Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sliderum

Библията - въпроси, отговори, тълкувания - част ІІ

Препоръчан отговор

преди 20 часа, glen написа:

по точно Ватикана!Big Bang е тяхна измишльотина!

По-точно на йезуитите! Но да, прав си, защото те са част от Ватикана, всъщност управляват Ватикана задкулисно, а папата е тяхна кукла на конци! Глобалната измама на йезуитите, започната от тях преди около 5 века, освен Big Bang включва и хелиоцентричната теория, еволюционната теория, гравитацията и др. Като йезуитите стоят винаги в сянка, скрити зад кулисите, а на преден план поставят техни марионетки като Коперник, Галилей, Кеплер, Нютон, Дарвин, Айнщайн и др. да придвижват напред плана им за обездухотворяване на човечеството, внушавайки на хората (чрез своите марионетки), че са космическа случайност, еволюирали примати и слаби, бездуховни същества, от които нищо не зависи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Aryan Gnostic Child написа:

.......

"Праскаш" понятия които само си чувал и както ти дойде , без  въобще да имаш и бегла представа какво означава всяко от тях - т.е. дъвчеш подхвърлени дъвки за безпросветни , вместо по-напред да се поизучиш....Безсмислен е такъв разговор за битие и съзнание , до колкото в точните науки просто ще те изметат с метлата...А в същност ще те пратят в училище да си учиш уроците...

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, by_chechi написа:

"Праскаш" понятия които само си чувал и както ти дойде , без  въобще да имаш и бегла представа какво означава всяко от тях - т.е. дъвчеш подхвърлени дъвки за безпросветни , вместо по-напред да се поизучиш....Безсмислен е такъв разговор за битие и съзнание , до колкото в точните науки просто ще те изметат с метлата...А в същност ще те пратят в училище да си учиш уроците...

Безсмислено е да ти обяснявам, няма да схванеш за какво говоря! Прекалено задръстен ти е мозъкът с лъжи, измами, заблуди научени в училище (евентуално университет), за да видиш истината! Такива като тебе се държат като наркомани, които са дрогирани с лъжи! Когато някой им казва истината, те го възприемат все едно, че се опитва да им отнеме дрогата, стават неадекватни, объркани, даже агресивни ... и се успокояват чак когато си получат обратно лъжите (наркотика)! Не виждам смисъл да си губя времето с такива!     Между другото, хубав аватар имаш!:emoji_smiley-01:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Aryan Gnostic Child написа:

Прекалено задръстен ти е мозъкът с лъжи, измами, заблуди научени в училище (евентуално университет), за да видиш истината! Такива като тебе се държат като наркомани, които са дрогирани с лъжи! Когато някой им казва истината, те го възприемат все едно, че се опитва да им отнеме дрогата, стават неадекватни, объркани, даже агресивни ... и се успокояват чак когато си получат обратно лъжите (наркотика)!

не бях срещал досега по точно изказване,макар и малко остро!може би е малко прибързано защото за всяко нещо си има време-едни отрано,още деца,други по късно,трети чак накрая!с две думи-няма не разбрал човек и не разкаял се освен при внезапна смърт,но и там има изключения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.11.2017 г. в 20:36, Aryan Gnostic Child написа:

Безсмислено е да ти обяснявам.....

Не можеш да обясниш , защото не разбираш........нито пък будизма го обяснява (това е друга тема - има я във форума) .

Ако си любознателен надникни тук и добре го обмисли :

А ! Щях да пропусна едно разяснение за не толкова интелигентни . Мислех си че не е необходимо , но става ясно , че трябва .

Аватара ми е кукичка за шарани.....който се хване ! :lol6:

Умните , впечатлени първо се замислят ....после , ако има какво , тогава казват!......  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, by_chechi написа:

Не можеш да обясниш , защото не разбираш........нито пък будизма го обяснява (това е друга тема - има я във форума) .

Що ми говориш за будизъм? Аз не съм будист!

преди 11 часа, by_chechi написа:

А ! Щях да пропусна едно разяснение за не толкова интелигентни . Мислех си че не е необходимо , но става ясно , че трябва .

Аватара ми е кукичка за шарани.....който се хване ! :lol6:

Умните , впечатлени първо се замислят ....после , ако има какво , тогава казват!......  :) 

Който се впечатлява от шимпанзета (пък било то и намигащи), със сигурност не е умен! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Aryan Gnostic Child написа:

Що ми говориш за будизъм? Аз не съм будист!

Който се впечатлява от шимпанзета (пък било то и намигащи), със сигурност не е умен! :)

....Ами на ! Сам ти пишеш - впечатлен си , но то е за размисъл . Не е за първосигналници .....В което няма нищо изненадвващо , човек като ти гледа постовете.....:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/26/2017 в 20:50, valkiria1 написа:

...  че науката и Библията не си противоречат ли?

Съществува ли религия, която изобщо не си противоречи с науката?

Редактирано от pa_pa
struct (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, pa_pa написа:

Никога не може да се случи трайно ! Случи ли се , веднага възниква ново противоречие . Това е развитие - закон за Всемирната Ентропия : " Всичко се стреми към максимална неопределеност (Хаос) " . .... Колкото повече знам , толкова повече не знам.....другото е немислимо.....за сега.....:nono:

Науката обяснява знанието . Религията обяснява незнанието . Намират се по между си в диалектическо противоречие - две страни на едно цяло , във вечна борба по между си взаимно се допълват....Така съществува човешката психика !.....

786096.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/31/2017 в 4:05, pa_pa написа:

Несъстоятелен въпрос - сякаш науката е с единно становище по всеки въпрос и всяко време, а противоречията са нещо напълно чуждо и външно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, sound написа:

Несъстоятелен въпрос - сякаш науката е с единно становище по всеки въпрос и всяко време, а противоречията са нещо напълно чуждо и външно.

С тази "несъществена" разлика, че науката се базира на емпиризма, а религията - на вярата, както е добре известно. Изобщо тия спорове наука/религия са напълно безсмислени. Стават единствено за гимнастика на мандибулно-максилния апарат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако под противоречие се визира тази разлика, то разбира се, че има религии, които въобще не си противоречат с науката - даоизъм, джайнизъм, будизъм, йога, сред индийските школи има доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, sound написа:

Ако под противоречие се визира тази разлика, то разбира се, че има религии, които въобще не си противоречат с науката - даоизъм, джайнизъм, будизъм, йога, сред индийските школи има доста.

:).....Мдааам ! Щастие в нищета и невежество. Шепа ориз е достатъчна....Там противоречия няма - всичко е предимно и само религия . Вярваш и толкова..!

А критерият е какво се получава на практика.... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, sound написа:

И я обади в какво да вярваш Чичи? :Д

Вярваш в себе си........(тамата е дълга) ! Първото е да вярваш , че си разумен....друг е въпросът до колко ! Второто е да владееш разумно себе си , най-вече собствената си Лакомия .....Третото , а в същност на първо място - да оставяш нещо градивно след себе си , нещо ново , нещо което до сега не го е имало . Това е смисълът на човешкото съществуване..... :)

Ти си бога ! Всеки е бог за себе си.....! Тук практиката е необорима по никакъв начин ! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, sound написа:

Е че тя тази вяра касае и наука, и религия бре Чичи. (:

ТОЧНО !!! :) Взаимно се допълват в едно цяло - Знание и Вяра във вечно противоречие по между си представляват човешката Личност ! .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, by_chechi написа:

Третото , а в същност на първо място - да оставяш нещо градивно след себе си , нещо ново , нещо което до сега не го е имало . Това е смисълът на човешкото съществуване..... :)

by_cechi, тука всъщност не си прав. Не можеш да оставиш нищо след себе си, защото дори можеш да изгубиш спомена за себе си. 

.........Иначе преди време сънувах "извънземни", имам предвид особени същества, които обаче не ми разрешиха да ги видя. Те физически излъчваха светлина. Чувах гласовете ми, а те ровеха в гърба ми. По него се разля особена приятна топлина. Когато ги попитах "Кои сте вие?" се смълчаха. Опитах се да се обърна да ги видя но светлината им ме заслепи и в ушите ми запищя думичката „зло“. Както и да е , не направих опит повече да се обърна. Но тогава изведнъж един от тях ме „хвана“ и светът ми започна да се свива а тъмнината да ме обгръща, дълбок мрак с чувството ,че изчезвам и се стопявам и губя дори спомена за себе си. Тогава единственото , което ми остана да направя е започнах да се моля с молитвата „Отче наш“. Цялата ми сила, воля , съществото ми се превърна в молитва. Между другото оттогава смятам, че „Отче наш“ е дъхът, душата на човека изразена в думи.

Тогава възможно от най-дълбокия мрак се появи точица светлина, която в последствие се превърна в голям огнен кръст. След това огънят изпълни всичко и аз се събудих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, mecholari написа:

by_cechi, тука всъщност не си прав. Не можеш да оставиш нищо след себе си, защото дори можеш да изгубиш спомена за себе си. 

.........Иначе преди време сънувах "извънземни", имам предвид особени същества, които обаче не ми разрешиха да ги видя. Те физически излъчваха светлина. Чувах гласовете ми, а те ровеха в гърба ми. По него се разля особена приятна топлина. Когато ги попитах "Кои сте вие?" се смълчаха. Опитах се да се обърна да ги видя но светлината им ме заслепи и в ушите ми запищя думичката „зло“. Както и да е , не направих опит повече да се обърна. Но тогава изведнъж един от тях ме „хвана“ и светът ми започна да се свива а тъмнината да ме обгръща, дълбок мрак с чувството ,че изчезвам и се стопявам и губя дори спомена за себе си. Тогава единственото , което ми остана да направя е започнах да се моля с молитвата „Отче наш“. Цялата ми сила, воля , съществото ми се превърна в молитва. Между другото оттогава смятам, че „Отче наш“ е дъхът, душата на човека изразена в думи.

Тогава възможно от най-дълбокия мрак се появи точица светлина, която в последствие се превърна в голям огнен кръст. След това огънят изпълни всичко и аз се събудих.

Защо хората търсят бог някакъв за да вярват в него ? Защото не искат да носят отговорност за собствените си дела , искат някой друг да мисли и да се грижи за тях .....

На дневен ред са извънземните ....да ни опазят от собствените ни глупости и простотии.....:lol6:

Отговорността за собственото си съществуване е изцяло лична !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, хората не се смиряват, мислят се за особено важни и значими. Оставят следи...  не се свързват с Бога. От пусто в празно....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, mecholari написа:

и аз се събудих.

Съмнявам се.

Следващия път не чети никаква молитва - ще видиш, че пак ще се случи това, което наричаш събуждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, sound написа:

Съмнявам се.

Следващия път не чети никаква молитва - ще видиш, че пак ще се случи това, което наричаш събуждане.

Бе то аз като глупав и посредствен човек съм написал стихотворение в тази връзка:

В осъзнато сънуване съм срещал и Учителя и подозирам осмият Старец Уахира:

Той ми каза първите две изречения от това мое стихотворение. Затова пускам темата за "Старците", но както и да е . Останете си със здраве...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, mecholari написа:

Така е, хората не се смиряват, мислят се за особено важни и значими. Оставят следи...  не се свързват с Бога. От пусто в празно....

:lol6:Даже и мравките , и троскота ! Не се смиряват - размножават се . Мислят се за особено важни и значими . Оставят следи....не се свързват с Бога ! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, mecholari написа:

....

От опит ти го казвам, не за друго, инак разбира се ти си знаеш. Но - сънувал съм доста хора и съм разговарял с тях, и какво ли още не. Внушаваш си - това не е нищо повече от сън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mecholari написа:

Така е, хората не се смиряват, мислят се за особено важни и значими.

Когато човек се смири, искрата в неговата душа гасне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...