Премини към съдържанието
midway

Съвет - WiFi или кабел?

Препоръчан отговор

Здравейте! Извинявайте за глупавата тема,но незнам какво да правя. Та въпроса ми е с кое ще е по добре да си включа интернет и на комп-а,имам 2 лаптопа и 1 компютар,единя лап топ е на около 6м и въобще не му пада нета,другият пък е на около 30см от рутера но е с кабел и сваля със същата скорост като другия,а комп-а е в другия край на къщата и ще ми трябва около 30м (29) за да прекарам кабел до там(без да се вижда).В Испания съм и ако купя кабела е 30?. WiFi-фито и то е толкова но незнам дали ще е силно,точно за това ви питам какво е по добре да направя?

Мерси предварително :clap:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Извинявайте за глупавата тема,но незнам какво да правя. Та въпроса ми е с кое ще е по добре да си включа интернет и на комп-а,имам 2 лаптопа и 1 компютар,единя лап топ е на около 6м и въобще не му пада нета,другият пък е на около 30см от рутера но е с кабел и сваля със същата скорост като другия,а комп-а е в другия край на къщата и ще ми трябва около 30м (29) за да прекарам кабел до там(без да се вижда).В Испания съм и ако купя кабела е 30?. WiFi-фито и то е толкова но незнам дали ще е силно,точно за това ви питам какво е по добре да направя?

Мерси предварително :clap:

Кой ти използва кабели вече. 21 век сме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз вярвам повече в кабелите...мое мнение.И пиши по-грамотно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Кой ти използва кабели вече. 21 век сме.

По двата начина става. Разбира се, че с кабела е по добре. Ако ползваш рутера за отдаличения компютър, намери най доброто място на самия рутер, за да го вижда добре отдалечения компютър. За другите два няма проблем както си написал. 30 метра не са много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи колко стени има за тези 30 м. През две стени Wi-Fi-то работи, но през повече ако е, вече доста пада скоростта. Ако има пряка видимост няма какво да се чудиш - Wi-Fi.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По двата начина става. Разбира се, че с кабела е по добре. Ако ползваш рутера за отдаличения компютър, намери най доброто място на самия рутер, за да го вижда добре отдалечения компютър. За другите два няма проблем както си написал. 30 метра не са много.

Зависи колко стени има за тези 30 м. През две стени Wi-Fi-то работи, но през повече ако е, вече доста пада скоростта. Ако има пряка видимост няма какво да се чудиш - Wi-Fi.

Мерси и на двамата за отговора :clap: ,но мисля да послушам ''lz4jw'' ,защото и аз съм на мнение,че с кабел е по-добре,но има хора които не са ме разбрали - дължината от рутера до комп-а не е 30м а 11-12 има 2 стени между тях,искам да кажа,че кабелът трябва да е 30 метра защото трябва да го прекарам над вратите и има толкова завой че от 10м става на 30.

Редактирано от midway (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси и на двамата за отговора :ph34r: ,но мисля да послушам ''lz4jw'' ,защото и аз съм на мнение,че с кабел е по-добре,но има хора които не са ме разбрали - дължината от рутера до комп-а не е 30м а 11-12 има 2 стени между тях,искам да кажа,че кабелът трябва да е 30 метра защото трябва да го прекарам над вратите и има толкова завой че от 10м става на 30.

вземи си един TP=Link TL w841ND и нямаш да имаш грижа:

ето http://jarcomputers.com/p_WIFITPLINKTLWR841ND

ако лаптопа ти има N то скороста ти ще бъде достатъчна. Лично аз има такъв и съм много доволен от него,както от работата му така и от скороста.

В апартамента ми през две стени около 8метра индикатора е на 100процента.

Редактирано от dred (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси предварително :down:

Ако компютъра се намира на 30-50м. от рутера безжичният интернет ще ти свърши работа.

Сългасен съм с колегите, че кабела си е кабел и правилно направен е гаранция за качество и не се влияе от външни фактори, но пък в домашни условия мисля, че не е нужно да се ангажираш с окабеляване на сградата - с рутер е по-прибрано пък и вече машинарийките като gsm, ipod и други подобни не им се намира лан карта :wors:

Като цяло и двата метода ще ти свършат същата работа, просто си избери удобният за теб... пък и ако е лаптоп да е лаптоп... разхождай се с него из къщата нали точно за това си го купил да не стоиш на едно и също моясто или пък да вървиш с кабела след теб все едно водиш куче из къщата. :cool:

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сългасен съм с колегите, че кабела си е кабел и правилно направен е гаранция за качество и не се влияе от външни фактори, но пък в домашни условия мисля, че не е нужно да се ангажираш с окабеляване на сградата - с рутер е по-прибрано пък и вече машинарийките като gsm, ipod и други подобни не им се намира лан карта

Като цяло и двата метода ще ти свършат същата работа, просто си избери удобният за теб... пък и ако е лаптоп да е лаптоп... разхождай се с него из къщата нали точно за това си го купил да не стоиш на едно и също моясто или пък да вървиш с кабела след теб все едно водиш куче из къщата.

Успех!

Мерси за мнението,но вече си сложих интернета с кабел :down:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.