Премини към съдържанието
sker

Странно изключване на ПЦ

Препоръчан отговор

Здравейте,

ПЦ ми започна да прави страннен проблем.След като го включа,работи 6-7 секунди и се самоизключва.Не се появява никакво сьобщение на монитора,не стига изобщо до Биос,но вентилаторите работят.Като го включа за 2 ри пьт,се изключва точно след 3 сек.Откачих всичко по дьнната платка,като оставих само захранването кьм платката и РАМ, и пак сьщото.Аз си мисля за някакьв проблем в захранването,а може ли да е по платината,

Някой да има идея.

Pentium 4 630 HT,Gigabyte GA-8I945G Pro,DDR 2 Corsair 2x512 667,Powersuply Thermaltake Purepower TWV 500W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,

ПЦ  ми започна да прави страннен проблем.След като го включа,работи 6-7 секунди и се самоизключва.Не се появява никакво сьобщение на монитора,не стига изобщо до Биос,но вентилаторите работят.Като го включа за 2 ри пьт,се изключва точно след 3 сек.Откачих всичко по дьнната платка,като оставих само захранването кьм платката и РАМ, и пак сьщото.Аз си мисля за някакьв проблем в захранването,а може ли да е по платината,

Някой да има идея.

Pentium 4 630 HT,Gigabyte GA-8I945G Pro,DDR 2 Corsair 2x512  667,Powersuply Thermaltake Purepower TWV 500W

<{POST_SNAPBACK}>

...миналата година го бях писал в някоя от темите...имах подобен проблем но при мен не изключваше, а се рестартираше...оказаха се надути кондензатори...от сервиза ми казаха че в къщи имам проблеми с напрежението на тока и ме посъветваха да си купя някакъв разклонител, дето би предотвратил подобно натоварване на кондензаторите...ами....с новото дъно и с този разклонител повече от година и половина за сега всичко е о.к....дано съм ти бил полезен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

компа в гаранция ли е ако е го занеси на сервиз ако не е може да опиташ със друго захранване, може проблема да е в дънната платка варианти много трябва да се тества и да се установи каде ти е проблема

успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опитах всичко за което се сетих.Оставих само дьното,процесора и РАМ,смених захранването с такова което работи и пак сьщият проблем.ПЦ си работеше нормално,докато го пренесох от едната стая в другата.Опитвах с вякакви кабели и контакти.Остава като вьзможност дьното,процесора или РАМ.Но как да разбера кое точно.Имам гаранция на отделните части,но ако занеса в сервиза погрешната част и след тестовете се окаже че нищо и няма,ще трябва да си платя за работата и тестовете.Така че трябва да сам сигурен коя част е.

Някакви идеи как да разбера.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съмнявам се да е процесора - ако му имаше нещо, нямаше да тръгне ама изобщо.

Според мен - концентрирай се на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изтегли си mainboard monitor ... и наблюдавай състоянието на машината ... дали се променя или не дали е допустима температура , волтаж, ток и такива неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма да е зле да сканираш системата за вируси!Всичко е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.