Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Phenom II x2+ Отключване на ядра

Препоръчан отговор

Ами сега пиша по други форуми да ми помогнат обаче като чепкам и нещо си ако избера ръчно отключване на ядрата влизам и пхеном х4 денеб само, че ЕДНОЯДРЕН :rolleyes:

Редактирано от Alexxx888 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...
  • Отговори 69
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не е само до късмет. През мен минаха 5-6 процесора като "само" 4 от тях успях да отключа. Дъното го чаках 4 месеца заради UCC (Unlock CPU Core).После следих инфо от форумите кои серии се отключват усп

Еми аз това питах COOLER MASTER Hyper 101, s.775/1156/AM2/AM3, 800-3000 rpm, 13-28 db охлаждане. Дънни платки за AMD ASUS M4A785TD-V EVO, AMD785G, DDR III 1800(O.C)/1600(O.C)/1333/1066, VGA, SATA

Вградена Ati hd 4200 ддр3 до 512 споделена, мисля като за начало така.. идеята ми е, че за начало ми трябва за училище да мога си работя и разбира се малко разцъкване, после меня видеото и упграде рам

Публикувани изображения

Най-после доживях:Феном-а ми "изгря" като пълноценен 4 ядрен процесор.Както се казва"намерих малко щастие в..голямото нещастие".Малко предисловие: Конфигурацията от подписа я имам от 1 година(-5 дни).Първата ми работа,след като я сглобих бе да "отключа" 3 и 4 ядро на Феном-а.След няколко неуспешни опита достигащи неминуемо до "смърт" на дъното който оправях с ресет,заживях с мисълта,че съм случил на куца бройка-добър за парите си процесор,но без "бонуси".Преди няколко дни компа неочаквано(за мен) изгря със прословутия син екран на смъртта и се ресна.Проблема ми намирисваше на дефектирала RAM и затова му пуснах един скан с уиндоуския инструмент,който обаче не намери грешка.Нали не мирясвам, снощи пуснах и memtest86+.На сутринта ме заболя главата: 34 !!! грешки.Съответно днес пуснах мемтест-а поотделно за всяка плочка RAM,та да разбера коя е дала "фира"и резултата( след х10 pass-a за всяка) е...О error!Сетих се обаче,че преди година когато се опитвах да 'отключа" проца,след рестарт,малко преди дъното да "умре" пак ми показваше подобен син екран.Та ,викам си,така и така работата е батак,чакай да пробвам да отключа проца докато е САМО с 1 плочка RAM.И резултата е налице-втори час му въртя Prime 95(blended) и никакви грешки засега като AMD Phenom II X4 B50. Остава да реша проблема с конфликта на RAM модулите когато са в режим дуал ченъл(или по-скоро "Unganged Mode"както ми показва в Биос) и съм 6.Да поясня: в момента съм само с едната плочка памет(2гб).Мемтест-а го правих и на двата модула от първи слот на дъното,т.е съществува вероятност да е прецакан слот 2 (довечера ще тествам и него) или....остава вградения контролер на паметта да се дъни.Разчитам на помощта Ви драги съфорумци и се извинявам за дългия си пост

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Остава да реша проблема с конфликта на RAM модулите когато са в режим дуал ченъл(или по-скоро "Unganged Mode"както ми показва в Биос) и съм 6.

Малко теория по въпроса. Заради двата контролера на паметта във фамилията Феном малко се промениха понятията двоен и единичен канал. По-точно би било да не се използват тези думи а въведените понятия от АМД - за групов и единичен достъп (ganged mode/unganged mode). На сайта на производителя и в уебата е пълно с информация, затова само няколко думи от мен. При груповият режим (ganged) информацията се чете от два канала памет и постъпва/излиза в контролера (активния) на процесора. Дефакто е класически двоен канал с две по 64 бита достъп до паметта. На пръв поглед това прави около 128 общо. Но самият контролер е 64 битов и така се четат последователно пакетите данни с паметта. И псоле се разпределят между ядрото заявител. Но само ако имаме софтуер за типични многонишкови приложения. Общо взето - последователно-паралелно. Мое тълкувание. При единичният режим (unganged) всяко ядро има пряк 64 битов достъп до всеки канал памет. След направени тестове както от мен, така и от уебата се вижда че единичният (unganged mode) режим има леко предимство. Особено при многонишкови приложения и особено ако и като капак имаме четири модула памет. И разбира се при клок :cheers: Ето последно по въпроса:

ganged mode е 1x128bit dual channel

unganged е 2x64 bit dual channel

Както и една обща картинка на положението:

Публикувано изображение

При теб е малко на проба/грешка работата защото се опитваш да измамиш БИОС-а и да постигнеш максимално добър резултат. Според мен шансовете са да останеш в единичен режим (unganged) и да пробваш да поставиш втория чип на друг слот или евентуално да ъпдейтнеш версията на БИОС. Не е за препоръчване. Основен проблем се явява адресацаията на паметта, на сайта на АМД обясняват как се осъщясвява процеса на четено с по 4 и 8 бита на физическо ниво и как някои дъна и БИОС-и отчитат различни схеми на свързване и работа на процесора и контролера. Цитирам едно експертно мнение - ако дъното при старт показва unganged като single channel то вероятно имаме повредена или несъвместима памет. Вероятно и някакъв неясен поне за мен проблем с това дъно и БИОС но не трябва да е така.

Според мен не се опитвай да го отключваш четирите ядра, прекалено малко са многонишковите приложения и се опитай да го клокнеш леко и да настроиш системата за максимална производителност. Това ще има доста по-добър ефект и по-малко нерви и време впрямо варианта 4 ядра. Въпросните проблемчета с достъпа на ниско ниво до паметта са решени в последните модели дъна и БИОС-и от лятото на тази година. Всичко по-старо ще прави някакви чупки и проблемчета. Вероятно. Това е напосоки казано. Успех :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kmvasilev,благодаря ти за теорията друже...По отношение на Биос-а:ъпдейтнах го още миналата година с последния тогава F7 и за съжаление Гигабайт така и не намериха време да изкарат нов(даже доскоро на сайта им се мъдреше една бета F8,която гледам вече са разкарали) Що се касае до 4 ядра си абсолютно прав-приложенията които ги ползват(засега) се броят на пръсти: не играя GTA и не ползвам видеорендеринг.Знаеш обаче какво ни ентусиазира-максимата на мечо Пух:"колкото повече,толкова повече",т.е. за мен бе важно да разбера,че разполагам с пълноценен 4-ядрен процесор и след като му се порадвам няколко дни с всички възможни тестове ще го върна в обичайното му състояние-рядко натоварвам на 100% даже и двете му ядра.Засега нямам нужда и от повече клок,е изкушавам се да разбера до колко гига ще работи без проблем на въздушно,но това ще стане след като му сложа един добър охладител,че нещо стоковия не ме кефи.Това което ме тормози в момента е паметта-след като и двата чипа са читави според мемтест-а,остават контролерите за паметта на проца и/или дефект на дъното.Въпроса ми е като как да го диагностицирам това- софтуерно с програма или по метода на изключването....ама за целта трябва да разполагам с друго дъно и процесор,нали?Последно ,тази вечер ще пробвам двата RAM модула на различни слотове как се държат-в този смисъл:ИМА ЛИ ЗНАчЕНИЕ , КАК щЕ БЪДАТ НАРЕДЕНИ паметите(освен общоразпространеното мнение-на 1 и 2 слот) или просто се експериментира до задоволителен резултат.Предварително благодаря за отговорите в този късен(вече) час

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kmvasilev,благодаря ти за теорията друже...По отношение на Биос-а:ъпдейтнах го още миналата година с последния тогава F7 и за съжаление Гигабайт така и не намериха време да изкарат нов(даже доскоро на сайта им се мъдреше една бета F8,която гледам вече са разкарали) Що се касае до 4 ядра си абсолютно прав-приложенията които ги ползват(засега) се броят на пръсти: не играя GTA и не ползвам видеорендеринг.Знаеш обаче какво ни ентусиазира-максимата на мечо Пух:"колкото повече,толкова повече",т.е. за мен бе важно да разбера,че разполагам с пълноценен 4-ядрен процесор и след като му се порадвам няколко дни с всички възможни тестове ще го върна в обичайното му състояние-рядко натоварвам на 100% даже и двете му ядра.Засега нямам нужда и от повече клок,е изкушавам се да разбера до колко гига ще работи без проблем на въздушно,но това ще стане след като му сложа един добър охладител,че нещо стоковия не ме кефи.Това което ме тормози в момента е паметта-след като и двата чипа са читави според мемтест-а,остават контролерите за паметта на проца и/или дефект на дъното.Въпроса ми е като как да го диагностицирам това- софтуерно с програма или по метода на изключването....ама за целта трябва да разполагам с друго дъно и процесор,нали?Последно ,тази вечер ще пробвам двата RAM модула на различни слотове как се държат-в този смисъл:ИМА ЛИ ЗНАчЕНИЕ , КАК щЕ БЪДАТ НАРЕДЕНИ паметите(освен общоразпространеното мнение-на 1 и 2 слот) или просто се експериментира до задоволителен резултат.Предварително благодаря за отговорите в този късен(вече) час

:)

Не съм съгласен че няма полза от четрите ядра :yanim: има и то осезаема, компютъра го чувствам доста по бърз с 4 ядра.Не говоря за игри а и при съвсем обикновени всекидневни задачи.

При мен отключването съответно заключването става изключително лесно с натискане на един бутон при стартиране, даже не е необходима да влизам в биос.

При излизане на нов хардуер Асрок реагират светкавично и веднага предлагат съответния биос, това е и една от причините да избирам за пореден път тяхно дъно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)

Не съм съгласен че няма полза от четрите ядра :) има и то осезаема, компютъра го чувствам доста по бърз с 4 ядра.Не говоря за игри а и при съвсем обикновени всекидневни задачи.

При мен отключването съответно заключването става изключително лесно с натискане на един бутон при стартиране, даже не е необходима да влизам в биос.

При излизане на нов хардуер Асрок реагират светкавично и веднага предлагат съответния биос, това е и една от причините да избирам за пореден път тяхно дъно.

Не искам да влизам в задочен спор с теб,за и против ползата от 4 ядра в ежедневните(стандартни) приложения,но аз поне не усещам такава(засега).А и както каза kmvasilev по горе,многонишковите програми,пригодени да ползват повече от 2 ядра са твърде малко към момента.Относно Биос...в интерес на истината,миналата година когато излезе моето дъно на пазара те мн бързо изкараха от F4 до F7,като в този последния с който съм и аз,даже е добавена опцията( в АЦЦ) да включваш и отделните ядра по избор(1х1). Сега аз не съм наясно дали проблема който имам с RAM-a се дължи на софтуерен бъг в биос или е хардуерен.По вероятно е второто,защото снощи тествах единия модул на втори слот и ми изкара 5 грешки(мемтест86+ за 6 часа).Явно този слот ми е проблемен и сега съм сложил двата чипа на 1 и 3 слот и в момента ги тествам.Само че,макар и в биос да е зададен unganged mode, в Еверест,при това разположение на паметите ми показва че работят в single,а не dual channel режим.Явно трябва да са на 1 2 слот за да е активен дуал мода.Пробвах и останалите варианти(3 и 4) но спийкъра пищи яко бииип...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А вместо да спорите за и против 4 ядра ,защо не вземете да тествате с някоя друга програмка и да се види.ще ми бъде интересно на мен , надявам се и на другите.Една нова тема по този въпрос няма да е излишна!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което ме тормози в момента е паметта-след като и двата чипа са читави според мемтест-а,остават контролерите за паметта на проца и/или дефект на дъното.Въпроса ми е като как да го диагностицирам това- софтуерно с програма или по метода на изключването....ама за целта трябва да разполагам с друго дъно и процесор,нали?

Здравей howk, чета редовно съпорт форума на АМД и други специализирани форуми и според преобладаващ брой мнения се иска по-ново дъно. Т.е. само с ъпдейт на сравнително старо дънце някак си май няма да стане. Самите АМД дават описанието за което съм споменал в предния си пост. Признавам си, че не мога да разбера и да си го преведа точно за да дам някакъв по-компетентен съвет или мнение. И превода и самата теория за физическата адресация и режим на работа и обмен на ниско ниво са меко казано над възможностите на кухата ми капацина :) Всичко това и с уговорката, че това, което съм чел и пиша примерно като преобладаващи мнения е само от моя гледна точка. Разбирам за тръпката, и мен ме гони непрекъснато и знам, че най-добрият начин да се спасиш от нея е като и се отдадеш напълно :) Последно - дарсни два реда във форума на АМД и да се надяваме, че някое от техните гурота ще даде наистина компетентно мнение ? Дали може за твоето дъно и дали в крайна сметка има смисъл от цялата тая гимнастика ? Моля да бъда извинен за спама.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да влизам в задочен спор с теб,за и против ползата от 4 ядра в ежедневните(стандартни) приложения,но аз поне не усещам такава(засега).А и както каза kmvasilev по горе,многонишковите програми,пригодени да ползват повече от 2 ядра са твърде малко към момента.Относно Биос...в интерес на истината,миналата година когато излезе моето дъно на пазара те мн бързо изкараха от F4 до F7,като в този последния с който съм и аз,даже е добавена опцията( в АЦЦ) да включваш и отделните ядра по избор(1х1). Сега аз не съм наясно дали проблема който имам с RAM-a се дължи на софтуерен бъг в биос или е хардуерен.По вероятно е второто,защото снощи тествах единия модул на втори слот и ми изкара 5 грешки(мемтест86+ за 6 часа).Явно този слот ми е проблемен и сега съм сложил двата чипа на 1 и 3 слот и в момента ги тествам.Само че,макар и в биос да е зададен unganged mode, в Еверест,при това разположение на паметите ми показва че работят в single,а не dual channel режим.Явно трябва да са на 1 2 слот за да е активен дуал мода.Пробвах и останалите варианти(3 и 4) но спийкъра пищи яко бииип...

дуалшанел,са два канала.

1-2-са ляв и десен.

3-4-са ляв и десен.

1-3-са леви.

2-4-са десни.

а защо не опиташ 1-4-ти слот?

може и да излезе дуалшанела.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дуалшанел,са два канала.

1-2-са ляв и десен.

3-4-са ляв и десен.

1-3-са леви.

2-4-са десни.

Ми то само този вариант остана да пробвам,но нещата стават бавно защото всеки тест ми отнема 4-6 часа.А откъде го вадиш това инфо за каналите ? от съпорта на АМД/Гигабайт преполагам....жалко че съм мн зле с английския.Така и отговарям на kmvasilev относно предложението за вкл във някои от форумите-език му е майката,а да ми превежда гугъл транслейт,не благодаря!Идеята на daredevil_666 е интересна,но първо трябва да разреша проблема който ме мъчи,а и в нета има мн статистики,сравнения и тестове по въпроса.

kmvasilev,казваш че дъното ми е старо??? Че то(по спецификация) му дават да поддържа последните 6+ ядрени феном-и бре!Все пак е ДДР3 платформа АМ3.По този повод си мисля..дали да не сваля честотата на RAM-а от 1333 на 1066 мх,ако въобще има логика в това шината да не може да се справи с честотата за която е правена..даже не, в сайта на гигабайт посочват като основна 1600 мх.Айде някой с такова дъно и процесор да сподели как е при него.Аз продължавам с тестовете :-)))

Редактирано от howk (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дуалшанел,са два канала.

1-2-са ляв и десен.

3-4-са ляв и десен.

1-3-са леви.

2-4-са десни.

В инструкзията на дъното ясно пише 1-2, респективно 3-4 - дуалченъл, както и при 4 бр. РАМ.

Вероятно 1-4 ще си излезе сингъл като 1-3 и 2-4. При някои GA дъна именно 1-3 е дуала, но тук не е тоя случай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А вместо да спорите за и против 4 ядра ,защо не вземете да тествате с някоя друга програмка и да се види.ще ми бъде интересно на мен , надявам се и на другите.Една нова тема по този въпрос няма да е излишна!

:speak:

Няма проблем кажи с какво да тествам и ще кача резултатите. В момента обаче пак съм само с една плочка рам.

При мен рам паметта за да работи на 1600mgz в двуканален режим трябва да е на 3 и 4 слот.

Първия и без това не е използваем заради охладителя на процесора, направих един малък мод.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:cool:

Няма проблем кажи с какво да тествам и ще кача резултатите. В момента обаче пак съм само с една плочка рам.

При мен рам паметта за да работи на 1600mgz в двуканален режим трябва да е на 3 и 4 слот.

Първия и без това не е използваем заради охладителя на процесора, направих един малък мод.

ще се постарая в следващите дни да оформя тема и да дам сравнения и обяснения от нета.ще тествам и аз , жалко е и аз поради проблеми съм с 1 платка само , но все пак ще се види разликата между 2 и 4 ядра.На отключен чакаме тестове , заключен , ще пиша :) Да се види каква производителност се пИчели , като се отключат другите ядра и заслужава ли си риска.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще се постарая в следващите дни да оформя тема и да дам сравнения и обяснения от нета.ще тествам и аз , жалко е и аз поради проблеми съм с 1 платка само , но все пак ще се види разликата между 2 и 4 ядра.На отключен чакаме тестове , заключен , ще пиша :cool: Да се види каква производителност се пИчели , като се отключат другите ядра и заслужава ли си риска.

Няма проблем да кача тестове и с отключен и заключен процесор,

едната платка я дадох на приятел за временно ползване защото неговата Рам изгоря и чака да му я сменят гаранционно.

Мисля че по някое време следващата седмица ще ми я върне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

Здравейте наскоро си купих некъв странен процесор,по точно ми изпратиха такъв а аз очаквах друг и стана голема простотия заради един процесор требваше и дъното да сменям,защото в описанието като го поръчвах пишеше че е сокет ам2 а те ми пратиха ам2+ и стана голем гаф,както и да е въпросът ми е следния,бая се мотах в нета и разбрах че тоз процесор е някакъф с заключени ядра,или с л3 кеш.Ето ви описанието му Amd Athlon Dual Core Processor 5200+ AM2+ 2.3ghz 45nm Code name Regor(поне така пише в еверест а в cpu-z не пише нищо) stepping DA-C3 2x512 l2 cashe 65W,Дъно АSROCK N68C-S UCC има тази опция за отключване,някой ако може да ме светне как става номера ако не става да се отключват двете ядра изобщо ако има такива,поне л3 кешец да ми даде пак ще съм доволен.И аз усещам че има нещо странно в този проц защото изобщо не грее когато е клокнат на 3.22гхз не е минавал 30*С на ядро и 55*С на целия процесор при тест с приме95 към 12часа и всичко 0 без грешка.С некъф баламски охладител съм и то коолер мастер за 16лв :)

Редактирано от bymatrix (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте наскоро си купих некъв странен процесор,по точно ми изпратиха такъв а аз очаквах друг и стана голема простотия заради един процесор требваше и дъното да сменям,защото в описанието като го поръчвах пишеше че е сокет ам2 а те ми пратиха ам2+ и стана голем гаф,както и да е въпросът ми е следния,бая се мотах в нета и разбрах че тоз процесор е някакъф с заключени ядра,или с л3 кеш.Ето ви описанието му Amd Athlon Dual Core Processor 5200+ AM2+ 2.3ghz 45nm Code name Regor(поне така пише в еверест а в cpu-z не пише нищо) stepping DA-C3 2x512 l2 cashe 65W,Дъно АSROCK N68C-S UCC има тази опция за отключване,някой ако може да ме светне как става номера ако не става да се отключват двете ядра изобщо ако има такива,поне л3 кешец да ми даде пак ще съм доволен.И аз усещам че има нещо странно в този проц защото изобщо не грее когато е клокнат на 3.22гхз не е минавал 30*С на ядро и 55*С на целия процесор при тест с приме95 към 12часа и всичко 0 без грешка.С некъф баламски охладител съм и то коолер мастер за 16лв :biggrin:

Преди доста време имаше едни Athlon X2 5200+ 45nm който се отключваха успешно до Phenom Х4 FX5200, ако твоя наистина работи на 2,3 и е сокет AM2+ значи е от тях.

Отключването по принцип е елементарно, само дето сега разгледах опъването на твоето дъно и никъде в биос няма опция UCC.

Но все пак.

В Биос се влиза с F2 търси

Публикувано изображение

ограденото с червено го променяш на "enabled" компютъра ще се изключи за момент и ако всичко е наред след малко ще зареди отново.

Забележка

ако отключването е неуспешно "дъното" ще се разпищи и ще се наложи рестарт на Биос, за това е нужно да се отвори кутията и да се махне батерията на дъното за десетина минути.

Ако не знаеш как или не можеш поради някаква причина да рестартираш биоса по добре не се занимавай с отключване.

Имай в предвид че тези ядра са заключени с причина, ще се повиши консумацията а с това и температурата на процесора.Ако си с боксовото охлаждане по добре не се занимавай с това.

Захранването ти също ще се натовари ако си с евтино китайско менте по добре не си прави експерименти.

В някои редки случай при отключване Уиндоус отказва да зареди и се налага преинсталиране.

Всичко това го правиш на твоя отговорност!

Редакция: Надявам се знаеш как се "работи" в биос? Ако не знаеш :wub: ползваи си процесора така :baby:

Редактирано от Петьо Стоянов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото има опция точно тази която си отбелязал с червено е за отключване,само че при мен от десно си пише unlock cpu х2=>х4 х3=>х4 това,провах да го отключа но не се получи,и за това искам да питам имали значение от волтажа на ядрото и чипсета и както cool`n`quiet да се изключи преди да се пробва да се отключи,защото пробвах само asrock ucc = enabled и след изключването и съответно включването немаше никакъв резултат пак същия си остана само в евереста не ми показваше температурите на ядрата това е,но и по късно открих това и тъй като гледам не съм от късметлийте: The new releases introduces these new Revisions: K10 45nm REVISIONS HY-D0 (Istanbul) ---- 6 Cores, 512 KB Cache L2 por Core, 6 MB Cache L3 / Only Opterons HY-D1 (Istanbul) ---- 6 Cores, 512 KB Cache L2 por Core, 6 MB Cache L3 / Only Opterons, MAYBE PIIX6 RB-C2 (Deneb) ----- 4 Cores, 512 KB Cache L2 por Core, 6 MB Cache L3 / PII, AIIX3 and X4 RB-C3 (Deneb) ----- 4 Cores, 512 KB Cache L2 por Core, 6 MB Cache L3 / PII, AIIX3 and X4 BL-C2 (Propus) ----- 4 Cores, 512 KB Cache L2 por Core / AIIX3 and X4 BL-C3 (Propus) ----- 4 Cores, 512 KB Cache L2 por Core / AIIX3 and X4 DA-C2 (Regor) ------ 2 Cores, 1 MB Cache L2 por Core / AIIX2 and Sempron DA-C3 (Regor) ------ 2 Cores, 1 MB Cache L2 por Core / AIIX2 and Sempron моя е последния този DA-C3 (Regor) това обясни всичко и защо неможи да се отключи,защото нема ядра за отключване,нищо за напред ще му сложа пхеном направо х6 и нема да си играя да търся х4 пхеном с мисълта че дъното можи да ми отлючи две ядра и да съм пак със х6,но според мен най добре да си зема оригинален на 6 ядра от колото с откючени ядра,и дали изобщо ще се отключат,те хората напразно не са ги заключили все пак.Мерси много за вниманието ако не съм прав в това че неможи да се откючи ако искаш напиши твоето мнение ако мислиш че има друг начин с това което написах да се вдигнат волтажите охладителя е стабилен не е боксов. :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти бройка нямаш късмет. само за информация за момента няма четириядрен процесор които да се отключи до шестядрен. По едно време последното тримесечие на миналата година имаше информация за Феном 2 Х4 940Т и 960Т които трябваше да могат да се отключват до шес ядра но АМД не ги пуснаха в продажба въпреки това тук там из мрежата има клипове и тестове на тези процесори но това са инженерни бройки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след 1 месец като отида в германия там от пазара ще набарам некои феном х6,там поне не разбират толкова :no-no: миналата година си взех захранване Fortron EPSILON 700watt за 20 евро като се циганих малко иначе му искаше 30 папагала http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif ,мерси все пак за вниманието и инфото приятел ;) лека вечер ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след 1 месец като отида в германия там от пазара ще набарам некои феном х6,там поне не разбират толкова :yanim: миналата година си взех захранване Fortron EPSILON 700watt за 20 евро като се циганих малко иначе му искаше 30 папагала http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif ,мерси все пак за вниманието и инфото приятел :D лека вечер ;)

Дай да намерим и за мен едно такова захранване.Дори и на 30 евро :speak:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване