Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

1 август – ден срещу чалгата

Препоръчан отговор

0000095588-article2.jpg

1 август е "ден, посветен на борбата срещу чалгата".

Над 9000 потребители във Фейсбук, обединени в група, предлагат символичен начин на протест срещу чалгата в България:

"Нека на този ден всеки от нас точно в 12:30 часа на обяд пусне любимата си рок песен (или друга музика, различна от чалга) в дома си или където и да се намира, и усили звукът до краен предел".

Ние не желаем чалга под каквато и да е форма в България, категорични са създателите на виртуалната група.

Освен срещу пошлата музика, протестът е и срещу "мутрите, продаващи се за пари жени, скапаните ни политици, безнравствеността им, манталитета им, корупцията."

dnes.bg

Това го научавам сега! :biggrin:

Не знаех, че има ден срещу чалгата :ph34r:

Само 9000 потребители? еххх ... Знаех си, че обичаме чалгата :biggrin:

П.С - за престъпността съм съгласна! Ама що слагат и чалгата в това число. Не че защитавам музиката, ама тогава трябва да има ден срещу метъла, например, щото учи децата да се татуират, да си слагат обеци по цялото тяло, да се дрогират, да се държат като откачени и т.н ...

Редактирано от aMoPe (преглед на промените)
  • Харесване 9
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 126
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Това са пълни простотии. Тея които слушат метъл казват че чалгарите правят България по проста държава, но те самите не се виждат. Кой е като тях едвам са вкарали някой чалга торент в замунда и вече 50

1 август – ден срещу чалгата 1 август е "ден, посветен на борбата срещу чалгата". Над 9000 потребители във Фейсбук, обединени в група, предлагат символичен начин на протест срещу чалгата

Аз нямам нищо против чалгата и западната и разновидност - рапа. Дори се радвам, че броят на почитателите им расте с всеки изминал ден. И ще ви обясня защо. Чалгата е елементарна и примитивна музика, п

0000095588-article2.jpg

Това го научавам сега! :clap:

Не знаех, че има ден срещу чалгата :ph34r:

Само 9000 потребители? еххх ... Знаех си, че обичаме чалгата :biggrin:

Не е вярно - обичаме певичките! :biggrin:

Също и блондинките, брюнетките и прочие, които се навърта/т/ха, покрай концертите...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесване 3
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са пълни простотии. Тея които слушат метъл казват че чалгарите правят България по проста държава, но те самите не се виждат. Кой е като тях едвам са вкарали някой чалга торент в замунда и вече 50 мизерни метъли гласували с единици ква им е работата там, никой не влиза в тяхните торенти с метъл и да плюе и да гласува с нисък рейтинг, то за тях всичко е "боза" - онова било "боза", това било "боза" то сякаш за тях хубаво нещо няма. Никой до сега не съм видял в чужбина да прави такива простотии(говорим за метълите). За мене не хората които слушат чалга а метълите са напаст за България даже немога да си представя ако има само такива, те нито стил имат нито чувство за хумор нищо нямат само знаят да викат и да трошат а да и да не се къпят миришат кът умрял пор особенно тея с дългите коси. Вие въобще правите ли разлика между чалга и поп - фолк, ами толкова сте тъпи че не я виждате няма и как не чалгарите са прости а метълите !!!! И спокойно няма как да махнете музикален стил, вие за кви се мислите за "Бог" ли :cool: Да може и да се мислите ама живеете в заблуда и то голяма !

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

George- , аз слушам ROCK музика ... и си мисля qче имам малко багаж в това което нося на раменете . Музиката не определя начина ти на мислене ... и сред двете групи , метали и чалгари , си има простаци ! Мислиш ли че слушането на рага , кънтри и хаус ще ме направи по умен ... отговора е НЕ ! Гаранция ти давам . Пример от казармата ще ти кажа ... на срежанта му казвах " И главата да ми обръснете пак ще има повече багаж от вашата ! "

Ха със здраве Гошо ... и ако не си съгласен с мен , фена на AC/DC , отиваш във втората група !

• Харесване 10
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

George- , аз слушам ROCK музика ... и си мисля qче имам малко багаж в това което нося на раменете . Музиката не определя начина ти на мислене ... и сред двете групи , метали и чалгари , си има простаци ! Мислиш ли че слушането на рага , кънтри и хаус ще ме направи по умен ... отговора е НЕ ! Гаранция ти давам . Пример от казармата ще ти кажа ... на срежанта му казвах " И главата да ми обръснете пак ще има повече багаж от вашата ! "

Ха със здраве Гошо ... и ако не си съгласен с мен , фена на AC/DC , отиваш във втората група !

Ами като мислиш че музика не определя начина ти на мислене(до някаде съм съгласен) защото постоянно казвате че тея които слушат поп - фолк и чалга били тъпи и България пропадала от такива ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки има прово на избор каква музика да слуша! Ето азслушам чалга,но слушам и ПОП пузика. И какмво от това? Трябва ли да започнат всички да ме плюят и убиват с камъни? Не одобрявам начина на мислене на почитателите на метъла и рока. Какво им пречи чалата?Ние,които слушаме тази музика нямаме нищо против метълите- не ги псуваме, не обиждаме. А какво срещаме от тяхна страна- презрение?За какво мразят толкова хората с различни предпочитания? Всеки си слуша каквато музика иска!Ние, бъгарите сме народ,който обича да се забавлява. Разбира се, няма да го направим с песни,текста на които не знаем и не разбираме!Слушаме си наши песни. Не мога да разбера какво толкова им пречи тая музика на метълите?!? Обичат си метъл- слушат го, хората обичат фолка- слушат го. Това е! Няма какво да влизаме в конфликти!Все пак сме демокрация бе, ма***му :cool:

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като мислиш че музика не определя начина ти на мислене(до някаде съм съгласен) защото постоянно казвате че тея които слушат поп - фолк и чалга били тъпи и България пропадала от такива ?

Защото изпълнителките им се излагат като кифладжиики ... и то без кифли . Не мсеки може компетентен във всяка област ... ама като не си ... поне не се излагай с незнанието си ... помня една който бъркаше столиците на Австрия и Австралия ... и целият им стайлинг ... жива трагедия ... от начина им на обличане ... до начина им на говорене ... а за певческите способности / има изключения който могат да пеят ... ама са единици / . Как ще коментираш това Георги

http://www.vbox7.com/play:9e54034c

а кажи ми как ще покажем лицето си пред Европа и Света ... с тази кака дето не знае как се държи микрофона :cool: !

• Харесване 6
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото изпълнителките им се излагат като кифладжиики ... и то без кифли . Не мсеки може компетентен във всяка област ... ама като не си ... поне не се излагай с незнанието си ... помня една който бъркаше столиците на Австрия и Австралия ... и целият им стайлинг ... жива трагедия ... от начина им на обличане ... до начина им на говорене ... а за певческите способности / има изключения който могат да пеят ... ама са единици / . Как ще коментираш това Георги

а кажи ми как ще покажем лицето си пред Европа и Света ... с тази кака дето не знае как се държи микрофона :cool: !

И най-лошата реклама е реклама! Откъде знаеш,че не го е направила занорочно,за да я изкарат пак на първа страница?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз мисля че го е направила умишлено, знаеш ли колко много песни е изпяла на живо с микрофон ! А пак и тая снимка от къде е от концерт ? може пък и да е някой техен купон където е хванала така микрофона само и само да се лигави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига сте се карали - слушайте си метъл-чалга

Иначе за протокола - заспивам със Sepultura. За събуждане предпочитам нещо по леко като Disturbed. И George-, както Hanibal каза - не слагай всички под общ знаменател.

Редактирано от mmk1980 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора...не с лошо! :cool:

Както каза Митко (чичо Митко :baby: ) различните стилове музика, "раждат" различни простаци, но това не прави музиката по-малко стойностна ! Аз не слушам определен стил музика, слушам абсолютно всякаква музика и съм взела най-доброто от нея! Слушам музика заради самата нея, а не заради стила й, певците и т.н., затова и нямам проблеми ! Не съм чалгара, метълка , пънкарка и т.н! Просто слушам музиката!

На 100% съм сигурна, че музиката изгражда до някаква степен човека. Може да го видите просто като погледнете през прозореца, има толкова различни личности - всеки стил изгражда един вид личност, ако мога така да се изразя .. НО както виждате, ако се прекали с дадено нещо, което смятаме за хубаво, то прави лоши неща - съответно чалгари, метъли и т.н, да не се повтарям :cool:

Затова слушайте музиката не заради стила й, а заради самата нея! :P

• Харесване 7
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чалгата, откъдето и да я погледнете, е боклук. Няма да слушам приказки за толерантност, докато мога да чуя как сте набичили въпросната си помия до ниво, на което от километри мога да я чуя. Ако искате да слушате нещо, не карайте и нас, които това го не харесваме, да се тровим.

• Харесване 8
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото изпълнителките им се излагат като кифладжиики ... и то без кифли . Не мсеки може компетентен във всяка област ... ама като не си ... поне не се излагай с незнанието си ... помня една който бъркаше столиците на Австрия и Австралия ... и целият им стайлинг ... жива трагедия ... от начина им на обличане ... до начина им на говорене ... а за певческите способности / има изключения който могат да пеят ... ама са единици / .

а кажи ми как ще покажем лицето си пред Европа и Света ... с тази кака дето не знае как се държи микрофона ;) !

Чичо Митко .... а би ли се показал пред Европа и света с дрогирани откачалки, носещи желязо по цялото си тяло, или такива дет живеят в измислен свят и мислите другите за луди, а вулгарния език, ами побърканите ритуали и т.н?? Аз не бих. Ама и с това, което си показал и казал, също е голям срам - силиконови безмозъчни същества! ... Ти сам каза - от всички страни има простаци и глупаци, тъй че толератност му е майката! :rolleyes:

Всеки да си слуша това, което му сака душа .. не се дракайте така! :bedtime2:

Редактирано от aMoPe (преглед на промените)
  • Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

митко го разбрах, че е метъл. Аз също съм, но съм сигурен че няма да видиш нито него нито мене с дрънкащи железа и дрогиран поглед. И като изключим любимата биричка, схващането, че всички метъли са наркомани е ужасно грешно. Пoне тук във Варна, от над 200 човека метъли, които познавам, само едни е наркоман. И още нещо - никога не бих си позволил например да си карам колата и да надупя на макс някаква жица. Пак ще повторя Митко - да слагаш всички под общ знаменател е грешно. Всеки да си слуша каквото му харесва и да живее както му харесва, но най-вече да остави и другите да живеят. Това, че някой е решил да си избие комплексите си е негов проблем.

Човек крайно защитаващ нещо, пък било то и стил музика, за мене нещо не му е наред. Ако няко ми се изтъпани насреща и ми каже примерно, че видиш ли Чалгата (или метъла или джаза или каквото и да е друго) е разбираш ли единствения стойностен тип музика, и че всички слушащи нещо разлино са тъпанари ... еми освен да му тегля една и да му кажа да се прегледа при психиатър, друго незнам какво ... :rolleyes:

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много голямо внимание на тази музика обръщате !!! Аз слушам всичко без техно и производните му там идва ми направо като че ли някои търка стириопор на стъкло . Ама мога и без музика не ми е жизнено необходима за разлика от "мъни мъни живота е пари ..."

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние си слушаме музиката която харесваме и не се бъркаме в други стилове, но защо метълите плюят чалгата, до сега не съм видял някои който слуша поп - фолк и чалга да плюе метъла и т.н..

За метълите: Стойте си мирно и не се бъркайте в това което не ви е работа вие се дигате на бунд срещу чалгата а представете си какво ще стане ако хората които слушат чалга се противопоставят и почнат те като вас... повярвайте ми вие ще загините защото в България има повече чалгари от колкото метъли то търпението е до едно време и тогава не само чалгарите ви плюят ами и такива като мене !

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Културата и спортът са лицето на една държава пред света. Това което аз виждам в развитието на тези две направления не ми харесва и за това с удоволствие се включих в тази инициатива. Разбира се моя лична позиция и мнение. Инициативата според моето мнение, а предполагам и на организаторите не е метал(музика) срещу чалга(мзика), а срещу това което те и аз смятаме като- чалга начин на живот (Освен срещу пошлата музика, протестът е и срещу "мутрите, продаващи се за пари жени, скапаните ни политици, безнравствеността им, манталитета им, корупцията), срещу изменените ценности. И не е вярно, че това, което слушаш, гледаш, четеш няма значение. Според мен има, както имат значение приятелите, средата в която си израснал и много други фактори, оказващи влияние в развитието на всеки човек като личност.

• Харесване 4
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до сега не съм видял някои който слуша поп - фолк и чалга да плюе метъла и т.н..

Това, дето правят, е по-лошо. Като човек, който не понася чалга, знам текстовете на всички нови поп-фолк изпълнения, защото не мога да се разходя по улицата, без да ги чуя. Може би аз не ходя гдето трябва, ама не съм чул нито една нова метъл песен. Разбира се, това, което казвам, не се отнася само за чалгата, а и за „новите парчета“, знаете, ония, дето ги въртят по цял ден по музикалните телевизии и за които след месец-два никой няма да помни. Постоянно всякаква помия ни бива най-нагло натрапена и ние няма какво да правим, освен да я търпим.

Няма какво да сторя, освен да ви приканя каквото си слушате, да си го слушате вие и да не ни го врете в ушите, щом не сме ви молили за това.

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие въобще правите ли разлика между чалга и поп - фолк

Да, едното е "лигаво и сополиво", другото е "нахакано-натряскано". И двете обаче са позор за страната ни. Тази музика няма идентичност. Песните са турски, гръцки, сръбски, в краен случай румънски. Изпълняват ги прости селски моми с късмет, че са уцелили на скоростен лост. Най-лошото е, че на тия кокошки им подражават деца на невръстна възраст... Нямам думи просто

Редактирано от TheTerminator (преглед на промените)
  • Харесване 5
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макс щом казваш че навсякаде звучи чалга значи долу горе имаш представа че чалгарите са много повече от метълите и ако те почнат да гласуват с нисък рейтинг в замунда на метъл торентите ви и да почнат да си пускат ниските коментари... незнам за къде сте

TheTerminator както казах за вас метълите(не съм сигорен че си такъв) няма нищо хубаво тей като ти гледам и аватара вие оплювате всичко "BOZINDOWS" бас хващам(2лв.) че си с windows но за вас всичко е боза освен метъла. То за вас щом човек има различни разбирания от ваще значи е боклук !

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vbox7.com/play:38435101

ако някой е способен да ми обясни тази песен ... особенно текста

" Кой ще изяде маслинката зелена?

Кой ще изяде маслинката зелена?

..свалячи си пробват на мене номерата... "

Просто няма по - голяма простотия от това ... извинявам се на всички фенове на тази музика ... ама това е върха на простотията !

George- , били сравнил музикалните способности на Соня Немска и Наско от БТР , да не изкарвам тежката артилерия от западни изпълнители

http://www.vbox7.com/play:1de51ef7

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)
  • Харесване 3
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако някой е способен да ми обясни тази песен ... особенно текста

" Кой ще изяде маслинката зелена?

Кой ще изяде маслинката зелена?

..свалячи си пробват на мене номерата... "

Просто няма по - голяма простотия от това ... извинявам се на всички фенове на тази музика ... ама това е върха на простотията !

George- , били сравнил музикалните способности на Соня Немска и Наско от БТР , да не изкарвам тежката артилерия от западни изпълнители

Песента на БТР - Спасение е рок не метъл. Едното е жена другото мъж как искаш да ги сравня ? А ти били ми казал някоя по голяма звукозаписна компания от Пайнер в България ?

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Песента на БТР - Спасение е рок не метъл. Едното е жена другото мъж как искаш да ги сравня ? А ти били ми казал някоя по голяма звукозаписна компания от Пайнер в България ?

Жена ... жена да е ... нещо да кажеш за Таря Турунен... май може да пее момето

http://www.youtube.com/watch?v=DfWipqrYmss

Георги ... който си го може ... си го може !

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жена ... жена да е ... нещо да кажеш за Таря Турунен... май може да пее момето

http://www.youtube.com/watch?v=DfWipqrYmss

Георги ... който си го може ... си го може !

Чакай къде летиш ти ве говорим за България ! А пак ако искаш за целия свят тогава поп-фолка се превръща в поп. Ще сравняваме ли световна поп музика и метъл ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване