Премини към съдържанието
eXRuLeZz

Конфигурация предназначена за игри и др.

Препоръчан отговор

Какво ще кажете за тази конфигурация, дали става за нещо? :yanim: :

CPU-AMD Athlon64 3200+-212.40$

MB-MSI K8N SLI Platinum-156$ / ASUS A8N-E-118.20$

RAM-2x / 512MB DDR400 S3+ -52.80$ / Kingmax 512MB DDR400-48$

Video-ASUS GF6600GT PCI-E-216$

HDD-Hitachi 120GB SATA 8MB-112.56$

На повече части съм посочил по 2 възможности, защото се чудя кое от 2те е по-добре... Ще се радвам да помогнеме малко. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мога само да кажа, че цените ми се виждат малко по-големички от нормалното. Или това е със ДДС?

Едит: Видях, че е с ДДС. Щом казваш :yanim:

Редактирано от Mandor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз мога само да кажа, че цените ми се виждат малко по-големички от нормалното. Или това е със ДДС?

<{POST_SNAPBACK}>

Да, с ДДС са цените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че и аз съм в процес на избиране не мога да ти дам голям съвет (освен - "Да, нещо такова"). Замисли се само за харда - за около 20% повече ще вземеш два пъти по-голям. Ако си мислиш, че 120 G са много, да знаеш, че винаги свършват... :yanim:

Освен това, за какво ти е SLI?

Редактирано от Mandor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
При положение, че и аз съм в процес на избиране не мога да ти дам голям съвет (освен - "Да, нещо такова"). Замисли се само за харда - за около 20% повече ще вземеш два пъти по-голям. Ако си мислиш, че 120 G са много, да знаеш, че винаги свършват... :)

Освен това, за какво ти е SLI?

<{POST_SNAPBACK}>

Ми незнам, точно щях да питам какво именно е това SLI. :)

Редактирано от eXRuLeZz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми незнам, точно щях да питам какво именно е това SLI. :)

<{POST_SNAPBACK}>

Ами накратко SLI е технология на NVidia, при която може да си сложиш две видео карти (NVidia, естествено). По-голяма производителност, предполагам по-добър трансфер, но като цяло безполезна по мое (и не само мое) мнение в общия случай. Освен това съм чувал хора да се оплакват от SLI дъна. Но нека някой с по-конкретен опит да каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SLI - конфигурация с 2 видеокарти, която теоритично повишава потенциалната производителност при ползването на компютъра като gamestation. Според мен много скъпо удоволствие, ма знае ли човек. При евентуално закупуване на SLI дъно, може да се почиши в последствие производителността на машината с добавяне на 2 -ра видеокарта.

ПС:

До колкото ми е известно, SLI конфигуриране се прави с 2 еднакви видеокарти nVidia. Дъното има два PCI xpres х 16 слота. Даже доколкото знам видеокартите трябва да са и от един производител. Но нищо не пречи да се ползва само единият слот с една видеокарта.

колкото до дъното - Asus. Залагам на качеството. MSI също не са за изхвърляне, но Аsus си е Asus. Ще прегледам 2 - те дъна по - подробно, и ще ти дам отговор.

Редактирано от hattamotto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако държиш на SLI - Asus A8N-SLI, ako не - посоченото от теб дъно си е екстра. Колкото до другите компоненти - мисля че са ОК. Съжалявам, но от тази година минах на Intel архитектура, и се отдалечих малко от AMD. Но мисля, че Atlon 64 3000+ няма голяма разлика с посоченият от теб процесор. Може би така ще спестиш някой лев, и ще го вложиш в друго - примерно периферия.

До скоро....

Успех.

Редактирано от hattamotto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на MSI.

Защото е върховият модел на MSI, докато Asus-а не е.

Бих си взел памет на Kingston или по-хубава

Бих си взел 6600GT MSI, понеже е по-хубаво

MSI има страшен support, според мен. Имал съм MSI 865PE Neo2 LS сега имам MSI K8N Platinum 54g + MSI NX6600GT-VTD128MB и знам за какво става въпрос.

Редактирано от morfei1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така дойде и моят ред:

Asus A8N-E

2 x 512MB 400 на "Corsair"

Asus GF6600GT PCI-E

Seagate SATA

Това ти препоръчвам да съдържа кутията.

Бон шанс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти много, но крайните цени трябва да са от порядъка на :

A8N-E, NF4 102$

ATHLON64, s.939, 3200+ 186$

KINGSTON KIT 2*512GB/400 95$

200GB 7200 MAXTOR 8MB Cache SATA 104$

200GB 7200 ST3200822AS 8MB Cache SATA 119$

Asus EN6600GT, HTD, 256MB PCI-E 215$

Asus EN6600GT, HTD, 128MB PCI-E 177$

Успех !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! :)

Конфигурацията, която посочих в 1вия си пост беше примерна. В момента разполагам със следката каруца:

CPU-Athlon Palomino 1600+

MB-Gigabyte K7 Triton-KT600

RAM-1x256MB DDR 333Mhz , 1x512MB DDR 466MHz(A-DATA)

HDD-Maxtor 80GB/7200/2mb

Video-GF FX5500 128mb 128bit

И се чудя от къде да започна с ъпгрейда, защото на куп немога да вземи всички части, по разбираеми причини(нямам в наличност/кеш толкова $). ;)

Посъветвайте ме, какво да правя. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно , ако започнеш ъпгреида от дъното, ще трябва да смениш задължително и видеото! Аз имах подобна дилема и затова сега сам със старото дъно и нова видеокарта (пак AGP), като всичко друго ми е ъпгрейдвано. И едно предложение от моя страна : нека харда да е SATA II.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Примерно , ако започнеш ъпгреида от дъното, ще трябва да смениш задължително и видеото! Аз имах подобна дилема и затова сега сам със старото дъно и нова видеокарта (пак AGP), като всичко друго ми е ъпгрейдвано. И едно предложение от моя страна : нека харда да е SATA II.

<{POST_SNAPBACK}>

А можеш ли да ми препоръчаш дъно с поддръжка на SATA II ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря на всички! :)

Конфигурацията, която посочих в 1вия си пост беше примерна. В момента разполагам със следката каруца:

CPU-Athlon Palomino 1600+

MB-Gigabyte K7 Triton-KT600

RAM-1x256MB DDR 333Mhz , 1x512MB DDR 466MHz(A-DATA)

HDD-Maxtor 80GB/7200/2mb

Video-GF FX5500 128mb 128bit

И се чудя от къде да започна с ъпгрейда, защото на куп немога да вземи всички части, по разбираеми причини(нямам в наличност/кеш толкова $). :hush:

Посъветвайте ме, какво да правя. :wors:

<{POST_SNAPBACK}>

Ми щом меножеш да си вземеш всичко наведнъж, ще се наложи да си вземеш дъно с AGP или иначе казано с nForce 3 chipset, или на s754 или на s939.

По този начен ще можеш да ползваш извесно време видеото, паметта (онази, която е на 466мхз, може и другата, но ще си спънеш новото процесорче, понеже то ще работи на FSB200мзх) също и HDD-to, FDD и CD.

Щом като си ограничен откъм финанси, не се чуди и си вземи едно дънце на Asus nForce 3 и едно 64битово Sempron-че. Разликата в производителността между Sempron-a 64bit и Athlona64 e много, много малка.

Eй т'ва ти е дънцето - ASUS K8N - s.754, nForce3, HT, 800, 3xDDR400, AGP 8x, Audio, LAN, 2*ATA133+ 2*SATA, RAID (0,1), RAID (0+1), 8x USB 2.0, ATX

Редактирано от morfei1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми щом меножеш да си вземеш всичко наведнъж, ще се наложи да си вземеш дъно с AGP или иначе казано с nForce 3 chipset, или на s754 или на s939.

По този начен ще можеш да ползваш извесно време видеото, паметта (онази, която е на 466мхз, може и другата, но ще си спънеш новото процесорче, понеже то ще работи на FSB200мзх) също и HDD-to, FDD и CD.

Щом като си ограничен откъм финанси, не се чуди и си вземи едно дънце на Asus nForce 3 и едно 64битово Sempron-че. Разликата в производителността между Sempron-a 64bit и Athlona64 e много, много малка.

Eй т'ва ти е дънцето - ASUS K8N - s.754, nForce3, HT, 800, 3xDDR400, AGP 8x, Audio, LAN, 2*ATA133+ 2*SATA, RAID (0,1), RAID (0+1), 8x USB 2.0, ATX

<{POST_SNAPBACK}>

Мерси много, май точно така ще направя! :blink:

Искам да питам понеже се порових в сайта на AMD, за да видя спецификациите на Sempron процесорите и намерих следната информация, която незнам дали е вярна:

Socket/Technology Model Number Frequency L2 Cache

Socket A /130nm  2400+  1667 MHz  256KB (exclusive)

754-pin/90nm SOI 2500+  1400 MHz  256KB (exclusive)

Socket A /130nm 2500+  1750 MHz  256KB (exclusive)

754-pin/90nm SOI 2600+  1600 MHz  128KB (exclusive)

754-pin/90nm SOI 2800+  1600 MHz  256KB (exclusive)

754-pin/90-nm SOI 3000+  1800 MHz  128KB (exclusive)

Socket A /130-nm 3000+ 2000 MHz 512KB (exclusive)

754-pin/130nm SOI 3100+  1800 MHz  256KB (exclusive)

Та интересува ме модела на 3000+, найстина ли е с 512 кеш или се лъжа? И кой от тези модели бихте ми препоръчали ? И като гледам не е 754 а е Socket A и това ме кара да се чудя дали ще тръгне на горепосочения ASUS?

Благодаря за пореден път!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS K8N - s.754, nForce3 + SEMPRON, s. 754, 3000+, 64bit BOX

т.е. s.754 + s.754,

s.A + s.A

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да питам понеже се порових в сайта на AMD, за да видя спецификациите на Sempron процесорите и намерих следната информация, която незнам дали е вярна:

Та интересува ме модела на 3000+, найстина ли е с 512 кеш или се лъжа? И кой от тези модели бихте ми препоръчали ? И като гледам не е 754 а е Socket A и това ме кара да се чудя дали ще тръгне на горепосочения ASUS?

Благодаря за пореден път!

<{POST_SNAPBACK}>

Значи, модела който гледаш е за стария сокет A. Теб те интересуват 64битови Sempron-и на сокет 754. Въпросните Sempron-и са с Palermo ядро и са правени 90-nm технология. Същите тези Sempron-и се предлагат и във вариант с 128к от L2. Това също нетрябва да те притеснява, понеже разликата в производителността спрямо 256к вариант е много, много малка (1~2кадъра в игра, примерно). Можеби разлката ще е малко по-голяма ако се тестват в приложение, което зависи много от L2 кеша, но пък и греят по-малко, което ще рече, че вероятността да се клокнат повече, е по-голяма :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре кой от всички модели бихте ми препоръчали ?

Сега видях и един Sempron на 3400+(2000) с 256KB кеш 754-pin/90nm SOI...

и един на 3100+(1800) 256KB кеш 754-pin/130nm SOI

Благодаря! :clap:

П.П. Някой който е със 64 битов Sempron може ли да се похвали/оплаче от него и да каже в общи линии бива ли си го и до колко могат да се клокват(евентуално)? :)

Искам запореден път да попитам по компететните от мен(а те несъмнено са много), щом ще си зимам дъно 754/AGP, картата GF FX6600, 128MB SA66LE AGP8x TV Out добра ли е ? И ако - не, препоръчайте ми нещо друго. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение че от стария комп ще ползваш евентуално РАМ паметта и харддиска няма смисъл да купуваш дъно с AGP, oсвен ако нямаш хубава видеокарта и искаш да си я запазиш, както направих аз, но като гледам твоята отдавна не се справя добре с новите игри, а доклокото разбрах за това ползваш компютъра. Вземи си едно Epox 8NPA7I с nForce4 4х(около 80$) в комбинация с Sempron64 3100+(1800МХз 256к кеш -90$) и видеокарта според бюджета. Ако можеш да си позволиш си вземи Sapphire Х800GTO 256bit/256MB(около 215$) , ako не Galaxy 6600GE DDR3, koято си е почти GT, но с доста по-ниска цена(около 120-130$). Пък по-нататък че вземеш и други неща, но като за начало си осигури стабилна за ъпгрейт платформа, а това е стабилно дъно с PCI-E слот и процесор който с лекота ще клокнеш поне до 2400МХз. Напълно съгласен съм с morfei1 че практически няма разлика(т.е. има, но е незабележима) в игрите при 754 и 939 платформите и инвестицията при ограничен бюджет в 939 е неоправдана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно момче от мрежата е със Семпрон 2600+ 64бит/754 и не е доволен, ползва компа за игри, филми и музика, сега е наумил да взема Атлон на 2800+ 64бит/754, защото един друг от нашата мрежа си е взел и е доволен, явно е че разликата в кеша си казва думата!

И на двамата комповете са почти идентични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Едно момче от мрежата е със Семпрон 2600+ 64бит/754 и не е доволен, ползва компа за игри, филми и музика,  сега е наумил да взема Атлон на 2800+ 64бит/754, защото един друг от нашата мрежа си е взел и е доволен, явно е че разликата в кеша си казва думата!

И на двамата комповете са почти идентични.

<{POST_SNAPBACK}>

Като влияние върху производителноста в игрите процесора е може би на трето място. Нищо не казваш за видеокартите и за това с колко RAM са компютрите на тия момчета от мрежата. Ако си със слаба видеокарта от рода на 5200 и двуядрен процесор да сложищ файда нЕма. :beer:754 vs. 939 При еднаква честота на процесорите ползата от повечето кеш е минимална, а цената е много по-висока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Реших се да зема Sempron 3000+(754) или Athlon 3000+(754). Сега може ли да ми кажете от къде евентуално мога да намеря GF 6600(чиста) на Galaxy(не е задължително, но гледам, че и по-другите форуми я препоръчват) и дали ще ми е достатъчна тази карта, за да играя новото NFS:MW на max графика ? :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.