Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

diki96

Как да си пусна интернета на Windows 7

Препоръчан отговор

Такааа... Инсталирах си Windows7 Ultimate и всичко си е добре,но не мога да си пусна интернета.При инсталирането ме пита какъв вид мрежа използвам и цъкнах на "Домашна мрежа".И като го инсталирах си въведох при локална мрежа IP,DNS,Шлюз и Маска.И сега ми изпраща пакети и получава.Но като пусна Explorer ми казва че нямам интернет,а горе на картата за мрежови връзки компютъра ми е свързан към "Домашна мрежа" и тя е свързана към интернет.А аз мисля че тази "Домашна Мрежа" не трябва да я има и компютъра ми да е свързан към интернет дирекно. :help wanted: пробвах какво ли не и не става :brick wall: нямам интернет.А на WindowsXP си го имам.Интернета ми е обикновен.Моля ви кажете какво да правя. :help wanted:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, обаче аз такъв проблем нямах след инсталирането на Windows 7. Пробвай да се свържеш чрез PPPoE връзка, влез в сайта на доставчика ти и прегледай за да разбереш как да се свържеш чрез PPPoE. При моят доставчик има програма която ти позволява да направиш PPPoE връзка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа... Инсталирах си Windows7 Ultimate и всичко си е добре,но не мога да си пусна интернета.При инсталирането ме пита какъв вид мрежа използвам и цъкнах на "Домашна мрежа".И като го инсталирах си въведох при локална мрежа IP,DNS,Шлюз и Маска.И сега ми изпраща пакети и получава.Но като пусна Explorer ми казва че нямам интернет,а горе на картата за мрежови връзки компютъра ми е свързан към "Домашна мрежа" и тя е свързана към интернет.А аз мисля че тази "Домашна Мрежа" не трябва да я има и компютъра ми да е свързан към интернет дирекно. :help wanted: пробвах какво ли не и не става :brick wall: нямам интернет.А на WindowsXP си го имам.Интернета ми е обикновен.Моля ви кажете какво да правя. :help wanted:

Пусни го на автоматик, не въвеждай никакви ИР и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни го на автоматик, не въвеждай никакви ИР и т.н.

И това опитах и не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това опитах и не става.

7 да не е самоделно издание, чист рилийз ли е ?

Редактирано от crazyfrog (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в старт напиши cmd и като излезе дос промпта пробвай първо пинг до 216. 109. 118. 74 да кажем, ако има пинг, пробвай tracert www.abv.bg дали ще изкара някаква грешка. Тоест да не би да имаш настройка за dns.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа... Инсталирах си Windows7 Ultimate и всичко си е добре,но не мога да си пусна интернета.При инсталирането ме пита какъв вид мрежа използвам и цъкнах на "Домашна мрежа".И като го инсталирах си въведох при локална мрежа IP,DNS,Шлюз и Маска.И сега ми изпраща пакети и получава.Но като пусна Explorer ми казва че нямам интернет,а горе на картата за мрежови връзки компютъра ми е свързан към "Домашна мрежа" и тя е свързана към интернет.А аз мисля че тази "Домашна Мрежа" не трябва да я има и компютъра ми да е свързан към интернет дирекно. ;) пробвах какво ли не и не става :brick wall: нямам интернет.А на WindowsXP си го имам.Интернета ми е обикновен.Моля ви кажете какво да правя. :P

Картинката е вярна, първо се свързваш към мрежата и после към нета. Проблема може да е ако си сменил ланкартата или дъното и доставчика ти да има защита по мак. Просто обясни какво значи обикновен нет, защото необикновен няма. Какъв ти е типа достъп?

Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7 да не е самоделно издание, чист рилийз ли е ?

не знам отдавна съм го теглил от замунда и не знам кои от всичките е.За да жидя дали е чист от там трябва да гледам нали ?

Редактирано от diki96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам отдавна съм го теглил от замунда и не знам кои от всичките е.За да жидя дали е чист от там трябва да гледам нали ?

А компютъра какъв е , да не е лаптоп НР ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картинката е вярна, първо се свързваш към мрежата и после към нета. Проблема може да е ако си сменил ланкартата или дъното и доставчика ти да има защита по мак. Просто обясни какво значи обикновен нет, защото необикновен няма. Какъв ти е типа достъп?

не съм сменявал дъното и лан картата ми е оригиналната си на дуното не съм я сменял и дъното не съм сменявал

А компютъра какъв е , да не е лаптоп НР ?

не е лаптоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, обясни какъв ти е достъпа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, обясни какъв ти е достъпа?

в смисъл как така достъпа не съм мн. добре със компютрите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа... Инсталирах си Windows7 Ultimate и всичко си е добре,но не мога да си пусна интернета.При инсталирането ме пита какъв вид мрежа използвам и цъкнах на "Домашна мрежа".И като го инсталирах си въведох при локална мрежа IP,DNS,Шлюз и Маска.И сега ми изпраща пакети и получава.Но като пусна Explorer ми казва че нямам интернет,а горе на картата за мрежови връзки компютъра ми е свързан към "Домашна мрежа" и тя е свързана към интернет.А аз мисля че тази "Домашна Мрежа" не трябва да я има и компютъра ми да е свързан към интернет дирекно. ;) пробвах какво ли не и не става :brick wall: нямам интернет.А на WindowsXP си го имам.Интернета ми е обикновен.Моля ви кажете какво да правя. :P

Предполагам си от село или от по-малък град? Кабела ти е свързан директно в компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето какув ми е центура за споделяне

Предполагам си от село или от по-малък град? Кабела ти е свързан директно в компютъра?

да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в смисъл как така достъпа не съм мн. добре със компютрите

В смисъл към БТК с модем, кабелен интернет с IP, DHCP, PPPOE и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл към БТК с модем, кабелен интернет с IP, DHCP, PPPOE и т.н.

кабелен интернет с ИП

тава ми е центъра за мрежи и споделяне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това ми

Изпълни следната процедура:

Отвори Command Prompt (Start / All Programs / Accessories) и напиши:

ipconfig > C:\tcp.txt

Отвори C:\tcp.txt. Пейстни съдържанието на текстовия файл в следващия си пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълни следната процедура:

Отвори Command Prompt (Start / All Programs / Accessories) и напиши:

ipconfig > C:\tcp.txt

Отвори C:\tcp.txt. Пейстни съдържанието на текстовия файл в следващия си пост.

редактирах го

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След малко ще дам настройките които трябва да се правят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си още веднъж правилно ли си въвел IP-адреса и т.н. и в правилното място - TCP/IPv4. Ако всичко е точно, значи доставчика има проблем по трасето и трябва да му звъннеш.

Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След малко ще дам настройките които трябва да се правят!

ок мерси много ;):P;)

Провери си още веднъж правилно ли си въвел IP-адлеса и т.н. и в правилното място - TCP/IPv4. Ако всичко е точно, значи доставчика има проблем по трасето и трябва да му звъннеш.

всичко сие правилно ИП-то и тн. ама на същия компютър на WindowsXP си имам интернет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок мерси много ;):P;)

всичко сие правилно ИП-то и тн. ама на същия компютър на WindowsXP си имам интернет

Каква е мрежовата карта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да смениш на Public Network...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е мрежовата карта ?

nVIDIA nForce 6100-430 (MCP61P) - LAN Controller (PHY: Realtek RTL8211/8212) PCI

Според мен трябва да смениш на Public Network...!

правих го

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така сега ще обясня нещата как стават стъпка по стъпка! Подготви си лист хартия и химикалка.

1. Отваряш центъра за мрежи и споделяне.

eb9e3ef2e3572cf5.JPG

3.

477301d0d97e2eb0.JPG

4.

8c4ae8e43435cb51.JPG

5.

cf2dbb3af451173d.JPG

6.

8575af75599841b8.JPG

7.

8d5b058f384eacb6.JPG

8.

8d5b058f384eacb6.JPG

9. Отваря се отново центъра за мрежи и споделяне.

45ff0beeb1f2dc5b.JPG

10.

ddde78e9d7468ebe.JPG

11. Отметката трябва да е както на картинката!

17ce1af2993d5ebe.JPG

12. Тук преписваш Ип-тата от Windows Xp и ги въвеждаш в полетата.

2b16753ee9f871bc.JPG

13. Връщаме се отново в центъра.

e07f33f49667aea1.JPG

14.

bae29634b769f49b.JPG

15. Натискаш свойства.

19a3b2768d7639bb.JPG

16. Отново преписваш от Windows XP и го въвеждаш на 7-цита.

457ddb8070a5daa7.JPG

17. Правиш всичко както е показано на картинката!

c06c2716597f36de.JPG

18.

d8395022278d9507.JPG

19. Слагаш всичко на автоматик.

50d0bf0008cc0db7.JPG

20. Кликваш на ОК.

10ae6e6e48739800.JPG

21. Въвеждаш името и паролата ти и натискаш "Свържи се".

da1fcef5fd5d19cb.JPG

Ако си изпълнил правилно би трябвало да имаш вече интернет.

УСПЕХ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...