Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

goldensmile

Произхода на човека

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Ернст Мулдашев - Неговата теория за произхода на живота, за долината на смъртта, за Шамбала. Всичко звучи като приказка. Споделете мнения.

Редактирано от valentinus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекланям се пред труда на д-р Мулдашев и най вече над първите му две книги -"От кого сме произлезли" и "Трагичното послание на древните",но последната му книга ме разочрова /Матрицата на живота на земята/.Не ме разочарова заради това ,че не е съдържателна или лишена от смисъл,а за това,че приписва на себе си едва ли не откритията за които е писал там.Тези открития за които той пише и е посветил цялата си книга на тях, се съдържат в половин страничка от "Тайната Доктрина" а именно : От всички символи свастиката е най-философско научен, както и най-разбираем. Това е сумиране в няколко линии на целия труд на „творението", или както би трябвало да се каже - на еволюцията, от космотеогонията до антропогонията, от неделимия, непостижим Парабраман до скромния монерон на материалистичната наука, чието начало й е толкова непознато, колкото и началото на Все-съществуващото Божество. Малко световни символи са така наситени с истинско окултно значение, както свастиката. Тя се символизира с цифрата 6. Подобно на тази цифра, в своята конкретна представа тя сочи, както и идеографа на числото, Зенита и Надира, Севера, Юга, Запада и Изтока; навсякъде се среща единицата и тя се отразява във всички и във всяка единица. Това е емблема на дейността на Фохат, постоянно въртене на „Колелата" и четирите Стихии, „Свещените четири" в тяхното мистично, а не само в космичното им значение; по-нататък, нейните четири ръце, сгънати под прав ъгъл, са в тясна връзка, както е показано на друго място, с везните на Питагор и Хермес. Посветеният в тайните на значението на свастиката, казват Коментарите, „може с математическа точност да начертае върху нея еволюцията на Космоса и целия период Сандхя". Също така - „отношението на Видимото към Невидимото" и „първото зараждане на човека и видовете". Който е чел книгата ще ме разбере. В последната му книга се вижда също ,че се обърнал доста към материалното а пък мисли ,че е в състояние да намери дори камъка Шантамани. Ех защо всички се възгордяват......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекланям се пред труда на д-р Мулдашев и най вече над първите му две книги -"От кого сме произлезли" и "Трагичното послание на древните",но последната му книга ме разочрова /Матрицата на живота на земята/.Не ме разочарова заради това ,че не е съдържателна или лишена от смисъл,а за това,че приписва на себе си едва ли не откритията за които е писал там.Тези открития за които той пише и е посветил цялата си книга на тях, се съдържат в половин страничка от "Тайната Доктрина" а именно :

От всички символи свастиката е най-философско научен, както и най-разбираем. Това е сумиране в няколко линии на целия труд на „творението", или както би трябвало да се каже - на еволюцията, от космотеогонията до антропогонията, от неделимия, непостижим Парабраман до скромния монерон на материалистичната наука, чието начало й е толкова непознато, колкото и началото на Все-съществуващото Божество.

Малко световни символи са така наситени с истинско окултно значение, както свастиката. Тя се символизира с цифрата 6. Подобно на тази цифра, в своята конкретна представа тя сочи, както и идеографа на числото, Зенита и Надира, Севера, Юга, Запада и Изтока; навсякъде се среща единицата и тя се отразява във всички и във всяка единица. Това е емблема на дейността на Фохат, постоянно въртене на „Колелата" и четирите Стихии, „Свещените четири" в тяхното мистично, а не само в космичното им значение; по-нататък, нейните четири ръце, сгънати под прав ъгъл, са в тясна връзка, както е показано на друго място, с везните на Питагор и Хермес. Посветеният в

тайните на значението на свастиката, казват Коментарите, „може с математическа точност да начертае върху нея еволюцията на Космоса и целия период Сандхя". Също така - „отношението на Видимото към Невидимото" и „първото зараждане на човека и видовете".

Който е чел книгата ще ме разбере.

В последната му книга се вижда също ,че се обърнал доста към материалното а пък мисли ,че е в състояние да намери дори камъка Шантамани.

Ех защо всички се възгордяват......

Темата за свастиката е много интересна. Ето линк към една дискусия на тази тема във форума на масоните

http://www.masoni.org/forum/viewtopic.php?...189836cf9901a46

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам разговори по книгата на Ернст Мулдашев - "ОТкъде сме произлезли" - с моят духовен учител Йеова - каза ми , че и сега съществува тази митична страна Шамбала, в която влизат само избрани хора, които не знаят омраза , и нямат егоизъм. Като ученичка много четях за тази страна Шамбала, но знаех само за Николай Рьорих и Елена Рьорих, че са ходили там. И откакто научих,че съм била Елена Блаватска, научих го преди 3 години не бях чела нищо от нея и той ми каза да говорим по нейните книги и установих много неща от духовния си учител Йеова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам разговори по книгата на Ернст Мулдашев - "ОТкъде сме произлезли" - с моят духовен учител Йеова - каза ми , че и сега съществува тази митична страна Шамбала, в която влизат само избрани хора, които не знаят омраза , и нямат егоизъм. Като ученичка много четях за тази страна Шамбала, но знаех само за Николай Рьорих и Елена Рьорих, че са ходили там.

И откакто научих,че съм била Елена Блаватска, научих го преди 3 години не бях чела нищо от нея и той ми каза да говорим по нейните книги и установих много неща от духовния си учител Йеова.

Как изглежда духовния ти учител,стана ми интересно.Кой ти каза че си била Блаватска?Той ли, или сама се сети?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекланям се пред труда на д-р Мулдашев и най вече над първите му две книги -"От кого сме произлезли" и "Трагичното послание на древните",но последната му книга ме разочрова /Матрицата на живота на земята/.Не ме разочарова заради това ,че не е съдържателна или лишена от смисъл,а за това,че приписва на себе си едва ли не откритията за които е писал там.Тези открития за които той пише и е посветил цялата си книга на тях, се съдържат в половин страничка от "Тайната Доктрина" а именно :

От всички символи свастиката е най-философско научен, както и най-разбираем. Това е сумиране в няколко линии на целия труд на „творението", или както би трябвало да се каже - на еволюцията, от космотеогонията до антропогонията, от неделимия, непостижим Парабраман до скромния монерон на материалистичната наука, чието начало й е толкова непознато, колкото и началото на Все-съществуващото Божество.

Малко световни символи са така наситени с истинско окултно значение, както свастиката. Тя се символизира с цифрата 6. Подобно на тази цифра, в своята конкретна представа тя сочи, както и идеографа на числото, Зенита и Надира, Севера, Юга, Запада и Изтока; навсякъде се среща единицата и тя се отразява във всички и във всяка единица. Това е емблема на дейността на Фохат, постоянно въртене на „Колелата" и четирите Стихии, „Свещените четири" в тяхното мистично, а не само в космичното им значение; по-нататък, нейните четири ръце, сгънати под прав ъгъл, са в тясна връзка, както е показано на друго място, с везните на Питагор и Хермес. Посветеният в

тайните на значението на свастиката, казват Коментарите, „може с математическа точност да начертае върху нея еволюцията на Космоса и целия период Сандхя". Също така - „отношението на Видимото към Невидимото" и „първото зараждане на човека и видовете".

Който е чел книгата ще ме разбере.

В последната му книга се вижда също ,че се обърнал доста към материалното а пък мисли ,че е в състояние да намери дори камъка Шантамани.

Ех защо всички се възгордяват......

Мисля,че не си разбрал какво точно е имал предвид Мулдашев.Той не си преписва откритията за които ти казваш,а допълва и размишлява върху това.Аз мисля ,че всичките му книги са много стойностни и ще продължавам да го купувам.Плюс това той има много интересни виждания върху нещата свързани с нашия живот,произхода ни и тн.Теорията му за Матрицата на живота на Земята е уникална и съм убеден,че никой досега не я е развивал,даже Блаватская и Рьорих.Нещо не си разбрал както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро,като бях в Пирин,и съзерцавах величественият връх Вихрен,се сетих за Мулдашев. На него му се привиждаха пирамиди навсякъде и всичко свързваше с тях...Та,докато гледах доста приличащият на пирамида Вихрен,се чудех какво ли би рекъл Мулдашев... Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро,като бях в Пирин,и съзерцавах величественият връх Вихрен,се сетих за Мулдашев. На него му се привиждаха пирамиди навсякъде и всичко свързваше с тях...Та,докато гледах доста приличащият на пирамида Вихрен,се чудех какво ли би рекъл Мулдашев... Публикувано изображение

Публикувано изображение

Не знам какво би рекъл Мулдашев,ама хубаво си се заредил явно. Публикувано изображение Оттам откъдето е сниман си прилича на пирамида.Само ми се струва че е по-скоро триъгълна призма. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък като ти гледам снимката не мога да разбера какво въобще си съзерцавал, след като върхът те кани да го посетиш. Теорията за матрицата не е негова. Сам той дори си споделя кой, кога, какво, и как го е учил. Няма да споделям отношението си към тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък като ти гледам снимката не мога да разбера какво въобще си съзерцавал, след като върхът те кани да го посетиш.

:)

Едното не пречи на другото...

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В топика на офтопика. Ц-ц-ц... Ама или ще съзерцаваш, или ще си хортувате. В топика на офтопика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че не си разбрал какво точно е имал предвид Мулдашев.Той не си преписва откритията за които ти казваш,а допълва и размишлява върху това.Аз мисля ,че всичките му книги са много стойностни и ще продължавам да го купувам.Плюс това той има много интересни виждания върху нещата свързани с нашия живот,произхода ни и тн.Теорията му за Матрицата на живота на Земята е уникална и съм убеден,че никой досега не я е развивал,даже Блаватская и Рьорих.Нещо не си разбрал както трябва.

Това което разбрах и усетих съм написал.Да, допълва без да споменава първоизточника.Не си прочел правилно „Прекланям се пред труда на д-р Мулдашев”.

Ако си направиш труда да прочетеш трудовете на Блаватска и Рьорих ще разбереш,какво съм имал в предвид.В трудовете на Блаватска и Рьорих не се развиват теории,това че Мулдашев черпи от там няма нищо лошо,но нещо накрая започна да го преразказва със собствени думи,без да споменава източника.

Публикувано изображение

Ванга някъде казваше :

"Какво сте тръгнали по Египет да гледате пирамиди в България също има"

Цитирам по спомен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което разбрах и усетих съм написал.Да, допълва без да споменава първоизточника.Не си прочел правилно „Прекланям се пред труда на д-р Мулдашев”.

Ако си направиш труда да прочетеш трудовете на Блаватска и Рьорих ще разбереш,какво съм имал в предвид.В трудовете на Блаватска и Рьорих не се развиват теории,това че Мулдашев черпи от там няма нищо лошо,но нещо накрая започна да го преразказва със собствени думи,без да споменава източника.

Ванга някъде казваше :

"Какво сте тръгнали по Египет да гледате пирамиди в България също има"

Цитирам по спомен.

Да, Витлеем, а и Голгота са навсякъде. Но знаем ли какво и как, за да открием "единственото благо"?

За какво са ни пирамидите, ако не знаем за какво са и какво да правим с тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Витлеем, а и Голгота са навсякъде. Но знаем ли какво и как, за да открием "единственото благо"?

За какво са ни пирамидите, ако не знаем за какво са и какво да правим с тях?

Пирамидите и въобще проявения свят,не са от голямо значение,важно е онова -невидимото,за което се досещаш.

Ако щеш го наречи Вяра или Знание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пирамидите и въобще проявения свят,не са от голямо значение,важно е онова -невидимото,за което се досещаш.

Ако щеш го наречи Вяра или Знание.

А мислиш ли, че всяко материално тяло няма фино отражение? Откъде знаеш как пирамидите се отразяват във финия свят, или по-точно, на какво от финия свят са отражение пирамидите? Може би те са знаците, които могат да ни насочат към същественото, към духовното?Че как и по друг начин духовното ще ни покаже себе си, като ние нямаме сетива за него? Ми само с материални знаци.

И в това отношение Мулдашев доведе до вниманието на мнозина идеята, че има нещо зад видимия свят, и това нещо е същественото. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А мислиш ли, че всяко материално тяло няма фино отражение? Откъде знаеш как пирамидите се отразяват във финия свят, или по-точно, на какво от финия свят са отражение пирамидите? Може би те са знаците, които могат да ни насочат към същественото, към духовното?Че как и по друг начин духовното ще ни покаже себе си, като ние нямаме сетива за него? Ми само с материални знаци.

И в това отношение Мулдашев доведе до вниманието на мнозина идеята, че има нещо зад видимия свят, и това нещо е същественото. :)

Мисля обраттното,че финното има отражение в материята.

Знаците са в сърцето ти,всеки вижда различно според степента на издигането си.Пирамидите са инструмент/според Мулдашев/,те не могат да те насочат към духовното.

Пак казвам ,погрешно ме разбирате за Мулдашев,оценявам труда му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля обраттното,че финното има отражение в материята.

Знаците са в сърцето ти,всеки вижда различно според степента на издигането си.Пирамидите са инструмент/според Мулдашев/,те не могат да те насочат към духовното.

Пак казвам ,погрешно ме разбирате за Мулдашев,оценявам труда му.

Аз пък напълно те подкрепям - също харесвам и чета Мулдашев. Нищо, че се опитва да постави своите "открития" /слагам ги в кавички не от подценяване на труда му, а защото тези факти са отдавна известни и описани в езотеричните школи/ към научните тесни рамки на мирогледа си. Та този език - научният - е познат на почти всички, за разлика от духовния език - логоса, познат наистина на малцина /на мен не е, за съжаление :blink: /. :bye1::eek::beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости nazar-zahir

Този уен който е преживял доста за гпдините си и повлиян от Блаватская и Рьорих е много близка до ИСТИНАТА! Няколко книги съм прочел от него и направо съм изумен,Той пише между редовете .... Или аз поне виждам информацията така... Шамбала в Тибет е едно наистина КОЛОСАЛНО МЯСТО и аз задължително ще го посетя-когато му дойде времето... Там се намират наистина високо ниво Просветени ,както и в Непал.Индия.... Истината е ,че знаещите "не бият камбаната" че са такива!!! Всеки трябва да се замисли наистина колко знае и не само да си вири носа ,а да допринася за общата Хармомия,Мир и Любов....защото всички ние сме свързани по някакъв начин...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този уен който е преживял доста за гпдините си и повлиян от Блаватская и Рьорих е много близка до ИСТИНАТА!

Ще ми кажеш ли как точно е повлиян от Блаватска и Рьорих? По отношение на какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми кажеш ли как точно е повлиян от Блаватска и Рьорих? По отношение на какво?

Защо не се опиташ сам да прочетеш книгите и да откриеш връзката ?

Това не се обяснява с две изречения,това трябва да се почувства.

Иначе е найлесно да се напише-ами защото е чел трудовете им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видяхте ли най-новите книги на Мулдашев. Аз ги прегледах в книжарницата и си мисля дали да си ги купя. В едната пише как да се навлезе в състояние сомати или наречено по друг начин - самадхи. Ама туй е опасна работа. Това определено не е за всеки. Къде ще ми тръгне Сульо и Пульо да навлиза в такова състояние. Ми той ще умре. Пък и не всеки е способен да навлезе дори в по-нисшите етапи на медитацията. Ама аз не медитирам въобще. Аз и сега мога да си създам достатъчно неприятности или някой постижения със силата на мисълта. Във втората книга, която видях май пишеше нещо за предишните цивилизации и откъде произлиза човека.

Нека да осъдим тези нови книги, ако някой от вас вече ги е чел. Аз май ще си ги купя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости nazar-zahir

След като прочетеш книгите,които си набелязал от него-ще разбереш как е повлиян от тях....а и най-малко ги споменава към 100 пъти по време на търсенията си в Тибет а и в своята клиника. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може би са едни от Атлантите описвани от Мулдашев.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яяя, колко интересна находка! Агни, разкажи малко повече, ако обичаш. Къде са намерени тези скелети?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде са намерени тези скелети?

Тук и тук.

Редактирано от Alex2004 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...