Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 30 минути, Śūnyatā написа:

По-различен съм, защото в главата ми има много малко илюзии, за илюзията Бог да не говорим, изтрих я отдавна. Реалността е твърда като камък, в нея можеш да си строшиш главата, да умреш по хиляди начини и Бог няма да ти помогне, ако летиш в облаците и не внимаваш тук и сега ;)

Как го наричаш ти - си е твой проблем. 

Бог и вечността на живота - не са илюзии а реалност ,която съм изпитал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аз не знам. Но предпочитам да не знам и да гледам на нещата непредубедено, без да им слагам определения. Нещата, които не познавам, са неща, които не познавам. Мога да говоря само за това, което съм п

Проява на лош вкус е да наречеш един от най-великите умове в историята "пълен кретеноид". Проява на още по-лош вкус е да твърдиш неща, в които няма как да си сигурен. Виждаш резултата? Горял в "пъкала

Това е защото нещата наистина не са прости. Не случайно и до ден днешен се разказва историята за въпроса, който учениците задали на, Зенон Елейски и неговия отговор с кръговете. Питай scepsis дали иск

Публикувани изображения

преди 42 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Бог и вечността на живота - не са илюзии а реалност ,която съм изпитал.

Как различаваш илюзия или халюцинация от реалност? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Śūnyatā написа:

Как различаваш илюзия или халюцинация от реалност? 

Както се различава сол от пипер. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Както се различава сол от пипер. 

И как е на вкус Бог? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Śūnyatā написа:

И как е на вкус Бог? 

а ся де
не мое ли на цвят и мирис
те за тва съм у тоя форум за да му докарам и цвят и мирис на сигънту ут нашту маалъ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, _ramus_ написа:

2 - не е написана за синтезатори. Ако беше така, нямаше да се обвързва с диапазона на гласовото пеене. синтезаторите нямат никакви ограничения и с тях е ясно какво може да се 'композира'.

я пак да ти повторя,че като вземеш да препускаш из текста и в главата ти е първо да кажеш не и после да мислиш. Къде пише ,че песента е писана за синтезатори :

преди 15 часа, valkiria1 написа:

аааа браво бе музиканте. И  толкова като си и певец не можеш да различиш един компютърно обработен глас. Защото във филма "говорим" че част от арията на Лучия ди Ламермур  Плавалагуна се изпълнява от синтетични вокали , което ще рече музикантеее, глас но  без  използване на думи и заедно с музиката изпята не от човешки глас , а генерирана на компютър..

преди 15 часа, valkiria1 написа:

както казах нейното изпълнение в някои части на арията  е компютърно генерирано.

кое от това не е вярно ? Генераторите на човешки гласове се наричат обикновенно  вокални синтезатори.Тази част от арията ,която не може да бъде изпълнена от певицата е синтезирана. Кое не е вярно и кое не е така ? Самия композитор казва,че това, което тя не може да изпълни, той ще го създаде. Тоест той използва вокален синтезатор, за да генерира тези звуци, които тя не може да изпее.

Кое не е вярно бе музиканте ??!?

преди 8 часа, _ramus_ написа:

Не съм критикувал певеца ДИМАШ - това беше другата подхвърлена мема.

Направо ти повярвах. Да припомним :

на 25.02.2021 г. в 0:08, _ramus_ написа:

много си податлив на реклама, Стефчо. :lol6:

Ти 8 октави въобще знаеш ли какво е? Не е възможно човешки глас да обхване дори и само звуково, още по-малко чрез пеене. Гласовият апарат на човека няма въобще качествата да "вибрира" в толкова голям диапазон от честоти. За физика и физиология става въпрос... не че ти и тия "учебници" си чел.

В това парче диапазона на гласа му е... само полутон, над четири октави. По-точно:

- ЛА, в голяма октава, в началото на парчето - е най-ниския тон, който той изпя в него.

- стигна  СИ-БЕМОЛ,  във трета октава - като най-високия тон след атрактивното глисандо нагоре, почващо от МИ на трета октава, в края на изпяването в парчето.

Разбира се ти не си чувал за Тим Сторс .За него се твърди,че  изпълнението на ниските ноти  от него може да бъде чуто само от слонове...говорим за акорда G7 , а това драги ми Рамусе са си цели 8 октави под най-ниския G акорд на пианото.Подобрил е собствения си рекорд да изпълнява ноти в 10 октави . После достига неофициално  обхват от 12 октави. Изобщо не се знае докъде ще стигне понеже при него с нарастване на годините гласът му продължава да се понижава. Пък ти продължавай да даваш У-кито като  достоверна информация.

Димаш покрива 6 октави.Затова дадох да се видят различните клипове. Високите тонове при китайската прима са писъци /screamings/ и така е при абсолютно всички без изключение, които изпъняват тази ария. Уточних , това е тяхното творческо самоубийство. Така че и вметките ти, че това се изпълнява успешно от различни певци изобщо не е вярно . Димаш взима високите тонове плътно, окръглено и изключително мощно. Както писах  изключителния му контрол на дишането му позволява да стои дълго на високите тонове. Пусни си синтетичното изпълнение на албанската певица и Димаш и виж как завършва едното и другото изпълнение. Димаш вдига цяла октава над нея.Да не говорим ,че в САЩ никой вече не споменава Марая Кери като вокален феномен. С изпълнението на песента „Adagio“, Димаш я прати буквално в музикално изгнание. А  на Марая гласовия диапазон се движи  между Фа от 2-ра степен -Sweetheart до Сол от 7-а степен Emotions.  Разбира се не се пренебрегва факта че  Димаш е учил класическо бел канто,че е дете на потомствени и много успешни музиканти, които са развивали във времето неговия природен талант. И не на последно място, той е с доказано микс глас.

И да, време ти е да престанеш да мислиш ,че на света всички са религиозни заблудени фанатици или музикално слепи хора. Ролята на вечната контра в някои случаи може да те подведе. И смятам,че ти е ясно  Рамус в случая не се надвикваме, а  всеки си казва мнението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.02.2021 г. в 19:27, Sleda написа:

Честит да си, Кип! 
Слънце в Риби, Луна в Рак, Уран в Телец, Юпитер във Водолей - добре са се подредили сферите ти. И да ти се въртят! 

Благодаря за пожеланието! 

Май доста "спокоен" и леко "по-повърхностен" си ме "видяла" :wink12: ... леко си "изместила" мястото и времето!.... 00:05 на 23.02.1978

По-луд съм, вервай ми! Виж сама :

Слънце в  Риби   03°56'   (4)

Луна в Дева  02°19'   (10)

Меркурий в Риби 00°26'  (4)

Венера в Риби 11°34'  (4)

Марс в Рак 22°37' (9)

Юпитер в Близнаци  26°05'  (8)

Сатурн в Лъв  26°35'  (10)

Уран в Скорпион 16°24'  (1)

Нептун в Стрелец  18°08'  (2)

Плутон в Везни  16°21'  (11)

Хирон в Телец

С. възел в Везни

Ю. възел в Овен

п.п. а и не забравяй, че както и "да се въртят сферите" наблюдаемия "резултат" от Земята е само с локално значение за повечето ни "атрибути"! Ако "изследваш" от Венера, то какво ли ще е "влиянието" на Земята! :wink12: 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, kipen написа:

Май доста "спокоен" и леко "по-повърхностен" си ме "видяла" :wink12: ... леко си "изместила" мястото и времето!.... 00:05 на 23.02.1978

Аз не ти знаех дата на раждане. Видях и ти казах как са ти планетите тази година, т.е. приблизителен годишен хороскоп. Приблизителен, защото не ти знаех Асцендента и позициите на другите планети в рождената карта.
За венерианците хороскопите са други, де да ги знам какви са  😃

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Śūnyatā написа:

в предсмъртни състояния можеш да видиш всичко

И това от къде го знаеш? От личен опит = няма такова нещо!!! 

Сега ще кажеш и ти, че при всеки е различно, но някаква статистика показва. :) 

Това, че ти си повярвал в нещо не означава, че е истина!!!

преди 15 часа, by_chechi написа:

.....това вече е Знание за Вярата ! :nono:

И такова нещо няма! 

Да, всеки преживял някаква лична драма може да промени вярванията си, но да придобие знания за вярата = не!

Знанието е свързано с усвояване на необходимите достатъчни условия да става всеки път някакво нещо. 

Примерно: Осигуряваш неща, правиш нещо и човек започва да вярва в Бог. Това ще е знание за Вярата!!! ;) 

В основата на вярата в Бог е да не вярваш на човек, а да постъпваш праведно спрямо него. ;) Да може да знаеш на кой може да се довериш и на кой не. ;) Да, има вид знания в нея, но те са свързани само и единствено с доверието. Това вече е друга тема. ;) Да спечелиш доверието на друг, на множество и дори на друговерец е трета тема. :) 

преди 17 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

същинската работа ми е ,,Анжелизъма"

Дерзай и ... Успех! Ще се видим на "оня свят". :) Там пак ще си говорим ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Shiniasu написа:

удобно пропусна втория случай

Поради елементарен факт: Въпросните, двадесет ли бяха, не са във форума, за да потвърдят. ;) 

Примерно = На мен ми остана спомен за въпросното събитие. При мое желание и/или по божия воля може да разбера истината за случката. 

В конкретния случай не става въпрос за пропуск, а обръщане на внимание на същественото (удобното) в изказа на другия. ;) 

п.п. Преди да си откровен към друг, то трябва да си откровен към себе си. ;) Това се нарича съвест, а не съзнание. ;) 

По Ваше му е: Да опознаеш себе си. Да приемеш добрите и лошите черти в твоя характер и заживееш във вътрешен мир. Не е необходимо да се дистанцираш от този свят (да правиш медитация), а да се абстрахираш от лошото около теб, и в теб, и обърнеш внимание на каквото е останало.

Прозрения и просветления няма!!! Трябва да се смириш, че има несъвършенство и намериш начин да направиш въпросното да намалее в следващия момент. 

п.п.2. Преди "много" години споменах на един човек, че технологиите ще достигнат 10, дори 7 нм., а той каза, че не може, защото ... .  Сега имаме 5, та дори 3 нм. технологии. ;)  Трябва ли сега да му обърна внимание, че на времето е сгрешил?! Простил съм му, но не съм забравил. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, dioib написа:

Това, че ти си повярвал в нещо не означава, че е истина!!!

Разбира се, но това важи и за теб. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Śūnyatā написа:

Разбира се, но това важи и за теб. 

Не съди за мен спрямо своите си разбирания. 

Принципно не съм склонен да повярвам на нещо от този свят. Последния мога да променя, но не и себе си. ;) 

При вярата няма по ... ти вярваш!!! Вярваш в нещо, а не в по-нещо. ;) 

По същия начин = има знание, а не познание. Да, ти може да имаш познания, но те са ограничени. И. да, в миналото има познание, но в бъдеще няма по-знания. ;) В бъдеще има прилагане на знания. 

Ето ти едно мое знание: Този свят ще има край! Това истина ли е?! 

Да имаш познания извън този свят е лъжа. След като го напуснеш = чак тогава ще получиш необходимите знания. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, dioib написа:

Ето ти едно мое знание: Този свят ще има край! Това истина ли е?! 

Да имаш познания извън този свят е лъжа. След като го напуснеш = чак тогава ще получиш необходимите знания. ;) 

Това са две несъвместими твърдения. Първото е правилно, щом има начало - има и край. 

Второто започва добре, но после следва фантазия, която ти разрешава някакъв психологичен проблем с не приемането на този край, страх и някакви знания, които няма да има къде да получиш. Нали пишеш за смирение? Ами смири се, необходима е само смъртта. Не бъди егоист. Други са умрели, за да живееш ти и един ден трябва да освободиш мястото си. В гроба нищо няма да вземеш. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Śūnyatā написа:

Второто започва добре, но после следва фантазия

Греховно е да свързваш света с твоя живот. Живот е имало преди теб, ще има и след теб. Живот е имало дори преди създаването на този свят. Ще има и след края на този свят. Единственото което може да правиш е да живееш праведно в този свят. За след това = тези които са повярвали в Бог = ще живеят, а останалите ще ги съди божия син. Не избраният народ (род или родове) от Бог. ;) 

п.п. Само да напомня: Човечеството колко е било, а сега колко е?! Или може би е грешна фантазията, че човешкия род се е плодил???!!! :) 

Реално знаеш ли по какъв начин мъртвата материя е станала жива?! О, да в миналите векове броя на човешките същества се е контролирал, но така ли е сега?! 

От къде се "пръкват" новите съзнателни животи?! Уж човек е краен, а прираста на човечеството расте. :) Я, това е чудно, а?! :) 

Чуек, не бъркай твоите фантазии с мои знания. ;) Аз не си фантазирам бъдещето, а го правя!!! Вече не съм в активната зона на моя живот. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, dioib написа:

Единственото което може да правиш е да живееш праведно в този свят. 

Тази мисъл е добра. Но какво означава "да живееш праведно"? Не е ли различно за всеки? 

Прираста на хлебарките също расте :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, dioib написа:

тези които са повярвали в Бог = ще живеят, а останалите ще ги съди божия син

Не е достатъчно само да си повярвал в Бог!

А какво става с тези, които не са чували за вашия Божи син, но вярват в други богове и божи синове ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Śūnyatā написа:

Други са умрели, за да живееш ти и един ден трябва да освободиш мястото си. В гроба нищо няма да вземеш. 

И ти си съдника и заповядваш?! :) 

Аз съм се смирил само и единствено на Бог!!! Той определено не е човек. Следвам неговите закони, а не се страхувам, че няма да има място в този свят. До тогава = ти си чакай да ти освободя мястото ... но ти нямаш контрол над мене. ;) 

Сети се, че проявяваш вид психологическо насилие и е подстрекателство за ... ;) О, и ползваш моята религия ... трябвало да се жертвам ... :) 

Тук, доволно мога да кажа, че Христос се е жертвал ... ;) 

Принципно си за доклад. ;) Но да видя до къде ще стигне твоето безочие и наглост ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dioib написа:

Тук, доволно мога да кажа, че Христос се е жертвал ...

1. Христос сам ли се е жертвал?

2. Бог ли го е жертвал?

3. Евреите ли са го пратили на кръста?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Śūnyatā написа:

Тази мисъл е добра. Но какво означава "да живееш праведно"? Не е ли различно за всеки? 

Прираста на хлебарките също расте :D

Не знаеш ... и проявяваш мисъл от хлебарка?! И се хилиш?! :) 

Човек който не изповядва Бог си има свои правила на живот. Само Божия Син ще ти каже дали си живял праведно. 

Действай си по твоите правила! За теб нали това е важно! 

п.п. Не ми пречиш. :) 

преди 1 минута, Aumi написа:

2. Бог ли го е жертвал?

Не са го пратили те. Те са го предали!!! Има разлика! ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, dioib написа:

Не са го пратили те. Те са го предали!!! Има разлика! ;) 

При това положение, евреите виновни ли са?

...............

2. Бог ли го е жертвал?

Моля, ако можеш отговори на трите въпроса?

Коя е истината, като и трите твърдения, са верни според вас?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, dioib написа:

Аз съм се смирил само и единствено на Бог!!! 

Не си чел Библията. Там пише, че трябва да се смириш пред брата си, който познаваш (това означава да живееш праведно), а не да се дуеш с Бог, който не познаваш. Послание на Иоан към кой беше... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Aumi написа:

А какво става с тези, които не са чували за вашия Божи син, но вярват в други богове и божи синове ?

Ще бъдат съдени спрямо греховете им. Това ли не си разбрала?! Това, че не вярваш в Христос и/или Бог, не означава, че не си живял праведно. Допустими са грешки. Има греховност която може да бъде простена. 

преди 5 минути, Śūnyatā написа:

Там пише, че трябва да се смириш пред брата си, който познаваш

Преди брата си, имаш Баща. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, dioib написа:

Ще бъдат съдени спрямо греховете им.

Да, но тук си противоречиш!

Цитат

. За след това = тези които са повярвали в Бог = ще живеят

Ти казваш, че ще живеят само повярвалите.

После казваш, че неповярвалите, ще бъдат съдени според греховете.

Значи  неповярвалите ще бъдат съдени според греховете, а повярвалите - са връзкари и няма да бъдат съдени според греховете им, щото Исус ги е изкупил превантивно! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Aumi написа:

Ти казваш, че ще живеят само повярвалите.

Очаквано. :) Ако бях написал ще живеят вечно?! :) То, знаеш ли какво е вечен живот?! За теб това от значение ли е?! :) 

Живей си живота в този свят, прави любов и бъди щастлива, за другото не мисли. Дойде ли момента ще разбереш! Защо бързаш?! 

п.п. Най-важното: Не свързвай любовта със секса!!! ;) 

Помисли какво правиш към момента: Говориш за война, страдание, и все негативизъм. Това праведно ли е?! А, забравих и обръщаш внимание на собствения си пол (секс) ... ми същия не е равен на мъжкия ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, dioib написа:

Преди брата си, имаш Баща. ;) 

В текста, който парафразирах, ясно пише, че не можеш да обичаш баща си (в случая Бог), който не познаваш, ако не обичаш брата си, който познаваш. 

преди 8 минути, dioib написа:

То, знаеш ли какво е вечен живот?! 

Прави разлика между "зная" (от личен опит) и "вярвам" (на чужди думи). 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване