Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

От двуканален към 5+1 звук


Препоръчан отговор

Здравейте! Компа ми е вързан/звука/ към DVD система за домашно кино. Преди си свалях филмите на дискове и си ги гледах на двд-то. Но сега все повече рипове са с висока резолюция и двд-то не ги чете, та трябва да ги гледам на компа, но той не изкарва 5+1 звук и чувам само някои реплики. Имам аудио вградено Vinyl AC'97 Audio /WAVE/ и видео карта nVidia GeForce FX 5200. Звукът е вързан към дъното с обикновен жак , а не към видео картата.Не знам друга информация дали Ви е нужна, ако е така, кажете каква. Въпросът ми е, възможно ли е с наличните "devices" да извадя 5 канален звук от компа. Ако ли не, какво е нужно? Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за този усилвател ще му трябват и колони..

Един въпрос относно grifony:

Колко пари би отделил за подобно нещо?

П.С.Бързо си написал явно мнението.

Гугъл не е лошо нещо :wink12:

ЦЪК

Звукова карта е да.Дай модела на дъното.

Редактирано от П.Костадинов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напиши наистина какво е дъното. Вариантите са няколко, част от които са или да вържеш всичките шест канала и да ги пуснеш по три кабела, или по софтуерен път да смесиш всичко и да го пуснеш само по два канала (един кабел), но тогава пък губиш част от качеството на шестте отделни колони и реално чуваш само два канала. Бъди по-подробен, дай информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина, не погледнах в Google, едва сега успях, но не ми стана ясно повече. Както и да е, прилагам 2 снимки от Everest, дано можете да ми помогнете.Дали трябва да купувам аудио карта или по-нова видео карта, кой е по- евтиния вариант?

post-158413-076481600 1283794887_thumb.j

post-158413-053857000 1283795479_thumb.j

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

колегите според мен трудно виждат нещо от снимките, но от тва което аз виждам е по-добре да се замислиш за нов компютър

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегите трудно виждат нещо от снимките, е редно да се замислят за нов монитор. Снимките не са идеални, но са четливи. Ако няма кой да даде компетентно мнение, ще потърся другаде. Явно този форум е за хора с нови компютри!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами не е за хора с нови компютри ама не може да искаш с хардуер от преди 10 години да гледаш нещо по-сложно от дивх/хвид компресия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегите трудно виждат нещо от снимките, е редно да се замислят за нов монитор. Снимките не са идеални, но са четливи. Ако няма кой да даде компетентно мнение, ще потърся другаде. Явно този форум е за хора с нови компютри!

Ако звуковата карта е настроена на Стерео режим би трябвало да "вкарва" цялата информация от 5.1 звука само в наличните 2 канала и да се чува всичко, без да се изтърват някои реплики... Такова нещо може да се получи ако е настроена за 5.1 звук, а двдто има само стерео вход. Ако двдто има аналогов вход за 5.1 (3 двойки чинчове) с още 2 комплекта кабели може да се подаде пълния сигнал. Ако няма, трябва звуковата карта да се настрои на стерео режим и така...

Ако целта е от стереозвук да се използват всички налични колони на системата, повечето системи за домашно кино имат функция за "виртуален съраунд" достъпни от менютата за настройка.

p.s. Получи се доста общо изказване, но не знам нито какво е Двдто нито успях точно да разбера звуковата карта в какъв режим е включена за да кажа нещо по-конкретно...

Редактирано от banshee79 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако звуковата карта е настроена на Стерео режим би трябвало да "вкарва" цялата информация от 5.1 звука само в наличните 2 канала и да се чува всичко, без да се изтърват някои реплики... Такова нещо може да се получи ако е настроена за 5.1 звук, а двдто има само стерео вход. Ако двдто има аналогов вход за 5.1 (3 двойки чинчове) с още 2 комплекта кабели може да се подаде пълния сигнал. Ако няма, трябва звуковата карта да се настрои на стерео режим и така...

Ако целта е от стереозвук да се използват всички налични колони на системата, повечето системи за домашно кино имат функция за "виртуален съраунд" достъпни от менютата за настройка.

p.s. Получи се доста общо изказване, но не знам нито какво е Двдто нито успях точно да разбера звуковата карта в какъв режим е включена за да кажа нещо по-конкретно...

Колегите са Ви отговорили много точно, но за съжаление техниката Ви е малко старичка за тази идея . А и от снимките не може да се разбере почти нищо, не че са неясни.В друг форум едва ли ще ви обърнат такова внимание, но моля - опитайте и споделете после.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако звуковата карта е настроена на Стерео режим би трябвало да "вкарва" цялата информация от 5.1 звука само в наличните 2 канала и да се чува всичко, без да се изтърват някои реплики... Такова нещо може да се получи ако е настроена за 5.1 звук, а двдто има само стерео вход. Ако двдто има аналогов вход за 5.1 (3 двойки чинчове) с още 2 комплекта кабели може да се подаде пълния сигнал. Ако няма, трябва звуковата карта да се настрои на стерео режим и така...

Ако целта е от стереозвук да се използват всички налични колони на системата, повечето системи за домашно кино имат функция за "виртуален съраунд" достъпни от менютата за настройка.

p.s. Получи се доста общо изказване, но не знам нито какво е Двдто нито успях точно да разбера звуковата карта в какъв режим е включена за да кажа нещо по-конкретно...

Да, действително, картата ми беше настроена за 5.1 звук, настроих я за стерео сигнал, сега се чува всичко, но трябва да увелича звука от ДВДто почти докрай, защото озвучаването/музикалното/ се чува добре, но репликите се чуват слабо. Вероятно трябва да си поиграя с настройките на ДВДто/да намаля динамиката/. Мисля че ще се получи. А ДВДто ми е SANG- ADVD-2023-D266, и звукът от компа е вързан към него през стерео вход с двойка чинчове. БЛАГОДАРЯ ТИ "banshee79"!!!Понякога е нужно толкова малко... Съжалявам, но вероятно съм подвел някой със заглавието на темата, която по-скоро трябваше да бъде от 6 канален към стерео звук, защото повечето релийзи, които излизат са с 5.1 звук, а аз искам да мога да ги гледам на компютъра/и да ги чувам/, но не държа звукът да 5.1. Редактирано от grifony (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...