Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Extremes

Кой лиукс да избера за този нотбоок?

Препоръчан отговор

Здравейте, Имам Fujitsu Siemens Amilo L1310G кой линукс бихте ми препорьчали? Параметрите са: ЦПУ;Интел Целерон М 1.6 Ghz Ram:448 mb Видео:Ати радион експрес 200М 64mb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то мн слабо лаптопче ами значи зависи за какво ти трябва препоръчвам Упунту и неговите аналози Ксубунту Едубунту и мисля че още един имаше ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бих ти препоръчал Puppy Linux.Малка,лека и бърза ОС.Но зависи за какво ще ползваш машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става и някой дебиан - доскоро карах един лаптоп с интел 875mhz и 512 на него ..обачееее с тоя гнусен ATI ще береш ядове ( не че точно твоя е гнусен, просто АТI и линукс са гнусна комбинация) :jumping11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xubuntu или Arch Linux той по труден за инсталиране но има видео уроци за него в нета на български.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бих ти препоръчал Puppy Linux.Малка,лека и бърза ОС.Но зависи за какво ще ползваш машината.

За каквото и да ползва машината,Puppy-то вер.5.1 ще се справи.Много е лека,лесно се инсталира,разпознава хардуера и си има всички нужни приложения (интернет,мултимедия,офис).От хранилищата и с два клика се инсталира каквото трябва.Xubuntu също става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам Fujitsu Siemens Amilo L1310G кой линукс бихте ми препорьчали?

Параметрите са:

ЦПУ;Интел Целерон М 1.6 Ghz

Ram:448 mb

Видео:Ати радион експрес 200М 64mb

Прегледай тези - http://distrowatch.com/search.php?category=Old%20computers

Всичките са в секцията линукси за стари компютри. Също Mint LXDE или Lubuntu. TinyMe (това си е Мандрива) скоро го слагах на едно Делче с проц. 850 Мхц и 256 рам и вървеше много добре. Един съвет: незнайно защо на лаптопи от браузерите най-добре върви Chromium или старата Opera,останалите тегавят вкл. и Firefoxa - може би ако им изключиш флаша ще тръгнат бързо. На настолни машини този проблем не съществува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай и от мен един глас за Slackware, но това включва съгласието ти за повечко четене. Ако няма да правиш нищо по-специфично от рутинните задачи, една настройка като хората и след това само си ползваш е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...