Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

haidukpikaso

Всичко за преброяване 2011

Препоръчан отговор

Онлайн преброяването започна с фалстарт

Блокиране на системата забави началото на електронното преброяване на населението, което трябваше да започне в полунощ.

В първите 40 минути на 1 февруари системата не бе достъпна.

Сайтът на Националния статистически институт (НСИ) не беше достъпен и вчера следобед. От института увериха, че проблемът ще бъде отстранен до началото на преброяването в полунощ.

До 6 ч. тази сутрин 4000 души са се преброили по интернет на сайта на НСИ, съобщи Любомир Блатски, началник отдел "Пресцентър и публикации" в Националния статистически институт (НСИ), цитиран от Агенция "Фокус".

Преброяването в интернет ще продължи до 24 ч. на 9 февруари.

От 1 до 28 февруари 2011 г. в България ще се проведе 17-то преброяване на населението и жилищния фонд

Традиционното преброяване на книга започва в 8,00 ч. на 10 февруари. В националното преброяване на населението и жилищния фонд ще участват 55 хил. преброители и контрольори.

От НСИ уточняват, че гражданите могат да отговарят на въпросите и на входа, не е необходимо да се пускат преброителите в домовете.

При преброяването е гарантирано, че в домовете на гражданите няма да влезе данъчен, полицай, митнически служител или човек, срещу когото са постановени наказателни мерки, влезли в сила със съдебно решение.

Взети са мерки и за това участниците в преброяването да не злоупотребяват с лични данни.

Преброителят е задължен с клетвена декларация да пази в тайна получената информация. Длъжен е и да се легитимира със служебна карта, на която има уникален номер и снимка.

Ако някой гражданин обаче откаже да попълни данни или ги попълни умишлено недобросъвестно, то тогава законът е предвидил глоба от 120 лв.

От НСИ съветват тези, които имат възможност да се възползват от електронното преброяване. То ще е активно 24 часа в денонощието, а самото попълване на картата не би отнело повече от 10 минути. При него гражданите ще получават код, който трябва да кажат на преброителя.

Това е 17–тото поред преброяване у нас за 130–годишната история на националната статистика. Обикновено национални преброявания се правят на 10 години.

Най–много - почти 9 милиона българите са били при преброяването през 1985 г. През следващите две преброявания населението на страната ни намалява.

През периода 4.12.1992 г.-1.03.2001 г. населението на страната, в резултат на миграционните процеси, е намалял с 217 809 души, а общо за периода 4.12.1985 – 1.03.2001 г. поради външна емиграция страната е загубила 680 хил. души.

За оценка на миграцията е и един от новите въпроси, които са включени в преброяването. Той е: "Живеели ли сте в чужбина в периода 1980 – 2011 за повече от една година".

34 са въпросите, на които трябва да отговарят хората, ако към тях се прибавят и тези за жилищата, общият брой на въпросите е 63.

На три въпроса може да се отговори пожелание. Сред тях са тези за етническа група и майчин език, както за вероизповедание и религиозност.

"Преброяване 2011" приключва на 28 февруари точно в 20,00 ч. Около 200 страни в света провеждат преброяване на населението през 2010 и 2011 г. Страните от ЕС ще проведат преброяване през 2011 при прилагане на хармонизирана методология.

www.vesti.bg

Редактирано от dimitrov09 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега чак видях, защо е лесно. В онлайн варианта не се вижда анкетната карта за преброяване на конкретните лица. Там е големия...... :help: В PDF-ски формат има образец на картата. Моя съвет - разпечатайте си я и първо я прочетете добре. Аз я разучавам в момента. За тези, на които не им се търси... http://www.nsi.bg/census2011/

Редактирано от shefkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В PDF-ски формат има образец на картата.

В момента ги разглеждам...Струва ми се еллементарно.

От над час и половина чакам да си получа паролата http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif...Що така бавно, не знам... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята дойде за 15 минути. Пощата ми е в АБВ. Но имаше оплаквания за получаването на паролите. Току що се преброих ! :help: Преброих си моето домакинство ! :nono: Доста лесно е, действайте. Ако някой нещо го интересува, да пита. :nono:

Редактирано от shefkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преброих си домакинството без никакъв проблем! :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента ги разглеждам...Струва ми се еллементарно.

От над час и половина чакам да си получа паролата http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif...Що така бавно, не знам... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Паролата се показва веднага, след като се регистрирате.

Запишете си я оттам и не чакайте да я получите на пощата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запишете си я оттам и не чакайте да я получите на пощата.

На мен ми даде само регистриран сте,ще си получите паролата на мейла.Е,от 3 часа я няма тази парола...Чудя се вече защо им плащам данъци,като нищо в тази държава не работи

П.С. Регистрирах се пак и ми показа паролата

Редактирано от pogrebnyak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се регистрирах снощи и днес дойде.Преди малко приключих с преброяването

Моят сайтНовини - 6 млн. лв. ще се спестят, ако ни броят по Интернет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми даде само регистриран сте,ще си получите паролата на мейла.Е,от 3 часа я няма тази парола...Чудя се вече защо им плащам данъци,като нищо в тази държава не работи

П.С. Регистрирах се пак и ми показа паролата

Ето заради такива нетърпеливи като теб, се получават претоварванията и забавянето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

прекрасно !!! писах каквото ми падне и всичко стана светкавично без излишно напрежение ! Отличен 6 за човка измислил и реализирал онлайн преборяването ! :beer: П.С. pogrebnyak, на мен ми я изписа на екрана освен, че ми я прати по пощата. иначе си прав, преди няколко часа се регистрирах и свърших работа, а още не съм получил никакъв мейл.

Редактирано от rvp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето заради такива нетърпеливи като теб, се получават претоварванията и забавянето.

Плащам си данъците и съответно имам право на коректно обслужване,не да чакам като к*рва на повикване(което става в 100% от случаите) Редактирано от pogrebnyak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плащам си данъците и съответно имам право на коректно обслужване,не да чакам като к*рва на повикване(което става в 100% от случаите)

Кое според теб е некоректно в обслужването ?

Къде е казано, че до 10 мин ще получиш парола ?

Данъците си на 1 януари ли ги плащаш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое според теб е некоректно в обслужването ?

Къде е казано, че до 10 мин ще получиш парола ?

Данъците си на 1 януари ли ги плащаш ?

Веднага когато започне срока за плащането :)

Де да бяха 10 минути...чакам от 4-5 часа..че и ако откажа да попълня тази тъпотия ще ме глобят 120 кинта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднага когато започне срока за плащането :)

Де да бяха 10 минути...чакам от 4-5 часа..че и ако откажа да попълня тази тъпотия ще ме глобят 120 кинта...

Срокът е до 9 февруари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се регистрирах паролата не ми се изписа на екрана , а дойде след 5-6 мин на пощата в папка спам така , че проверявайте и там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен паролата се показа на екрана. След като стигнах края на формата за попълване се показа и ID номер.С една дума, всичко работи нормално,дори не съм си влизал в пощата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен всичко мина както си му е реда:P. Най-вече ми хареса възможността, че можеш да запазиш информацията , която си въвел и по-късно да я допълниш. :):eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вече ми хареса възможността, че можеш да запазиш информацията , която си въвел и по-късно да я допълниш. :):eek:

ааа, да. това пропуснах да отбележа. една от малкото кадърни форми за попълване в цялото интернет пространство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен обаче не се получи! И след като се регистрирах сутринта, паролата си я получих към 14 на елекронната поща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам въпрос за онлайн преброяването. Всеки член на семейството поотделно ли трябва да се регистрира, с отделен e-mail или един като се е регистрирал и без това е описал всички членове на домакинството и това означава,че семейството е готово с преброяването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То понеже у дома аз отговарям за глобалните проблеми - озоновата дупка, миграцията на зебрите в Серенгети, избухването на поредната свръхнова и т.н., та пак на мен се падна честта да регистрирам домашните и току що приключих с процедурата - фамилията е преброена надлежно и прилежно :speak: . Дори се справих толкова бързо, та комшията остана впечатлен и хукна да събира ЕГН-тата на домочадието си, та да ги "уредя" (цитирам дословно) и тях.

...Всеки член на семейството поотделно ли трябва да се регистрира...

Не, един се регистрира и попълва данните, поне ако домакинството и семейството съвпадат. Обяснено е в сайта.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да считам, че след като съм приключил с преброяването и съм получил на пощата си уникален преброителен номер, повече няма какво да се занимаваме, само ако някой дойде на вратата му съобщаваме този номер? П.С.Извинявам се за въпросите, но не ми стана ясно от сайта им:speak: Лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...повече няма какво да се занимаваме, само ако някой дойде на вратата му съобщаваме този номер...

Да, само пази номера!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...