но да бъде реално спрямо самата услуга. Пинове се изправят изключително лесно с макетно ножче и то по много наведнъж. Досега още не ми се е случвало да чупя пин. Просто трябва да не си някакво абсолютно дърво в ръцете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...