Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дискусии: Любовни романи (Част 3)

Препоръчан отговор

Ели, Гане, както се казва на един акъл сме. Каквото и да си говорим моето лично мнение е, че книгата има ли я на хартия то тя е наистина пълноценна. С момичетата умувахме над няколко варианта как да постъпим, и накрая решихме със собствени средства да я дадем на печатница. Избрали сме си такава, имаме готова оферта и изчакваме кога ще ни се обадят, за да могат да поемат книгата. Надяваме се в края на този месец или началото на другия да отметнем и тази работа.

Да подчертая не подхождаме като издателство, нито с цел печалба, нямаме това право, защото не сме платили 1 стотинка по книгата, освен предстоящия печат. Нашето желание беше да си направим 30 бройки, за нас и за няколко подаръка, уви това не е възможно, защото не може да се пусне по-малък тираж от 100 бройки. Ще ни останат минимум 70 книги, и наистина мислехме да предложим във форума, който има желание да види книжката на хартия - да си я купи.

Просто снощи решихме да изчакаме, около седмица с предложението, за да може да прочетете романа. Истината е, че ние не сме професионални преводачи и някои хора могат да решат, че не сме се справили адекватно, а другият вариант - различни хора сме с разнообразни вкусове, не очаквам всеки да хареса самата история. Така че прочетете книгата, и ако наистина държите да я имате на книжен носител - това е възможно, както казах твърдо сме решили с останалите момичета и ще я печатаме.

Силно се надяваме някои от вас да прегърнат идеята ни и да се включат с покупка, пак подчертавам не е с цел печалба. Коментирали сме го помежду си и се надяваме да съберем около 20 желаещи от калдата и отделно Джени пое ангажимента да попита във вампириските форуми, току виж и там се намерят желаещи. Но за последното имам известни резерви, тъй като в другите форуми хората не ни познават, а щом са намесени пари обикновено са подозрителни, за нас нямам такива опасения, все пак повече от две години се познаваме и сме си ясни така да се каже.

Тези от вас,които желаят да прибавят книгата за Джулиън в личните си колекции могат да пишат тук в темата или на лични на някоя от преводачките в рамките на 3 седмици. Приятно четене,дами!

Здравейте и от мен! Това определено е много хубав :gift:! Така че бройте ме и мен! Все пак по-голямо удоволствие представлява книжния вариант. Момичета много :baby::clap: :clap: за положения труд!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Да ти кажа чесно - съгласна съм напълно с брата на Мими, не само защото с мен нито си го обсъждала предварително, нито ми поиска мнението дали да ме пишеш или не - вярно имам само една глава и не отри

Аве вие скайп нямате ли. А ти от кво си обидена точно от помня ли дестина страници дето пренаписах? И от уважение към труда ти не казах нищо щото пък никой не е длъжен да може, но това трябва се чете?

Аз пък лично Съни не разбирам от какво те е заболяло. При условие, че при всяко споменаване на вампири и подобните им, ти започваш да ги плюеш, очакваш да ти поискаме съдействеие? При все че нееднокра

Публикувани изображения

За да запълним поредицата, че не върви да се качи втората, а първата да я няма:

http://www.escape-bg.net/torrents-details.php?id=1375

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези от вас,които желаят да прибавят книгата за Джулиън в личните си колекции могат да пишат тук в темата или на лични на някоя от преводачките в рамките на 3 седмици. Приятно четене,дами!

Юпиииииииииии, пишете ме и мен. Ще поразпитам тук-таме, може и да уредя още 1-2 бройки. Много се радвам :whist:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може една бройка и за мене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дженифър Блейк

http://www.escape-bg.net/torrents-details.php?id=1379

http://www.escape-bg.net/torrents-details.php?id=1378

Редактирано от Sianaa (преглед на промените)
  • Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ели, Гане, както се казва на един акъл сме. Каквото и да си говорим моето лично мнение е, че книгата има ли я на хартия то тя е наистина пълноценна. С момичетата умувахме над няколко варианта как да постъпим, и накрая решихме със собствени средства да я дадем на печатница. Избрали сме си такава, имаме готова оферта и изчакваме кога ще ни се обадят, за да могат да поемат книгата. Надяваме се в края на този месец или началото на другия да отметнем и тази работа.

Да подчертая не подхождаме като издателство, нито с цел печалба, нямаме това право, защото не сме платили 1 стотинка по книгата, освен предстоящия печат. Нашето желание беше да си направим 30 бройки, за нас и за няколко подаръка, уви това не е възможно, защото не може да се пусне по-малък тираж от 100 бройки. Ще ни останат минимум 70 книги, и наистина мислехме да предложим във форума, който има желание да види книжката на хартия - да си я купи.

Просто снощи решихме да изчакаме, около седмица с предложението, за да може да прочетете романа. Истината е, че ние не сме професионални преводачи и някои хора могат да решат, че не сме се справили адекватно, а другият вариант - различни хора сме с разнообразни вкусове, не очаквам всеки да хареса самата история. Така че прочетете книгата, и ако наистина държите да я имате на книжен носител - това е възможно, както казах твърдо сме решили с останалите момичета и ще я печатаме.

Силно се надяваме някои от вас да прегърнат идеята ни и да се включат с покупка, пак подчертавам не е с цел печалба. Коментирали сме го помежду си и се надяваме да съберем около 20 желаещи от калдата и отделно Джени пое ангажимента да попита във вампириските форуми, току виж и там се намерят желаещи. Но за последното имам известни резерви, тъй като в другите форуми хората не ни познават, а щом са намесени пари обикновено са подозрителни, за нас нямам такива опасения, все пак повече от две години се познаваме и сме си ясни така да се каже.

Пишете и за мен една бройка,още не съм я чела,но от отзивите дотук смятам,че ще невероятна,а искам да и се насладя с удоволствие свита в леглото на топло.А и с тази корица ще е удоволствие да я имаш в колекцията си :cheers: Ще се опитам да намеря още 1-2 бройки,но нищо не обещавам :)

Благодаря за качените книжки,момичета http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Редактирано от margc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета в началото на новата 2011 година имам удоволствието да ви поднеса от името на няколко души един страхотен подарък. Всички, които се посветихме на изработването му се надяваме да ви осигурим няколко приятни часа в компанията на невероятни герои. Става въпрос за превода на една книга, която отдавна мечтаем да видим на роден език. Работата по нея бе истинско удоволствие, и освен това сближи всички ни изключително много.

Позволете ми да ви представя малката ни, сговорна дружина:

Джени (djenitoo), Миа (The Duchess), Тихи (Lindsеy), Йори (Yoringel), Марси (marsei), Мишето (Gael), Ради (radysan), Дани (savagejo), Вики (The Marquess), Катя (скъпа приятелка, която прегърна малката ни кауза) и моя милост. Всички ние ви пожелаваме приятно четене на:

„Вампирът, който ме обичаше” от Тереза Медейрос

Публикувано изображение

http://www.escape-bg.net/torrents-details.php?id=1358

Авторът на прекрасната корица, която според мен е една от най-добрите, които съм виждала (имам се за експерт в областта) е Миа, мила приеми отново поздравленията ми за страхотната работа.

От името на всички, които превеждахме благодарим от сърце на Ели, за помощта, която ни оказа и на Миа за страхотната редакция.

Нещо, което искам да споделя с всички, книгата е с прекрасен сюжет и ще задоволи както настроените на вампирска вълна фенове, така и истинските почитатели на добре поднесения исторически роман.

Приятно четене!

Поздравление момичета за ентусиазма ви и за желанието да зарадвате почитателките на вампирските истории (въпреки че честно казано аз не съм от тях ;-) ) Изисква се наистина много желание, труд и упоритост, за да се стигне до крайня продукт. Пожелавам ви успех (нищо, че съм част от друг отбор :) ), защото искрено се възхищавам на всеки, който е решил да отдели време и нерви, за да зарадва други хора!

Корицата наистина е много добре направена (въпреки че първоначално не ме грабна особено с тез двамата полегналите :) - особено като знаете отношението ми към тез полуголи-полуприпаднали батковци и каки). Но когато я разгледах по-добре видях, че няма нищо общо с по-горе упоменатите. Идеята за прилепа върху гърба на младежа е наистина страхотна! Не знам откъде е взета идеята за корицата, но наистина впечатляваща и да не казвам, че е на светлинни години от болшинството корици на много от професионалните издателства. Браво!

Успех и с идеята ви за отпечатването. Но добре си направете сметката за съотношението цена-качество. Освен ако някоя от вас няма печатница на разположение.

Желая ви попътен вятър в платната! Публикувано изображение

Редактирано от shemett (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ухаааа,страхотно! Много моля и мен да ме смятате в бройката, че после убивам, ако ме изтървете и остана с пръст в устата вместо с уникален роман в библиотеката си. Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Момичета това помните ли го? Страхотната корица на Стаси.Грехота е да не се използва,ако се отвори нещо подходящо и ако тя е навита разбира се.

Редактирано от Plqsak (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те вече го издадоха романа, но за съжаление с друга корица, доколкото си спомням.

Редактирано от kristi_34 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за мен една бройка. Отдавна не съм купувала нещо и трябва да започнем годината с наистина пракрасна книжка. Пишете ме в списъка. И благодаря на тези, които ни направиха съпричастни към тази великолепна книжка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета в началото на новата 2011 година имам удоволствието да ви поднеса от името на няколко души един страхотен подарък. Всички, които се посветихме на изработването му се надяваме да ви осигурим няколко приятни часа в компанията на невероятни герои. Става въпрос за превода на една книга, която отдавна мечтаем да видим на роден език. Работата по нея бе истинско удоволствие, и освен това сближи всички ни изключително много.

Джени (djenitoo), Миа (The Duchess), Тихи (Lindsеy), Йори (Yoringel), Марси (marsei), Мишето (Gael), Ради (radysan), Дани (savagejo), Вики (The Marquess), Катя (скъпа приятелка, която прегърна малката ни кауза) и моя милост. Всички ние ви пожелаваме приятно четене на:

Публикувано изображение

Авторът на прекрасната корица, която според мен е една от най-добрите, които съм виждала (имам се за експерт в областта) е Миа, мила приеми отново поздравленията ми за страхотната работа.

От името на всички, които превеждахме благодарим от сърце на Ели, за помощта, която ни оказа и на Миа за страхотната редакция.

Нещо, което искам да споделя с всички, книгата е с прекрасен сюжет и ще задоволи както настроените на вампирска вълна фенове, така и истинските почитатели на добре поднесения исторически роман.

Приятно четене!

Корицата е страхотна :rolleyes::love: Благодаря на всички! :doh:

Редактирано от MariTe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Приятно четене!

Страхотна изненада, момичета!

Много, много благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С удоволствие с включвам към желаещите книжен вариант. Благодаря за огромния труд момичета...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мила, има ги в читанката цялата поредичка за седемте братя-мъжанги http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif плюс първите двама каубои

Погледни си пощата!

Благодаря много и на двете ви :rolleyes: Ще ги почвам в скоро време...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, знам,че може би тук не е мястото, но все пак ще попитам :wink12: Някой от вас има ли на английски книгата на Patricia Briggs "Cry wolf". Не мога да намеря, за да си я изтегля! Благодаря предварително! Вече ми помогнаха, имам я :cool:

Редактирано от romanti4ka (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много нови книжки, а тази с вампира, ами корицата е просто "Уау!!!" :clap: Аз пък онзи ден както и казах , е не успях за 5, но за 6 часа изчетох на Линда Хауърд "Онази нощ" и да си призная останах много, ама много очарована. Определено открих чара и на съвременните романи :D . В ескейпа има няколко нейни други произведения, но аз да питам дали от фанагорията няма и още, че не помня, а сайта вече май не е активен изобщо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За много години момичета :clap: Този студентски живот ме откъсна от всичко което обичам (най-вече книгите) :D П.С. Аз съм Bliss, но нещо не можах да се логна както трябва.

Редактирано от Светла Илиева (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета и аз искам книката на Медейрос :biggrin: Писах за това и в escape. Чудесна корица,нямам думи просто :) :) Не знам как да ви благодаря за това,което правите. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Приятно четене!

Така първо, мнооооого благодаря за книжката, която сте превели момичета, откакто прочетох "След полунощ" умирах да се докопам до продължението. А Миа, корицата е убийствена, и имаш един голям поклон от мен за нея.

Тазеи дни покрай празниците, а и покрай неработещия ми компютър, не съм влизала вив форума и изненадата да видя тази книжка беше повече от приятна, но без да искам да разпалвам спорове, леко се обидих от този коментар:

С риск да си навлека неприятности, заради рекламата, която правя, но мисля, че повечето от вас знаят, че Dream Team всъщност няма нужда да го канят да работи за издателство, защото Основателката на отбора вече има такова - "Гепард-2178", с главни действащи лица на сцената на изкуството Съни и Ваня. И една част от нас се насладиха на първото им творение - "Бък". Други все още не са и чакат по-добри времена. Лично аз чакам следващото произведение на книжен носител, тъй като съм възхитена от Бък. Но съм напълно наясно, че там не става въпрос за фен превод, който можеш да споделиш с група хора със сходни интереси. Това вече е бизнес, опираме до закупуване на авторски права, до разходи - за редакция, предпечат, печат, разпространение, особено разпространението в търговската мрежа... Но вярвам, че момичетата ще съберат сили и ще ни зарадват с друга отпечатана книжка, която чакаме с нетърпение.

За разлика от Dream Team, /за които е съвсем реална възможността да работят в книгоиздателство с уменията, които имат/, момичетата, които решиха да преведат "Вампирът..." на Терезка го направиха, само и единствено с цел фен превод и ние да й се насладим. И този фен превод е доста добър при условие, че момичетата не се занимават професионално с това. Това обаче не ме спира страшно много да искам да си имам тая книжка, дори да не е в професионален вид отпечатана - нещо като любителски тираж, само и специално за форум калдата да бъде.

Мила и аз съм член на Dream Team и мога да те уверя, че нито смятам да ходя като преводач в издателство, ното превеждам за да изкарвам пари от това. Книгата, която превеждам я четох преди повече от година, и сега реших, че ще е любезно от моя страна да я преведа, за тези, които не знаят английски и не могат сами да я прочетат. За разлика от някой съфорумици, аз не влизам в други подобни форуми и превеждам книгата само и единствено да зарадвам дъгогодишните си приятелки и новите си познати именно в този форум, с една наистина хубава книга, която не е издадена у нас. Изтъквайки, че те превеждат само от любов към книгите, а ние за пари, ми се вижда, меко казано обидно. И знам, че вероятно е късно да давам мнението си по въпроса, защото си се изказала преди няколко дни, но държа всички да знаят, че книгите които са преведени и се превеждат са само за ползване във форума. Ако смятахме да вадим пари от тях, да не сме луди да пускаме първо фен превод, а после книга, която ще е вече прочетенна и само върли колекциониери ще си я купят?

Редактирано от Ralna (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване