Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Easy Virtue/ Семейна война

За пореден път английското чувство за хумор не ме разочарова, гледането на тоя филм бе истинско удоволствие за мен.

Освен, че беше истинско удоволствие И за мен... от мига, в който започна тангото, бях убедена, че ще се случи точно това, за което се надявах от самото начало... И ако все пак имаше лека предизвестеност, тя не само, че не отне от тръпката ми, но я усили с очакването...

Чудесен филм...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Dogville / Догвил

Публикувано изображение

За пръв път гледам филм-театър, а може би театър-филм, все едно какво е, но е необичайно, поне в първите няколко минути на това почти 3-часово нестандартно творение със страхотна сценография, майсторска работа на екипа и много силен актьорски състав, в който Никол Кидман е в стихията си. Всъщност, нищо необичайно за човека, който дирижира целия този ансамбъл - Ларс фон Триер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Dogville / Догвил

Този филм имах голямо желание да го изгледам заради Никол Кидман и похвалите, които се сипеха за него, обаче единственото нещо, което се получи, беше да се затвърдят впечатленията ми, че Ларс фон Триер е един изключително посредствен режисьор, който обаче замаскира това с един свръх-формализъм, изсмукан от пръстите.

Ако на някого му се гледа качествено кино с Никол Кидман, бих му препоръчал:

Eyes Wide Shut (1999)

The Hours (2002)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

The Road Който си пада по постапокалиптични филми, да дърпа без да се замисля,филма е много добър,доста по-добър от The Book of Eli

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Le Moine// Монахът (2011)

Публикувано изображение

Филмът е доста странен, с елементи на мистика, трилър и какво ли не още, но не мога да кажа, че ми е от любимите филми от този жанр.

Харесвам Венсал Касел и той е страхотен в ролята си тук, но самата история, сценарият е ПРЕКАЛЕН за моите естетически потребности :)

Вижте го, ако ви се гледат мистерии :)

Редактирано от sdry (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Филмът "Хъшове" на Александър Морфов тази вечер по БНТ

Не знам какво друго да кажа освен "Благодаря!" на Александър Морфов и на актьорите за това,

че ни карат отново да съпреживеем тези вълнуващи моменти от нашата недалечна история.

Песента във филма на Влатко Стефанофски

или Бел кон наистина е много вълнуваща.

http-~~-//www.vbox7.com/play:7776f5a2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Последния филм който гледах е война на боговете.Не кои знае какво, но горе долу е хубав.

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

<p>Тaрикатски филми, от славните времена на Кейдж...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Публикувано изображение Публикувано изображение

Един филм за честта, смелостта, дружбата и предателсвото.

Филм за доброто и злото, за границата между свои и чужди.

Една разтърсваща драма от Втората Световна Война, която трябва да се види!

Инфо и Трейлър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Белый Бим Черное Ухо

Независимо, че филмът е старичък (1977) си струва да се види.

Напомня ми за Хачико.

Публикувано изображение

Памятник Биму в Воронеже на проспекте Революции

Редактирано от agr (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Письма Богу / Писма до Бог

Публикувано изображение

Тежко болно момче всеки ден пише писмо до Бог с молба да му помогне.

Пияницата пощальон обаче ги чете и това променя начина му на живот.

И да не сте вярващи, то филмът е много поучителен. Трейлър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://2.bp.blogspot.com/-wCG3Q5V23_s/TgYggyJWRxI/AAAAAAAABIw/Y-h6f4jQQEs/s1600/movie1260836972.jpg

Филм, който отдавна се канех да изгледам. Добре че го пуснаха по БНТ та да го изгледам. Хареса ми. Толкова шарен, разбъркан, изненадващ, както и самия живот. Един от филмите който те държи като риба хваната за кукичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вчера гледах хюго на блу рей 1080p и после пак на блу рей 1080p 3D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Carnage / Божествата на касапите

Публикувано изображение

Историята на един хамстер и два избити зъба, разказана от Роман Полански - какво друго му е нужно на човек в делничната вечер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

The Informers / Информаторите

Публикувано изображение

Поглеждайки първите четири имена в постера, останах с трепетно очакване да видя нещо наистина стойностно, отговарящо на заслужено високата репутация на актьорите. И наистина, те не изневеряват на реномето си, но участието им във филма се свежда до по няколко твърде оскъдни епизоди, дори епизодчета с по 5-6 реплики. Е, не ми бе достатъчно това. Харесвам филми, в които сюжетът е свързан с успоредно развитие на няколко сюжетни линии, които в даден момент неизбежно се пресичат, но в случая общата точка се оказа една ню уейв група, нарекла се The Informers. Не, това не е музикален филм, макар че саундтракът му е вероятно най-стойностното в него (наистина много яки хитове от 80-те). Не знам защо акцента в тоя филм пада върху дрогата, безразборния секс и насилието, още повече, че дори не са загатнати причините за тяхното изобилие.

Не знам, вероятно филмът си има своите симпатизанти и това е нормално, но аз с облекчение видях появата на титрите в края.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Wild Traget / Дива мишена

Публикувано изображение

Английска криминална комедия, съчетаваща любопитен сюжет, пропит с традиционно чувство за хумор, забавни обрати и достойнство.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

A Fork in the Road / Вилица на пътя

Публикувано изображение

Без претенции за кой знае какви актьорски изяви, но с някои доста остроумни превратности, филмът е определено добра и лишена от баналности крими комедия с романтичен привкус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Снощи случайно като прещракваме от канал на канал с вечерната доза бира попадаме на уникална немска комедия:"Моята голяма луда турска сватба"...Супер разтоварващо филмче със страхотно-идиотски истории...Любителите на комедии да не го пропуснат, че и два пъти...Скоро така не съм се смяла!

MV5BMTA5MDcyNzgzNTVeQTJeQWpwZ15BbWU3MDI0MDk1ODE@._V1._SX320.jpg

Редактирано от Бел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Днес си припомних един чудесен български филм от 1970 година.

"Сбогом приятели!"

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=GxiimgknR_w

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Sibir, Monamour / Сибир, моя любов

Публикувано изображение

Ами много ми хареса (и) този руски филм, но и от него боли - само на няколко хиляди километра от града, в който живеят най-много милиардери (Москва), времето сякаш е спряло и промените от времето на Иван Грозни съвсем не са много. Парадокс ли е това или откровен цинизъм, особено на фона на току що проведените избори?

The Iron Lady / Желязната лейди

Публикувано изображение

Безукорно превъплъщение на Мерил Стрийп в един съвсем не блестящ, дори, бих си позволил да кажа, клонящ към посредственост филм. Мерил е уникална актриса, по моему, без конкуренция поне от 2 десетилетия, но съм доста раздвоен откъм изводите след филма за Лейди Тачър - оставам с впечатлението, че филмът е заснет само, за да спечели Оскар за главна женска роля (повтарям - напълно заслужено!), но не и като филм, отразяващ поне част от живота и управлението на Желязната лейди, както я нарекоха съветските ръководители - управление, дало много на света и Англия и заплатило висока цена. Тачър е с особени заслуги за края на Студената война, но това е само загатнато в тоя филм.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някой, ако го е пропуснал да дърпа незабавно...много е добър сериала!

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост
    Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.