Премини към съдържанието
spasov2

Син екран на смърта?От какво се получава?

Препоръчан отговор

Помогнете!Яви ми се страховитият син екран екран нан смърта!Кажете ми от какво се е получил,за да отстраня проблема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми най-добре ти кажи какво си правил.Мазал ли си нещо,инсталация,деинсталация на нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи вече няма проблем така ли?Почисти регистрите задължително,сканирай за вируси и спайуер и дефрагментирай харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щеше да е хубаво да кажеш каква операционна система имаш и какъв хардуер,но това не е вирус(най-вероятно).Зависи какво ти е охлаждането на видео-картата,но вероятно при играта картата ти е позагряла,пробвай да я почистиш от прах.А и зависи колко памет имаш,и при играта да ти се освобождава по-бавно кеша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    OS ми е Windows XP SP2.А видео картата е GE FORCE FX 5200.

<{POST_SNAPBACK}>

Ами най-вероятно е това,което написах в предния си пост(най-вероятно).Пробвай да почистиш картата.А и голяма вероятност има-проблема да е в кеша.Ако сега ми кажеш и коя игра си играл ще е добре(по принцип синия екран не трябва да се приема толкова зле,защото когато се яви фатална грешка в ядрото,по-добре син екран отколкото избушил хардуер) :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен такъв екран ми излизаше, от кофти инсталиран драйвер за звука! Ако още го има проблема, преинсталирай си драйвера за звука.

Наслука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я кажи какво пише на синия екран- ако е грешка в еди кой-си *.vxd файл-може да е от драйверите, ако е page fault-паметта е избушила. General Protection fault-може да ти е прегряло ЦПУ-то или Видеокартата->виж добре ли бачкат кулерите и вентилатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Синият екран е по-добре от червения отенък, който се получава при стартирането на компа. С две думи, червеното е предвестник на изгаряне на осветлението на монитора (при мен е лаптоп). Дадох 320 долара за нов. Не знам каква беше причината. Не играя големи сложни игри. Лаптопът е на 2 години и нещо (Тошиба).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Синият екран е по-добре от червения отенък, който се получава при стартирането на компа. С две думи, червеното е предвестник на изгаряне на осветлението на монитора (при мен е лаптоп). Дадох 320 долара за нов. Не знам каква беше причината. Не играя големи сложни игри. Лаптопът е на 2 години и нещо (Тошиба).

<{POST_SNAPBACK}>

Е моят компютър не е лаптоп.Все пак монитора ми е нов,и ще е жалко да изгори! :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Помогнете!Яви ми се страховитият син екран екран нан смърта!Кажете ми от какво се е получил,за да отстраня проблема!

Пробвай с The Ultimate troubleshooter .

По повод темата дайте линкове към някоя добра база данни за стоп грешки в windows xp .Само без Microsoft knowlegbase ,там определено няма какво да се види конкретно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Само без Microsoft knowlegbase ,там определено няма какво да се види конкретно!
    -

Може и да има по-разбираемо някъде обяснено ,но .... точно там има определено и какво да се прочете и да намериш решение на проблема cool.gif

По-стара тема не можа ли да изровиш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди когато имах NvidiaGF2 имах такива проблеми. Понякога компютърът забиваше и само ресета го оправяше. После след инстала на SP1 смето за забие окончателно превключваше цвеовете на 16 цвята и 640х680 и тогава можех поне да запазя, правеното досега.

По нататък в пък почна да ми излиза т.нар. син екран и там гледах шо глдах и се оказа, че е от драйверите на видеото. Инсталирах си най-новите и всичко се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В предният си пост посочих -Темата е от преди една година - излишно е да пишете в нея за въпроси от преди година !

( Четете де ,пък тогава пишете !)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.