Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дискусии: Любовни романи (Част 3)

Препоръчан отговор

Сам ще те помоля и за тази на Кренц, моля те, мила. :speak:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Да ти кажа чесно - съгласна съм напълно с брата на Мими, не само защото с мен нито си го обсъждала предварително, нито ми поиска мнението дали да ме пишеш или не - вярно имам само една глава и не отри

Аве вие скайп нямате ли. А ти от кво си обидена точно от помня ли дестина страници дето пренаписах? И от уважение към труда ти не казах нищо щото пък никой не е длъжен да може, но това трябва се чете?

Аз пък лично Съни не разбирам от какво те е заболяло. При условие, че при всяко споменаване на вампири и подобните им, ти започваш да ги плюеш, очакваш да ти поискаме съдействеие? При все че нееднокра

Публикувани изображения

Може, разбира се. Другите книжки ще чакат до следващия път, когато се върна тук.

Мерси много, нямам търпениеhttp://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, момичета :speak: Приемате ли нови попълнения към вашите редици.

Съвсем случайно тези дни открих този форум, посветен изцяло на любоните романи. Честно казано не мислех, че все още са толкова популярни...

Не съм чела такива романи от тийн годините ми - около 10години, но те си ми останаха слабост. Сега просто нямам почти никакво време за четене. Ако намеря случайно - трябва да чета закони или да наблягам на някой език http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Но, като попрегледах темите, видях много заглавия от "моята младост" Явно класиката не е умряла :) Не устоях на изкушението и си изтеглих "ШАНА", първата книга която прочетох от този жанр. Тя остави и най-ярък спомен в мен /като почти всичко първо/. Мисля да я прочета отново. Снощи попрочетох няколко глави и беше доста емоционално. Не може да се сравни с четене в леглото на "Закона за счетоводството" примерно :P

Както казах, доста от споменаваните заглавия са ми познати. Но вече съм забравила и авторките, и кой какво и как пишеше, и кой какви поредици правеше. Видях по класациите, че е спечелил романа Прелъстяване. Той исторически ли е? Защото аз харесвам най-вече тях. Мернах и някаква класация за главния мъжки персонаж, където победител е Антъни Малори. Спомням си, че четох роман с мъж с такава фамилия, но вече не помня как се казваше и на коя авторка беше. А доколкото разбрах е поредица.

Ще може ли да ме насочите към заглавие или авторка от последните години, които си заслужават :ph34r: Предпочетам да е исторически роман и да не е твърде сладникав, ако мога така да се изразя. Да има хубав и добре развит сюжет и интересна история. Не само любовни терзания :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем случайно тези дни открих този форум, посветен изцяло на любоните романи. Честно казано не мислех, че все още са толкова популярни...

Не съм чела такива романи от тийн годините ми - около 10години, но те си ми останаха слабост. Сега просто нямам почти никакво време за четене. Ако намеря случайно - трябва да чета закони или да наблягам на някой език http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Но, като попрегледах темите, видях много заглавия от "моята младост" Явно класиката не е умряла :) Не устоях на изкушението и си изтеглих "ШАНА", първата книга която прочетох от този жанр. Тя остави и най-ярък спомен в мен /като почти всичко първо/. Мисля да я прочета отново. Снощи попрочетох няколко глави и беше доста емоционално. Не може да се сравни с четене в леглото на "Закона за счетоводството" примерно :P

Както казах, доста от споменаваните заглавия са ми познати. Но вече съм забравила и авторките, и кой какво и как пишеше, и кой какви поредици правеше. Видях по класациите, че е спечелил романа Прелъстяване. Той исторически ли е? Защото аз харесвам най-вече тях. Мернах и някаква класация за главния мъжки персонаж, където победител е Антъни Малори. Спомням си, че четох роман с мъж с такава фамилия, но вече не помня как се казваше и на коя авторка беше. А доколкото разбрах е поредица.

Ще може ли да ме насочите към заглавие или авторка от последните години, които си заслужават :ph34r: Предпочетам да е исторически роман и да не е твърде сладникав, ако мога така да се изразя. Да има хубав и добре развит сюжет и интересна история. Не само любовни терзания :speak:

Не си единствената, която след прекъсване се "завръща" към любовните романи.За книга: мисля, при така зададените "патаметри",че споменатия роман Прелъстяване на А.Куик ще ти свърши добра работа. И накрая,че какво му има на Закона за счетводство,винаги мога да му се доверя-безотказно ме приспива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, момичета :P Приемате ли нови попълнения към вашите редици.

Ще може ли да ме насочите към заглавие или авторка от последните години, които си заслужават :) Предпочетам да е исторически роман и да не е твърде сладникав, ако мога така да се изразя. Да има хубав и добре развит сюжет и интересна история. Не само любовни терзания :speak:

Здравей добре дошла сред нас :ph34r:

Много ми хареса коментара ти, особено като питаш за нови заглавия от последните 10 години...е какво да ти кажа, точно преди толкова са спрели да издават активно. В момента на пазара исторически любовни романи можеш да намериш при издателство "Ирис"(същото, от което е и Шана), те все още издават по една книга на месец, евентуално при "Плеяда" - но те издават предимно съвременни и мноооого на рядко исторически - за последните две години са издали 4.

За въпроса ти за Антъни Малори, какво да ти кажа - Малори е една поредица от 9 книги за семейството, която е може би най-най тачената в нашето малко интернет пространство, авторката е Джоана Линдзи, която е и една от всеобщите ни любимки.

Ако искаш стил, с който не си се сблъсквала до сега горещо мога да ти препоръчам Джудит Макнот и нейните исторически романи. Авторката е страхотна и според мен съчетава най-добрите черти от други авторки, които страшно харесвам - драмичка и описания като при Катлийн Удиуиз (Шана) и страхотен хумор и диалог - като при Джоана Линдзи.

Всяка нейна книга, която съм прочела до сега просто ме е оставяла без дъх от чист кеф! (и ако се довериш на мнението ми директно можеш да се метнеш на "Сега и завинаги" или "Нещо прекрасно")

Сега за да ти препоръчаме книга, ще ни трябва малко по-конкретна информация точно какво ти се чете, разбрахме, че държиш на историческото - да пада смях или нещо по-драматично, и вече разделено на жанр - рицари (от тук ти препоръчвам "Кралството на мечтите" на Джудит Макнот), викинги (трилогията на Хедър Греъм - "Златната невеста", "Робинята на викинга" и "Господарят на върците" - но в реда който ти ги казвам, защото са трилогия. Между другото тях може и да си ги чела...), шотландци ("Венчило с дявола" на Джули Гарууд), нещо английско - тука са страшно много, нооо нещо по-ново "Съвършен герой" на Саманта Джеймс или "Софи" на Хедър Кулман...и така мога да изброявам до утре тъй че най-добре дай по-подробно какво ти се чете. Да уточня всичко, което изброих е сред любимите ни книги като цяло във форума, не само мои лични фаворити.

На въпроса ти за "Прелъстяване" - това е от последната ни класация, в която избирахме най-добрият роман на Аманда Куик и въпросната книга спечели и е историческа :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

И накрая,че какво му има на Закона за счетводство,винаги мога да му се доверя-безотказно ме приспива.

Казал счетоводител на счетоводител :speak:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве кой беше казал, че счетоводителките били сухарки. Аз до тук само романтички познавам от тази така важна професия. На въпроса за препоръки за книги, е Пете немаше как да не намърдаш хедърка и джудит, за която скоро ша ям бой ако я не прочета. Аз бих добавила невестите и каубоите на Лей ако се търси нещо по надълбочко и естествено Джуд Девъро. Която и поредица да се подпука няма да е грешка. Освен това може би ще представляват интерес и новите авторки, които петето и джулка ровят със замах ама за тях требе търпение, че първо ги дъвчем здраво в Дрийм тийма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , мили дами ! Искам да ви попитам сканирана ли е книгата на Елизабет Лоуъл "Да бягаш от страх" и от къде може да се изтегли. Ако не е проблем за Тихи или за Надето/ако я имат из техните архиви/, моля да ми я изпратят на пощата. Големи благодарности предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, помагайте, че от напъване ми изгоряха половината мозъчни клетки. Реших, че ми се чете нещо по-така. И под по-така ми дойде на акъла един сюжет от книга, ама не мог да се сетя каква беше книгата. Главната и още няколко момичета се бяха засилили и пропътували сумати километри за да си избират между куп мъжаги, все заселници, за които да се оженят. Главната се беше оженила за главния и с едни кервани почнаха да пътуват за някъде си да се заселват. Общо взето не помня много, ама ми се ще да я прочета пак. Ако случайно се сетите за книжката или за нейна подобна, МОЛЯ ВИ споделете, че вече цял ден се чудя.

Иначе добре дошли на новите попълнения. veselina_s_p аз лично смятам, че има страшно много кники които трябва да се прочетат, за мен "Венчило с дявола" на Джули Гарууд си е направо задължителна. Гледам, че Петето я е препоръчала, но е изпуснала другите две много хубави произведения на авторката "Принцеса Алесандра" и "Брачна авантюра". Книжките са леки, забавни и много интересни. Моя мнооого любима книга е "Надареният" на Дара Джой. Ако си падаш по леко фантастични сюжет, много ще ти допадне. За мен тя си е направо историческа, само дето има леки фантастични особености, която я правят още по-интересна. Също от авторката горещо препоръчвам "Тази нощ, или никога", книжката си е майтап и половина. Иначе ако хванеш Джоана Линдзи, Джуд Деверо, Хедър Греъм, Аманда Куик, Катрин Каултър, Сюзън Джонсън и Кони Мейсън, разочарована няма да останеш. С изключение на една две по смотани книги от последните две авторки, тяхното творчество е доста на почит при нас. Затова остава само да намериш време за четене.

Здравейте , мили дами !

Искам да ви попитам сканирана ли е книгата на Елизабет Лоуъл "Да бягаш от страх" и от къде може да се изтегли.

Ако не е проблем за Тихи или за Надето/ако я имат из техните архиви/, моля да ми я изпратят на пощата.

Големи благодарности предварително.

Аз като видях в темата със сканираните книги уж я има, но не ми отваря линка :speak:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , мили дами !

Искам да ви попитам сканирана ли е книгата на Елизабет Лоуъл "Да бягаш от страх" и от къде може да се изтегли.

Ако не е проблем за Тихи или за Надето/ако я имат из техните архиви/, моля да ми я изпратят на пощата.

Големи благодарности предварително.

Сканирана е, но е от последните два месеца и от торентите, които "хванаха пътя" след "профилактиката" на Фанагория. Книгата дори е минала първа редакция, ще я пусна със следващия пакет книги. Пиши ми имейла си на ЛС и ще я получиш. Редактирано от Xesi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но, като попрегледах темите, видях много заглавия от "моята младост" Явно класиката не е умряла :huh: Не устоях на изкушението и си изтеглих "ШАНА", първата книга която прочетох от този жанр. Тя остави и най-ярък спомен в мен /като почти всичко първо/. Мисля да я прочета отново. Снощи попрочетох няколко глави и беше доста емоционално. Не може да се сравни с четене в леглото на "Закона за счетоводството" примерно :P

Ще може ли да ме насочите към заглавие или авторка от последните години, които си заслужават :down: Предпочетам да е исторически роман и да не е твърде сладникав, ако мога така да се изразя. Да има хубав и добре развит сюжет и интересна история. Не само любовни терзания :baby5:

Първо добре дощла при нас, сигурна съм, че ще си прекараш страхотно http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Второ, мисля си, че точната книга за теб е "Ад и рай" на Джудит Макнот. Обещавам ти, че ще ти хареса много! :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, чак сега си погледнах телефона и видях, че пак съм пропуснала срещата. Преди малко се прибрах от вилата и веднага седнах на компа да видя до къде сте стигнали. Надявам се да ви е било весело и ако не ми мине котка път - до следващия път. Пете на теб искрени извинения, че не ти звъннах, но просто нямаше смисъл вече, тепърва да излизам... Само да ви кажа - от 3 месеца ползвам мобилен интернет от виваком. 10 лева е на месец абонамента и върши много добра работа, когато не сте в къщи и ви трябва интернет. Има ограничение от 750 МБ, но стигат да си проверявам пощата и да тегля някоя и друга книжка. Всичко зависи обаче от мястото където сте и разбира се от клетката. Но за толкова пари - толкоз.

Редактирано от debilgates (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях се притеснила,някой да не реши, че ме е ударила кризата на средната възраст и затуй съм си лепнала снимката на младичък симпатяга за аватар, та го махнах,След днешната среща на варненки разбирам,че мнооого липсва и на другите /слава богу Публикувано изображение/ Така,че си го връщам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях се притеснила,някой да не реши, че ме е ударила кризата на средната възраст и затуй съм си лепнала снимката на младичък симпатяга за аватар, та го махнах,След днешната среща на варненки разбирам,че мнооого липсва и на другите /слава богу Публикувано изображение/ Така,че си го връщам

Не си сама....не си сама....

Не съм от варненките, но и аз попадам в твоята категория. Даже детето(голямото) ми подари в началото на годината един календар на Космополитън - мисля, че беше сниман за немското или холандското издание на списанието. Ми то... все известни, хубави, полуголи...

Но си го сложих в службата на вратата на шкафчето - на плакне очите и на колежките, де!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, дами:super: Имам въпрос относно поредицата Бюканън - Ренард на Джули Гаруд. Видях, че на английски има 8-ма книга "Sizzle", но не мога да намеря информация за нея на български. Въобще издавана ли е?:beer11:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, дами:super:

Имам въпрос относно поредицата Бюканън - Ренард на Джули Гаруд. Видях, че на английски има 8-ма книга "Sizzle", но не мога да намеря информация за нея на български. Въобще издавана ли е?:beer11:

Не е издавана, да се надяваме, че Хермес ще я пуснат в най-скоро време.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета попадали ли сте на това? Малко е старичко,но кой знае,кой знае .....http://api-ani33.blogspot.com/2010/01/12-12-12-1.html Някяква дама с голям списък от книги за проданлВсъщност,реших,че са за продан,защото и бяха отправили питанка в този смисъл,но няма,че да съм 100% сигурна

Редактирано от plqsak (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още една книжка от библиотеката на Ивето.

От пръв поглед - Нора Робъртс

Много благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета попадали ли сте на това? Малко е старичко,но кой знае,кой знае .....http://api-ani33.blogspot.com/2010/01/12-12-12-1.html

Някяква дама с голям списък от книги за проданлВсъщност,реших,че са за продан,защото и бяха отправили питанка в този смисъл,но няма,че да съм 100% сигурна

Много е странно, само заглавията, без цени и поне мейл за контакти, ко са за продан. Или просто девойката е искала да се изфука с колекцията си.... :blink:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още една книжка от библиотеката на Ивето.

От пръв поглед - Нора Робъртс

Благодаря много за сканираната книжка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте мили момичета! Отдавна не съм писала във форума,но това е така ,не защото не искам ,а защото все нямам време за това!Но сега излизам в отпуск и нещата се променят.Веднага намирам време за писане,четене и даже предлагам услугите си за редактиране на преводите /ако има нужда, разбира се/.Момичета на Ваше разположение съм!Използвайте ме,максимално за редакции!Мисля си, че това го умея - все пак съм бивша учителка.Като си помисля колко двойки съм написала за това,направо ме хваща срам!Но това беше отдавна... Виждам, че доста неща са се променили - "Фанагория" не публикува вече книжки за сваляне, има други външни линкове за това.И затова питам как и къде сега става публикуването на книжките?Не успях да си сваля първата книжка от серията за МакЛийн и много ще бъда благодарна, ако някой ми предостави тази възможност!Предварително БЛАГОДАРЯ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте мили момичета!

Отдавна не съм писала във форума,но това е така ,не защото не искам ,а защото все нямам време за това!Но сега излизам в отпуск и нещата се променят.Веднага намирам време за писане,четене и даже предлагам услугите си за редактиране на преводите /ако има нужда, разбира се/.Момичета на Ваше разположение съм!Използвайте ме,максимално за редакции!Мисля си, че това го умея - все пак съм бивша учителка.Като си помисля колко двойки съм написала за това,направо ме хваща срам!Но това беше отдавна...

Виждам, че доста неща са се променили - "Фанагория" не публикува вече книжки за сваляне, има други външни линкове за това.И затова питам как и къде сега става публикуването на книжките?Не успях да си сваля първата книжка от серията за МакЛийн и много ще бъда благодарна, ако някой ми предостави тази възможност!Предварително БЛАГОДАРЯ!

Здравей, аз за съжаление не мога да ти помогна с книжката в момента, но ако пишеш едно лс на cheetah или sanian, ще попълнят тази липса веднага. Приятно четене.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване