Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не знам защо така му се нахвърляте на човека. Ясно каза, че не празнува Рождество, а събирането на семейството, това, че са живи и здрави. Просто използва почивните дни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аз не знам. Но предпочитам да не знам и да гледам на нещата непредубедено, без да им слагам определения. Нещата, които не познавам, са неща, които не познавам. Мога да говоря само за това, което съм п

Проява на лош вкус е да наречеш един от най-великите умове в историята "пълен кретеноид". Проява на още по-лош вкус е да твърдиш неща, в които няма как да си сигурен. Виждаш резултата? Горял в "пъкала

Това е защото нещата наистина не са прости. Не случайно и до ден днешен се разказва историята за въпроса, който учениците задали на, Зенон Елейски и неговия отговор с кръговете. Питай scepsis дали иск

Публикувани изображения

преди 3 часа, ncl написа:

Не знам защо така му се нахвърляте на човека. Ясно каза, че не празнува Рождество, а събирането на семейството, това, че са живи и здрави.

Аз друго прочетох:

преди 8 часа, Търсещ истини написа:

Защото това е традиция с която се съобразявам

200.gif

Няма да навлизам в подробности, но на едно дете с такива л@йна му пълни главата майката. Заведоха го да го кръщават. Няма не искам, няма не ща. Мина ритуала, детето си изплака очите. После майка му опитва да му обясни, че светеца с неговото име го пази. Какво е светец не може да обясни - човек е, ама е умрял и не може да го покаже. Ама нали е тъпа патка и не може да му обясни и как го пази. Молиш му се, ама нито ти помага, нито домашна може да ти реши, помагал бил и да не смее да забрави това.

Това дете ще порасне с този спомен и за него винаги ситуацията ще е "има нещо". И тази представа няма да е на основа вътрешни убеждения, прозрения, срещи с Бог, Дявола, ангели и чудеса, а защото майка му е настоявала.

Днешното общество прелива от такива промити мозъци, които не вярват в религии, а вярват, че "има нещо". Наричам ги будалисти.

Те изповядват тази религия, но тя не формира у тях ценностна система. Тя им носи само модни и културни преживявания - бижута с кръстчета, разпятия, дяволи; разходки до църкви и свети места, които те правят по-важен от останалите; утешения, че с 5 лв. в касата на храма са си купили индулгенция; споменаване на името Му по правило само, когато е напразно; оправданията с висши сили. И т.н.

Затова не бъдете будалисти, не си въобразявайте, че ще запазите девствеността си като го набутате, ама само мъничко. Когато знаеш, че нещо е масова заблуда, дръж се като гръбначно същество. Плужеци има достатъчно за да пренесат глупостта през епохите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Търсещ истини написа:

Чети по- нагоре какво празнувам

Тоя е като грамофон, какво му се обясняваш? Снощи сигурно е умрял от скука. Ама кой какво празнува, ама защо, ама как, ама трябвало ли - типична селска клюкарка. А умните хора, атеисти или не, си прекарват весело празника. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Shiniasu написа:

Тоя е като грамофон, какво му се обясняваш? Снощи сигурно е умрял от скука. Ама кой какво празнува, ама защо, ама как, ама трябвало ли - типична селска клюкарка. А умните хора, атеисти или не, си прекарват весело празника. 

Не ставаше въпрос за самото празнуване. Коледните и Новогодишни празници са най-красивото време от годината. В цял свят това са най-празничните дни, с изпращане на старата година с надежда за по-благотворна нова година. Целият свят блести в празнична украса и не е нужно това да се свързва с някакви религия. Но на който му харесва, разбира се, може да си вярва в Рождество Христово, да кади тамян и да изпълнява ритуали и заклинания. Странното беше, че тези неща се извършват от човек, отричаш всякакви богове и твърдящ, че е атеист. 

преди 10 часа, Търсещ истини написа:

Не искам да кажа, че го правиш за да клеветиш, а се надявам да ме закачаш, защото ме харесваш :) 

И кое по-точно мислиш, че мога да харесвам в теб?! :ohmy: :santa5:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Aumi написа:

Странното беше, че тези неща се извършват от човек, отричаш всякакви богове и твърдящ, че е атеист. 

Не, не е странно. Снощи у нас от 10 човека, половината бяха атеисти. Това за много хора е традиция, а не толкова религиозен празник. А традициите са важни за нацията и семейството, но това е друга тема. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Aumi написа:
преди 14 часа, Търсещ истини написа:

Не искам да кажа, че го правиш за да клеветиш, а се надявам да ме закачаш, защото ме харесваш :) 

И кое по-точно мислиш, че мога да харесвам в теб?! :ohmy: :santa5:

Може би, че съм интелигентен, прям и същевременно толерантен :) 

А сега с цялата деликатност на която съм способен ще се опитам да обясня какво съм писал. Обикновено се стремя да не обяснявам, защото това обижда интелигентността на читателя- "Тоя пък, какво ми обяснява, аз го разбирам това", но за да не ме закачате със свещи и тамян ще трябва да се каже по- ясно. Ето какво съм написал

на 24.12.2020 г. в 8:21, Търсещ истини написа:

За мен това е празник на почит към плодовете на земята- яде се постно. Почит към семейството- събираме се всички при старейшината. 

Същото биха извършили и тези, които изживяват езически вярвания, в които колективната трапеза и постно е култ към Деметра. Същото биха извършили и тези, които смятат, че това е денят на Рождество Христово. Ритуалът ще има някои особености: късче от храната ще бъде оставено пред иконата или може би нависоко- да стигне родитбата до там; може би ще има фолклорни песни и танци; може би ще се кади тамян или всеки трябва да си изяде всичко за да няма глад в бъдеще;може би ще има езическо гадание по нещо... знае ли човек...

В първия абзац, параграф или както го казвате, съм написал кое е празникът за мен. Във втория пиша,  че другите хора ще го празнуват (същото празненство) с други разбирания. Според техните разбирания ще има и съответни особености. Целият втори абзац е посветен на това, какво биха правили хора с други разбирания (езичници или християни).

Съжалявам, че трябва да обяснявам съвсем очевидни неща. Нали ви пиша, единственото ми обяснение, за това, че не разбирате нещо толкова ясно е, че се закачате с други мотиви. И какви да са тези мотиви... не мога да допусна в добродушната ви натура злоба и черни чувства, за това предполагам, че е нещо свързано с Ерос :) 

(Роден съм под знака на везните, а вие?  :topsecret::thumbelina::cupid: :help: )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Shiniasu написа:

Снощи сигурно е умрял от скука.

Ad hominem, или лична нападка се нарича аргумент в логиката, реториката и критичното мислене, който е насочен към личността на опонента, а не към неговия аргумент.

Снощи ми беше толкова скучно, че си легнах днес в 5:30.

Ама кой какво празнува, ама защо, ама как, ама трябвало ли - типична селска клюкарка.

Участието ти в темата е като на типична селска клюкарка - да ме следиш кога съм писал. А аз пиша по темата, нещо, което на теб ти е много трудно.

преди 10 минути, Търсещ истини написа:

Обикновено се стремя да не обяснявам, защото това обижда интелигентността на читателя

Точно интелигентните читатели, когато ти покажат, че не са те разбрали и когато ти задават въпроси, очакват да получат отговор. А ти, ако си ги наказвал с "няма да ти се обяснявам" си обиждал тяхната интелигентност проявила се към любознателност и интерес.

Снощи у нас от 10 човека, половината бяха атеисти.

Кръстеха ли се?

В първия абзац, параграф или както го казвате, съм написал кое е празникът за мен. Във втория пиша,  че другите хора ще го празнуват (същото празненство) с други разбирания.

ОК. Значи просто не можеш да се изразяваш правилно, затова си заблудил останалите. Почваш изречение със "За мен", пишеш второто в същия абзац, ама то не било за теб, ами за друго, но него не го споменаваш изобщо.

Нали ви пиша, единственото ми обяснение, за това, че не разбирате нещо толкова ясно е, че се закачате с други мотиви.

Това поставя под съмнение интелигентността, която си приписваш. Ако не умееш да се изразяваш правилно и не научаваш, че се изразяваш неправилно, дори когато те насочат към това... довърши си изречението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Myanmar написа:

Точно интелигентните читатели, когато ти покажат, че не са те разбрали и когато ти задават въпроси, очакват да получат отговор. А ти, ако си ги наказвал с "няма да ти се обяснявам" си обиждал тяхната интелигентност проявила се към любознателност и интерес.

"Не разбрал и "криво разбрал" е различно. При неразбрал има въпрос, а при криворазбрал не. Когато пък кривото разбиране е съпроводено с наблягане върху нещо, което го няма в текста, то търпях, чудих се, чудих се и търпях, накрая нито натърпял, нито начуден, създадох поредния оф-топик. :) 

преди 48 минути, Myanmar написа:

ОК. Значи просто не можеш да се изразяваш правилно, затова си заблудил останалите. Почваш изречение със "За мен", пишеш второто в същия абзац, ама то не било за теб, ами за друго, но него не го споменаваш изобщо.

Разбрах, не ви обиждам с обяснения. Добре. ... прав е Рамус.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито Рождество Христово!

Бог съществува. Помагал ми е в трудни моменти. 

Преди години ме болеше много гърба и кръста, понежи си бях контузил гърба и кръста след вдигане  на прания и напоен с вода килим във вкъщи. Не отидох на доктор, а почнах да правя упражнения в нас. Всеки ден гледах да правя упражнения и за кратко да излизам от нас. Помолих се и на Бог и се случи чудо. Гърбът ми оздравя без да ходя на доктор и оттогава не ме е болял. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, sky1 написа:

почнах да правя упражнения в нас. Всеки ден гледах да правя упражнения и за кратко да излизам от нас.

Бог съществува. Помагал ми е в трудни моменти. 

Кое от двете е помогнало? И защо се лекуваш, като си имаш Господ да те лекува чудодейно?

Гърбът ми оздравя без да ходя на доктор и оттогава не ме е болял. 

Ехее haha.png Ти ако знаеш колко травми съм имал и колко кръв съм пролял. То Господ се е убил да ми помага!

Много занижени са ти критериите за "чудо" и отделно как си преценил, че е чудодейно излекуването на сецване, след като признаваш, че не си отишъл на лекар да ти каже какво точно се е случило? И откъде знаеш, че ако не беше отишъл на лекар, лекаря няма да те излекува далеч по-бързо и ефективно, а в момента ти да не си пазиш травмата, която ще събудиш в сгоден момент? Нагласен сценарий е това. Зашит с бели конци. Не го е писал Господ, повярвай ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несъмнено, въпросът за наличието на Бог се отнася изобщо до наличието на каквито и да е богове. Искам да обърна внимание върху това, че монархията, империята подкрепят наличието на един бог, а демокрацията приемайки, че на небето трябва да е както на земята търпи множество богове- на огъня и ковачите, на водата и моряците, на земята и орачите и пр. При това положение е направо учудващо, защо в християнските монархии освен Иисус се толерират и светци, завеждащи :) отделни профили. Георги отговаря за агнетата, Илия за гръмотевиците, Никола за риболова. Изглежда централната монархия, делегирайки пълномощия на отделни чиновници в отделни отрасли, търпи подобно и на небето. На древните евреи и древните българи им е било лесно да имат един бог- имали са един вожд и една дейност. Наличието на други божества е просто излишно. При днешната демокрация и толерантност се търпят не само различни божества в един пантеон, но и различни божества от различни религии. Няма национален бог, всеки може да си избере дали да е Христос, Аллах, Буда, Кришна, или Кетцалкоатл. Може и пътьом да смени няколко. Както онзи Сюлейман безумний, дето вика: „Търчете! Тамо са раите!“. 

Самите божества са безсилни да си въвеждат ред без участието на човешки светски и духовни власти (което е едно потвърждение, че хич ги няма). 

Това, че боговете и религиозните системи могат да бъдат сменяни, а вътрешното изживяване на вярващия да остане същото е много смущаващо. Не значи ли то, че чувството за божия намеса е вътрешно човешко преживяване, без външен обект- реален или трансцендентален :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Myanmar написа:

Ad hominem,

Е и? Така или иначе написаното не е с цел аргументация. А и точно ти използваш аргументум ад хомунем толкова често, че е странно да се оплакваш.

преди 18 часа, Myanmar написа:

Участието ти в темата е като на типична селска клюкарка - да ме следиш кога съм писал. А аз пиша по темата, нещо, което на теб ти е много трудно.

Странно, но нали се сещаш (дано поне това да можеш да съпбразиш), че след като някой ме цитира, аз получавам известие за това? Освен това на моменти заливаш темата с безсмислени постове и това едва ли може да не забележи човек. А ии в този раздел следя всичко, заедно с Философия и Псигхолигия. Какви ги ръсиш из останалите раздели ми е все тая. Така че не се превъзнасяй заради глупостта си тук, на която понякога обръщам внимание. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Търсещ истини написа:

Това, че боговете и религиозните системи могат да бъдат сменяни, а вътрешното изживяване на вярващия да остане същото е много смущаващо. Не значи ли то, че чувството за божия намеса е вътрешно човешко преживяване, без външен обект- реален или трансцендентален :) 

Няма нищо смущаващо, а е поради неразбиране.

Религиозните системи се сменят, но Бог, Творецът, си остава един и същ.

Смущаващото е само в човешкият ум и човешкото его, което винаги дели и противопоставя нещата.

Имената се дават от хората. Това не означава, че има различни богове. Различните вярвания, концепции и системи са продукт на човешкият ум, който чертае граници и разделя.

Бог е безграничен и не е свързан с нито една човешка система, която се опитва да го рамкира и ограничи като го монополизира и приватизира.

Да кажеш, че Бог е християнски, юдейски, мюсюлмански, индийски, е все едно да кажеш, че Слънцето е притежание на някоя система или религия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Търсещ истини написа:

Несъмнено, въпросът за наличието на Бог се отнася изобщо до наличието на каквито и да е богове. Искам да обърна внимание върху това, че монархията, империята подкрепят наличието на един бог

Това не е вярно. 

а демокрацията приемайки, че на небето трябва да е както на земята търпи множество богове- на огъня и ковачите, на водата и моряците, на земята и орачите и пр.

Май правиш изводи на база на римската и гръцката митология, но множество богове е имало в Индия,, Шумер, Египет и др., които са били монархии. А и не знам доколко може да се говори за демокрация в древна Гърция примерно. Не съм добре запознат, но не мисля, че е удачно. 

Самите божества са безсилни да си въвеждат ред без участието на човешки светски и духовни власти (което е едно потвърждение, че хич ги няма). 

За какъв ред говориш? В случая виждам проблем в очакванията ти Боговете едва ли не да влязат в ролята на царе на хората и да се интересуват от власт, богатства и не знам си още какво. Различните религии поставят определени правила пред хората, които общо взето са идентични. Никой никого не задължава да ги следва. От хората си зависи как ще живеят, какво общество ще изградят и т.н. Защо си мислиш, че т.нар. Богове искат някакво по-голямо влияние от тези общи насоки към хората? Ще им стане нещо ако няма хора, които да ги боготворят ли? Това последното е по-скоро от ония тъпи обяснения, с които някои "учени" се опитват да обяснят възникването и съществуването на различни култове в миналото. Ама жрецът казал, че ако не служите на този Бог, ще последват години на суша - подобни неща са възможни в годините когато една религия вече умира, а общностите, които я следват са пред изчезване. И в момента има такива даградирали и изчезващи общности. Е да де ама "учените" едва ли не предполагат, че големите религии са се развили от подобни култове. Точно обратното на действителността. И следват едни глупости, как жреците и шаманите създавали религии, за да управляват хората. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ncl написа:

Бог може да е един и същ, но може ли да са прави едновременно и юдеите и християните и мюсюлманите и индуистите...

Бог е един и същ, но представите за Него са различни.

Така че, представата, може и да няма нищо общо с Бог, защото е само представа. Т.е. умствена проекция създадена от необходимостта да се даде някакво описание на Твореца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Търсещ истини написа:

Тръгваш от "могат да бъдат сменяни", още в следващото изречение това "могат" вече става правило последвано от удобното заключение. Прекалено много желаеш да докараш нещата до предварително приетите от теб изводи. В момента единственото, което правиш е, че търсиш начин да заздравиш повече и повече вече възприетата от теб позиция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Shiniasu написа:

"учените" едва ли не предполагат, че големите религии са се развили от подобни култове. Точно обратното на действителността.

Моля, опиши твоето виждане за конкретната правилна действителност

преди 9 минути, Shiniasu написа:

Тръгваш от "могат да бъдат сменяни", още в следващото изречение това "могат" вече става правило последвано от удобното заключение.

Да, разглеждам само случаите в които биват сменени и от това хората не си променят чувствата към божеството. Това намира обяснение в представеното от Aumi виждане, че Творецът е един, което аз перифразирам, че има хора, които си имат нагласа за съществуване на висше безплътно нещо, като неговата морална и митологични системи не са от значение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, ncl написа:

Бог може да е един и същ, но може ли да са прави едновременно и юдеите и християните и мюсюлманите и индуистите...

Може, но с уговорката, че разбиранията им за Бог са като тези на децата. На всяко дете му се обяснява това, което то може да разбере при конкретните условия в зависимост от индивидуалните му особености. И е безсмислено да кажеш на детето това, което то не би могло да разбере. Примерно да му обясняваш различни философски системи или да го занимаваш с последните открития на науката. Хората искат да си обяснят нещата, но защо си мислят, че могат да разберат нещата? Че могат да разберат Бог такъв, какъвто е в действителност? Религиите обясняват Бог, всяка по своя си начин, но това са обяснения за деца. Те са непълни, насочващи, но хората в гордостта си си мислят, че знаят колкото Бог. Мислят се за много напреднали и цивилизацията си за много велика. Но реално погледнато освен собственото си минало, което също не познават добре, хората нямат с какво друго да сравнят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Shiniasu написа:

Религиите обясняват Бог, всяка по своя си начин, но това са обяснения за деца.

Кой е този лош човек, който се държи високомерно с възрастни хора като с деца?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, опиши твоето виждане за конкретната правилна действителност

Вече написах, че различните общности като аборигени, пигмеи, индианци, ескимоси и др. са останки от съществували преди това религии. С времето те са изопачени до неузнаваемост от хората, а самите общества изчезват. Същото ще се случи и със съвременните общества и религии. Религиите ще стават все по-човешки и все по-далечни от първоначалната си форма, а обществата ще деградират, докато не бъдат дадени нови религии (всъщност това ще си е същата религия, но под нова форма, изказана малко по-различно, по наин отговарящ на способността на хората за разбиране) на тези общности, които не са дотолкова деградирали, за да продължат човешката цивилизация.

преди 9 минути, Търсещ истини написа:

Кой е този лош човек, който се държи високомерно с възрастни хора като с деца?

Това пък що за въпрос е? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Myanmar написа:

Кое от двете е помогнало? И защо се лекуваш, като си имаш Господ да те лекува чудодейно?

Ехее haha.png Ти ако знаеш колко травми съм имал и колко кръв съм пролял. То Господ се е убил да ми помага!

Много занижени са ти критериите за "чудо" и отделно как си преценил, че е чудодейно излекуването на сецване, след като признаваш, че не си отишъл на лекар да ти каже какво точно се е случило? И откъде знаеш, че ако не беше отишъл на лекар, лекаря няма да те излекува далеч по-бързо и ефективно, а в момента ти да не си пазиш травмата, която ще събудиш в сгоден момент? Нагласен сценарий е това. Зашит с бели конци. Не го е писал Господ, повярвай ми.

Бог ми помогна в този момент.  

Той ми е помагал винаги. 

Чудесата се случват. Често хората викат, че са извадили късмет, без да осъзнават, че Бог им е помогнал.

Силата на вярата и молитвата, трябва да са съпроводени и с действие от вярващия човек. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, sky1 написа:

Бог ми помогна в този момент.  

Ти някога преболедувал ли си нещо без помощта на Бог?

преди 6 часа, Shiniasu написа:

Е и?

Ами не се аргументираш, а спамиш с обиди. Мислех, че да си грубиянин е в дисонанс с религията ти и ще се засрамиш, ще потънеш в дън земя, ще преразгледаш възгледите си за религията, която изповядваш или ще осъзнаеш, че тя те прави по-лош човек и ще я зарежеш. Само това.

Странно, но нали се сещаш (дано поне това да можеш да съпбразиш), че след като някой ме цитира, аз получавам известие за това?

Не знаех, че ти е толкова важно. Мен нищо не ме известява, само число във форума стои.

А ии в този раздел следя всичко, заедно с Философия и Псигхолигия.

wow.png Аз чета изцяло само две теми. Това хората със свободно време трябва да се диагностицирате като колите, които се карат много. Съвсем сериозно го пиша!

не се превъзнасяй заради глупостта си тук

И пак изразяваш глупостта и грубиянщината си. Смени си религията, тази не помага.

преди 5 часа, Aumi написа:

Имената се дават от хората. Това не означава, че има различни богове.

Ама най-изучените във всяка религия настояват, че останалите религии са фалшиви. Как става този номер.

преди 5 часа, Aumi написа:

Да кажеш, че Бог е християнски, юдейски, мюсюлмански, индийски, е все едно да кажеш, че Слънцето е притежание на някоя система или религия.

ОК. Да допуснем, че ти си права. Това ми звучи като едно от най-смислените неща, които съм чел в този радел.

Нека допуснем, че на фона на общия им произход и сходства в теологията, преподаваните ценности и обещания, най-популярните религии всъщност говорят за един и същи бог.

Аз бих стигнал и по-далеч. Бог съществува, но никога не е пращал сина си на Земята, никога не е говорил в ухото на шизофреници, никога не се е явявал под никаква форма и никога не е помагал за излекуване на болни, приливни отливи, валяща хума и т.н. Но е точно това, което описваш - дори любов, безграничен, всезнаещ, всеможещ.

Една от най-отблъскващите черти на настоящите богове е, че те избирателно нямат сношение с хората - не си общуват с тях.

В Католицизма Раят с реформа се определя като вечна възможност да си общуваш с Бог (без екстрите плюскане, секс и т.н.). Каква е логиката за цял живот, което е миг от вечността, Бог да се укрива от всички всякога, а след като умреш да те възнагради, че си се старал в нещо с това вечно да си говори с теб? Тривиалният отговор е, че Бог изпитва нещо у теб. Ами цяла вечност след това няма ли да иска да те изпитва?

С едни 40 години съзнателен живот ли се прави нещо толкова голямо, че се печели нещо за цял живот? В това няма логика.

И, както неведнъж съм го казвал, религиозните книги засягат човешките слабости и това е най-издайническото, че са писани от хора.

преди 4 часа, ncl написа:

Отличен въпрос.

Първата работа на религиите е да отрекат останалите религии. В тази егоистична заръка на Бог да няма конкуренция, прозират човешки низки черти, а не смелостта на Бог. Уж Бог ни изпитвал на Земята, а се оказва, че даже дали да го избереш той ти ЗАПОВЯДВА, и заплашва с вечни мъки, ако не го избереш. Та пак казвам, това поведение на съвършено същество ли е или на дребнав човек?
И така, след като религиите взаимно се анатемосват, водят си джихади, кръстоносни походи и други методи за БОГОУГОДНО изколване с гарантиране на Рай, да видим какво показва статистиката:

1. Ако християните са прави, че техния Бог е истинския, значи поне 2,6 млрд. души живеят в заблуда и колкото и да се кълнат и да си вярват, те вярват в ЗАБЛУДА!!!
  2. Ако мюсюлманите са прави, то в заблуда, лъжи и умствено растройство живеят поне 3,4 млрд. души.
  3. Ако индусите са прави, то в заблуда, лъжи и умствено растройство живеят поне 3,9 млрд. души.

Да не забравяме алтернативата да има поне 4,7 млрд. идиота на планетата ни, вярващи във въображаеми глупости, на които се молят и с които обясняват живота си.
По-съществения извод е, че за да бъде поне един прав, то се оказва, че има милиарди грешащи и нито събирането им заедно, нито ритуалите, нито държавните субсидии за храмове, нито моленето, нито случайностите, които не възприемат като случайности, нито подкрепата на близки, приятели и роднини, нито рецитирането на свети книги с други хора по целия свят, те правят прав. А вярващите най-много искат да са прави. Иначе излиза, че са тъпанари.
На възрастен човек, който вярва в Дядо Коледа бихме се присмивали и бихме си обяснили вярата му с ментални проблеми. Представете си сега, че някой вярва не в историята за добрия старец носещ подаръци на Коледа, а в 5000 страници лъжи? Какви се струва, кажете съвсем обективно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Myanmar написа:

Ами не се аргументираш, а спамиш с обиди.

Преди това съм се аргументирал достатъчно и видях, че е безсмислено да се задълбочавам.

преди 31 минути, Myanmar написа:

Мислех, че да си грубиянин е в дисонанс с религията ти и ще се засрамиш, ще потънеш в дън земя, ще преразгледаш възгледите си за религията, която изповядваш или ще осъзнаеш, че тя те прави по-лош човек и ще я зарежеш. Само това.

Да, бе. Когато ти е изгодно вярващите са тъпи идиоти, сега ми излизаш с някакви претенции за засрамване и морал. Изясни се най-после какво точно очакваш, защото така все излиза, че си недоволен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване