Премини към съдържанието
sliderum

Библията - въпроси, отговори, тълкувания - част ІІ

Препоръчан отговор

rado84    295

преди 36 минути, capnemo написа:

Наказателен кодекс, Данъчни закони и още ред други такива

На това му се вика морал - онова "животно", което огромна част от религиозните нямат, като започнем с ония във Ватикана.
    А ти се разходи из религиозните форуми из нета - във всичките е пълно с атеисти, опитващи се да отворят очите на някой заблуден. В повечето случаи това е като да опитваш да дресираш крава да сяда - ти ѝ говориш, тя си преживя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

capnemo    43697
    преди 5 минути, rado84 написа:

На това му се вика морал - онова "животно", което огромна част от религиозните нямат, като започнем с ония във Ватикана.
    А ти се разходи из религиозните форуми из нета - във всичките е пълно с атеисти, опитващи се да отворят очите на някой заблуден. В повечето случаи това е като да опитваш да дресираш крава да сяда - ти ѝ говориш, тя си преживя.

Щом се опитваш да се правиш на толкова принципен я прочети  десетте божи заповеди и след това наказателния кодекс. И ще видиш много интересни съвпадения. Прочети малко космогонни теории и след това прочети примерно библията и ще видиш отново интересни съвпадения. 

Но ти не искаш да четеш, ти си чукча....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    valkiria1    7329
    преди 3 часа, rado84 написа:

Както казах - аз съм атеист. Както не казах - алергичен съм към религията

Както казахме-това изобщо никой не го интересува. Както не ти казахме звучиш твърде елинпелиновски. Ако си се напънал да сменяш таргета ще се прекръстиш на Ричард, Бил или Кристофър. Това са малките имена на най-видните атеисти в света. Разбира се трябва да догониш степента и на тяхното IQ , за да можеш да противостоиш  и да обориш избора на Мария Кюри, Исаак Нютон, Робърт Бойл , Блез Паскал и пр..,които твърдо са декларирали своята вяра в Библията. Тъй като това лично на мен ми се струва невъзможно , постарай се да не даваш акъли от  позицията на своята посредственост. Освен всичко това темата е явно дефинирана и тя е за хора ,които искат да научат и споделят неща свързани с Библията.  Открий или намери подходяща тема за атеизма и там можеш никога да не изтрезняваш от омразата си към Библията  и по стар шопски обичай да обясняваш " че такова животно нема " може пък някой и да ти върже.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ко? Не!    282
    на 30.06.2017 г. в 12:06, rado84 написа:

Както казах - аз съм атеист.

Bullshit_In_Bookform_Lacking_Evidence.jp

Добре, бъди. Но бъди интелигентен атеист. Като Ницше или Шопенхауер. И да, Библията, както всички свещени религиозни писания, е пълна с измислици, но това не пречи да изтъкнем и достойнствата, които притежава. Да вземем книга "Песен на песните" от Стария завет например - пълна с изключително жив и поетичен език. Тъй че дори от чисто литературна гледна точка Свещеното писание има тежест. Събития от рода на сътворението на първите мъж и жена, Райската градина, ходенето по вода на Иисус и т.н. са, разбира се, художествена измислица. Но Библията съдържа и немалко факти, чрез които старозаветните и новозаветните библеисти от доста поколения реконструират историческите събития от съответния период. Затова не бъди кон с капаци, а чети.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.