Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Котката ми започна да повръща бяла пенеста течност. :biggrin: Дали е хранително натряване или има някакъв по-сериозен проблем? :clap: Случвало ли ви се е подобно нещо на вашата котка?

Редактирано от plamen_dikov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яла ли е трева,или някакво цвете у вас ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е яла трева, не мисля, че е посягала и към цветята. Така е от няколко дена. Няма и много апетит, яде малко. Смених гранулите, но и тях рядко опитва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заведи я на лекар.Това е моят съвет.Моята госпожа по биология имаше напълно същия проблем,когато я заведоха на лекар установиха че има рак на матката.Оперираха я и всичко се оправи.

Редактирано от Минков (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:cool: При рак на матката бях чел, че излизат някакви течности от влагалището й? При нея не съм забелязал такова нещо. Дано проблема е друг http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:mad: При рак на матката бях чел, че излизат някакви течности от влагалището й? При нея не съм забелязал такова нещо. Дано проблема е друг http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Дано наистина,сигурно си обичаш домашния любимец,затова по-добре го заведи на лекър(за всеки случай)

Късмет :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност е някакъв проблем със стомаха - ще се оправи! Когато имат проблем със стомаха котките обичат да пасат трева която има остри връхчета - отиди и й набери някаква подобна тревичка и ще се оправи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попаднах на това в интернет.

Котката повръща и продължава да се мъчи и да се дави, като отделя бистра пенеста течност. Би могло да се предположи, че е приела развалена храна, трева, топчета косми и други несмилаеми материи.

При мен е същия симптом, повръща по 1 път на ден. Но започвам да се чудя, дали не е друго, понеже вече изминаха няколко дни, а тя продължава. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това дето повръща е стомашем сок. заведи я на лекар. причината да повръща е - или нещо и дразни на гърлото или тя така си мисли и се мъчи да го повърне... мойто къчет така се давеше и ветеринаря каза че понеже е старо е получило алергия от която кашля. от кашлянето пък пична да му дразни на гърлото и то почна да се опитва да повърне... дано не се окаже пневмония че и от нея се кашля... ако има проблем със стомаха - тя сама ще почне да пасе, освен това стомахът и вероятно ще е твърд о подут - няма да дава да я сложиш да легне по гръб и да и пипаш коремчето

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност е някакъв проблем със стомаха - ще се оправи! Когато имат проблем със стомаха котките обичат да пасат трева която има остри връхчета - отиди и й набери някаква подобна тревичка и ще се оправи!

Утре ще й наберя и се надявам да се оправи. Ако не иска да опита тревата как да й дам да я изяде? http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

... ако има проблем със стомаха - тя сама ще почне да пасе, освен това стомахът и вероятно ще е твърд о подут - няма да дава да я сложиш да легне по гръб и да и пипаш коремчето

Стомахът й не е подут, но не дава да я галя по коремчето, хапе ме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма смисъл да я насилваш. Просто й я сложи в някакъв съд (вазичка) така че да стои права и тя ако иска ще си попасе малко. Разбира се това което ти казвам не е 100%-но лечение на твоя проблем, но аз имам опит с котки и знам, че често имат проблем със стомаха особено ако имат дълги косми или ядат безразборно, както правят и повечето котки - ядат до повръщане! Така че ако много се притесняваш я заведи на лекар, а ако не изчакай един ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам три котки в къщи.Двете са с малко по-дълъг косъм и повръщат почти ежедневно.Късокосместият мушморок не повръща,освен ако случайно не е глътнал нещо несмилаемо.Дългокосместите,обаче,когато им се събере космена топка в червата търсят нарочно нещо твърдо и дразнещо стомаха да погълнат за да повърнат - парче противокомарна мрежа или сламки от метла.Здрави са си,гледам ги вече осма година и знам,че това е нормално за тях.И винаги първата порция повърнато е бяла пяна.Ако твоята е с къс косъм и до сега не е повръщала може наистина да е здравословен проблем.Докато са малки котета не повръщат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей на нашия котак му сеем "котешка трева"

Публикувано изображение

винаги имаме заредени по няколко саксии.От време навреме сея и ечемик, а от скоро и райграс в сандъчета но котарака не го харесва.

Имам и две морски свинчета и тревата е деликатес за тях.

Друга причина за повръцането е че котката се задавя с косми, поглъща ги докато се мие и е нормално да ги изхвърли по някакъв начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Котката ми започна да повръща бяла пенеста течност. :) Дали е хранително натряване или има някакъв по-сериозен проблем? :(

Случвало ли ви се е подобно нещо на вашата котка?

И на моята се случва често. Като се изака хубаво и се оправя. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, ако котката ти започва да отпада, заведи я на лекар за да я стабилизира с вливане на системи за да не си отиде. Ако е сравнително стабилна, предложи й треви, както ти препоръчаха колеги. Има вероятност стомахът и да е задръстен с козина. Преди две години котката на съседите спря да яде с дни, но накрая избълва едно вретено косми и се свести. Но също има вероятност да е претоварена от определена храна. Например, аз преди навреме готвех отвреме на моите дробчета с извара и добавях олио. На другия ден все някой повръщаше, вероятно заради олиото. Затова, спри всякакви гранули - внасяните у нас са предимно второ и трето качество. Свари й малко пилешко и/или някаква риба без кости (скумрия, бяла риба/мерлуза), леко посолени, като даваш и бульона. Колегата преди мен ме подсети - забележи дали ака и какво пикае. Ако урината е малко и е тъмна, значи започва да се обезводнява и е за лекар.

Редактирано от animalprograms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Котката ми започна да повръща бяла пенеста течност. :eek: Дали е хранително натряване или има някакъв по-сериозен проблем? :)

Случвало ли ви се е подобно нещо на вашата котка?

Не се безпокой - всички котки повръщат за да изхвърлят космите които поглъщат при "миенето".

Ако котката не е дворна,трябва да и даваш от тази храна Публикувано изображение

Ако не се храни ще трябва да заведеш на лекар.

Редактирано от Moira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти казах, че е проблем със стомаха. Щом е я изяла, значи тя самата се усеща че има нужда от това. Ще се оправи - даже вече се е оправила :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега повърна по-позрачна течност. След като повърна, посегна отново към тревата. Благодаря на всички! Мисля, че ще се оправи :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моята се e случвало по седмица да повръща.Ветеринарят ми каза ,че е заради погълнати косми от козинката и ми изписа един малцова кафява паста в тубичка .По 1 см от тази паста се слага в устата и на муцунката.Те я облизват, явно е приятно на вкус и за няколко дни повръщането спира. Стискам палци да се оправи бързо.

Редактирано от Evva (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега повърна по-позрачна течност. След като повърна, посегна отново към тревата. Благодаря на всички! Мисля, че ще се оправи :)

Пламене , оправи ли се добичето ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...