Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Продават опиат като "тор за цветя" по морето

Препоръчан отговор

20703323.jpg

Наркотик, смес от екстази и LSD, се продава в магазини за тютюневи изделия из курортните комплекси по Южното Черноморие.

Това съобщи д-р Ивайло Димитров, председател на Областния съвет по наркотични вещества към община Бургас.

Според специалисти употребяващите опиата изпадат в състояние, подобно на шизофрения, и най-честото лечение за тях е настаняване в психиатрична клиника.

Дрогата се предлагала легално във вид на пакетчета от 1 грам, които се рекламирали като тор за цветя.

Пакетчетата били с различни цветове и изображения, в зависимост от действието, което оказват.

Цената за грам върви между 20 и 25 лева.

След подадения в бургаската полиция сигнал, от пресслужбата на ОД на МВР-Бургас заявиха, че започват масирани проверки на търговските обекти от този вид по Черноморието.

vesti.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже споменаха , че точно засега закона не ги "лови" тия... Ужас!

Хаха,здравейте отново в Страната на Чудесата-

та какво стана със закона за забрана на пушенето на обществени места-

пушим си,където си искаме си пушим-няма закон

Закон за какво беше там глоба за замърсяване-

хвърляйте си,няма закон

...

Закони,закони-

творят си ония там,нали пари треба да взимат,да не умрат от глад

Па едни закони сътвориха...

...Добре че не е жив Щастливеца-

бая работа щеше да му се отвори

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

20703323.jpg

Наркотик, смес от екстази и LSD, се продава в магазини за тютюневи изделия из курортните комплекси по Южното Черноморие.

Това съобщи д-р Ивайло Димитров, председател на Областния съвет по наркотични вещества към община Бургас.

Според специалисти употребяващите опиата изпадат в състояние, подобно на шизофрения, и най-честото лечение за тях е настаняване в психиатрична клиника.

Дрогата се предлагала легално във вид на пакетчета от 1 грам, които се рекламирали като тор за цветя.

Пакетчетата били с различни цветове и изображения, в зависимост от действието, което оказват.

Цената за грам върви между 20 и 25 лева.

Извинявай, haidukpikaso, ти да си злоупотребявала случайно с подобна смес в последно време? ;) Хайде, за председателя на някакъв съвет по наркотични вещества е съвсем нормално да изръси подобна идиотщина. Човекът разчита на кухите лейки в общината да му финансират поредната програма и на още по-кухите ченгета да тръгнат да проверяват продавачите на тор за цветя ;) Но един нормален, интелигентен човек с неувреден от фуражка или общинска служба разум не би трябвало да се връзва на такива неграмотни дивотии.

Имаш ли представа в какви граници варира толеранса към амфетамини? Увеличава се до 30-40 пъти в рамките на няколко месеца. А имаш ли идея каква е дозата LSD, необходима за един човек? Части от милиграма, при това не се променя с течение на времето. Хайде сега си представи какъв ефект би имала смес от тези две съставки. Елементарно е - употребяващите ще надхвърлят десетки пъти необходимата доза халюциноген и масово ще изпаднат в състояние, подобно на шизоидна психоза. Помисли си - ако някой умопомрачен дилър реши да продава подобно чудо, ще се лиши от всичките си клиенти само за няколко дни. За какво му е според теб да го прави?

Да не говорим, че цената на доза LSD е между 30 и 40 лв, а самата дрога представлява хартиено квадратче с размер 5 на 5 мм, напоено с разтвор на LSD и изсушено, което се залепя на небцето или венеца. При амфетамините цената на таблетка със съдържание около 100-150 мг е от порядъка на 20 лв. Как ще печели въпросният дилър, ако продава цял грам от тази смес за 20-25 лв, както е написано в статията? И от кога, ако не е тайна, цветът на баластните вещества определя ефекта от халюциногените и амфетамините, а не състоянието и обкръжението на употребяващия ги? ;)

Най-вероятно е станало следното: слабоумни полицаи (извинявам се за тавтологията - "слабоумен" и "полицай" де факто са синоними :biggrin:) са спрели за проверка някой тинейджър с изострено чувство за хумор, който е носел тор за цветя на приятелката си или майка си. И на въпроса какъв е този шарен кристален прах хлапето е отговорило, че е страшен нов наркотик. Ушавите умници са повярвали и са написали рапорт, в който докладват за появата на нова улична дрога. Председателят на въпросната комисия го е прочел, видял е удобен случай да източи малко пари от общинския бюджет с поредната си програма за превенция и лечение и е потвърдил наличието на много опасен наркотик в магазините за цветя :) А журналистите, на които мисленето също не е силна страна, са започнали да повтарят като папагали подадената информация.

Спомням си, преди доста години и нашата компания се изгаври по подобен начин с тъпите ченгета :) Предварително се наговорихме като ни привикат на разпит, да даваме еднакви показания и да твърдим, че в последно време купуваме дрога от пласьор с бял мерцедес. След което в продължение на два месеца кухите куки спираха де що бял мерцедес мине по улиците и го разглобяваха от проверки, а ние се скъсвахме от смях, като ги гледаме :doh:

Редактирано от mr_nobody (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спомням си, преди доста години и нашата компания се изгаври по подобен начин с тъпите ченгета :doh: Предварително се наговорихме като ни привикат на разпит, да даваме еднакви показания и да твърдим, че в последно време купуваме дрога от пласьор с бял мерцедес. След което в продължение на два месеца кухите куки спираха де що бял мерцедес мине по улиците и го разглобяваха от проверки, а ние се скъсвахме от смях, като ги гледаме :)

Наивно ли е да мисля,че докато вие си правите майтап и им губите времето,тези хора са трябвали някому.И може би,са щели да хванат друг,който наистина продава.Наивно е,защото ще ми кажеш,че те много добре ги знаят.

Много лошо впечатление прави написаното от теб.Добро утро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ефектите на дрогите не мога да кажа нищо, но ЛСД, цената му е паднала, заради нови технологий.В щатите са го използвали до 1950-60, като са били открити преди това.НИкой не ги е забранил защото са опасни.Чак около 10-15 години след това започват да правят тестове дали не е наркотик.Света нямаше да е такъв какъвто е защото много учени са го ползвали и им се е "избистрял" ума.В момента направата на един грам е за около една нощ, хората са нмерили нови начини за направата им.Това ,че една доза струва 40 лв е грешка, на истина е около 5.Това че дилъра я пуска ттака си е негова работа.Като и то трябва да си покрие разходите за хората които са я внесли/направили.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ефектите на дрогите не мога да кажа нищо, но ЛСД, цената му е паднала, заради нови технологий.В щатите са го използвали до 1950-60, като са били открити преди това.НИкой не ги е забранил защото са опасни.Чак около 10-15 години след това започват да правят тестове дали не е наркотик.Света нямаше да е такъв какъвто е защото много учени са го ползвали и им се е "избистрял" ума.В момента направата на един грам е за около една нощ, хората са нмерили нови начини за направата им.Това ,че една доза струва 40 лв е грешка, на истина е около 5.Това че дилъра я пуска ттака си е негова работа.Като и то трябва да си покрие разходите за хората които са я внесли/направили.

Toва LSD наистина не действа добре на човешкия мозък!!! :)

Ако ме питаш дали фотогрфипта ще успее да измести нещо - пич, нямам си представа, но намали все пак тия л-на ;-) :hush:

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че става въпрос за "Кофи шопа" в Слънчев бряг.Там продават такива работи и цената им е толкова 20-25лв. за грам.Има всякакви работи като се почне от билки за пушене до въпросните прахчета.(до колкото знам всичко в тези магазини е ЛЕГАЛНО)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че става въпрос за "Кофи шопа" в Слънчев бряг.Там продават такива работи и цената им е толкова 20-25лв. за грам.Има всякакви работи като се почне от билки за пушене до въпросните прахчета.(до колкото знам всичко в тези магазини е ЛЕГАЛНО)

Точно това мисля и аз .И също така,че се чудят с какви глупости да компенсират лепсата на нормални новини медиите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, haidukpikaso, ти да си злоупотребявала случайно с подобна смес в последно време? :D

Имаш ли представа в какви граници варира толеранса към амфетамини? Увеличава се до 30-40 пъти в рамките на няколко месеца. А имаш ли идея каква е дозата LSD, необходима за един човек? Части от милиграма, при това не се променя с течение на времето.

Не,никога не съм опитвала такива л***а и нямам и намерение да ги пробвам.

:whist:

Та не съм наясно изобщо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване