Премини към съдържанието
xentia

Проблем със Mozilla Thunderbird 1.5

Препоръчан отговор

Здравейте! Става въпрос за този добър според мен е-мейл клиент (ползвам версията с интерфейс на българсик език). Някой може ли да ми каже дали е успял да си активира RSS акаунт в тази версия, и ако да как е успял. Опитха от всевъзможни източници и резултатът е нулев. Просто след като му задам URL източника и шракна ОК, нищо не се случва. Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

единствено това успях да намеря:

Note: if the option to create an RSS account does not even appear, it is probably because you chose a "Custom" (rather than "Standard") install of Thunderbird, and you did not select to include RSS Support in your installation. In that case, you should uninstall Thunderbird and reinstall it, making sure to include the RSS option this time.

забележката от официалния сайт (http://kb.mozillazine.org/RSS_basics_%28Thunderbird%29)

ако ми остане време ще я проверя тази работа дали е вярна.

ПП Иначе и аз ползвам същата версия на БГ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опитах деинсталация и отново инсталирах със стандартни настройки. Забелязах че по време на исталацията изписа че се инсталира модула за RSS, но положението за съжаление не се промени. Вече си мисля дали да не пробвам английската версия sad.gif

Току що инсталирах английската версия и всичко заработи от първия път. Не знам каква може да е причината БГ версията да не иска да чете RSS фийдове, но факта си е факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Опитах деинсталация и отново инсталирах със стандартни настройки. Забелязах че по време на исталацията изписа че се инсталира модула за RSS, но положението за съжаление не се промени. Вече си мисля дали да не пробвам английската версия sad.gif

Току що инсталирах английската версия и всичко заработи от първия път. Не знам каква може да е причината БГ версията да не иска да чете RSS фийдове, но факта си е факт.

<{POST_SNAPBACK}>

Аз работя с БГ версията, имам RSS абонамент и си работи без проблеми, просто според мен има малко особено добавяне на линка към източника

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако е възможно би ли споделил какви настройки правиш?

Щото и аз с еуверих че с английската версия проблем няма, а в Българската - настройките не стават!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има истина в което казвате, не успях да добавя нито един източник, за проба опитай този линк:http://krusader.sourceforge.net/phpBB/rss.php

Само той ми работи

Така. Този източник по-горе ми е един от първите. Чрез "управление на абонаментите" на този вече съществуващ абонамент успях да добавя още един източник, но Thunderbird-а упорито отказва да добави нов самостоятелен абонамент. Страннно...

Редактирано от kerat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прав си за този линк - в бг версията наистина само той сработи. Сравних XML-те от него и от други източници но не открих нещо като къществена разлика, което да даде отговор. Отделно установих и още нещо - след неуспешните опити за добавяне на акаунт, като рестартираш прогармата тя е загубила инфо дори за заглавието на абонамента. Остава си така висящ. В английската версия няма такова нещо, дори и акаунта да е празен, той си се запазва. Не знам как е локализирана програмата, но ако е просто с някакъв langugage файл, това не би трябвало да оказва влияние на тези функции нали? И като за последно - при опит да се импортне директно XML файл в БГ версията се дава съобщение - невалиден OPML файл! Мисля си вече за някакви проблеми сode-table съвместимостта на XML файловете които са в RSS каналите и тези които поддържа BG-Thunderbird...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.