Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Не мога да свържа телевизора към колонките на домашното кино

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам нужда от помощ - искам да използвам колоните на системата за домашно кино за гледане на телевизия. Свързал съм ги с SCART кабел, но когато превключа ДВД-то за гледане на телевизия (включване на телевизионния приемник) няма никакъв звук. Иначе видео си се гледа без проблем. Къде може да е причината? Жлеба на телевизора е вход/изход. С чинч кабели не съм пробвал. 10Х предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам нужда от помощ - искам да използвам колоните на системата за домашно кино за гледане на телевизия. Свързал съм ги с SCART кабел, но когато превключа ДВД-то за гледане на телевизия (включване на телевизионния приемник) няма никакъв звук. Иначе видео си се гледа без проблем. Къде може да е причината? Жлеба на телевизора е вход/изход. С чинч кабели не съм пробвал. 10Х предварително

Перо 1 и 3 на скарта са аудио ИЗХОД , ляв и десен канал. Не забравяй масата. Навярно нямаш готов кабел. Не си посочил почти нищо, за да имам представа. Затова, прочети как трябва да си зададеш въпроса, за да ти се отговори точно. Постарай се и ще помогнем. Нито ти знаем телевизора нито аудиосистемата. Повече, какви входове и изходи имат последните. Поогледай всичко и отново напиши.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пера, леви и десни канали не ми говорят нищо, нямам широки познания в техниката. Кабела е ето това Публикувано изображение

Системата има само един скарт изход и един чинч (с червен, зелен и син цвят). Телевизора има 2 вход/изхода за скарт кабели, от които единия е свързан с цифровия приемник, а другия с ДВД-то.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пера, леви и десни канали не ми говорят нищо, нямам широки познания в техниката. Кабела е ето това Публикувано изображение

Системата има само един скарт изход и един чинч (с червен, зелен и син цвят). Телевизора има 2 вход/изхода за скарт кабели, от които единия е свързан с цифровия приемник, а другия с ДВД-то.

Дай снимки на DVD - то и на системата на задната страна, за да се види какво точно имаш на отделните устройства. Написал си, че имаш само изход на системата си. За звука трябва да имаш ВХОД - ляв и десен канал.Без значение на скарт или на чинч куплунг. Или напиши моделите, за да погледнем в интернет.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това са всички "дупки" на видеото. А това и това съответно всички на телевизора :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това са всички "дупки" на видеото. А това и това съответно всички на телевизора :clap:

Забравил си музикалната система, но там предполагам, че са чинчове. Трябва ти кабел, на който от едната страна да има скарт, от другата отново скарт, но звука да завършва на чинчове, които ще съединиш към audio input ляв и десен канал на звуковата си уредба. Тогава ще гледаш картината на телевизора, а звука ти ще се чува на музикалната уредба. Има такива кабели във всеки магазин и не са скъпи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системата няма музикална система - само ДВД с малки колонки, които се свързват с по два полюса в гнездата на ДВД-то.

Ама ако смяташ да използваш усилвателя на това DVD от първия линк ! За което казваш че му закачаш колоните които аз не виждам къде се закачат.Няма как да стане, нямаш входове към усилвателя му. Гледам има tv тунер от него не хващаш ли телевизия а да си ползваш телевизора само като монитор ? Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ако смяташ да използваш усилвателя на това DVD от първия линк ! Няма как да стане, нямаш входове към усилвателя му. Гледам има tv тунер от него не хващаш ли телевизия а да си ползваш телевизора само като монитор ?

Струва ми се, че сам не знае какво иска. На мен ситуацията ми е ясна, но можеш ли да знаеш в какво DVD включва кабелите и точно къде. Колко пъти да го моля. Да прикачи снимки или модели на устройствата. Той ги цъка по едно 2.

Накрая се изключва и утре продължава с питането.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това са всички "дупки" на видеото.

Кажи само това DVD ли е или някое VHS video . В първия пост много ясно пишеш че превключваш DVD в режим на tv приемник и аз виждам вход за антена ! Сега даваш модел на DVD които няма нищо общо със снимката !
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DVD-то му няма аудио-вход:

Публикувано изображение

вижте ръководството за потребетиля

Входовете на модела са само RCA и USB.

не може да го ползва за целта, която иска.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DVD-то му няма аудио-вход:

Публикувано изображение

вижте ръководството за потребетиля

Аз вече съм видял всичко и съм отговорил на колегата, че е невъзможно.Само дето не му я пратих, защото на него не му е необходима.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вече съм видял всичко и съм отговорил на колегата, че е невъзможно.Само дето не му я пратих, защото на него не му е необходима.

видях :mad: ама гледам, че izabel1 продължава да задава въпроси, та специално заради него го намерих :rap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

видях :mad: ама гледам, че izabel1 продължава да задава въпроси, та специално заради него го намерих :rap:

Е ми то случая е ясен вече но така става когато се фолмулират неясно въпроси и не се описва с подробности всичко от самото начало. После върви предпологаи кое какво е .

И аз намерих схемата в нета но снимката ме подлъга с този скарт а и е на половина без изходите за колоните !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дами и господа, всички сте били в тотална грешка... Този модел идеално приема звук от телевизора, но само когато е на аналогова (кабелна). Когато има цифрова телевизия не работи. Това е било разковничето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дами и господа, всички сте били в тотална грешка... Този модел идеално приема звук от телевизора, но само когато е на аналогова (кабелна). Когато има цифрова телевизия не работи. Това е било разковничето.

Браво на ТЕБ!

Другият път, когато ни питаш отново, преди да си си задал въпроса, ще си прочетеш РЪКОВОДСТВОТО ЗА ЕКСПЛОАТАЦИЯ и тогава, ако нищо не си разбрал, можеш да ни питаш.Обърнал съм специално внимание на ника ти - като модератор!!! Да не се издъниш отново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че и вие прочетохте ръководството в нета, ама... Впрочем аз имам дългогодишен опит в АДМИНИСТРИРАНЕТО на форуми, но тозе прословути правила във вашия така и не ги откривам... Обещавам, когато имам проблеми със старият ми ВЕФ да ви потърся отново - нявярно за него вече ще можете да ми помогнете адекватно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че и вие прочетохте ръководството в нета, ама... Впрочем аз имам дългогодишен опит в АДМИНИСТРИРАНЕТО на форуми, но тозе прословути правила във вашия така и не ги откривам... Обещавам, когато имам проблеми със старият ми ВЕФ да ви потърся отново - нявярно за него вече ще можете да ми помогнете адекватно.

С дългогодишна модераторска практика, правилата на който и да е форум няма да Ви убягнат. Така, че и тези са по същия начин. Пред очтите ви са!Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване