Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

току-що, Śūnyatā написа:

Напротив, каза. Но ако си неграмотен и не знаеш, че доктрината за първородният грях е основно положение в християнството, то това не е мой проблем. 

Знам, че е основно положение, и споменах, че няма да я коментирам тук и с такива като теб. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аз не знам. Но предпочитам да не знам и да гледам на нещата непредубедено, без да им слагам определения. Нещата, които не познавам, са неща, които не познавам. Мога да говоря само за това, което съм п

Проява на лош вкус е да наречеш един от най-великите умове в историята "пълен кретеноид". Проява на още по-лош вкус е да твърдиш неща, в които няма как да си сигурен. Виждаш резултата? Горял в "пъкала

Това е защото нещата наистина не са прости. Не случайно и до ден днешен се разказва историята за въпроса, който учениците задали на, Зенон Елейски и неговия отговор с кръговете. Питай scepsis дали иск

Публикувани изображения

преди 24 минути, dioib написа:

Видео ли искаш или документ?! :) Но ... трябва да владееш един древен език ... о ... не е латински ... :) По-древен е ... :) НО и той е мъртъв език ... :) 

п.п. Все пак отчети факта, че навремето технологиите не са били съвършени и се е ползвало писменост. ;) Официално обаче е отразено в някакви книжа ...но там ще трябва да ползваш услугите на Валки ... :) Тя има проблем с това, че Иисус не е от царския род ... та не знам ... :) Може и да отрече съществуването му ... и те това е ... думата на Валки vs Моята = Ти избираш на кой да вярваш ... :) 

Добре , Христос е съществувал .! Но какво предлага ?- лишения от всички земни удоволствия ,и то за  цяла вечност. Това е балъшко ,да си християнин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Добре , Христос е съществувал .! Но какво предлага ?- лишения от всички земни удоволствия ,и то за  цяла вечност. Това е балъшко ,да си християнин.

В момента ли предлага?!  ... :) Той не предлага, а ще съди какво  му се полага на човек на 'онзи свят". ;) Ти си този който предлага, че следвайки те някой ще има хубав вечен живот. :) 

Съжалявам ... той е преди теб и ми е батко ... :) Него слушам. ;) 

:) 

п.п. Да не говорим, че и баща ми вече е там ... може би в момента ходатайства за мен ... :) А, забравих ... хм ... майка ми е преди баща ми там, та ... :) пак съм с връзки в "оня свят" ... не само от към Бог ... :) 

п.п. Да не говоря за мъртвата си сестра ... хм ... та ... така ... имам връзки още от 1963 година, че и до днес ... :)  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Това е, от което трябва да се откажеш. Нищо по-различно от будизма и другите религии - прекъсване на зависимостта към земното. А какво ще получиш в замяна? - може да се предположи, че щом изисква по-развито съзнание за осъзнаването му, би следвало да е по-стойностно. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Shiniasu написа:

по-развито съзнание

Не, достатъчно е съзнанието!!! По-съзнание няма!!! Друг е въпроса, че някои могат и без съзнание. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, dioib написа:

Ти си този който предлага, че следвайки те някой ще има хубав вечен живот. :) 

Не - следвайки ме ,. А правенето на добро ще подсигури всички земни удоволствия ,че и непознати за човека удоволствия . 

Иначе с връзките там ,аз съм директно с Господ ,който сключи вечен завет с Авраам .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

аз съм директно с Господ

Ми забравяш, че и аз съм директно с него ... а ... не те е информирал ли?! :) Ми що не го питаш кой съм?! :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Shiniasu написа:

Това е, от което трябва да се откажеш. Нищо по-различно от будизма и другите религии - прекъсване на зависимостта към земното. А какво ще получиш в замяна? - може да се предположи, че щом изисква по-развито съзнание за осъзнаването му, би следвало да е по-стойностно. 

При Анжелизъма няма прекъсване със земното ,дори връзката се засилва . При Анжелизъма ,отвъдното е продължение на земното ,само че при добре положено усилие ще се изпълнят всички фантазии и мечти ,че и допълнително непознати удоволствия.

преди 3 минути, dioib написа:

Ми забравяш, че и аз съм директно с него ... а ... не те е информирал ли?! :) Ми що не го питаш кой съм?! :) 

По скоро си заменил нетленния Бог ,с образа на смъртен човек ,защото се заблуждаваш ,че Христос е Господ ,който сключи вечен завет с Авраам...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това е то вечен оргазъм на всички нива - сетивен, емоционален, умствен, че и над тях. Само рекламна брошура остава да се направи и да се разпространи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

По скоро си заменил нетленния Бог ,с образа на смъртен човек ,защото се заблуждаваш ,че Христос е Господ ,който сключи вечен завет с Авраам...

По-скоро ти заблуждаваш другите, че си по-добър от Христос. ;) Все още си жив = значи не си готов да се възнесеш и застанеш редом до Бог. Това директно те прави човек, а не негов син. О, ти се съмняваш, че Христос е негов син ли?! Ми, потърпи и ще разбереш! :) 

Анжелизъма

п.п. В едни книжа е описано твоето поява. Там пише, че не ще бъдеш и единствения. Виж сега ... изнамерете се и направете ООД, щото твоето ЕОД ... някак си е бедно ... :) Хм ... ако във въпросно те изберат за шеф, т.е. титуляр на множеството в съответното дружество ... ще Ви е по-леко ... ;) 

НО, явно не ти достигат средства, за да се регистрираш официално, т.е. да отговаряш и пред Държавата (българското общество). ;) 

Елементарен извод е: Твоето е секта, а не вероучение. ;) 

Помисли!!!

Успех! 

п.п. Не зачиташ държавата България ли?! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, dioib написа:

По-скоро ти заблуждаваш другите, че си по-добър от Христос. ;) Все още си жив = значи не си готов да се възнесеш и застанеш редом до Бог. Това директно те прави човек, а не негов син. О, ти се съмняваш, че Христос е негов син ли?! Ми, потърпи и ще разбереш! :) 

Не се съмнявам ,че е негов син . Аз вече бях в отвъдното . Ами човек съм - кога съм твърдял ,че не съм човек ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Не се съмнявам ,че е негов син . Аз вече бях в отвъдното . Ами човек съм - кога съм твърдял ,че не съм човек ? 

Тогава знаеш, че ти не си представител на сина му, т.е. Господ ... ;) 

п.п. Не случайно са две понятия. Бог и Господ ... ;) И ... хм ... забравяш Светия Дух ... ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Shiniasu написа:

Е това е то вечен оргазъм на всички нива - сетивен, емоционален, умствен, че и над тях. Само рекламна брошура остава да се направи и да се разпространи.

Рекламната брошура на Господ ,който сключи вечен завет с Авраам е тук в Калдейта или Калдата ,както ти е по- удобно 😂.

преди 1 минута, dioib написа:

Ето знаех си ,че си поредния ,който е заменил нетленния Господ ,който сключи вечен завет с Авраам ,за образа на смъртен човек.

преди 4 минути, dioib написа:

п.п. Не случайно са две понятия. Бог и Господ ... ;) И ... хм ... забравяш Светия Дух ... ;) 

Богове ,колкото искаш ,над 4000 по данни в Гугъл!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Ето знаех си ,че си поредния ,който е заменил нетленния Господ ,който сключи вечен завет с Авраам ,за образа на смъртен човек.

Не, ти просто не си се допитал до Бог кой съм и какво правя ... ;) Все пак при мен бе на изпит и неговия син ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, dioib написа:

Не, ти просто не си се допитал до Бог кой съм и какво правя ... ;) Все пак при мен бе на изпит и неговия син ... :) 

Дообре ,дяволе 😃

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дообре ,дяволе 😃

Демон ... ;) Де мон ... ;) Да ти го преведа ли?! О ... но не е от латински ... :) 

На български е известно това: Сиромах човек = жив дявол. От къде мислиш се е появило?! = Човек който не е богат материално!!! ;) Но го смятат, че не е в състояние да изпитва духовност ... ;) 

Мда ... богати човече ... не би могъл с твои някакви си 30 сребърници да ме съблазниш ... сложи нещо злато ... хм ... все пак съм от Тракия ... :) 

Ще съм доволен и на 70 кг. ... хм ... чистота естествено 99.999 ... :) Да мога да го разреждам със собственото си сребро и да печеля ... :) 

п.п. Скъпоценни камъни не ми требет ... те са за ония = де знаят само камъни да цепят ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, dioib написа:

Демон ... ;) Де мон ... ;) Да ти го преведа ли?! О ... но не е от латински ... :) 

На български е известно това: Сиромах човек = жив дявол. От къде мислиш се е появило?! = Човек който не е богат материално!!! ;) Но го смятат, че не е в състояние да изпитва духовност ... ;) 

Мда ... богати човече ... не би могъл с твои някакви си 30 сребърници да ме съблазниш ... сложи нещо злато ... хм ... все пак съм от Тракия ... :) 

Ще съм доволен и на 70 кг. ... хм ... чистота естествено 99.999 ... :) Да мога да го разреждам със собственото си сребро и да печеля ... :) 

За тебе си е дали ще правиш добро. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

За тебе си е дали ще правиш добро. 

Metallica - Nothing Else Matters - Превод - YouTube

;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Shiniasu написа:

Първото дори и да е вярно, не е аргумент по отношение на това дали е необходимо да се вярва в Бог. Аргумент е само по отношение на това, че е възможно да се постъпва правилно и без тази вяра.

Но дори и така "в този случай" Бог има значение. Да, и в двата случая постъпваш добре, но в единия имаш една по-дълбока и правилна обосновка на мотивите и действията си. Така че не е все едно.

Вярата, аргументите, правилната обосновка на мотивите не струват пукната пара без правилни действия. Личните ми наблюдения върху духовенството и клира в България установиха, че се говори едно, а се върши друго. Това исках да кажа. 

И още нещо. Вярата, че думите са реалност - също не струва пукната пара. Или ако нещо може да се облече в слово, значи de facto е истина.  Не колеги, в това са вярвали средновековните реалисти, а вие (вярващите в темата) сте и по-изостанали. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Śūnyatā написа:

Вярата, аргументите, правилната обосновка на мотивите не струват пукната пара без правилни действия. Личните ми наблюдения върху духовенството и клира в България установиха, че се говори едно, а се върши друго. Това исках да кажа. 

И още нещо. Вярата, че думите са реалност - също не струва пукната пара. Или ако нещо може да се облече в слово, значи de facto е истина.  Не колеги, в това са вярвали средновековните реалисти, а вие (вярващите в темата) сте и по-изостанали. 

Само прост будист може да напише подобно нещо, а тъпа ошовистка да го лайкне. Мотивите са далеч по-важни от действията за определяне на кармата. А думите са си реалност. Никой не твърди и не е твърдял, че те задължително отразяват истината. Лъжата също е реалност, но не вярвам, че ще успеееш да го разбереш. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Shiniasu написа:

Това е, от което трябва да се откажеш.

И двамата (и не само) не разбирате Християнството ! Само папагалите ....

Христос проповядва да се ограничи Лакомията до необходимото...:nono:

"....ако имаш две ризи , дай едната на ближния си..." (примерно - материално , ризата)

" ....Отдайте кесаревото Кесарю .... " (примерно - идеално , почит) .

И критерий е даден : " ...По делата ще ги познаете !.... " 

Въпросът тук е на Кесаря кой ще ограничи Лакомията....! Според религията , следва на Бог да се надяваме - Съдният Ден.... :nono:

Ама надявайки се на Бог хилядолетия на ред , някак си все не се случва . Което само по себе си означава , че се надяваме на измислици .....:nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, by_chechi написа:

И двамата не разбирате Християнството ! 

Христос проповядва да се ограничи Лакомията до необходимото...:nono:

" ....Отдайте кесаревото Кесарю .... " (примерно) . И въпросът тук е на Кесаря кой ще ограничи Лакомията....

Всичко над необходимото е лакомия. Ако я ограничиш до необходимото, това вече няма да е лакомия. 

Не е приемливо и да се нуждарш от нещо, но да го получиш за сметка на някой друг. Но това вече отива към свръхчовешкото. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Shiniasu написа:

Само прост будист може да напише подобно нещо, а тъпа ошовистка да го лайкне. Мотивите са далеч по-важни от действията за определяне на кармата. А думите са си реалност. Никой не твърди и не е твърдял, че те задължително отразяват истината. Лъжата също е реалност, но не вярвам, че ще успеееш да го разбереш. 

Изпускаш си нервите. Трябват ти няколко дни почивка от форума, за да ти се избистрят мотивите. 

Думите няма как да са реалност, защото има разлика между представата за нещо и това самото нещо (минус представата). Тази разлика очевидно не я правиш. Разликата идва от съзнанието.

Мога дам правилната формулировка за това как съзнанието създава "реалността", която чувстваме, но няма да го направя, защото ще я използвате за нечистоплътни цели. 

Приятна вечер. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, by_chechi написа:

Христос проповядва да се ограничи Лакомията необходимото...:nono:

До храна и вода ,и някоя наметка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Śūnyatā написа:

Думите няма как да са реалност

Като не са реалност , ти какво дириш тук ? :lol6:

Реалност са - виртуална ! Преход от субективна към обективна реалност , както и обратно .... 

Казано е : " Дума дупка не прави , ама в паметта остава " ......а после може и да прави ! :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване