Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sliderum

Библията - въпроси, отговори, тълкувания - част ІІ

Препоръчан отговор

.............

Ако само един път вярващите бяхте обърнали внимание на основателната забележка на атеистите, че религията е инструмент за управление, щяхте да имате шанса, да прозрете, колко сте лесни за манипулиране. - но, уви. 

.........

Няма значение към кого е - все си е първосигнална и жалка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Албърт Айнщайн е авторитет не с религиозните си разбирания , а с достиженията на мисълта в науката !!!

Ако не беше ТО , щеше да си остане един смотан , религиозен пощаджия и едва ли някой щеше да е чувал за него.

А даже и като доказан авторитет в науката , днес е оспорван в науката  - за религията му никой не се сеща....

Тази разлика между наука и религия прави ли се , като се привеждат "неоспорими доказателства" и то не за друго , а кой какво бил казал под сянката на ореха....

Баба Гицка ряпа да яде - полезно е за лумбагото....! Отново липса на връзки с Главната Глава...! :lol6:

Между другото прав е Айнщайн (поне за него е сигурно , че умее да мисли) , че религия винаги ще има и че тази религия никак не се нуждае от Бог!

Дали това е Будизъм - това е друг въпрос ! Може пък Комунизъм да е на който още не му е дошло времето (да не се бърка с това извращение което е било , наричано комунизъм!) или пък нещо друго.

Ще има , така както винаги незнание ще има и такива подменящи незнанието с религия по една или друга причина...!

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако само един път вярващите бяхте обърнали внимание на основателната забележка на атеистите, че религията е инструмент за управление, щяхте да имате шанса, да прозрете, колко сте лесни за манипулиране. - но, уви. 

Всъщност атеизма е инструмент за манипулиране и контрол. Комунистите го наложиха за да могат по лесно да контролират масите и да манипулират простолюдието. Поклонниците на атеизма нали трябва да следват сляпо повелята на вожда и да се кланят на партии и партийните величия.

Май затова атеизма може да вирее само в пропаднали  държави като България и Северна Корея.

Редактирано от gagodrago (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако само един път вярващите бяхте обърнали внимание на основателната забележка на атеистите, че религията е инструмент за управление, щяхте да имате шанса, да прозрете, колко сте лесни за манипулиране.

А защо някои приемат атеизма като непременно условие за самостоятелно мислене?! Та той също е идеология. При това идеология, която е в основата на много философски течения, включително и на Марксизма. Погледнато реално атеизмът е в дъното на доста сътресения и революции, в това число и на Октомврийската…

Твърдението, че идеология, която е родила социализма, не е манипулативна, е наивно. В този смисъл не разбирам кое поражда у атеистите това отношение към религиите – една смехотворна смесица от снизходително покровителствено превъзходство.

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност атеизма е инструмент за манипулиране и контрол. Комунистите го наложиха за да могат по лесно да контролират масите и да манипулират простолюдието. Поклонниците на атеизма нали трябва да следват сляпо повелята на вожда и да се кланят на партии и партийните величия.

Май затова атеизма може да вирее само в пропаднали  държави като България и Северна Корея.

Да, точно. Битието да им определя съзнанието, и всичко да съществува вън и независимо от съзнанието им. 

Нали затова комунистите изхвърлиха от храма свестните свещеници и сложиха на тяхно място комунистически подлоги, членове на червената държавна сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, точно. Битието да им определя съзнанието, и всичко да съществува вън и независимо от съзнанието им. 

Нали затова комунистите изхвърлиха от храма свестните свещеници и сложиха на тяхно място комунистически подлоги, членове на червената държавна сигурност.

:lol6: То щото сам Бог не е направил Потопа , не е изгорил Содом и Гомор , Кръстоносните походи не е сътворил , изтреблението на половин Европа с чума , унищожението на 2/3-ти американски туземци с шарка ........брой няма ! Сега пък СПИН и Ебола измисли , само и само да ни изтребва...

А , щях да забравя за Александър Велики , Ченгис Хан , Атила Бич Божи , че и кой ли не още ........те също комунисти и атеисти трябва да са били , ама да не са го знаели ! Все творения на Бога......! :lol6:

Хайде пак глупости и простотии ! 

Ама не аз ги пиша.....!

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Албърт Айнщайн е авторитет не с религиозните си разбирания , а с достиженията на мисълта в науката !!!

Ако не беше ТО , щеше да си остане един смотан , религиозен пощаджия и едва ли някой щеше да е чувал за него.

А даже и като доказан авторитет в науката , днес е оспорван в науката  - за религията му никой не се сеща....

Тази разлика между наука и религия прави ли се , като се привеждат "неоспорими доказателства" и то не за друго , а кой какво бил казал под сянката на ореха....

Баба Гицка ряпа да яде - полезно е за лумбагото....! Отново липса на връзки с Главната Глава...! :lol6:

Между другото прав е Айнщайн (поне за него е сигурно , че умее да мисли) , че религия винаги ще има и че тази религия никак не се нуждае от Бог!

Дали това е Будизъм - това е друг въпрос ! Може пък Комунизъм да е на който още не му е дошло времето (да не се бърка с това извращение което е било , наричано комунизъм!) или пък нещо друго.

Ще има , така както винаги незнание ще има и такива подменящи незнанието с религия по една или друга причина...!

Да, още един австралопитек.

А защо някои приемат атеизма като непременно условие за самостоятелно мислене?! Та той също е идеология. При това идеология, която е в основата на много философски течения, включително и на Марксизма. Погледнато реално атеизмът е в дъното на доста сътресения и революции, в това число и на Октомврийската…

Твърдението, че идеология, която е родила социализма, не е манипулативна, е наивно. В този смисъл не разбирам кое поражда у атеистите това отношение към религиите – една смехотворна смесица от снизходително покровителствено превъзходство.

Много елементарно разсъждажате.

Дори не усещате как си противоречите.

По-добре ще  е да си мълчите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей това са ми "любимите" изказвания. Нищо по същество, но психопрофилиране на опонента.

Аз съм елементарна и разсъждавам елементарно - да приемем, че е така. Нямам Вашите претенции - това със сигурност.

Но... Когато имам да казвам на някого нещо - се аргументирам, а не пляскам обидни и тъпи квалификации.

Всеки по пътя си. Тези неща се изграждат в първите седем години.

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей това са ми любимите изказвания. Аз съм елементарна и разсъждавам елементарно. Нямам Вашите претенции. Но... Когато имам да казвам на някого нещо - се аргументирам, а не пляскам обидни и тъпи квалификации.

Всеки по пътя си. Тези неща се изграждат в първите седем години.

Tochno taka.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да беше казал и къде е противоречието... ама защо ли трябва да се пише смислено, щом целта е да се нагнетява темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, още един австралопитек.

Ти вземи се огледай в огледалото ...ама не го чупи като гледаш , каквото видиш ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти вземи се огледай в огледалото ...ама не го чупи като гледаш , каквото видиш ! :)

Поредното прераждане на някой стар познайник, осрал си сам пътеките и пристигнал с нов ник. Всичките му влючвания са свързани с това да гаднее персонално срещу хора, които от "минал форумен живот" припознава за врагове и да препъва темите...

Не си заслужава вниманието!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение към кого е - все си е първосигнална и жалка.

"Каквото повикало,такова се обадило"

Не ми е понятно какви претенции имаш,да участваш в тази дискусия след като нямаш място в нея!

Несвързаните и нескопосани приказки,които скриваш зад измислената си интелегентност,ясно разкриват фалша ти.

Дебелоочието ти е толкова голямо,че както и да говорят с теб в главата ти не може да влезе нищо.

Първосигналния си ти,защото и животните биха проумели нещо,ако им се повтори,потрети... толкова пъти.

Но връзката между първата и втората ти сигнална система отдавна е прекъсната.

А,за да бъдеш човек двете трябва да работят в единство.

Но ти като маймуноподобните упорито защитаваш принадлежността си,

както и този,

който си е избрал

за аватар : sbCXdPE.jpgVaIlvqv.jpg!

Дали това е Будизъм - това е друг въпрос !

Ах,колко си оригинален,спука се от смях,бравооооооо! :yanim:

Явно ти правиш връзка с Малката Глава.

Интересното е,че вие непрекъснато спекулирате с наука.

А,когато ви се споменат световноизвестни имена,които имат отношение към Бог изведнъж започвате да разграничавате науката от религията.

Когато вие твърдите и цитирате имена в науката свързани с отделни открития на човечеството и тези имена са променили и вашите възгледи,тогава са учени,когато същите имена се ползват от християни,за да се разкрие тяхната убеденост и принадлежност към Бога,тогава са сульо и пульо,и "пощаджии".

Така,че глупостите са приоритет на теб и подобните ти!

Гордостта и дебелокожието ви до такава степен ви прави безчувствени,че даже се опитвате да се съизмервате макар и прикрито с велики умове,като Айнщайн!

Той наистина мисли за разлика от вас и не поглежда света и вселената единствено през призмата на научните постижения на човечеството!

Разбира колко малък е човека,пред великия АЗ СЪМ!

А,ти и подобните на теб сте едно жалко отражение не на науката,а на демоничните сили в този свят.

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.................

Само, че първо атеизма не е идеология, а контра позиция на теизма - после в дъното на идеологиите, които изброи седи християнството, а не атеизма.

........

Теб вече те видяхме, колко не си фалшив - ръсиш наука, но съвсем не си готов да я защитиш пред учени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теб вече те видяхме, колко не си фалшив - ръсиш наука, но съвсем не си готов да я защитиш пред учени.

Ако ти си критерий за учен блазе на България!

Но в глупостта си дори не помниш,че се повтаряш!

В едно от предните ти неадкватни писания беше написал същото дали съм готов да участвам в дискусия пред научно жури,бях ти отговорил,но модераторът го изтри!

Но тъй като имах възможността да възстановя написаното ще ти отговоря повтаряйки същия отговор който бях написал тогава,а той бе следния :

Отново стигам до извода,че глупостта и ограничеността ти са безгранични! ;)

За гордостта ти няма да говоря,понеже е подплатена с нищото!

Не бих могъл да те поставя вече и в категорията на Бисерите,защото ще бъда твърде несправедлив спрямо хората поставени в него раздел,ще ги обидя!

В наглостта си не се усещаш какво пишеш!

Кой си ти бе балък,че ти едва ли не ще организираш дебат между мен и който и да е в присъствието на професори,академици и учени като жури?

Аланкоолу като събереш журито с "необходимия ценз" ми се обади,дотогава "ще се подготвям",за да бъда "готов"!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Омраза, гняв, ярост и безпрецедентна арогантност - характерните черти на християнина: мерси, че не спираш да ги демонстрираш, идеален пример си. :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Омраза, гняв, ярост и безпрецедентна арогантност - характерните черти на християнина: мерси, че не спираш да ги демонстрираш, идеален пример си. :Д

Ако си очаквал,че ще ти позволя да си правиш гаргара с мен,жестоко си се лъгал.

В момента ние водим война и сме от двете страни на барикадата.

Вече ти бях написал,че щем или не щем ние защитаваме две абсолютно противоположни каузи.

Аз съм избрал страната на Бога,а ти страната на Божия враг - сатана,трета страна няма,или си на страната на единия,или на страната на другия.

Войната започва в небето,но ще завърши тук на нашата Земя.

Не претендирам,че разкривам най - доброто лице на християнството,но нашия народ много добре го е казал :

"На зла круша,зъл прът!"

П.П.

И не ме занимавай повече с простотиите си,убеди ме че си безнадежден случай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си очаквал,че ще ти позволя да си правиш гаргара с мен,жестоко си се лъгал.

В момента ние водим война и сме от двете страни на барикадата.

Вече ти бях написал,че щем или не щем ние защитаваме две абсолютно противоположни каузи.

Аз съм избрал страната на Бога,а ти страната на Божия враг - сатана,трета страна няма,или си на страната на единия,или на страната на другия.

Войната започва в небето,но ще завърши тук на нашата Земя.

Не претендирам,че разкривам най - доброто лице на християнството,но нашия народ много добре го е казал :

"На зла круша,зъл прът!"

П.П.

И не ме занимавай повече с простотиите си,убеди ме че си безнадежден случай!

Прости му, Отче - Лукавият го е обладал напълно и трябва някой да прогони бесовете от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прости му, Отче - Лукавият го е обладал напълно и трябва някой да прогони бесовете от него.

Не знам дали аз,или вие сте обладани от бесове.

От както е започнал дебата не сте спрели да плюете Бога,а сега се и опитвате да играете ролята на "Набожния Тартюф".

За ваше съжаление Господ не слуша кучетата,защото ако ги слушаше пастърма щеше да вали от небето! ;)

Все пак благодаря за молитвата.Това показва,че в теб има известен религиозен потенциал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това показва,че в теб има известен религиозен потенциал.

доколкото е възможно да съществува в активната глупост на един гьонсурат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

доколкото е възможно да съществува в активната глупост на един гьонсурат!

Покай се, чадо, за тези скверни слова, докато е време! За наказание трябва да кажеш "Отче наш" 50 пъти.

Не знам дали аз,или вие сте обладани от бесове.

От както е започнал дебата не сте спрели да плюете Бога,а сега се и опитвате да играете ролята на "Набожния Тартюф".

За ваше съжаление Господ не слуша кучетата,защото ако ги слушаше пастърма щеше да вали от небето! ;)

Все пак благодаря за молитвата.Това показва,че в теб има известен религиозен потенциал.

Бог е всемилостив и всеопрощаващ и гледа своите чада със снизходителност. Явно и мен е просветлил, макар и с известно закъснение. Но, както знаем, "неведоми са пътищата Божии...".

Редактирано от Поли Пантев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.02.2015 г.,, Бате Милко написа:

Бог е всемилостив и всеопрощаващ и гледа своите чада със снизходителност.

Това е само за вярващите хора. Писано е:

Евреи, глава 11, стих 6

6 А без вяра не е възможно да се угоди Богу, защото който дохожда при Бога трябва да вярва, че има Бог, и че Той възнаграждава тия, които го търсят.

За езичниците, атеистите и пр. това не е в сила.

И със сигурност единствен Бог може да проклина:
Второзаконие, глава 28
15 Но ако не слушаш гласа на Господа твоя Бог, и не внимаваш да вършиш всичките Му заповеди и повеленията Му, които днес ти заповядвам, то всички тия проклетии ще дойдат на тебе и ще почиват на тебе.
16 Проклет ще бъдеш в града и проклет ще бъдеш на полето.
17 Проклети ще бъдат кошът ти и нощвата ти;
18 проклети ще бъдат плодът на утробата ти и плодът на земята ти, рожбите от говедата ти и малките от овците ти.
19 Проклет ще бъдеш при влизането си и проклет ще бъдеш при излизането си.
20 Господ ще изпраща върху тебе проклетия, смущение и разорение във всичките предприятия, които предприемаш да вършиш догде бъдеш изтребен и погинеш скоро, поради злите дела, чрез които си Ме оставил.

Марк, глава 11
21 И Петър си спомни и Му каза: Учителю, виж, смоковницата, която ти прокле, изсъхнала.
Галатяни, глава 1
8 Но ако и сами ние, или ангел от небето ви проповядва друго благовестие освен онова, което ви проповядвахме, нека бъде проклет.
9 Както ей сега казахме, така пък го казвам: Ако някой ви проповядва друго благовестие освен онова, което приехте, нека бъде проклет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може  ли  да  попитам?  Равнозначно  ли  е  –  да  знаеш,  че  има  Бог,  или  да  вярваш,  че  има  Бог?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...