Премини към съдържанието
sliderum

Библията - въпроси, отговори, тълкувания - част ІІ

Препоръчан отговор

тема за размисъл . ако бог няма проблем с изнасилванията убийците гладуващите корупцията изтезанията и злобата на хората а сатаната е точно обратното кой е истинската сатана ?

четейки библията излизам до следните изводи 1. бог е доста … глупав.. за най малкото нещо дави и убива много хора и животни от които мажоритета не са виновни за абсолютно нищо.

2. излиза че Исус не е изкупил греховете на хората защото на практика е безсмъртен .

3. защо в библията има повече убийства и лоши неща отколкото положителни ? точно както и по новините по телевизията ????? странно съвпадение.

като цяло религията не е ли просто книга с картинки и измислен текст който е писан от "победителите" " Историята се пише от победителите" "Измисли една лъжа направи я проста повтори я 10 000 пъти и хората ще повярват сляпо в нея - Адолф Хитлер"

+ това теорията за ада и рая е грешна душата на хората няма как да е грешна защото тя не виновна за действията на хората и за това не е редно да бъде пращана в ада .

++ защо всеки който не вярва сляпо в Исуската тря гори в ада ? кви са тея сатаниски ралти.. неможе ли да ги остави просто намира ?

+++ Ако аз имам силата да направя наводнение .. просто ще махна с пръст и ще избия всичките дето не ме кефят няма да избивам 100 милярда невинни животни и растения .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Shiyanu Neko написа:

++ защо всеки който не вярва сляпо в Исуската тря гори в ада ? кви са тея сатаниски ралти.. неможе ли да ги остави просто намира ?

Това е според християнските религии,но всъщност трябва да си много тъп и лош за да попаднеш в ада.Дали четеш и обожествяваш Исус няма да помогне с нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

каквото и да правиш попадаш в ада защото не вярваш в исуската. "тези които вярват в мене ги вземам с себе си другите отиват в ада" не е казано че тря си лош

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Shiyanu Neko написа:

каквото и да правиш попадаш в ада защото не вярваш в исуската. "тези които вярват в мене ги вземам с себе си другите отиват в ада" не е казано че тря си лош

Това е лъжа исусова,трябва да се има и в предвид ,че самия Исус не е в хубавия рай ,а в посредствения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а да извинявай ако вярваш сляпо в бог отиваш в рая ако не вярваш сляпо в бог отиваш в ада.. понеже бог е милостив и неможе да те остави просто еи така без да ти прави нищо .

на практика атеистите които са добри хора къде трябва да отидат ? в 3тото измерение ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.01.2019 г. в 22:26, Shiyanu Neko написа:

а да извинявай ако вярваш сляпо в бог отиваш в рая ако не вярваш сляпо в бог отиваш в ада.. понеже бог е милостив и неможе да те остави просто еи така без да ти прави нищо .

на практика атеистите които са добри хора къде трябва да отидат ? в 3тото измерение ?

Пак повтарям ,това ,,кой къде ще отиде?" зависи повече от делата и постъпките ,а не от вярата.

Атеистите са малко и може да се каже ,че доста от тях имат търсения и то в правилната посока,малки усилия но правилни,докато много фанатици,ще получат по-малко и от атеистите ,защото прилагат погрешни действия.Примерно -като работих в една строителна бригада ,имахме един голям майстор -,,атеист",човека беше атеист ,защото имаше същия въпрос като много други,, като има Господ ,защо никой не се е върнал от оня свят да каже какво е там?"и аз му казах ,че съм бил на оня свят  и в почивките му разказах ,какво и как се е случило(тогава не бях си написал книжката ,,До отвъдното и обратно"-,,http://youartefakt.com/index.php/kniga-do-otv-dnoto-i-obratno) и човека стана малко от малко вярващ,щом му се появи въпроса ,,какво трябва да правя за да съм и аз в рая?"обясних му ,но както при повечето  и на него му се видя трудоемко и времеемко и се приключи(вместо да си мисли в работата  и за повишение на заплатата ,трябваше да мисли за това да си устройва вечността ,което му се струваше прекалено далеч в годините напред,и като разбра ,че трябват и някои дребни лишения((вместо да си пие ракията да отиде до някой храм да се помоли-много сложно му се видя))) това е проблема на повечето ,че могат да си градят бъдещето в рамките на земния живот и взаимоотношенията им с Господ се свързват до утрешния ден.Много се отказват от това да станат богати ,защото се изискват правилни усилия и много труд ,а ,,какво се остава за това да си устроят една вечност?"на повечето им се струва невъзможно да си постигнат мечтите тук,та камоли за вечността.Много по -лесно е да са в комфортната среда на ,атеисти" или слабовярващи отколкото да се потрудят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Anjel Dimitrov написа:

Пак повтарям ,това ,,кой къде ще отиде?" зависи повече от делата и постъпките ,а не от вярата.

и къде ще отидеш ако не вярваш в бог ?

и аз му казах ,че съм бил на оня свят  и в почивките му разказах ,какво и как се е случило(

XD

това е проблема на повечето ,че могат да си градят бъдещето в рамките на земния живот и взаимоотношенията им с Господ се свързват до утрешния ден.Много се отказват от това да станат богати ,защото се изискват правилни усилия и много труд ,а ,,какво се остава за това да си устроят една вечност?"на повечето им се струва невъзможно да си постигнат мечтите тук,та камоли за вечността.Много по -лесно е да са в комфортната среда на ,атеисти" или слабовярващи отколкото да се потрудят.

дори в хората дето си мислят че са "добри" мога да ви намеря хиляди грехове .

проблема е следният защо бог да ви прощава греховете ако 365 дни в годината правите грехове и вечерта бог да ги прощава "щото има добро сърце"

същият който ви е изхвърлил от "градината" заради 1 грешка . Трябва всеки ден да гледа как правите грешки ама вечерта са молите и трябва да ви ги прости защото са молите . Тва е малко парадокс но да го оставим настрана.

Много съм любопитен главният проблем с това "душата да гори в ада".

1. Душата е носител на съзнанието тя може да бъде повлияна след прераждането тоест след като се родиш отново заради лошите ти постъпки можеш да имаш лоша карма и душата ти да носи около себе си проблемите

2. С какво носителят е виновен и трябва да гори в "ада" ?

вашата работа " ама трябва да ходиш да се молиш на църква"

тоест по вашата логика може да си сериен убиец стига да ходиш на църква няма проблем , нещо не виждам логиката.

3. Ако вашият бог няма проблем с изнасилванията убийствата войните глада и болестите . А "сатаната" е обратното на този бог както се описва в библията , то сатаната се бори с бог против тези работи .

Цялата работа излиза че вие Фанатиците* се опитвате да пробутвате на хората някаква съмнителна вяра която не се знае дали води към "горенето в ада" или по скоро към "дявол" който яде душата на хората.

Най комичното нещо за мене е точно вие фанатиците* като почнете да се хвалите как ще живеете вечно като вие самите не си давате сметка как живеете в грях.

интересното ми е в "денят" на "страшният съд" кой ще победи... Египетските богове ли … Исуската ли … Ислямските богове ли …

*Тъмна индия* естествено вие знаете че "вашият бог е истинският" все пак така е описано в "Библията".

То и историята на света е описана на книга ама е автентична колкото и Айфон 5 за 50 лева от китайски магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Shiyanu Neko написа:

и къде ще отидеш ако не вярваш в бог ?

XD

дори в хората дето си мислят че са "добри" мога да ви намеря хиляди грехове .

проблема е следният защо бог да ви прощава греховете ако 365 дни в годината правите грехове и вечерта бог да ги прощава "щото има добро сърце"

същият който ви е изхвърлил от "градината" заради 1 грешка . Трябва всеки ден да гледа как правите грешки ама вечерта са молите и трябва да ви ги прости защото са молите . Тва е малко парадокс но да го оставим настрана.

Много съм любопитен главният проблем с това "душата да гори в ада".

1. Душата е носител на съзнанието тя може да бъде повлияна след прераждането тоест след като се родиш отново заради лошите ти постъпки можеш да имаш лоша карма и душата ти да носи около себе си проблемите

2. С какво носителят е виновен и трябва да гори в "ада" ?

вашата работа " ама трябва да ходиш да се молиш на църква"

тоест по вашата логика може да си сериен убиец стига да ходиш на църква няма проблем , нещо не виждам логиката.

3. Ако вашият бог няма проблем с изнасилванията убийствата войните глада и болестите . А "сатаната" е обратното на този бог както се описва в библията , то сатаната се бори с бог против тези работи .

Цялата работа излиза че вие Фанатиците* се опитвате да пробутвате на хората някаква съмнителна вяра която не се знае дали води към "горенето в ада" или по скоро към "дявол" който яде душата на хората.

Най комичното нещо за мене е точно вие фанатиците* като почнете да се хвалите как ще живеете вечно като вие самите не си давате сметка как живеете в грях.

интересното ми е в "денят" на "страшният съд" кой ще победи... Египетските богове ли … Исуската ли … Ислямските богове ли …

*Тъмна индия* естествено вие знаете че "вашият бог е истинският" все пак така е описано в "Библията".

То и историята на света е описана на книга ама е автентична колкото и Айфон 5 за 50 лева от китайски магазин.

2-това е твоята логика

За мен комичното е ,че ти не разбираш ,че и ти ще живееш вечно(вече ,,как?" си зависи от теб).

Да си устроиш вечността не е проста работа.Трябва първо да се научите да общувате с Господ,в най-лошия случай да разчитате знаците МУ,друг вариант е като Нийл Доналд Уолш, и директно да изпълнявате мисии без посредници,но проблема е ,че да достигнеш Бога се гради с десетки години и предания през поколенията(ако предците ти са били атеисти ,пътя за теб ще бъде труден защото носиш причинноследствието  на предците ти,както и постъпките ти)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Anjel Dimitrov написа:

За мен комичното е ,че ти не разбираш ,че и ти ще живееш вечно(вече ,,как?" си зависи от теб).

ами ако ти кажа че и ти като мен ще живееш вечно ама не щото вярваш в твоя измислен бог ? ама ти плюеш в лицето на вечното след което сам си рушиш тялото и  съзнанието

и накрая ще чакаш неволята т.е твоя измислен бог да те спаси . 

Да си устроиш вечността не е проста работа.Трябва първо да се научите да общувате с Господ,в най-лошия случай да разчитате знаците МУ,друг вариант е като Нийл Доналд Уолш, и директно да изпълнявате мисии без посредници,но проблема е ,че да достигнеш Бога се гради с десетки години и предания през поколенията(ако предците ти са били атеисти ,пътя за теб ще бъде труден защото носиш причинноследствието  на предците ти,както и постъпките ти)

и как точно си устрояваш вечността като всеки ден правиш грехове ??

"устроявам си вечността" = наистина да не правиш грехове.

????

проблема е че дори вие самите не сте стигнали до вашият измислен "бог" за това как смятате да карате "другите" да стигнат до него е комичното.

Има една приказка смее се най добре този който се смее последен .

като 10 000 ниво езотерик мога да ти кажа че вашият бог е просто измислица аз лично съм видял истинската страна на измерението и за това няма какво да споря с хора вярващи сляпо в парче хартия предавано от други вярващи сляпо в парче хартия.

п.с естествено не очаквам да се събудиш и да спреш да вярваш сляпо в твоя измислен бог. 

приел съм че за фанатиците като вас няма лечение и за това не се и надявам да ви спасявам от удавянето всеки сам си избира.

както се казва няма какво да се мъчиш да копаеш на цимента .

+ това и лично предпочитам да откривам истинското съдържание с други езотерици а не със фанатик който е скочил на "лодката' с истинската езотерика без да е разбрал нейният смисъл.

1 за това и хора дето "вярват в бог" изведнъж да "не вярват в бог" не ми трябват

2 също хора които вярват в кръглата земя изведнъж да не вярват в кръглата земя не ми трябват

3 както и хора които вярват че да ядът животни е полезно и "кармично" не ми трябва да почнат да вярват че това не е здравословно и кармично .

трябва хората сами да разберат смисъла на езотериката а не сляпо да вярват в нея .

култивацията на прана изисква вътрешно съзнание а не просто "вяра"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10000 ниво езотерик? Ама те езотериците си мълчат и пазят в тайна знанията си. Когато научат нещо не тръбят навсякъде колко много знаят. По принцип всички хора са така. Когато знаят нещо, не могат да го запазят в тайна. Няма значение дали знанието е вярно или погрешно. Важното е да покажат на другите какво са научили. А тайните сами се пазят, но това е друга тема. Може истината да е пред очите ти и да не я видиш. Никой нищо не крие. Просто хората и да искат не могат дълго да си мълчат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Shiniasu написа:

10000 ниво езотерик? Ама те езотериците си мълчат и пазят в тайна знанията си. Когато научат нещо не тръбят навсякъде колко много знаят. По принцип всички хора са така. Когато знаят нещо, не могат да го запазят в тайна. Няма значение дали знанието е вярно или погрешно. Важното е да покажат на другите какво са научили. А тайните сами се пазят, но това е друга тема. Може истината да е пред очите ти и да не я видиш. Никой нищо не крие. Просто хората и да искат не могат дълго да си мълчат.

ако езотериците си мълчат откъде ще знаеш какво е езотерик ?

преди 10 часа, Shiniasu написа:

Може истината да е пред очите ти и да не я видиш

абсолютен факт ако хората не желаят да видят истината... дори и да им докажеш че боговете в който вярват са дяволи и измислица се чудят как да те нагласят и ти да вярваш сляпо като тях и да си "спасен"

п.с

най смешното при вярващите е че те си мислят не толкова за самата "вяра"

а колкото разчитат на това че понеже *вярват* вече всичко е ток и жица и ще живеят вечно когато дойде *денят на страшният съд* 

тежко тежко...…….

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако едно знание е общодостъпно, то няма как да е езотерично. Нали това е смисълът на понятието - нещо, което е достъпно само в рамките на тесен кръг от хора. А как ще научиш - идеята е да не го научиш, затова въпросът е безсмислен. Като влезеш в кръга на избраните. Друг начин няма. Ако нещо е общодостъпно, то просто не е езотерично.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shiniasu написа:

Ако едно знание е общодостъпно, то няма как да е езотерично. Нали това е смисълът на понятието - нещо, което е достъпно само в рамките на тесен кръг от хора. А как ще научиш - идеята е да не го научиш, затова въпросът е безсмислен. Като влезеш в кръга на избраните. Друг начин няма. Ако нещо е общодостъпно, то просто не е езотерично.

Ще научиш кагато еволюираш до такова ниво, че поне да можеш да го разбереш и възприемеш. Следващото еволюционно ниво е когато сам можеш да придобиваваш знанието. Всеки има в себе си латентна тази способност. Въпрос на развитие и положени усилия.

Ако не си достигнал до способността да разбереш знанието, какъв смисъл има някой посветен да ти го разказва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф най-вроятно живеете още в 80-90 те години на миналия век ,когато имаше забранени книги и докато ги четеш настръхваш само ,защото са забранени.Вече сме 2019 и нивата на езотеризъм са размити,а с 10000 хилядното ниво то тогава Доналд Уолш е 90000000000000000000000000000000000000000000000 ,че и по- високо,а аз съм около Доналд Уолшовото ниво и смятай  Неко ,колко си назад с материала.

Оф писна ми от такива дето повтарят ,,Щом аз не го мога и не го разбирам ,значи е невъзможно"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Anjel Dimitrov написа:

Оф най-вроятно живеете още в 80-90 те години на миналия век ,когато имаше забранени книги и докато ги четеш настръхваш само ,защото са забранени.Вече сме 2019 и нивата на езотеризъм са размити,а с 10000 хилядното ниво то тогава Доналд Уолш е 90000000000000000000000000000000000000000000000 ,че и по- високо,а аз съм около Доналд Уолшовото ниво и смятай  Неко ,колко си назад с материала.

Оф писна ми от такива дето повтарят ,,Щом аз не го мога и не го разбирам ,значи е невъзможно"

човека дето живее преди 2000 години казва на хората дето са по образовани от него че живеят в 90 те ?

чакай да отидеш в рая щото си "вярващ" а не защото разбираш "вярата".

дори това да беше реално ( което не е но да гледаме хипотетично ) . Първите хора които ще отидат в "хипотетичният ад" сте точно вие дето "вярвате" за лична изгода = безсмъртие .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък знам по-големи числа. Така че пред моята (5*10^3712)! степен и двамата сте аматьори. И разните богове и ядящи прана, които сте виждали - също са аматьори. Щото и езотериката аз съм я създал за да имат с какво да се занимат аматьорите...

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shiyanu Neko написа:

човека дето живее преди 2000 години казва на хората дето са по образовани от него че живеят в 90 те ?

чакай да отидеш в рая щото си "вярващ" а не защото разбираш "вярата".

дори това да беше реално ( което не е но да гледаме хипотетично ) . Първите хора които ще отидат в "хипотетичният ад" сте точно вие дето "вярвате" за лична изгода = безсмъртие .

Всичко е за лична изгода,включително и Господ си гледа изгодата,но това е тъжно за обяснение ,особено като гледам на какво примитивно ниво си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anjel Dimitrov написа:

Всичко е за лична изгода,включително и Господ си гледа изгодата,

И каква изгода има Господ от своите създания?
Защо му е нужно да ги праща в Рая или в Ада?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е за лична изгода,включително и Господ си гледа изгодата,но това е тъжно за обяснение ,особено като гледам на какво примитивно ниво си...

ти си мислиш че ако лъжеш себе си че вярваш в Бог той ще те вземе в рая но аз съм бил на примитивно ниво ? викаш ти си само 2000/3000 години преди христа хърби.

като почнете да се хвалите как ще отидете в "рая" щото вярвате най ви обичам . като нарушиш собствените си 10 божи заповеди точно в рая ще отидеш

*теоритично* 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Shiniasu написа:

Аз пък знам по-големи числа. Така че пред моята (5*10^3712)! степен и двамата сте аматьори. И разните богове и ядящи прана, които сте виждали - също са аматьори. Щото и езотериката аз съм я създал за да имат с какво да се занимат аматьорите...

Казва се: “езотериката аз съм я измислил”      :emoji_smiley-04:

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, "измислил" е по-точно. А на двамата други посветени ще предложа да опишат какво точно, кога и при какви обстоятелства са видели, ако това не ги притеснява, разбира се. Нека единият да опише бог, който вижда (или чува), а другият - хранещите се с прана същества (мисля, че беше писал, че ги е виждал). Аз лично съм сигурен, че и двамата са видели нещо, но съвсем не съм убеден, че си имат представа какво точно е то.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Shiniasu написа:

Да, "измислил" е по-точно. А на двамата други посветени ще предложа да опишат какво точно, кога и при какви обстоятелства са видели, ако това не ги притеснява, разбира се. Нека единият да опише бог, който вижда (или чува), а другият - хранещите се с прана същества (мисля, че беше писал, че ги е виждал). Аз лично съм сигурен, че и двамата са видели нещо, но съвсем не съм убеден, че си имат представа какво точно е то.

а нз аз съм виждал само енергията около нас което е доказано и от известните учени като Никола Тесла който е успял да произведе безжично електричество след това е имало малки "инциденти" с него и изследванията му ама това е друга тема.

Както се казва въздуха не се вижда но знаеш че е там . Същата работа е и с енергията . Същото е и със потенциалният създател който няма нищо общо с този описан в библията най вероятно.

дори има повече логика "господ" описан в библията да е реалният дявол и сами да си слагат главата на наковалнята хората като го почитат и вярват в него а това на което се вика "дявол" да е реалният истински спасител .

естествено това е само предположение. макар и доста по смислено от Религията като цяло.

бТВ неска вдигнах 10001 ниво езотерик мн съм горд със себе си <3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз днес не успях да вдигна нито едно ниво - имах си друга работа. Нищо, утре ще вдигна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.01.2019 г. в 11:45, Shiyanu Neko написа:

тема за размисъл . ако бог няма проблем с изнасилванията убийците гладуващите корупцията изтезанията и злобата на хората а сатаната е точно обратното кой е истинската сатана ?

Ти за Бога, за когото става дума в Библията ли говориш, или за някакъв различен или какъв да е бог? Къде в библейските текстове виждаш, че Бог няма проблем с изнасилванията, убийците, гладуващите, изтезанията, злобата?

Ето ти за изнасилването един текст:

Цитат

Второзаконие 22

25 Но ако някой намери на полето сгодена мома и я изнасили, тогава само мъжът, който е лежал с нея, да бъде убит;
26  а на момата да не направиш нищо; в момата няма грях, който заслужава смърт; защото това нещо е, както кога някой се спусне върху ближния си и го убие,
27  понеже, както я е намерил на полето, сгодената мома е извикала, но не е имало, кой да я отърве.
28  Ако някой намери млада несгодена девица и като я хване лежи с нея, и ги намерят,
29  тогава оня, който е лежал с нея, да даде на бащата на момата петдесет сребърни сикли ; и тя да му стане жена понеже я е обезчестил; не бива да я напуска през целия си живот.

Очевидно изнасилването при определени обстоятелства води или до смъртна присъда на мъжа, или до задължение той да се омъжи за жената, която е изнасилил. Като цяло неприятна ситуация да избираш между смърт и живот с въпросната жена, която може въобще да не познаваш. Въобще не виждам изнасилването да се толерира.

Обаче има други случаи, където изнасилването е вид божий съд:

Цитат

Исая 13

9 Ето денят Господен иде, Лют с негодувание и пламенен гняв, За да запусти земята И да изтреби от нея грешните й,

10  Защото небесните звезди и съзвездия Не ще дадат светенето си; Слънцето ще потъмнее при изгряването си, И луната не ще сияе със светлината си.
11  Ще накажа света за злината им , И нечестивите за беззаконието им; Ще направя да престане големеенето на гордите, И ще смиря високоумието на страшните.

14  Те ще бъдат като гонена сърна, И като овце, които никой не събира; Ще се връщат всеки при людете си. И ще бягат всеки на земята си.
15  Всеки, който се намери, ще бъде пронизан; И всичките заловени ще паднат под нож.
16  младенците им, тоже, ще бъдат смазани пред очите им; Къщите им ще бъдат ограбени и жените им изнасилвани.

Добри неща ли са пронизването, падането от нож, смазването, ограбването, изнасилването? Наказанието и съдът добро нещо ли са за тези, които трябва да ги понесат?

Толкова ли не си забелязал в Библията, че каквото човек сее - това и жъне. Ако върши зло, то зло ще постигне и него. Това не прави злото добро, както не означава, че при екзекуция на осъден престъпник екзекуторите или съдиите одобряват убийството като криминално престъпление. За убиването (предумишлено) си пише в десетте заповеди, нали? За корупцията не пише ли?!

четейки библията излизам до следните изводи 1. бог е доста … глупав.. за най малкото нещо дави и убива много хора и животни от които мажоритета не са виновни за абсолютно нищо.

Ти съдиш Бога? Имаш се за по-умен? Очевидно не си съгласен с него, ама чак пък за толкова умен да се имаш? За такива с много високо мнение за себе си май пишеше по-горе в Исая... Може би искаш да кажеш, "Бог е несправедлив"? Защото ако той е наистина Бог и те е направил от пръстта, няма как да е глупав, не мислиш ли? Или в никой случай не по-глупав от тебе.

2. излиза че Исус не е изкупил греховете на хората защото на практика е безсмъртен .

Много глупав коментар. Ако убиеш безсмъртен човек какво става? Не можеш да го убиеш ли? То на практика човекът не е безсмъртен, никой човек не е безсмъртен... даже напротив. Тялото рано или късно умира, но духът е вечен. Но такъв аргумент не бях чувал. В християнството Исус е бил без грях, докато смъртта е наказание за грях. Съответно ако човек няма грях, то смъртта няма сила над него. Само че такива хора няма. Затова са жертвали животни и са проливали кръвта им  за опрощение на греховете. Невинни животни понасящи присъдата на виновни хора.

3. защо в библията има повече убийства и лоши неща отколкото положителни ? точно както и по новините по телевизията ????? странно съвпадение.

Библията е историческа книга. Но и други исторически книги да вземеш, пак са пълни с убийства и ужасии, защото с това е пълна човешката история. Просто хората са такива. Или ти искаш да четеш само хубави книги с хубави история и щастлив завършек? Така ли се оценява една книга. Според мен идеята на библейските текстове не е да се харесат... на тебе или на някой друг.

Като цяло много повърхностни и пристрастни разсъждения виждам, но пък нали си вярваш...

+ това теорията за ада и рая е грешна душата на хората няма как да е грешна защото тя не виновна за действията на хората и за това не е редно да бъде пращана в ада .

Е, човек като върши зло, кой е виновен? Някой друг ли? Ами човекът си е виновен. Ние казвам дУши или душИ. Душата е това, което е човека. "Жива душа". Ако тялото е просто временно местообитание на душата, значи душата остава след това... може би по подобие на това, когато човек сънува, и тялото спи. То даже за мъртвите се казва, че са спящи.

Но ти очевидно нямаш голям страх от създателя по принцип, който и да е той. Съвест нямаш ли? И като говориш за вярата в Исус, че щяла да спаси от ада, знаеш ли какво се казва още в Библията?

Цитат

Римляни 2

5  а с упорството си и непокаяното си сърце трупаш на себе си гняв за деня на гнева, когато ще се открие праведната съдба от Бога,
6  Който ще въздаде на всеки според делата му:
7  вечен живот на тия, които с постоянство в добри дела търсят слава, почест и безсмъртие;
8  а пък гняв и негодувание на ония, които са твърдоглави и не се покоряват на истината, а се покоряват на неправдата;
9  скръб и неволя на всяка човешка душа, която прави зло, първо на юдеина, после и на гърка,
10  а слава и почест и мир на всеки, който прави добро, първо на юдеина, после и на гърка.
11  Понеже Бог не гледа на лице.
12  Защото тия, които са съгрешили без да имат закон, без закон ще и погинат; и които са съгрешили под закон, под закон ще бъдат съдени.

Съвест нямаш ли? Или можеш просто да си предефинираш кое е добро и кое е зло както ти изнася и да чакаш да се съобразяват с тебе?

Очевидно Библията не ти понася, но поне подхождай с малко уважение и смирение, особено като не я познаваш, и не я разбираш. Той Исус е казал: "Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори, защото всеки, който иска, получава; който търси, намира; и на тогова, който хлопа, ще се отвори." Ти си присмивател в пълния смисъл на думата, а такива никога нищо не научават.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.01.2019 г. в 18:04, Aumi написа:

И каква изгода има Господ от своите създания?
Защо му е нужно да ги праща в Рая или в Ада?

Значи ,твоите родители са поискали наследници(разпитвал съм ,,защо хората искат деца?" и съм получавал различни отговори) и са те създали,след това родителите ти носят отговорност за това какво наследство ще ти оставят и какво възпитание ще ти дадат,от ,които неща зависи как ще ти протече живота ,а също така и ,,как ще си прекараш вечността?",защото наследството или го развиваш или го пропиляваш.Господ е само арбитер за това къде ще отиде някой,Господ не праща в Рая или в Ада ,това си е предимно въпрос на личен избор и последствие от постъпки ,и след това на наследство.В Ада ги праща подобно на това ,както ние пращаме престъпниците в затворите,а в Рая както трудолюбивите отиват на почивка.Пращането в Ада или Рая не е решение на Господ,това е последствие от постъпки на дадената персона.Има достатъчно информация за това ,,как да попаднеш в Рая?" и постоянно излиза нова и нова.Но на въпроса,,Защо му е нужно да ги праща в Рая или в Ада?"Попадането в Рая или в Ада е отплатата за проведени действия в земния живот.Най-големи трудности хората срещат,когато трябва да изпълняват задачи на Господ,защото неговите задачи противоречат на логиката на дадения индивид и затова повечето се отказват от хубавия Рай и се задоволяват с посредствения.Примерно Аврам слуша Господ и е готов да принесе в жертва най-милото си,повечето хора казват,,аз не искам палат в рая ,ще се задоволя и с апартамент ,но на такава жертва не съм готов"иначе казано не са готови да слушат Господ докарай и от там Господ пък ги оставя да си правят кво си знаят и им готви апартамент,но аз искам повече и не ми се изброява за моите жертви....Но пак повтарям ,,въпрос на личен избор ,за това кой къде ще попадне?"и след това на наследство и възпитани,а не че Господ  е решил още преди да се родят-решава се цял живот,да имате цял живот да се устроите,естественно ако предците ви не са били някои атеисти-тогава един живот ще е малко и естествено ще получите малко ,каквото и да направите ,но по добре от нищо...

на 15.01.2019 г. в 19:21, Shiyanu Neko написа:

ти си мислиш че ако лъжеш себе си че вярваш в Бог той ще те вземе в рая но аз съм бил на примитивно ниво ? викаш ти си само 2000/3000 години преди христа хърби.

като почнете да се хвалите как ще отидете в "рая" щото вярвате най ви обичам . като нарушиш собствените си 10 божи заповеди точно в рая ще отидеш

*теоритично* 

Говориш глупости,никога не съм казвал ,че съм 2-3 хиляди години преди христа и никога не съм казвал ,че ще ходя в рая само заради вярата си.А и аз собствените си божи заповеди не ги нарушавам,защото ,,не прелюбодействай" за мен е ,,не прекалявай" и си пуша и си пия,защото специално тези неща са ги забранили някои духовни лица от конкурентни религии,а реалността е ,че Господ ги дава като награда,а това с любовните ми историйки е ,е просто работих барман 12 години и мога да разчитам жените по погледа какво искат и ,когато мога да им го дам ,е така стават нещата...

на 15.01.2019 г. в 21:51, Shiniasu написа:

мен не ме притеснява ,на този линк - http://youartefakt.com/index.php/kniga-do-otv-dnoto-i-obratno съм описал и ,,какво съм видял?"и главни събития довели до разходката ми до отвъдното и други разяснения ,които са от първостепенно значение за хората ,които искат да са в рая ,ама хубавия рай с хилядите проекции...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.