Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cecy1997

Компютърът ми не иска да се включи!

Препоръчан отговор

Като за начало, здравейте!

Значи имам лаптоп и компютър. Проблемът е именно в него (компютъра). Конфигурацията му е 1.80 GHr процесор и 1GB РАМ. Модел 2006г. До вчера всичко беше добре! До днес! Сутринта го включвам, и... той се рестартира. Зарежда Уиндолс, пиша си паролата, влизам и след секунда се рестартира. Така без край.... Сега пак го включвам, зарежда надписа на компютъра и след това не иска да се включи. Само това. Влязох БИОСА за да видя темепературите - Процесор 45-46 градуса и Видео карта (така мисля) е около 30 градуса! Какъв ли е проблема? Моля за бързи отговори за да знам дали да го нося на ремонт?

Благодаря предварително!

Току що отново го включих, ще видя дали ще се рестартира! Вече влязох в интернет!

Редактирано от cecy1997 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Нека да не стигаме до драстични мерки като преинсталация! Като за начало нека да проверим какво се стартира със вашият компютър! Отворете менюто СТАРТ - ИЗПЪЛНЕНИЕ и напишете msconfig! Преминете на графата STARTUP, направете една или няколко снимки, на които да се вижда цялото съдържание, и ги прикачете във следващият си коментар във тази тема! П.С - Не е задължително проблема да е хардуерен! Това, че рестартирането се случва заедно със зареждането на WINDOWS ме кара да мисля, че някаква твар се стартира със компютъра!

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да започнете с това което съм ви дал в моят пост ... има ли отметка тук

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Ханибал не се бях сетил за това със увисването на системата, но ако това се случва трябва да му записва доклад във C:\WINDOWS\MINIDUMP! Проверете посочената папка, и ако има нови доклади ги прикачете също във следващият си коментар!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало много благодаря за бързите и компетентни отговори! Като за начало искам да вметна неща, които явно съм забравил при пускането на темата:

• Аз съм с Windows 7
  • Много държа на компютъра, така че се грижа за него, т.е. редовно го почиствам от ненужни файлове, стремя се да нямам много програми и не играя игри; наскроро дори го почистих отвътре.
  • Преди 2-3 дни /за ок. 2-3 дни :hush:/ докато компютърът работеше изведнъж сигналът към монитора прекъсваше за секунди, но не се преинсталираше! /Не знам дали има нещо общо с това, но исках да го споделя!

Наясно съм със програмите които се стартират с ОС, както виждате, доста от тях съм изключил. Когато си преинсталирах Уинодлса, /имаше една статия как да оптимизираме 7цата в сайта/ го направих. Вижда се, отметката е сложена /за автоматично рестартиране. Прикачил съм фотосите. Относно директорията посочена от programings , намерих и тъй като не знаех с какво да отворя файловете /има днешни/, ги отворих с Wordpad, но ми излизат кодирани, т.е нечетливи. Hanibal_Lektar, тъй като бързах да отговоря нямах време да прочета статията, но сега ще го направя и ако има нещо ще редактирам коментара си!

Отново ви благодаря!

13:23 При работа се рестартира, но не иска да се зареди дори картинката на модела. Не мога зляза дори във БИОСА! Ще пробвам пак, тъй като се е случвало веднъж, но по друга причина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да е захранването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за бързи отговори за да знам дали да го нося на ремонт?

Ето ти един бърз отговор - носи го на ремонт. Има си хора които това им е работата пък и те семейства хранят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си хора които това им е работата пък и те семейства хранят...

Извод : Когато искате да направите нова папка, занесете си компютъра на сервиз! :whist:

А по темата ... Тези файлове, във които се събира информация за сривовете са предназначени да ги чете чичо ти Бил, а не ти. Но както всяко друго нещо, направено от въпросният чичо, и за хакването във кавички на това си има начин!

Ето как се четат въпросните файлове. Ако номера стане, публикувай файловете от днес във текстов формат във следващият си пост тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

13:23 При работа се рестартира, но не иска да се зареди дори картинката на модела. Не мога зляза дори във БИОСА! Ще пробвам пак, тъй като се е случвало веднъж, но по друга причина.

А четете какво е написал човека Не мога зляза дори във БИОСА! - човека има хардуерен проблем .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не го бях прочел! Съжелявам за предишните ми несъобразени постове! Във такъв случай едва ли можем да помогнем със нещо от разстояние, най-добре е компютъра да се види от специалист!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

jonov , в началото проблема го нямаше ... затова ние с programings давахме идеи ... сега ни изкарай виновни :P !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, чак пък виновни - извинявам се ако съм обидил някоя политическа сила :P На мен ми мязаше от самото начало на кондензатори на дъното - моя правеше така но след като загрееше не рестартира , докато при него и топъл рестартира .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми се беше случило, така да се рестартира, но тогава се оказа че е захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз само едно нещо не мога да си обясня! Защо тогава щом проблема е хардуерен във папката MINIDUMP са се записали файлове за срив на системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз само едно нещо не мога да си обясня! Защо тогава щом проблема е хардуерен във папката MINIDUMP са се записали файлове за срив на системата?

При работа се рестартира, но не иска да се зареди дори картинката на модела. Не мога зляза дори във БИОСА!

Последно, зарежда ли ти ОS или не ти зарежда ? :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че не съм писал от скоро, но възникна нещо спешно и трябваше да замина.... Както казах по-горе в началото ми зареждаше ОС и след това се рестартираше. По едно време не искаше въобще да се включи, след това заработи. Сега когато се върнах проблема е както съм го описал в първият коментар!

ПП. Относно онези файлове-ще се опитам да ги разчета сега, тъй като нямах време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По последна информация се включва само вентилатора и до там......Много моля някой да ми помогне, защото до другиден трябва да изпратя едни снимки за конкурс, а снимките са на него! :rolleyes::wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...