Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Прегряване в следствие рестарт

Препоръчан отговор

Значи проблемът е следния-Компютъра се рестартира при игра и при тежко натоварване (предполагам е от температурите.вдига 55 градуса и се рестартира) Но немога да разбера от какво е това отворил съм 2та капака и съм пуснал голям вентилатор срещу частите на компютъра.Видео картата е сменена преди близо половин година.

Video-Nvidia GForce 8500 (512 Mb)

OS-Windows XP SP3 32bit

И да не пропусна да кажа, че ми дава понякога и син екран и трябва да натисна Reset копчето, а понякога просто рестарт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

55°С не са висока температура, но все пак на какво са и с какво ги мериш? На синия екран е изписана и една грешка. Следващия път си я запиши и я пусни тука. Син екран може от много неща да се получава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

55°С не са висока температура, но все пак на какво са и с какво ги мериш?

На синия екран е изписана и една грешка. Следващия път си я запиши и я пусни тука. Син екран може от много неща да се получава.

Като се включи изписва някакви градуси (мисля, че са на

видеокартата) Ще запиша само да се появи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се включи изписва някакви градуси (мисля, че са на

видеокартата) Ще запиша само да се появи.

Еми то ги исписва за 1-2 секунди .. Преди за дълго докато не го рестартирам от копчето. Редактирано от Pelovski (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи компютерът се рестартира с син екран на който пишеше: A problem has been detected and Windows has been shut down to your computer. SPECIAL_POOL_DETECTED_MEMORY_CORRUPTION If this is the first time you've seen this stop error screen,restart your computer. If this screen appears again, follow these steps: Check to make sure any new hardware or software manu facturer for any Windows updates you might need. If problems continiue, distable or remove any newly installed hardware or software. Distable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use Safe mode to remove or distable components, restart your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then selected Safe Mode. Technical information: *** STOP: (0x000000C1, 0x86B6AE90, 0x86B6A413, 0x00D3016C, 0x00000023) Какво да направя? Защото не мога да си го преведа.

Редактирано от Pelovski (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или имаш кофти драйвер, или паметта нещо не я бъде. Преинсталирай всички драйвери, ако трябва направо и ОС и ако пак се появи синия екран .......... нова памет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или имаш кофти драйвер, или паметта нещо не я бъде. Преинсталирай всички драйвери, ако трябва направо и ОС и ако пак се появи синия екран .......... нова памет.

Инсталирах нов драйвер на видеокартата и синия екран спря и температурата спадна, но за сметка на това когато включа Counter-Strike и вляза в някой сървър веднага се рестартира, но без син екран.И мишката не действа от както го инсалирах имам опасения, че тя е виновникът.Светят всички лампички по мишката иначе. Редактирано от Pelovski (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи проблемът е следния-Компютъра се рестартира при игра и при тежко натоварване (предполагам е от температурите.вдига 55 градуса и се рестартира) Но немога да разбера от какво е това отворил съм 2та капака и съм пуснал голям вентилатор срещу частите на компютъра.Видео картата е сменена преди близо половин година.

Video-Nvidia GForce 8500 (512 Mb)

OS-Windows XP SP3 32bit

И да не пропусна да кажа, че ми дава понякога и син екран и трябва да натисна Reset копчето, а понякога просто рестарт.

Здравей при прегряване компютъра направо се изключва, търси проблема другаде.

Ако бях на твое място първо щях да почистя компютъра основно.

Под почистя имам предвид разглобяване и почистване на всеки един компонент.Подмяна или почистване и смазване на вентилаторите, включително и този на захранването.

Като споменах захранването то какво е?Марка ватове?

Сканиране за вируси и като последна стъпка преинсталиране.Пробваи с по-стари версии на драиверите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей при прегряване компютъра направо се изключва, търси проблема другаде.

Ако бях на твое място първо щях да почистя компютъра основно.

Под почистя имам предвид разглобяване и почистване на всеки един компонент.Подмяна или почистване и смазване на вентилаторите, включително и този на захранването.

Като споменах захранването то какво е?Марка ватове?

Сканиране за вируси и като последна стъпка преинсталиране.Пробваи с по-стари версии на драиверите.

Чистя го често.Вентилаторите са смазани.Захранването е ново насъм го смазвал, то е NEOTech 350W.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вадиш видео картата и почистваш слота с мека четка после внимателно с гумичка почистваш и контактните пластини.Повтаряш процедурата и със Рам паметта. Имаш ли възможност да вземеш едно истиско захранване от приятел за проба? Това твоето е не повече от 150W, при кофти захранване резултата е чести рестарти и нестабилност на системата. С колко плочки рам си? Тествай ги една по една, пробвай на различни слотове. п.п Като търсиш помощ е добре да дадеш и повече информация за компютъра.Няма да ти давам линкове към темите където е обяснено.Потърси ги. :cool:

Редактирано от ПетьоСтоянов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вадиш видео картата и почистваш слота с мека четка после внимателно с гумичка почистваш и контактните пластини.Повтаряш процедурата и със Рам паметта.

Имаш ли възможност да вземеш едно истиско захранване от приятел за проба?

Това твоето е не повече от 150W, при кофти захранване резултата е чести рестарти и нестабилност на системата.

С колко плочки рам си? Тествай ги една по една, пробвай на различни слотове.

п.п Като търсиш помощ е добре да дадеш и повече информация за компютъра.Няма да ти давам линкове към темите където е обяснено.Потърси ги. :cool:

Да, то и самото заглавие на темата е объркано. Прегряване от рестарт не може да се получи, но обратно - може.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак син екран... Но не разбрах захранването драйверите или RAM-а е виновен?

Значи 55 градуса са на CPU.И направих Dump-а на Small memory dump (64 KB)промени се синия екран с друг текст.

А като е засъхнала термопастата възможно ли е да показва от това синия екран?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вадиш видео картата и почистваш слота с мека четка после внимателно с гумичка почистваш и контактните пластини.Повтаряш процедурата и със Рам паметта.

Имаш ли възможност да вземеш едно истиско захранване от приятел за проба?

Това твоето е не повече от 150W, при кофти захранване резултата е чести рестарти и нестабилност на системата.

С колко плочки рам си? Тествай ги една по една, пробвай на различни слотове.

п.п Като търсиш помощ е добре да дадеш и повече информация за компютъра.Няма да ти давам линкове към темите където е обяснено.Потърси ги. :yanim:

Значи 55 градуса са на CPU.И направих Dump-а на Small memory dump (64 KB)промени се синия екран с друг текст.

А като е засъхнала термопастата възможно ли е да показва от това синия екран?

Дай информация за хардуера, как да ти помогнем? Може да си с вграденото видео, пък аз ти казвам да почистиш слота на видео картата.

Калко плочки рам имаш? еднакви ли са? на каква честота работят? клок имали?

За захранването ти казах че не струва, вземи един мултицет и замери напреженията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай информация за хардуера, как да ти помогнем? Може да си с вграденото видео, пък аз ти казвам да почистиш слота на видео картата.

Калко плочки рам имаш? еднакви ли са? на каква честота работят? клок имали?

За захранването ти казах че не струва, вземи един мултицет и замери напреженията.

Несъм с вградено видео и не виждам смисъл да го чиста като е сменено скоро.За плочките рам незнам как да проверя.Също незнам дали са еднакви.И това незнам.Няма клок.Захранване [сигурно ще имам на 20-25 септември]
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несъм с вградено видео и не виждам смисъл да го чиста като е сменено скоро.За плочките рам незнам как да проверя.Също незнам дали са еднакви.И това незнам.Няма клок.Захранване [сигурно ще имам на 20-25 септември]

Термо пастата е засъхнала като паста за зъби.Възможно ли е от нея да е синия екран?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вадиш РАМ паметта и видео картата и почистваш добре слотовете където влизат в дънната платка. Тя видео картата може да е нова, но дали е почистен добре слота в който влиза?

Термо пастата е засъхнала като паста за зъби.Възможно ли е от нея да е синия екран?

Напълно възможно!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
изчистих слота на RAM паметта и рестартите стават по-рядко и мисля, че ако изчистя и на Видео картата проблемът ще се оправи.Но въпросът ми е, че незнам как.На RAM паметта има едни бутончета дето се кликат за да се извади, а на Видеото не намирам виждам откъде пречи да се извади, но незнам как да се натисне или да се дръпне. :) Редактирано от Pelovski (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качих файловете от C:\WINDOWS\Minidump в .rar формат. http://dox.bg/files/dw?a=c040dc24f1 Имам и надут кондензатор може ли да е от него?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качих файловете от C:\WINDOWS\Minidump в .rar формат.

http://dox.bg/files/dw?a=c040dc24f1

Имам и надут кондензатор може ли да е от него?

Ако беше започнал с това отдавна да сме приключили темата .

Занеси го в сервиз да го подменят ( ако не можеш сам ) добре е да се подменят цялата група кондензатори .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше започнал с това отдавна да сме приключили темата .

Занеси го в сервиз да го подменят ( ако не можеш сам ) добре е да се подменят цялата група кондензатори .

Колко пари струва горе долу, защото за сега не разполагам с много? Публикувано изображение

Това прозорче исписва, че имам неоткрити драйвери, (така мисля) но незнам кои са те.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко пари струва горе долу, защото за сега не разполагам с много?

Aко знаеш как се държи поялник и разполагаш с качествен такъв ще ти излезе под 5 лв да си купиш (намериш) кондензаторите . Но ако е в сервиз вече там е друга работата . Но според мене под 15-20лв няма да е - не ми се е налагало да нося дъно на сервиз за кондензатори . Аз си ги сменям сам когато ми се наложи :withballoon2:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване