Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тор

Дискусии: Любовни романи (Част 3)

Препоръчан отговор

Пете, дали случайно прочете "Терзания"-та, че още се колебая дали да я купувам?

Пете и аз чакам отзиви! :dollars:

Току що дочетох "Терзания"-та, е ако не друго мога да кажа, че книгата си заслужава заглавието.

Не мога да отрека, че беше интересна книга, дори по-интересна от първата, докрая почти откачих от любопитство какво ще стане...но като цяло изпитвам леко разочарование от следните причини:

1)очаквах вече във втората книга да се разкрият факти и истини, които не разбрах в първата...но не, напълно нови неща се появиха, нови проблеми, нова информация, за съжаление отново недостатъчна та сега ми предстоят доста месеци измъчване

2)финала беше брутален, както изведнъж цялото действие е супер динамично, забързано, и тамън си мислиш че най-накрая ще разбереш какво става...и изведнъж ново 20. Бива да оставиш отворен финал, ама това беше грозна работа :down:

3) Официално и искрено обявявам, че намразих Лус от дън душа, и ако в края на поредицата всичките й "любими" танцуват върху гроба й ще вдигна наздравица в чест на авторката. Мислех си, че Бела от "Здрач" ме дразни, е лъгала съм се. За разлика от "Здрач", където чистосърдечно ненавиждах Джейкъб, в тази поредица третият човек ми беше не по-малко симпатичен ог Главния Даниел и съжалявах и двамата герои че са се забъркали с Лус. Ако трябва да съм честна с всичките си недомлъвки авторката през цялото време сякаш се опитваше да очерни Даниел, е при мен не се получи, жалко че вярата на главната героиня в любимия й не бе по-силна. Честно си признавам ревах като магаре, когато Лус започна да "размишлява" и осъзна, че харесва още някой. Усещах физически предателството й, къде изчезна невероятно силната й любов когато се появи първото й съмнение в Даниел. И да направя пак паралел със "Здрач", не че могат много да се сравняват двете поредици, но специално за частта с любовния триъгълник мога да си го позволя - очаквах истинско терзание и разкаяние от Лус, когато отново се осъзнае, както беше при Бела, но останах неудовлетворена. Егоизмът й нямаше граници, през цялото време мислеше за себи се, за своята болка, за своите чувства, за своите приятели, за своите семейства и нито веднъж за Даниел - все тя, тя, тя!

Съзнавам как звучи написаното и не искам никой да отказвам от поредицата, с ръка на сърцето повтарям книгата е безкрайно интересна и нямам търпение да прочета следващата, но не знам дали бих имала силите и желанието отново да прочета "Терзания" и по-точно последните няколко глави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо ме потресе коментара ти, Пете. Аз днес не се стърпях и я поогледах в книжарницата, но се въздаржах да ти видя мнението. И края прочетох, признавам си. Ама от цялата работа разбрах само, че Даниел наистина я обича много. Сега направо се чудя дали въобще да я чета. Хич не ги обичам тия работи дето ги прави Лус и сигурно ще се изнервя повече и от теб. Не ми е за парите, ами няма къде да ги редя вече книгите. Въобще май вместо нея ще си купя - "Ридание" на Маги Стийвотър. Стори ми се интересна, пък и стила на авторката ми харесва. Освен това като че ли няма да е поредица. Че от тези поредици - само главоболия можеш да очакваш. Е, има си и изключения, като Братството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо ме потресе коментара ти, Пете. Аз днес не се стърпях и я поогледах в книжарницата, но се въздаржах да ти видя мнението. И края прочетох, признавам си. Ама от цялата работа разбрах само, че Даниел наистина я обича много. Сега направо се чудя дали въобще да я чета. Хич не ги обичам тия работи дето ги прави Лус и сигурно ще се изнервя повече и от теб. Не ми е за парите, ами няма къде да ги редя вече книгите.

Въобще май вместо нея ще си купя - "Ридание" на Маги Стийвотър. Стори ми се интересна, пък и стила на авторката ми харесва. Освен това като че ли няма да е поредица. Че от тези поредици - само главоболия можеш да очакваш. Е, има си и изключения, като Братството.

Криси очаквах, че може и така да реагираш...и сега имам малко угризения, но аз бих се радвала, ако някой ме беше подготвил с такъв коментар. Все пак си оставям вратичка и казвам, че всеки си има вкус и може да приеме нещата различно.

Досега често пъти съм се чудила на Дани, когато ми е казвала, че не обича книги от първо лице и вече се замислям над думите й. Явно поне при мен ми идват в повече разсъжденията на героинята, особено като са в разрез с моите...може би ако бях погледнала през очите на Даниел нещата нямаше да ми се сторят чак такива.

Но не...на фона на цялата любов на Даниел (това, което си разбрала е точно така), как всячески се опитваше да я предпази и защити, как нарушаваше редица забрани само за да се видят...за него нямаше нищо друго - Обичам те! и това е, нищо друго не е от значение и само любовта им е важна и до него постави я Лус - 17 годишна лигла (да ме прощават наборите й), която не знае какво иска.

Друго - "Ридание" това да не е продължение на "Тръпка"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поех обещание и за мен това е закон. Ечи хиляди благодарствия за красивия торент и тук.

Та двете МакЛийн са ето http://www.escape-bg.net/torrents-details.php?id=287

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пете,двете книги нямат нищо общо освен писателката. И току що видях, че има продължение. Жалко, мразя продълженията. Но, стила й много ми харесва, пък и рекламата е доста добра. Резюмето и можеш да го прочетеш навсякъде. Но предвид това, че не обичаш любовните триъгълници, може и да не останеш очарована.:giggle1:

"Ридание" е включена в престижния списък на ALA (Американската асоциация на библиотекарите) за Най-хубавите книги за младежка литература за 2010 г.

Редактирано от kristi_34 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Не, Пете, не e продължение на Тръпка. Продължението на Тръпка е Копнеж, която излезе наскоро, а Ридание е първа книга от една друга поредица на авторката в която се разказва за феи ако не се лъжа. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif Сигурно ще е интересна поредицата, досега май не са излизали книги за феи http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Едит: Хах, Кристи ме е преварила :giggle1::)

Редактирано от djenitoo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Криси, Джени благодаря за отговорите :) И на тази "Тръпка" й се каня, ама пусти финанси все не стигам до нея...дано Дядо Коледа ме изненада живот и здраве. Честно да си кажа направо не знам как се зарибих по тези фантастични чудесии, преди даже насила не поглеждах такава книга...пък напоследък все такива чета :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си само ти. Сигурно е някаква преходна фаза. Пък и някои си струват. Само да ти напомня Тръпка и Копнеж са в първо лице и главите се редуват от гледните точки надвамата. Стила е специфичен и това, че на мен са ми харесали не е гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Криси очаквах, че може и така да реагираш...и сега имам малко угризения, но аз бих се радвала, ако някой ме беше подготвил с такъв коментар. Все пак си оставям вратичка и казвам, че всеки си има вкус и може да приеме нещата различно.

Досега често пъти съм се чудила на Дани, когато ми е казвала, че не обича книги от първо лице и вече се замислям над думите й. Явно поне при мен ми идват в повече разсъжденията на героинята, особено като са в разрез с моите...може би ако бях погледнала през очите на Даниел нещата нямаше да ми се сторят чак такива.

Но не...на фона на цялата любов на Даниел (това, което си разбрала е точно така), как всячески се опитваше да я предпази и защити, как нарушаваше редица забрани само за да се видят...за него нямаше нищо друго - Обичам те! и това е, нищо друго не е от значение и само любовта им е важна и до него постави я Лус - 17 годишна лигла (да ме прощават наборите й), която не знае какво иска.

WARNING! - Поста ще е дълъг и ще включва минимум три лирични отклонения.

Няма как да не се изкажа щом опре до лигави, нерешителни малки момиченца.

Да започнем с "Падналите Ангели" - случайно попаднах на тази книга , докато бях на гости у една приятелка ( гостувах й за концерта на AC/DC между другото - е нямаше как да не се похваля) и прочетох резюмето. Като четеш въпросното резюме най-накрая решаваш , че си попаднал на сладка и сантиментална любовна история. Да, ве да. Естествено още в трета глава сигурно се появи Ерген номер 2 - и аз си казах "аман от любовни геометрични фигури, честно - и то предимно триъгълници". То и аз си спомням, че исках много момчета да ме харесват в гимназията, ама тази съвременна тенденция ми идва в повече. Поне в художествената литература ми се ще да повярвам , че може да съществува такова нещо като истинска любов, а не този ли искам, не май другия, но всъщност... то направо да ти иде да фраснеш някой на малката с извинение пикла :ph34r: Замислих се, че сигурно просто не съм от възрастовата аудитория, която цели книгата. Сигурно на малките момиченца им харесва да четат, за някоя , която я искат двама "пича". Мен обаче лично тази нерешителност откровено казано ме дразни.

А колкото до другарката Суон - дай ми права лопата и виж какво я правя. Втората книга почнах да я чета единствено , защото бях в тежка форма на меланхолия и всъщност нейните детински терзания ми се струваха направо смешни. Кой с мозъка си би повярвал , че това детенце би заинтригувало мъж с 90-годишен житейски опит остава мистерия за мен. И точно поради това, че намирам тийн драмата за изключително смешна подхванах и Дневниците на Вампира - сериала. Слад като чух за каква фантасмагория иде реч в книгите и с пистолет опрян в слепоочието не ги отварям.

Та от цялата поредица за Здрач мога уверено да кажа, че петата недовършена книга е най-интересна и забавна. Ако някой ден някой се сети да я довърши ще я прочета с удоволствие. И моето мнение е, че ако тия книги бяха написани от гледна точка на Едуард щяха да са много, ама много по-добри. И нищо чудно ако Даниел разказваше и в "Падналите Ангели" да ми беше допаднала много повече. Но уви още никой не се е сетил за това. Между другото тази от гледна точка на Едуард наистина си струва има много забавни моменти, ама няма да досаждам да ги разказвам :ph34r:

И така се стигна до там, че зарязах "Падналите Ангели" още преди да съм стигнала средата и като чета това резюме , което си дала, ама много правилно съм постъпила явно.

Естествено мнението си е лично мое и на никой не го налагам, сигурно има хора дето ще се влюбят в книгата, но с нетърпение очаквам деня , в който пазара ще се пренасити на тия триъгълници и ще се върнем към класиката - тя го обича, той я обича, имат премеждия, но със Силата на Истинската любов ги преодоляват.

И последно да вмъкна, че почнах да чета Вампирски целувки - пак серия, но слава богу, по скоро в духа на юношеските приключенски романи и о чудо до 15 глава на хоризонта няма още някой пич, дето героинята да се чуди дали не харесва. дано така си и остане :blink:

Айде поста мисля е достатъчно мъчително дълъг, така че приключвам с едно благодаря за вниманието :biggrin: и дано не съм ви отегчила.... много :blink:

Редактирано от Vera_Pamil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно да си кажа направо не знам как се зарибих по тези фантастични чудесии, преди даже насила не поглеждах такава книга...пък напоследък все такива чета :ph34r:

Това, според мен, е моментът на пресищането. Когато човек чете само един жанр литература, с почти до болка познат сюжет, няма начин да не дойде момент, когато му втръсва и иска нещо свежо и различно, па дори и феи да са. Поне при мен е така :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа,сега като стана реч за вампирясване и аз да се изкажа.Хич не си падам по тая част-така си мислех преди да подкарам поредицата за Анита Блейк.И имаше един сериал,който си гледах с кеф."Кръвни връзки" е по книгите на Таня Хъф.Същата доколкото вдявам не е издавана в България и се чудя дали "Ибис" нямат интерес.По разни форуми срещам бая желаещи да четат тия книги,ама знам ли....Някой с топли връзки с "Ибис" може пък да пита,а? :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, според мен, е моментът на пресищането. Когато човек чете само един жанр литература, с почти до болка познат сюжет, няма начин да не дойде момент, когато му втръсва и иска нещо свежо и различно, па дори и феи да са. Поне при мен е така :angry:

Така е, напоследък се чувствам много добре, защото си редувам съвременен, фантастичен или исторически роман и определено не се усещам толкова отегчена, както преди няколко месеца, когато каквото и да захванех все нещо ми липсваше, все нещо не ми допадаше.

А ако пак ми доскучае - подготвила съм си "Изгубеният символ" на Дан Браун, защото се усетих че в последната година не съм чела нищо встрани от любовните истории, независимо какъв им е сюжета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа,сега като стана реч за вампирясване и аз да се изкажа.Хич не си падам по тая част-така си мислех преди да подкарам поредицата за Анита Блейк.И имаше един сериал,който си гледах с кеф."Кръвни връзки" е по книгите на Таня Хъф.Същата доколкото вдявам не е издавана в България и се чудя дали "Ибис" нямат интерес.По разни форуми срещам бая желаещи да четат тия книги,ама знам ли....Някой с топли връзки с "Ибис" може пък да пита,а? :angry:

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif Същата работа се получи и при мен - започнах с "Кръвни връзки" и от него се запалих. Но нещо ми се върти в главата, че има форум, в който превеждат книгите на Таня Хъф. Обаче като не се сещам кой беше:clap: А при Анита Блейк - ами мъжете са страхотни. Как да кажа, че са ми много:clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за Копнеж може ли малко отзиви, че наскоро си купих Тръпка ( не че ми е останало време за нея, но съм прочела около 20-30 страници и ми се струва обещаваща), та да знам дали да си купувам и втората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

И точно поради това, че намирам тийн драмата за изключително смешна подхванах и Дневниците на Вампира - сериала. Слад като чух за каква фантасмагория иде реч в книгите и с пистолет опрян в слепоочието не ги отварям.

...

Хихи, хареса ми коментарът ти, написан е с голяма доза хумор.

Много добре си направила като не си отворила "Дневниците на вампира". Моя милост, след като беше изгледала около 4 серии от въпросния сериал и реши, че не е лошо филмчето, взе, че си купи първата книга и даже я прочете. Не знам как ми стигнаха нервите. Но пък аз съм си инат и затова си взех и останалите книги от поредицата, та някой слънчев ден, когато няма какво да правя, може и да ги прочета. Общо взето между сериала и книгите няма почти нищо общо, главната героиня в хартиения вариант е русата мегапопулярна мацка в училище и има малка сестричка, вмето поотраснал брат, както в сериала. Бони в книгата е нисичка, бледа червенокоска с лунички. Да не говорим, че Деймън и Стефан в оригинала са вампири от приблизително 500 години, при това чисти италианци. Може би съм била разочарована заради прекаленото разминаване и току виж осъждам книгата повече, отколкото заслужава, но опрелено не останах особено очарована.

Но пък при мен си е закономерност, ако ми хареса филм по книга, то книгата не ми допада и обратно. Затова и не се наемам да прочета книгите на Кати Райкс, страшно ме кефи сериала "Кости", но след като подразбрах, че Темперънс на хартия няма нищо общо с героинята от сериала и Буут го няма никъде из книгите, се отказах окончателно. Може би единственото изключение от правилото за мен е "Гордост и предразсъдъци", която има много добри екранизации.

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,как така го няма Буут?Не може така.Къде е?И къде съм аз щом дори не зная за книгите?http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Затова и не се наемам да прочета книгите на Кати Райкс, страшно ме кефи сериала "Кости", но след като подразбрах, че Темперънс на хартия няма нищо общо с героинята от сериала и Буут го няма никъде из книгите, се отказах окончателно...

Ох, не ми напомняй аз като върл фен на сериала веднага си взех книгата без дори да видя за какво иде реч/ което по принцин никога не правя!!!/! И сега си я блъскам в главата едва стигнах до 100 стр. и неще, и неще! Сериала е толкова весел и интригуващ, а книгата СКУКА!!! :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хихи, хареса ми коментарът ти, написан е с голяма доза хумор.

Много добре си направила като не си отворила "Дневниците на вампира". Моя милост, след като беше изгледала около 4 серии от въпросния сериал и реши, че не е лошо филмчето, взе, че си купи първата книга и даже я прочете. Не знам как ми стигнаха нервите. Но пък аз съм си инат и затова си взех и останалите книги от поредицата, та някой слънчев ден, когато няма какво да правя, може и да ги прочета. Общо взето между сериала и книгите няма почти нищо общо, главната героиня в хартиения вариант е русата мегапопулярна мацка в училище и има малка сестричка, вмето поотраснал брат, както в сериала. Бони в книгата е нисичка, бледа червенокоска с лунички. Да не говорим, че Деймън и Стефан в оригинала са вампири от приблизително 500 години, при това чисти италианци. Може би съм била разочарована заради прекаленото разминаване и току виж осъждам книгата повече, отколкото заслужава, но опрелено не останах особено очарована.

Но пък при мен си е закономерност, ако ми хареса филм по книга, то книгата не ми допада и обратно. Затова и не се наемам да прочета книгите на Кати Райкс, страшно ме кефи сериала "Кости", но след като подразбрах, че Темперънс на хартия няма нищо общо с героинята от сериала и Буут го няма никъде из книгите, се отказах окончателно. Може би единственото изключение от правилото за мен е "Гордост и предразсъдъци", която има много добри екранизации.

Много се радвам, че ти е харесал поста :down:

Колкото до Дневниците щом само първата ти е дошла в повече, моя съвет е даже да не ги четеш, освен ако много много не настояваш просто да допрочетеш поредицата. Една приятелка ми поразказа нататък историята - ще спомена само летящи лисици ( които аз си представям като помощника на Супер Соник от едноименната игра) и фейски крила в различни цветове. Повече няма да кажа, че някой да не се ядоса, че пускам спойлери, но наистина такава фантасмагория става нанатък, че няма думи които да я опишат.

Колкото до костите и за нея ми казаха, че авторката пишела малко "сухо" и книгата в случая е по-зле от сериала, което често е обратното.

А колкото до Елизабет Бенет сигурно няма екранизация на "Гордост и Предрасъдъци", която да не съм гледала. Обожавам книгата. И в този ред на мисли ако ти се гледа нещо подобно мога да препоръчам някои и друг филм. Много харесвам този тип английски кино :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колкото до Елизабет Бенет сигурно няма екранизация на "Гордост и Предрасъдъци", която да не съм гледала. Обожавам книгата. И в този ред на мисли ако ти се гледа нещо подобно мога да препоръчам някои и друг филм. Много харесвам този тип английски кино :down:

Ей тук вече направо ме нацели в сърцето Публикувано изображение Точно за изстрадала душа кат мен, дет си пада точно по този тип филми особено ако са екранизации на BBC.http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Изгледала съм де що докопам, стига да има субове на БГ или руски, затова моля те да подшушнеш някое и друго именце на филмче, че току виж съм пропуснала някоя благинка от тези разкошотии Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахх, Дневниците на вампира чесно казано прочетох пролога на първа книга и я зарязах. Иначе сериалчето ми се стори хубаво, но само 1-ва серия съм гледала. Преди време си взех от същата авторка 1-вата книга за Нощен свят и... я зарязах наполовина, едвам я изтраях и до там :down: хубава идея за сюжет, но... писането на авторката не ми допада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,как така го няма Буут?Не може така.Къде е?И къде съм аз щом дори не зная за книгите?http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Въобще не присъства като персонаж, Темперънс в книги си има други помощници, май едно ченге се застоява в няколко книги, ще излъжа. Джеферсониън и екипа липсват като цяло. Защо мислиш бягам от книжния вариант като дявол от тамян! Сериала е бижу, хумор, крими, тук таме романтика, перфектен е.

Ох, не ми напомняй аз като върл фен на сериала веднага си взех книгата без дори да видя за какво иде реч/ което по принцин никога не правя!!!/! И сега си я блъскам в главата едва стигнах до 100 стр. и неще, и неще! Сериала е толкова весел и интригуващ, а книгата СКУКА!!! :wors:

Леле, Ради, моите съболезнования. Аз поне, като опарила се, проверих за инфо, преди да се засиля да купувам книгите.

Много се радвам, че ти е харесал поста :wors:

Колкото до Дневниците щом само първата ти е дошла в повече, моя съвет е даже да не ги четеш, освен ако много много не настояваш просто да допрочетеш поредицата. Една приятелка ми поразказа нататък историята - ще спомена само летящи лисици ( които аз си представям като помощника на Супер Соник от едноименната игра) и фейски крила в различни цветове. Повече няма да кажа, че някой да не се ядоса, че пускам спойлери, но наистина такава фантасмагория става нанатък, че няма думи които да я опишат.

Колкото до костите и за нея ми казаха, че авторката пишела малко "сухо" и книгата в случая е по-зле от сериала, което често е обратното.

А колкото до Елизабет Бенет сигурно няма екранизация на "Гордост и Предрасъдъци", която да не съм гледала. Обожавам книгата. И в този ред на мисли ако ти се гледа нещо подобно мога да препоръчам някои и друг филм. Много харесвам този тип английски кино :)

Присъединявам се към Боби, няма да откажа препоръка за подобни филми, много ги тача. :)

Ахх, Дневниците на вампира чесно казано прочетох пролога на първа книга и я зарязах. Иначе сериалчето ми се стори хубаво, но само 1-ва серия съм гледала. Преди време си взех от същата авторка 1-вата книга за Нощен свят и... я зарязах наполовина, едвам я изтраях и до там :down: хубава идея за сюжет, но... писането на авторката не ми допада.

И аз съм така за стила на автоката, нещо не ме грабва особено. Но все пак мисля, че в поредицата "Нощен свят" има повечко хляб, поне всяка книга е за различни герои.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей тук вече направо ме нацели в сърцето Публикувано изображение Точно за изстрадала душа кат мен, дет си пада точно по този тип филми особено ако са екранизации на BBC.http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Изгледала съм де що докопам, стига да има субове на БГ или руски, затова моля те да подшушнеш някое и друго именце на филмче, че току виж съм пропуснала някоя благинка от тези разкошотии Публикувано изображение

Ама със удоволствие и то веднага :down:

Първия е North & South - малко по драматичен е, но на мен много ми хареса.

Естествено екранизациите по други книги на Остин - Ема ( тази със Гуинет Полтроу сякаш най ми допадна), Разум и чувства , Абатство Нортангър ( тази с Джони Лий Милър мисля тук ми хареса най-много) и има един наскоро попаднах на него не е точно към този стил, но пак е много хубав I capture the castle. На прима виста се сещам тези, както и естс Becoming Jane, но ако се сетя да добавя още някой ще ти пиша едно ЛС :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама със удоволствие и то веднага :P

Първия е North & South - малко по драматичен е, но на мен много ми хареса.

Естествено екранизациите по други книги на Остин - Ема ( тази със Гуинет Полтроу сякаш най ми допадна), Разум и чувства , Абатство Нортангър ( тази с Джони Лий Милър мисля тук ми хареса най-много) и има един наскоро попаднах на него не е точно към този стил, но пак е много хубав I capture the castle. На прима виста се сещам тези, както и естс Becoming Jane, но ако се сетя да добавя още някой ще ти пиша едно ЛС :P

Благодаря за инфото, мила http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Наистина "Севера и юга" е страхотно силен филм - гледах го с огромно удоволствие. "Ема" с Гуинет Полтроу е добра екранизация, обаче..... "Ема" минисериала от 4 серии на BBC от 2009г. направо ме хвърли в див възторг - толкова добре изпипан точно по романа, а главната е невероятно чаровна - направо ми пасна точно за Ема, каквато си я представях. Според мен, това е най-добрата екранизация, правена въобще по роман на Джейн Остин. И бих ти предложила, ако не си гледала, "Кранфорд" (двата сезона) по роман на Елизабет Гаскел. Т.к. обожавам класическите романи, докато не набарах и самия роман "Кранфорд" не кротнах, тършувайки из нета кат гладен миш и мисля в скоро време да го изтропам през скенера, ако има и други любителки на този вид литература. :P

И последно едно въпросче, ако позволиш за "I capture the castle" - попаднах на него в замундата, но само с англ. субове. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Дали за него има някъде БГ или поне руски субтитри :P Да му се невиди, човек тъкмо да си заплюе нещо и то... без субове.Публикувано изображение А някой дали е чел книгата, по която е правен филма?

Редактирано от bobych (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, мила http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Наистина "Севера и юга" е страхотно силен филм - гледах го с огромно удоволствие. "Ема" с Гуинет Полтроу е добра екранизация, обаче..... "Ема" минисериала от 4 серии на BBC от 2009г. направо ме хвърли в див възторг - толкова добре изпипан точно по романа, а главната е невероятно чаровна - направо ми пасна точно за Ема, каквато си я представях. Според мен, това е най-добрата екранизация, правена въобще по роман на Джейн Остин. И бих ти предложила, ако не си гледала, "Кранфорд" (двата сезона) по роман на Елизабет Гаскел. Т.к. обожавам класическите романи, докато не набарах и самия роман "Кранфорд" не кротнах, тършувайки из нета кат гладен миш и мисля в скоро време да го изтропам през скенера, ако има и други любителки на този вид литература. :D

И последно едно въпросче, ако позволиш за "I capture the castle" - попаднах на него в замундата, но само с англ. субове. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Дали за него има някъде БГ или поне руски субтитри :) Да му се невиди, човек тъкмо да си заплюе нещо и то... без субове.Публикувано изображение А някой дали е чел книгата, по която е правен филма?

Няма руски намерих само сръбски и разни подобни но идея нямам дали са за този рилийс даже. Ако ти се чака и някой не ме превари като ми мине държавната сесия мога да се пробвам да ги преведа. Едва ли ще е професионален превод, но съм превеждала субове, все ще хванеш за какво иде реч :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif Същата работа се получи и при мен - започнах с "Кръвни връзки" и от него се запалих. Но нещо ми се върти в главата, че има форум, в който превеждат книгите на Таня Хъф. Обаче като не се сещам кой беше:cheers: А при Анита Блейк - ами мъжете са страхотни. Как да кажа, че са ми много:lighter:

Може би ставо въпрос за това: http://themortalinstruments.forumotion.net/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...