Премини към съдържанието
swenstyle

Принцип за разделяне на хард

Препоръчан отговор

чудя се дали има някакво значение за разделяне на един ХДД, освен разбира се начина на използване на системата, става вупрос за обикновен домашен ПЦ с един хард WD 1TB, примерно оставям си там 30 или пове4е геги за ОС, и от там нататък на колко части да го разделя, има ли значение колко плочи е харда, примерно да направя така че да няма дял който да е разположен на 2 плочи едновременно, а да се раздели така че 99% от всеки дял да е на една и съща плоча а останалия 1% да бъде в началото на следващата (той така или иначе няма да се запълни никога, а незнам и дали има някакъв софтуер за да се разбере къде точно свърша и опчва плочата) и въобще има ли смисъл да се прави цялата тая работа за която обяснявам и понеже няма да ме разберете сега ще визуализирам примерpost-10357-032369100 1281007121_thumb.jp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да почнеш да се занимаваш с глупости защо не понаучиш някои равоти за дисковете и най вече как и къде записват .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чудя се дали има някакво значение за разделяне на един ХДД, освен разбира се начина на използване на системата, става вупрос за обикновен домашен ПЦ с един хард WD 1TB, примерно оставям си там 30 или пове4е геги за ОС, и от там нататък на колко части да го разделя, има ли значение колко плочи е харда, примерно да направя така че да няма дял който да е разположен на 2 плочи едновременно, а да се раздели така че 99% от всеки дял да е на една и съща плоча а останалия 1% да бъде в началото на следващата (той така или иначе няма да се запълни никога, а незнам и дали има някакъв софтуер за да се разбере къде точно свърша и опчва плочата) и въобще има ли смисъл да се прави цялата тая работа за която обяснявам и понеже няма да ме разберете сега ще визуализирам примерpost-10357-032369100 1281007121_thumb.jp

Прочети и анализирай внимателно горния пост!!! Ключова дума за размисъл - цилиндър

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети и анализирай внимателно горния пост!!! Ключова дума за размисъл - цилиндър

виждам че се правите на умни пак, но съгласен съм цилиндър и какво променя това, когато си с 1 цилиндър няма значение, а ти се замисли 2 цилиндъра че дори и 3 в някой модели?? за тогава питам. Може би отговора на нормалния човек ще бъде "няма резон в това върху което си се замислил" но всеки различен от нормалния (вие сами се сетете за антипод на нормален) реагира като вас, може би вие в родилния дом ве4е сте знаели всичко за хардуера че и за софтуера, че дори и дали има живот на марс?, сами ли сме в вселената? как да се телепортираме? ако имате отговори на всичко това защо не ги разкриете прец човечеството, питам нещо просто и в 98% от слу4аите се отговаря лаконично или многозначително, превърнали сте се в д*т*.бг

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виждам че се правите на умни пак, но съгласен съм цилиндър и какво променя това, когато си с 1 цилиндър няма значение, а ти се замисли 2 цилиндъра че дори и 3 в някой модели?? за тогава питам. Може би отговора на нормалния човек ще бъде "няма резон в това върху което си се замислил" но всеки различен от нормалния (вие сами се сетете за антипод на нормален) реагира като вас, може би вие в родилния дом ве4е сте знаели всичко за хардуера че и за софтуера, че дори и дали има живот на марс?, сами ли сме в вселената? как да се телепортираме? ако имате отговори на всичко това защо не ги разкриете прец човечеството, питам нещо просто и в 98% от слу4аите се отговаря лаконично или многозначително, превърнали сте се в д*т*.бг

Не, ти нищо не си разбрал от препоръката ми, не съм имал намерение да те наричам по този начин.

Идеята е че диска се разделя по цилиндри. И в една партиция може да има само цяло число цилиндри. Т.е. не можеш да имаш партиция, която лежи само на една плоскост

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има 5 реда в википедия и разбрах какво имаш предвид под "цилиндър' сега наистина се обезмисля това което питам, мерси все пак за отговора,

а между другото на колко е разделн харда ти, моя мисля да го разделя на 4 един малък дял системен (30-40 геги) и останалото по равно на 3 части, много ли са малко ли са за 1ТБ, до сега съм имал хард мах 320

Редактирано от swenstyle (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има 5 реда в википедия и разбрах какво имаш предвид под "цилиндър' сега наистина се обезмисля това което питам, мерси все пак за отговора,

а между другото на колко е разделн харда ти, моя мисля да го разделя на 4 един малък дял системен (30-40 геги) и останалото по равно на 3 части, много ли са малко ли са за 1ТБ, до сега съм имал хард мах 320

Радвам се. Хм, разделянето на един диск зависи от много неща. 1. Какви логически области искате да имате: операционна система, профила в операционната система, инсталирани програми, архив, инсталационни програми. Аз обикновено деля на две или три части: една за операционна система и инсталиране на програми+профила ми, втора за разни документи, инсталационни файлове, виртуални машини и т.н. и трети за архиви, като пазя копие на последния и на външна медия (примерно преносим диск)

Моето предложение е да си оставите примерно 40Г за ОС и т.н., голямо пространство за много неща и накрая малък дял 10-100 гигабайта за архиви на дял 1 и много важни неща от дял две. Разбира се ако гръмне диск губите всичко и за това е разумно последния дял да го копирате и на втори диск или преносим такъв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ,ако искаш и само на 2 можеш да го "цепнеш" Не виждам снмисъл повече от 3 дяла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ,ако искаш и само на 2 можеш да го "цепнеш" Не виждам снмисъл повече от 3 дяла.

Това е въпрос на личен извор ! Аз лично ако изключим системния дял бих го разделил поне на 3-4 дяла още . На няколко пъти ми си е случвало да ми се изгуби партишан от диска . И ОС ме пита усложливо дали да ми го форматира . И какво правим ако този ти е единствения дял освен системния ? Има едни програми които ти казват " няма проблем всичко ще ти спасят" ама искат да го запишат на друг дял . И почваш да търсиш други дискове и ...

А така само посочвам съседния партишан и чакам операцията да приключи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е въпрос на личен извор ! Аз лично ако изключим системния дял бих го разделил поне на 3-4 дяла още . На няколко пъти ми си е случвало да ми се изгуби партишан от диска . И ОС ме пита усложливо дали да ми го форматира . И какво правим ако този ти е единствения дял освен системния ? Има едни програми които ти казват " няма проблем всичко ще ти спасят" ама искат да го запишат на друг дял . И почваш да търсиш други дискове и ...

Това е силен аргумент!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобна тема вече имаше и тогава, както и сега ще подкрепя идеята, че всичко е индивидуално решение. При мене освен системния дял има дялове за сина, дъщерята, жената, игрите, програмите+имидж на системния дял, за Download, моя дял, архив - дълбоко замразени неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за изчезването на партишани за пръв път го чувам и най вероятно зависи от задклавиатурното устройство. Ами никакъв проблем, ако искаш и на 10 го дели - твой проблем, само че колкото повече дялове, толкова скоростта на трансфер към най-крайния е по-малка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за изчезването на партишани за пръв път го чувам и най вероятно зависи от задклавиатурното устройство. Ами никакъв проблем, ако искаш и на 10 го дели - твой проблем, само че колкото повече дялове, толкова скоростта на трансфер към най-крайния е по-малка.

Най вероятно ще е от задклавиатурното щом казваш ! Ама парен каша духа . За каква разлика в скоростите говорим ??? Нали не си мислиш че системния може да е последния ми !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10х на всички, аз го деля на следния прицип.

Ц за ОС и си4ки програми

Д за даунлоад там файловете се задържат по месец 2 3,

Е в който са ми турени вси4ки игри

Ф там са музика, някой филми, инсталационните файлове на някой програмки, документи или файлове от работа

10х отново

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос на организиране на файловете... Аз лично съм с два диска всеки от по 5 дяла (втория диск е един вид бекъп на първия) и допълнително на друг компютър бекъп на всичко важно и същото дялово разпределение.

едит: за новите SSD няма никакъв смисъл деленето на дялове, да го имате предвид. Замине ли си такъв диск, заминава си всичко, независимо от дяловете...

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе тоя хард много стърже бе, ВД 1ТБ сата3 64МБ черен, модела е 1002FAEX, и като е под товар скърца ужасно, пове4е от 10 годишния ми хдд някой да има същия хдд да сподели ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

абе тоя хард много стърже бе, ВД 1ТБ сата3 64МБ черен, модела е 1002FAEX, и като е под товар скърца ужасно, пове4е от 10 годишния ми хдд някой да има същия хдд да сподели ???

По думите Ви се разбира, че диска е още гаранционен. Не се чуди ами веднага в магазина и пред теб да ти го сменят с нов. Моя не е така.Работи си много прилично и съм доволен от него. Място бол.Стария е 500 гига , но и двата работят чудесно. Въобще не искам даже да го разделям. личен избор. Ползвам го като АРХИВ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз го купих днес следобяд в големия дъжд :yanim::D:D когато се използва харда си стърже доста (господи какъв е тоя фонетик на 7цата има сменени букви :clap: )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си с някоя евтина кутия с тънки ламарини и да се получава резонанс? А седмицата има два вида фонетика - използвай Традиционна фонетична - тя е със старата подредба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и да има и да няма резонанс, само за проба го извадих и го сложих на масата пак си стърже, а като го докоснеш с ръка се усещат направо силни вибрации, (намерих фонетиката), купувал съм 6-7 харда до сега (+ тези за офиса) и до сега никой не стърже така нито в деня на покупката, нито след 5 години работа. 10х

Редактирано от swenstyle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и да има и да няма резонанс, само за проба го извадих и го сложих на масата пак си стърже, а като го докоснеш с ръка се усещат направо силни вибрации, (намерих фонетиката), купувал съм 6-7 харда до сега (+ тези за офиса) и до сега никой не стърже така нито в деня на покупката, нито след 5 години работа. 10х

Ако е в гаранция го връщаш, ако не е спасяваш каквото можеш и ако не те дразни шума го ползваш но с мисълта че всеки момент ще спре да работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.