Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

...

Тогава се връщаме на теорията, че ако за вярващите има бог, то те вярват в дявола, защото този "бог" е садистично и злобно нещо...Ако не с действие, то дори бездействието е престъпно в конкретната ситуация...

Виж, ако го няма..много по-прост отговор има..В човешкият свят...и там идва простата идейка как е по-добре сами да се опитаме да подобрим света, да помагаме, а не да се молим на садистично и злобно нещо, нали?

Мистика в живота? Какво, ще хвърлям боб преди началото на работният ден? Хайде, моля ти се... Вяра, каква вяра? Религиозна? Едва ли...

п.п Брей, как тъй съм живял до сега без религиозна вяра и мистики, и все още съм жив?Изглежда цитираните са ненужни? :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава се връщаме на теорията, че ако за вярващите има бог, то те вярват в дявола, защото този "бог" е садистично и злобно нещо...Ако не с действие, то дори бездействието е престъпно в конкретната ситуация...

Така структурираното ти изречение няма смисъл. Но ще го захвана да го "интегрирам" по части. Религията не е задължително да бъде дуалистична. Примерно в японския Шинтоизъм нещата стоят по съвсем друг начин. Ако визираш аврамистичните религии, то разсъждаваш доста плитко.

Виж, ако го няма..много по-прост отговор има..В човешкият свят...и там идва простата идейка как е по-добре сами да се опитаме да подобрим света, да помагаме, а не да се молим на садистично и злобно нещо, нали?

А ми то едното съвсем не пречи на другото. Опитвай се да подобряваш света - похвално начинание си подел. Не знам някой наоколо да се опитва да го влошава...

Мистика в живота? Какво, ще хвърлям боб преди началото на работният ден? Хайде, моля ти се... Вяра, каква вяра? Религиозна? Едва ли...

Това си е твоя работа какво ще я правиш и как ще я спрягаш да работи за теб. Някои хора успяват.

п.п Брей, как тъй съм живял до сега без религиозна вяра и мистики, и все още съм жив?Изглежда цитираните са ненужни? ;)

Така си мислиш ти! Безрезервната ти вяра и упование на науката, при условие, че тя не дава отговори на фундаментални въпроси е също толкова мистична, колкото и религиозната вяра ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук описа действието на антигравитацията, а твърдиш, че я няма наблюдавана ;) Странно!

Една от последните теории за размера на вселената, разширението и и количеството барионно вещество се опира на влиянието на антигравитацията на античастиците ;)

На килограм ли трябва да я мерят ?

Тук засягаш интересен парадокс. Няма наблюдавано явление на гравитационно поле с обратен знак - т.е. антигравитация...

Има! Атома успява да задържи своите електрони на техните орбитали въпреки многократно по-голямата маса на ядрото и неговия положителен заряд. Още повече, според реда на Ферми, по-отдалечените от ядрото електрони са с по-голяма енергия. Явно в случая електрическите и гравитационните въздействия са изключени по някакъв начин...

Нямам представа как могат да са нематериални!

Голямата маса "изкривява" време/пространството. Това не сме го подлагали на съмнение, но то не добавя яснота по отношение на неизвестните около гравитацията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук описа действието на антигравитацията, а твърдиш, че я няма наблюдавана ;) Странно!

Ааааа, ша ме прощаваш Звън :), това не е описание на антигравитация. По-скоро може и да е, но никой не смее все още да го каже (ти сама знаеш колко внимателно хората си подбират думите в публикациите). Отсъствието на нещо, не означава присъствието на друго - пък било то и антипода му...

Една от последните теории за размера на вселената, разширението и и количеството барионно вещество се опира на влиянието на антигравитацията на античастиците :)

Аха, антигравитацията е като антиматерията. Масови струпвания от антиматерия (антимасови струпвания от материя май звучи по-добре :D ) няма наблюдавани, сигурно за това и антигравитационно поле не се вижда на хоризонта. Разбира се се закачам, един ден като/ако прочета, може би ще мога да дискутирам.

На килограм ли трябва да я мерят ?

Не разбирам! Кое да мерят на килограм?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Олеле! Хора! Захванахте се с една моя любима тема, а именно за гравитацията(и антигравитацията) Понеже темата може и от философски ъгъл да се погледне и от религиозен, което не са кой знае колко различни виждания, макар философията да я наричат наука...Та гравитацията е привличане - любов, а антигравитацията, е отблъскване - омраза... Не ми се смейте че съм атеист, широко скроена личност съм и мога, може би, да разсъждавам?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми че това всъщност е интересна идея. Може би ще направиш кратко изложение по въпроса :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любов или омраза

отблъсква ме

и ме привлича

твойта самота...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Килограм антигравитация, разбира се. Продават я за левче в супер.маркета ... опааа, колко съм демоде - в мола :) На щанда при Цецка.

Ето ти да наваксаш по темата.

Работающей в CERN физик Драган Славко Хадждукович – один из тех, кто скептически относится к гипотезе скрытой массы. В свежем номере журнала Astrophysics and Space Science опубликована его статья под названием «Не является ли темная материя иллюзией, вызванной гравитационной поляризацией квантового вакуума?» (текст статьи доступен в архиве электронных препринтов), предлагающая альтернативное и довольно изящное решение проблемы парадокса со скоростями

...

«Считается, что существует всего один гравитационный заряд, приравниваемый большинством физиков к инертной массе частицы. Я же считаю, что по аналогии с электромагнитными взаимодействиями существует и два противоположных гравитационных заряда – положительный для частиц и отрицательный для античастиц», – рассказывает исследователь.

На этом аналогия с электромагнитными взаимодействиями заканчивается. В отличие от электрических зарядов, гравитационно противоположно заряженные частицы и античастицы не притягиваются друг к другу, но отталкиваются. Если это так, то квантовый вакуум, в котором постоянно рождаются на короткое время виртуальные пары из частиц и античастиц, представляет собой кипящий бульон из гравитационно разнозаряженных виртуальных пар частиц.

Читать полностью: http://www.gazeta.ru...a_3733553.shtml

Ааааа, ша ме прощаваш Звън :), това не е описание на антигравитация. По-скоро може и да е, но никой не смее все още да го каже (ти сама знаеш колко внимателно хората си подбират думите в публикациите). Отсъствието на нещо, не означава присъствието на друго - пък било то и антипода му...

Аха, антигравитацията е като антиматерията. Масови струпвания от антиматерия (антимасови струпвания от материя май звучи по-добре :whist: ) няма наблюдавани, сигурно за това и антигравитационно поле не се вижда на хоризонта. Разбира се се закачам, един ден като/ако прочета, може би ще мога да дискутирам.

Не разбирам! Кое да мерят на килограм?

Та толкоз за тъмната материя и антигравитацията. Няма как да видиш струпване на антиматерия, ако антигравитацията предизвиква отблъскване, а не привличане. За количествено изразяване на антигравитацията за сега нямам линк. Вероятно, ако теорията на Хаджидукович добие популярност, ще има хора, които ще се опитат да я измерят. Да и дадат количествено изражение.

Линкът не дава обяснение, защо електроните не падат върху ядрото, но поне дава идея, какво може да бъде антигравитацията.

Редактирано от El. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Килограм антигравитация, разбира се. Продават я за левче в супер.маркета ... опааа, колко съм демоде - в мола :) На щанда при Цецка.

Хайде пак разклати къдриците и всяка звънка сама за себе си. За килограм антигравитация или антикилограм гравитация мога само да си мечтая. Така кантара ще мръдне от заветните 150 кила, без каквито и да било усилия от моя страна :P

Ето ти да наваксаш по темата.

Такова малко изложение по темата едва ли ще промени нещата кой знае колко, но ще дам от себе си всичко за да опитам :)

...Няма как да видиш струпване на антиматерия, ако антигравитацията предизвиква отблъскване, а не привличане...

Това, поне според предложената от теб информация, хмм... ами не е съвсем вярно!

На этом аналогия с электромагнитными взаимодействиями заканчивается. В отличие от электрических зарядов, гравитационно противоположно заряженные частицы и античастицы не притягиваются друг к другу, но отталкиваются.

С други думи отблъскват се материалните и антиматериалните частици (тези с противополжните гравитационни заряди). За да бъдем точни, за поведението на антиматериалните не пише нищо, но ако следваме аналогията с материалните, които се привличат, то с едно добро допускане и антиматериалните също трябва да се привличат. Това вече обуславя атиматериални струпвания и не само на кило.

Разбира се това е материал в популярен вид, предлагащ повърхностно обяснение, като за масовата аудитория и не знам как е бил интерпретиран от журналиста...

За количествено изразяване на антигравитацията за сега нямам линк. Вероятно, ако теорията на Хаджидукович добие популярност, ще има хора, които ще се опитат да я измерят. Да и дадат количествено изражение.

Гравитацията като полева форма на материята има показатели като интензитен, градиент, завихряне, дивергенция, поток (в затворен обем) и т.н. Възможно е измерването на всеки един от тях - къде директно, къде индиректно. За антигравитацията като за начало, ще бъде добре да се премерят пак те. Килограмите очевидно не са най-добрата мярка. Виж самотата някак си по ми се връзва (това без майтап, особено след прекрасното стихче на sliderum - благодаря!).

Линкът не дава обяснение, защо електроните не падат върху ядрото, но поне дава идея, какво може да бъде антигравитацията.

Това съвсем евентуално нали :) Иде реч, толкова много неща дори не е известно какво би трябвало да представляват. Същинска мистика...

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ще го кача...познания по руски. И не е е единствен.... Ще го изтрия след няколко часа-- поради условия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дарки, като бях млада трябваше да се занимавам с ефекта на зеебек в полупроводниково изпълнение на електродите. Електроди с еднакъв тип носители на заряд. Е на езхода на термодвойката имахме напрежение Между минус и повече минус. Не знам, доколко материята и антиматерията са аналогични във физическо отношение. От съществуващата вселена се вижда, че в нашия отсег антиматерията Не е достатъчна, за да анихилираматерията. Нали гравитацията е виновна за килограмите? Антиграва ще е виновен за антиграмите :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще Ви предоставя интересен научно-популярен филм.Един от многото каращи човек да се замисли! Да...Бог вероятно има! Но не е този от Книгата! :( Нямам време за превод

Редактирано от hyena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дарки, като бях млада трябваше да се занимавам с ефекта на зеебек в полупроводниково изпълнение на електродите. Електроди с еднакъв тип носители на заряд. Е на езхода на термодвойката имахме напрежение Между минус и повече минус.

Напрежението е проста потенциална разлика в две точки на полето. Няма значение какъв знак имат потенциалите - напрежението е налице. Това е така и няма нищо чудно в тази постановка, само не разбирам как се отнася този случай към гравитацията и антигравитацията?

Не знам, доколко материята и антиматерията са аналогични във физическо отношение.

Това вече е хубаво изказване. Аз фиксирах същото, изказвайки се от моята кръг на незнанието.

От съществуващата вселена се вижда, че в нашия отсег антиматерията Не е достатъчна, за да анихилираматерията.

Ми как да е достатъчна, като е хукнала нейде да се струпва в другия край на вселената и си седи там и си антигравитира :P

Нали гравитацията е виновна за килограмите? Антиграва ще е виновен за антиграмите ;)

Тук иде ред на маркетинга противограмни таблетки и облекла :)

Ще Ви предоставя интересен научно-популярен филм.Един от многото

каращи човек да се замисли!

Да...Бог вероятно има!

Но не е този от Книгата!

;)

Нямам време за превод

Ние и този от книгата не знаем кой е - та няма страшно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнанието не е нищо друго, освен признак на нежеланието да се знае...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще Ви предоставя интересен научно-популярен филм.Един от многото

каращи човек да се замисли!

Да...Бог вероятно има!

Но не е този от Книгата!

:)

Нямам време за превод

От коя книга ?! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да е неспособност!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вече е хубаво изказване. Аз фиксирах същото, изказвайки се от моята кръг на незнанието.

Пояснение за hyena...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да е неспособност!

Това е не е оправдание. Бъди способен.

Всъщност, може и да има обяснение за гравитацията...Нещо около думичката "етер" беше...Е, да, спори се, не заставам да подкрепям теория, която никак не е сигурна в момента, но все пак...

Така че, гравитационни ни мислителю, размислете добре :)

Също така и помислете над смисловото значение на представката "анти"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е не е оправдание. Бъди способен.

Бъди ти, пък аз колкото си мога...

Всъщност, може и да има обяснение за гравитацията...Нещо около думичката "етер" беше...Е, да, спори се, не заставам да подкрепям теория, която никак не е сигурна в момента, но все пак...

Етер - хубава дума! Поинтересувай се за произхода и употребата и. Направо не мога да повярвам в какви полу-религиозни теории си се впуснал :wors:

Така че, гравитационни ни мислителю, размислете добре :)

Нали ти казах. Аз така - полека, ще си мисля само колкото мога. Без да се напъвам. А ти продължавай да знаеш за гравитацията, ама без да си сигурен (както пишеш малко по-горе). Това разбира се не е мистика :)

Също така и помислете над смисловото значение на представката "анти"

Мисля, но не мога да го измисля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Taка, интерпретацията която аз знам не е полу-религиозна теория..Отделно, дава някакво обяснение, което не коментирам в момента. Е, някой питаше за обяснение..Давам го. :)

Това, че го давам, не значи че вярвам в него, но определено е НЯКАКВО обяснение, та го поставям колкото за контра...

И все пак, някаква интерпретация и теорийка е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.