Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Вече нещата отидоха към офтопик, но мисля, че дискусията ще помогне на автора да прецени как да разпредели парите за конфигурация. Все пак ако някой модератор ни изтрие коментарите сигурно ще е напълно прав. @ ПетьоСтоянов Първо честито за новата машинка. Явно си направил добър избор с кутията :) , а както чувам си доволен и от дъното. Това е най-важното... ако потребителя не е доволен то тогава кой? Сега по темата... Ако погледнем масовия потребител ще видим, че хората не могат да си позволят такава кутия, а и нямат нужда. Една нормална кутия с един добавен вентилатор да изарва топлия въздух е предостатъчна. Не всеки овърклоква, не всеки иска супер безшумна система. При средния бюджет и потребител в България е по-добре да се наблегне на малко повече рам или хард диск /или нещо специфично за купувача/. Искам да кажа, че средната работна заплата за май, април и юни е 640 лева. Сами си правете изводите колко е средния бюджет за компютър, но смятам "начелн клас гейм конфигурация". Минимума за захранване е около 100 лева. Кутията е около 80 лева. Една плочка рам е около 90 лева. Цената на хард диска варира, но ако се задоволим съм спинпойт с капацитет 500гб още 80 лева заминават. Ето 350 лева заминаха. Видеокартата, ако ще се играе, да е поне 5770, където минимума е 250 лева. Може да се отвори спор сега дали това е минималното видео. За мен лично - да. Това е първата карта, която вади що годе задоволител фрейм рейт на игриците. До тук 600 лева ги няма. Дъното ако е асрок 870 екстриим парите станаха 760 лева. Без процесор и монитор. Айде помислете си сега при 640 лева средна работна заплата и разходите на едно семейство дали е толкова лесно да се отделят пари за компютър на детето /"начален гейм" клас/. Масово се търсят по-евтини решения... Това, че ние тука се интересуваме от хардуер не значи, че всеки е длъжен да разбира от "тайминги", "въздушен поток" и т.н. @ djagi Не знам за 500 ватовия модел, но ако някой иска мога да кача снимки на 405 ватов от серията циклоп. Моя личен опит с enermax е бил само с по-висок клас техни захранвания. Интересното е, че на сайта на енермакс няма такава серия циклоп. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

@ djagi Не знам за 500 ватовия модел, но ако някой иска мога да кача снимки на 405 ватов от серията циклоп. Моя личен опит с enermax е бил само с по-висок клас техни захранвания. Интересното е, че на сайта на енермакс няма такава серия циклоп.

Поздрави!

И аз чух нещо такова и преди малко се поразрових за информация. Изглежда, че все пак е тяхно производство - forum.enermax.com

п.п. моя грешка, взел съм 405 ватовия модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече повече от месец мина за избор на новата ми машина,и съвсем скоро ще се сдобия с нея.Ето как ще излгеждат нещата:

Публикувано изображение

Кажете вашите мнения и препоръки относно конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих сменил видеокарта с GTX 460. Другото е добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това захранване забрави да 'рàниш дзверо 5830. Компютъра, макар и предназначен за игри далеч не е само видеокарта, а цялостна съвкупност от компоненти с цел да се постигне оптимален баланс между цена и производителност. За 1000лв. далеч по-балансирана ще е следната конфигурация:

Публикувано изображение

Стабилно дъно с три години гаранция и 8+2-фазна захранваща схема към процесора, който макар и не 4-ядрен е достатъчно бърз, достатъчно количество RAM- края на 2010г. да купиш нова прилична гейм-конфигурация с 2GB памет е неприемливо, видеокартата в момента е хит на пазара, предлагаща отлично съотношение цена/производителност, и накрая солидно захранване с достатъчно мощност и достатъчно качествено, че да си сигурен в безпроблемната му работа. Захранванията на Xigmatek които се продават заедно с кутиите са нисък клас и са подходящи за евтина офис конфигурация, където целта е да се мине възможно най-тънко, но със слабата си 12V линия и доста спестени елементи в схемата просто не мога да му се доверя за гейм-машина, пък била тя и нисък клас.

п.п.Като бонус можеш да опиташ отключване на четвъртото ядро на процесора, както и L3 кеша, но това както знаеш е въпрос на чист късмет.

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това захранване забрави да 'рàниш дзверо 5830. Компютъра, макар и предназначен за игри далеч не е само видеокарта, а цялостна съвкупност от компоненти с цел да се постигне оптимален баланс между цена и производителност. За 1000лв. далеч по-балансирана ще е следната конфигурация:

Публикувано изображение

Стабилно дъно с три години гаранция и 8+2-фазна захранваща схема към процесора, който макар и не 4-ядрен е достатъчно бърз, достатъчно количество RAM- края на 2010г. да купиш нова прилична гейм-конфигурация с 2GB памет е неприемливо, видеокартата в момента е хит на пазара, предлагаща отлично съотношение цена/производителност, и накрая солидно захранване с достатъчно мощност и достатъчно качествено, че да си сигурен в безпроблемната му работа. Захранванията на Xigmatek които се продават заедно с кутиите са нисък клас и са подходящи за евтина офис конфигурация, където целта е да се мине възможно най-тънко, но със слабата си 12V линия и доста спестени елементи в схемата просто не мога да му се доверя за гейм-машина, пък била тя и нисък клас.

п.п.Като бонус можеш да опиташ отключване на четвъртото ядро на процесора, както и L3 кеша, но това както знаеш е въпрос на чист късмет.

На мен ми се иска 4-ядрен процесор,и карта с памет 1gb памет.За харесаната от мен конфигурация,FOXCONN 3GTS001, 400W PFC добър избор ли ти се вижда?А и ако си взема с 2gb ram,по-късно схте добавя още 2(в рамките на месец).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се иска 4-ядрен процесор,и карта с памет 1gb памет.За харесаната от мен конфигурация,FOXCONN 3GTS001, 400W PFC добър избор ли ти се вижда?А и ако си взема с 2gb ram,по-късно схте добавя още 2(в рамките на месец).

Фоксконите гърмят, като Коледните фойерверки!

Вече и от мен е проверено. Покрай една конфигурация с малък бюджет, която направих наскоро!

Редактирано от silicon valley (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом искаш 4ядрен и след 1 месец можеш да вземеш още 2ГБ РАМ, то тогава смени процесора от конфигурацията на Lyudmil с 630/635 и вземи за момента Kingston 2ГБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че Lyudmil ти го каза по-горе :)

Захранванията на Xigmatek които се продават заедно с кутиите са нисък клас и са подходящи за евтина офис конфигурация, където целта е да се мине възможно най-тънко, но със слабата си 12V линия и доста спестени елементи в схемата просто не мога да му се доверя за гейм-машина, пък била тя и нисък клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се дали да си взема тази карта- Palit GTS 450 Sonic

Не си пъхай таралеж в гащите,май само се чудиш какво видео да е то... на нивото на GTS 250 e.Както ти казаха най-си струва 460-та

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми ще използвам кутията от компа с който съм в момента.

Ето какво се получи Публикувано изображение

И за захранване ето това- Xigmatek 500W 12CM FAN

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошо подбрани компоненти. Не наблягай на процесора за сметка на RAM паметта, нито пък ти трябва дъно с вградено видео и само 4+1-фазна схема на захранване към процесора. Захранването е бюджетната серия на Xigmatek и за това е и по-евтно - не става. Това е много по-добър вариант:

Публикувано изображение

От тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми ще използвам кутията от компа с който съм в момента.

Ето какво се получи Публикувано изображение

И за захранване ето това- Xigmatek 500W 12CM FAN

До колко пари трябва да е конфигурацията?

Защо взимаш дъно с вградено видео?

Аз бих се насочил към дъно с чипсет 870 + 2х2GB рам + 640HDD WD SATA3+ GX 550W + Феном 555 или 550 + 460

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колко пари трябва да е конфигурацията?

Защо взимаш дъно с вградено видео?

Аз бих се насочил към дъно с чипсет 870 + 2х2GB рам + 640HDD WD SATA3+ GX 550W + Феном 555 или 550 + 460

1030 лева е бюджета.От sky спряха 870 extreme3,на което му бях хвърлил око.Дъното дали е с вградено видео или без ми е все едно.Като си взема компа ще е само с 2гб рам,и по-късно ще му се сложат още 2.

За новите части ще използвам сегашната ми кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая тема колко страници я разтакавате. То не беше кросфайр на 5770, не беше един брой 5850, а ся като гледам до нвидиа сте стигнали. Почнахте от 1030 лева ся до колко сте стигнали - не знам. То не може за тия пари хем яко дъно, хем мощна карта, хем супер-мега процесор... Веско - прочети си темата отначало, прецени кое ти е най-важно и скаш да акцентираш на него и след това вземи съответната конфигурация на людмил/петьо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1030 лева е бюджета.От sky спряха 870 extreme3,на което му бях хвърлил око.Дъното дали е с вградено видео или без ми е все едно.Като си взема компа ще е само с 2гб рам,и по-късно ще му се сложат още 2.

За новите части ще използвам сегашната ми кутия.

От извесно време няма налично 870 extreme3.

Имат ASROCK 770 EXTREME3 за 136лв Дъното макар и с по стар чипсет е добро.

GIGABYTE 870A-UD3 181.45 лв.

AMD Phenom II X2 Dual Core 555, 3.20GHz, 8M, BOX, AM3, Black Edition 172.63 лв.

или AMD Athlon II X3 Triple Core 445, 3.10GHz, 1.5M, BOX, AM3 147.85 лв. и почти влизаме в бюджета

SUPER TALENT 2 x 2GB DDR III 1333 165.11 лв.

WD 640GB 7200 64MB SATA III Black 119.02 лв. ако пък решиш че не ти трябва SATA3

вземи SAMSUNG 1000GB SpinPoint F3 7200rpm 32MB SATA II 114.83 лв.

може и с цел икономия да вземеш SAMSUNG 500GB SpinPoint F3 7200rpm 16MB SATA II 78.42 лв.

Залагаме на класиката FORTRON FSP500-60APN, 500W 83.59 лв.

PALIT 768M GTX460 DDR 5 PCI-E 358.80 лв. Незнам с какъв монитор си и защо държиш на 1GB памет но за мен това е по-изгодния вариант.

Излиза между 1000-1100лв + 20-25лв за доставка. Всичко е от Скай.

Редактирано от ПетьоСтоянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно Phenom II X2 555 - http://hardwarebg.com/forum/showpost.php?p=2489542&postcount=21 Със същия успех може да разчиташ на триядрен Athlon да се отключи, а дори и на default L3 кеша не може да компенсира по никакъв начин още едно допълнително ядро нa X3 445. Дъното задължително с 8+2 фазна захранваща схема към процесора. Ама никак не успях да вляза в бюджет от 1030лв. с GTX460 1GB. Със 768MB версия почти се вписвам:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това как ви се струва?- Публикувано изображение

В бюджета наместих и нова кутия,и така ще се оттърва от настоящата ми,която изобщо не ми харесва.Месец след купуването на компа ще му сложа още 2gb рам памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Доста време не бях писал по темата,но момента за нова машина почти дойде.Бюджетът е 1180 лева.

За сега съм се спрял на тези компоненти:

Публикувано изображение

И за захранване ето това- Xigmatek 500W

Чудя се дали да взема тази gtx460 от снимката,или Sapphire 6850.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

500W захранване за 85лв,смятай колко е добро!Един Cooler Master е 120лв.! http://sky.bg/Details.aspx?ID=17104 Бих взел това дъно!

Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за захранване ето това- Xigmatek 500W

Чудя се дали да взема тази gtx460 от снимката,или Sapphire 6850.

Ако си решил да го взимаш , хубаво виж точно кой модел е това захранване на ксигматек.Това е добро http://www.dekada.com/catalog/psu-500w-silent-140mm-fan-nrppc502-p-734.html , разликата в името е NRP-PC502 , а не NRP-VC503 , 503 е по-слабият вариант http://www.dekada.com/catalog/psu-500w-silent-nrpvc503-p-751.html .Соник платинума на палит е фабрично клокната и е по-производителна от 6850 , поне според мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си решил да го взимаш , хубаво виж точно кой модел е това захранване на ксигматек.Това е добро http://www.dekada.com/catalog/psu-500w-silent-140mm-fan-nrppc502-p-734.html , разликата в името е NRP-PC502 , а не NRP-VC503 , 503 е по-слабият вариант http://www.dekada.com/catalog/psu-500w-silent-nrpvc503-p-751.html .Соник платинума на палит е фабрично клокната и е по-производителна от 6850 , поне според мен!

Daredevil,според теб на коя от двете конфигурации игрите ще вървят с повече кадри?

1- Публикувано изображение

2- Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен на втората , заради по-добрата видеокарта.Честотата на процесорите е почти еднаква , но пък при 955 имаме кеш от трето ниво , а той също оказва влияние и то не малко при игрите.Този кеш плюс овърклока на видеокартата може и да наваксат производителността на 6870 , трудно е да се каже.Също зависи и от резолюцията , на която смяташ да играеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...