Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейге. Бихте ли ми препоръчали 1Тб HDD с оглед (цена качество) и да е най доброто на пазара в момента. Благодаря предварително. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейге. Бихте ли ми препоръчали 1Тб HDD с оглед (цена качество) и да е най доброто на пазара в момента. Благодаря предварително. :)

Цък!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейге. Бихте ли ми препоръчали 1Тб HDD с оглед (цена качество) и да е най доброто на пазара в момента. Благодаря предварително. :question:

Има няколко марки на пазара. Хитачи и сигейт са добри.Последните имаха една кофти серия (500 GB) която постепенно беше изтеглена от пазара. Това беше преди около година, след това са безупречни. За хитачи нищо лошо не мога да кажа, но предпочитам сигейт, заради по-малкото шум който издават.

За самсунг и WD пък нищо добро не мога да кажа. Имал съм десетки (комични) случаи от сорта да изчезне цялата информация от диска ей така, след рестарт. Не ти трябва да се занимаваш с тъпотии, при положение че разликата в цената не е голяма.

Макстор са купени от Сигейт, но са същите дървета както едно време.

За тошиба нищо лошо не мога да кажа, но и нищо добро. Просто нямам наблюдения

Фуджицу са ми в черния списък откак са се появили.

Напоследък на пазара има много продукти на А-дата (мобилни дискове, памети, флашчета). Мисля, че четох някъде, че това всъщност е подразделение на Интел. Може и да греша. Но са много качествени и държат ниски цени. Препоръчвам без уговорки. Специално за противоударната им серия мобилни дискове мога да потвърдя - диска преживя няколко падания без никакви проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не бих му имал доверие...

Ами нека човека все пак да спомене някакъв лимит в цената, ако е достатъчно висок ще му предложим, някакъв райд едишън диск, те обикновено са и с по-голяма гаранция и по-стабилна конструкция(за осигуряване на сигурна работа в съответният режим) и с двойна цена...

Впрочем да даде някаква идея и за предназначението, ако ще е просто хранилище на медийни файлове и за бекъп, а има друг бърз диск за системен, то може да се избере и някой нискооборотен.

Има няколко марки на пазара. Хитачи и сигейт са добри.Последните имаха една кофти серия (500 GB) която постепенно беше изтеглена от пазара. Това беше преди около година, след това са безупречни. За хитачи нищо лошо не мога да кажа, но предпочитам сигейт, заради по-малкото шум който издават.

За самсунг и WD пък нищо добро не мога да кажа. Имал съм десетки (комични) случаи от сорта да изчезне цялата информация от диска ей така, след рестарт. Не ти трябва да се занимаваш с тъпотии, при положение че разликата в цената не е голяма.

Макстор са купени от Сигейт, но са същите дървета както едно време.

За тошиба нищо лошо не мога да кажа, но и нищо добро. Просто нямам наблюдения

Фуджицу са ми в черния списък откак са се появили.

Напоследък на пазара има много продукти на А-дата (мобилни дискове, памети, флашчета). Мисля, че четох някъде, че това всъщност е подразделение на Интел. Може и да греша. Но са много качествени и държат ниски цени. Препоръчвам без уговорки. Специално за противоударната им серия мобилни дискове мога да потвърдя - диска преживя няколко падания без никакви проблеми.

Здравейте, това е първото ви изказано мнение във форума. Бихте ли пояснили от каква позиция изказвате категорични мнения за различните марки, както и откъде са тези " десетки (комични) случаи от сорта да изчезне цялата информация от диска ей така, след рестарт", ако на Вас са ви се случвали, няма каво повече да говорим, а ако държите сервиз или сте системен интегратор, тогава е вече друг въпрос...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейге. Бихте ли ми препоръчали 1Тб HDD с оглед (цена качество) и да е най доброто на пазара в момента. Благодаря предварително. :question:

Аз лично имам 2 бр. Hitachi от около 3 месеца....много са тихи и разбирам че някой работи само по мигането на светодиода :phone:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В моментна ползвам два HDD. Единият е SAMSUNG HD501LJ 500 GB, 16МВ, 7200 RPM, SATA-II) а другият е Seagate 500GB, 16MB 7200rpm SATA2 ST3500410AS(12-та серия). На Seagate ми е Уиндоуса а Самсунга почна да сдава багажа(почнаха да излизат лоши сектори и с всеки изминал ден растат) и затова си търся друг преди да съм изгубил цялата информация. Ползвах програмата HDD Regenerator но нищо не става, оправя 500 лоши сектори след 2-3 дена стават 600. И аз предпочитам Seagate но след проблемната 11-та серия а сега чета и за някакъв проблем с фърмуера на 12 серия, ме е страх отново да се доверя на тях. Бюджета ми е около 160 лева и за предпочитане е да е бърз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих си взел този, марката е доста добра Samsung бих казал че повечето технологий който използвам са на Samsung монитора ми е на Samsung, имам 2 телевизора на Samsung, цифров фотоапарат на Samsung. Така че бих ти предпоръчал този надеждна марка са гаранция ти давам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://sky.bg/Details.aspx?ID=15505

Това е диска - Seagate са боклуци които страшно бързо прегряват и страшно много стържат когато са подложени на стресови натоварвания.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е диска - Seagate са боклуци които страшно бързо прегряват и страшно много стържат когато са подложени на стресови натоварвания.

Някой ще изкаже ли мнение за това предложение или това ще е харда ми. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се гледа съотношението - ЦЕНА - ОБЕМ-КАЧЕСТВО.

И тук ваши принципа на мечо ПУХ КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ.

За момента ми се струма, че 2 ТЕРАБАЙТА е най-доброто. дори някога да се взима нова машина винаги можеш да си вземеш ХАРД-а.

ето и линк за ХИТАЧИ, но там са и др. производители. може да се ползва като справочник за цените

http://www.pazaruvaj.com/tvyrdi-diskove-hdd-c3103/hitachi/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за самсунг и качество - няма такова, хитачи също са боклуци, но най големите са тошиба - те само моблни дискове правят обаче... фуджитцу - едно време бяха добре, като се правеха в тайван... wd едно време бяха абсолютни боклуци - сега нямам наблюдения - уж биват, но не и мобилните серии, сийгейт биват (без мобилните серии), но изкараха 7200.11, който им срина рейтинга на качеството... 12 серия са уж ок... макстор са сийгейт - нямат нищо общо с макстор вече - тоест вече не са ония боклуци от 1 време... като се замисля на всички марки мобилните серии са боклуци... но най големите боклуци са на самсунг и тошиба... WD - средна работа, така че сийгейт е за предпочитане...

не знам на базата на какво пишеш тия глупости, ама аз на базата на продажби ще ти кажа че средно от 700 продажби годишно (в магазина в който работех) на сийгейт за сервиз да се връщат около 20-30 диска в рамките на гаранционния строк... за сравнение от 5 човека поискали хитачи щото са по ефтини се върнаха и 5-те...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за самсунг и качество - няма такова, хитачи също са боклуци, но най големите са тошиба - те само моблни дискове правят обаче... фуджитцу - едно време бяха добре, като се правеха в тайван... wd едно време бяха абсолютни боклуци - сега нямам наблюдения - уж биват, но не и мобилните серии, сийгейт биват (без мобилните серии), но изкараха 7200.11, който им срина рейтинга на качеството... 12 серия са уж ок... макстор са сийгейт - нямат нищо общо с макстор вече - тоест вече не са ония боклуци от 1 време... като се замисля на всички марки мобилните серии са боклуци... но най големите боклуци са на самсунг и тошиба... WD - средна работа, така че сийгейт е за предпочитане...

не знам на базата на какво пишеш тия глупости, ама аз на базата на продажби ще ти кажа че средно от 700 продажби годишно (в магазина в който работех) на сийгейт за сервиз да се връщат около 20-30 диска в рамките на гаранционния строк... за сравнение от 5 човека поискали хитачи щото са по ефтини се върнаха и 5-те...

Абе професоре, значи според теб никой не произвежда качествени дискове. За нито една марка не си писал "тези според мен са добри". Всички са "боклуци" или "са уж ок"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе професоре, значи според теб никой не произвежда качествени дискове. За нито една марка не си писал "тези според мен са добри". Всички са "боклуци" или "са уж ок"

Ами то си е така .. всяка марка може да даде дефект утре или пък след 5 - 6 години .. в това гаранция няма ..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз върнах един 250Гб Хитачи в гаранция. Смениха го с ново, за сега вече близо 2 години е добре. Другите ми два диска са Сеагет 80Гб и 160Гб. Работят много добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не си чел добре - това че от 700 се връщат само 20-30 нищо ли не значи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не си чел добре - това че от 700 се връщат само 20-30 нищо ли не значи?

Това значи, че другите дефектират точно след като свърши гаранционният срок...:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това значи, че другите дефектират точно след като свърши гаранционният срок...:)

е той за сийгейт беше 5 години до 2008 - какво повече да искаш, другите марки бяха с 3 тогава и се скапваха още на втората...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е той за сийгейт беше 5 години до 2008 - какво повече да искаш, другите марки бяха с 3 тогава и се скапваха още на втората...

Петте години доколкото си спомням ги въведоха сравнително скоро(поради нарастналата конкуренция и не за всички серии), по време оно си бяха три години, впрочем както и за други артикули срещу допълнително заплащани има удължаване на гаранционният срок.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петте години доколкото си спомням ги въведоха сравнително скоро(поради нарастналата конкуренция и не за всички серии), по време оно си бяха три години, впрочем както и за други артикули срещу допълнително заплащани има удължаване на гаранционният срок.

такова нещо няма - 5 години си бяха за сийгейт, не 3+2 или някакви други шашми, ако не вярваш намери един 7200.10 и провери до кога му е гаранцията на сайта на сийгейт... това как фирмите си ги тълкуваха тука - друг въпрос...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На базата на личен опит. WD е най устойчив на стресови претоварвания и брутални тестове. Греят като калорифери и скърцат като развалена кафемашина.

Редактирано от ThΣXΣLEMΣNT (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На базата на личен опит. WD е най устойчив на стресови претоварвания и брутални тестове. Греят като калорифери и скърцат като развалена кафемашина.

Че кой хард не стърже? Ако става за въпрос, ако ти се струва твърде шумен диска, можеш да му включиш AAM, тогава ще се чудиш дали изобщо работи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потвърждавам:WD-изключително шумни и горещи."Чекъркането " му по време на четене и запис е адски изнервящо,а поддържането на нормална работна температура,без перка-невъзможно.След ядовете,които имах навремето с разни Макстор-и и Екселстор-и,реших да инвестирам някой лев повече в новото си РС за хард и купих WD640gb BE,но или аз попаднах на куца бройка или просто не струват.Препоръчвам ти Хитачи или Сийгейт от намиращите се на пазара в БГ ,за момента нямам никакви оплаквания от клиенти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потвърждавам:WD-изключително шумни и горещи."Чекъркането " му по време на четене и запис е адски изнервящо,а поддържането на нормална работна температура,без перка-невъзможно.След ядовете,които имах навремето с разни Макстор-и и Екселстор-и,реших да инвестирам някой лев повече в новото си РС за хард и купих WD640gb BE,но или аз попаднах на куца бройка или просто не струват.Препоръчвам ти Хитачи или Сийгейт от намиращите се на пазара в БГ ,за момента нямам никакви оплаквания от клиенти.

Точно пък сигейт са едни от най-"тихите"... Стържат, като за световно, имах чувството, че съм заключил някой в кутията със дървена резачка!

Това важи за предишния ми сигейт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване