Премини към съдържанието
rucho1

Проблеми при инсталирането на програми

Препоръчан отговор

Здравейте и за много години!

Отскоро при опит за инсталиране на програми в прозорец със заглавие "Инсталираща програма на Windows" се появява следното съобщение:

"Няма достъп до услугата за инсталиращата програма на Windows. Това е възможно ако Windows работи в безопасен режим или ако инсталиращата програма на Windows не е правилно инсталирана.”

Това се появява обаче не при всички програми, които се опитвам да инсталирам (без значение от големината на програмата или откъде е теглена).

Свободното пространство на (С:) ми е 250-300МВ – ако има значение, но така съм отдавна и до сега нямаше проблеми.

Знае ли някой къде е причината или кои настройки трябва да се пипнат.

Благодаря за вниманието и отделеното време.

Със здраве!

:beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивчивостта! Дръпнах и инсталирах новата версия на този "Windows Installer", но проблема си остана!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай направи следното :

Пробвай в Services (от Control panel -> Administrative tools) да пуснеш ръчно сервиза Windows Installer. Ако не тръгне ще ти даде съобщение за грешка. Погледни в Event log (пак в Control panel -> Administrative tools) каква точно грешка дава и може да дадеш текста за да решим какъв е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се , че Windows Installer липсва. Просто го няма. Проверих компютъра на колегата (също с ХР) - неговия си е там. Нямам представа какво го е отсвирило или изяло. Имам 14-15 програми за поддръжка на регистъра и редовно ги ползвам. Може някоя от тях да е оплескала нещата (ако е така аз съм си виновен). Както и да е...преинсталацията ще оправи нещатата.

Още веднъж благодаря за вниманието!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.