Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

И това са симптоми,но все пак е трбвало да опипа коремчето. Винаги съм гледала кучета и котета (най-вече) и винаги при преглед независимо за какво се касае са опипвали корема. Все си мисля,че животинчето има немалък шанс да се оправи. Горе главата и успешно лечение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти едва ли ще забележиш нещо,но за лекар не е трудно да установи увеличен черен дроб. Не я опипвай,чакай лекарството да подейства.Нормално е след инжекциите да се чувства по-зле. И се успокой,защото и тя се измъчва заедно с теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите на всички. Дано котето се оправи, защото не мога да си представя, да се прибирам, и да не ме чака никой пред вратата с мъркащ глас. :( Дано Бог се смили над животинката и лекарствата да подействат, да си я гледам още дълго.

Редактирано от plamen_dikov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите на всички. Дано котето се оправи, защото не мога да си представя, да се прибирам, и да не ме чака никой пред вратата с мъркащ глас. :( Дано Бог се смили над животинката и лекарствата да подействат, да си я гледам още дълго.

И аз имах подобен проблем с моята котка наскоро. Намерих я на балкона, легнала и цялата в лиги - ни жива, ни умряла. Нито яде, нито пи вода няколко дни. Направо щях да я карам на ветеринар да я приспят да не се мъчи, но след още ден-два започна да приема течности, а след още няколко дни напълно се възстанови и сега е като нова. Сигурно пак беше дъвкала цигари - котките обичат да дъвчат тютюн, поне моята, а той, разбира се, е токсичен. Стискам палци и твоята да се оправи. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано! Единствения й проблем е, че отбягва храната и отслабна доста. Иначе често си пие вода. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано! Единствения й проблем е, че отбягва храната и отслабна доста. Иначе често си пие вода. :)

И моята беше точно така. Отслабна и само спеше по цял ден, но за около седмица се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Котката ми започна да повръща бяла пенеста течност. :P Дали е хранително натряване или има някакъв по-сериозен проблем? :lol6:

Случвало ли ви се е подобно нещо на вашата котка?

Здравей!

Има много причини за това например рутупция на стомаха, хранително натравяне и котешка чума. Правил ли си и ваксина?

Може ветеринаря да е объркал ваксината и да се е получило натравяне. Може да е хванало бяс или котешка чума ако не сте му правили нужните ваксини. Заведи го на ветеринар да го прегледа напълно (може да се наложат изследвания или лекарства).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази вечер биха отново инжекции на котето. Купих и whiskas, обаче не са гранули, а някакво месо, което котката изяде. :cool: Не бях я виждал да яде така, от няколко седмици. Днес е повърнала само един път, сутринта, стръкче тревичка. Мисля, че има подобрения, щом посяга към храна и с малко усилие ще й мине напълно. Дано се възстанови :weather4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази вечер биха отново инжекции на котето. Купих и whiskas, обаче не са гранули, а някакво месо, което котката изяде. :) Не бях я виждал да яде така, от няколко седмици. Днес е повърнала само един път, сутринта, стръкче тревичка. Мисля, че има подобрения, щом посяга към храна и с малко усилие ще й мине напълно. Дано се възстанови :help:

:) Радвам се за теб и писаната!

Дано оздравее по-скоро и да се заеме с важните си котешки дела! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да заведеш и на друг ветеринар който не дава такива прогнози - не харесвам такива хора. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Аз също,предпочетох да остана с Хайдук Пикасо до последния му дъх-

вместо да го дам за евтаназия.

Благодаря за съветите на всички. Дано котето се оправи, защото не мога да си представя, да се прибирам, и да не ме чака никой пред вратата с мъркащ глас. :help: Дано Бог се смили над животинката и лекарствата да подействат, да си я гледам още дълго.

Бог нека е с вас,боли ме и мен-защото съм го преживяла.

И да,няма такава Любов като тяхната.

Няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ветеринарния лекар й дава нещо против повръщането. Дава и глюкоза и има чувствителна разлика. Ако се наяде няколко пъти и спре да повръща, почти съм сигурен, че ще се възстанови. В момента е доста жизнена. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вместо прясна или готвена храна предпочитате фабрична, препоръчвам ти най-доброто, което идва у нас - канадската Orijen. Сега видях, че вносителят я предлага директно и в Плевен. Виж линка:

http://www.zoomarket.bg/

Питай и за сестринската марка Acana, но котешкият й вариант май остана непопулярен и засега е спрян.

Ако предлагат само 7-кг торба и ти предложат като вариант Advance в малки опаковки, не им се връзвай. Другата свястна алтернатива е Arden Grange Sensitive. Sensitive е светлосиня, като по-малката разфасовка е 2.5 кг. Тя съдържа основно бяла риба и картофи.

Редактирано от animalprograms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котката започна сама да търси ядене :rolleyes: Докторката каза, че все още жълтее, но щом яде, мисля, че е много по-добре.

animalprograms

Ще погледна и за тази храна. Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котката започна сама да търси ядене :P Докторката каза, че все още жълтее, но щом яде, мисля, че е много по-добре.

animalprograms

Ще погледна и за тази храна. Мерси!

:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следващия преглед на котката е в неделя. За сега е добре. Ветеринарката каза, че жълтия цвят е започнал да избледнява. Котката започна да яде всичко. ;) п.п. върнахме се от ветеринаря. Котката се е оправила почти напълно. За сега повече няма да ходим за преглед и лекарства. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котката вече си възвърна естествения цвят на кожата и очите. Сега ще имаме малко зор, че пък се разгони. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер,радвам се че е добре-

ама определено е 6 вече-щом и за секс мисли

:ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вместо прясна или готвена храна предпочитате фабрична, препоръчвам ти най-доброто, което идва у нас - канадската Orijen. Сега видях, че вносителят я предлага директно и в Плевен. Виж линка:

http://www.zoomarket.bg/...

Използвам случая да ти благодаря още веднъж, че ме насочи към храната Orijen с поста си в другата тема, със сайта за сравнение между различните храни. Откакто е само на Orijen 6 fish, моят дивак е просто неузнаваем! В къщи всичко е лакиран масивен паркет, застлан с бели родопски одеяла. Котакът се засилва от единия край на стаята, събира едното одеяло, след това и другото след него, прави ги на топка, скача отгоре им, заравя се под тях... Толкова игрив и изпълнен с енергия не съм го виждал от малко коте! А кара осма година, като от раждането си беше на Royal Canin и в последните 2-3 години на Hill's. Единственото, което ме безпокои малко е, че започва да му се образува съвсем леко зъбен камък. До сега на всеки три месеца му давах по една опаковка Hill's Oral Care и като я привърши, зъбният камък можеше да се отлепи с нокът и така му чистех зъбите. Чудя се дали има нещо подобно и от качествените храни, или пак да му давам Hill's за зъбите периодично.

А най-интересното е, че не иска да яде сметана (имам предвид истинска, незаквасена неподсладена млечна сметана Megle, не разните му изкуствени растителни маргарини като Hulala), обаче с удоволствие хапва лютеница. На края се сетих да го излъжа, като смесвам лютеницата със сметана :) Извинявам се за off-topic-а...

Редактирано от mr_nobody (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен двама по-злояди котарака видимо се поналяха. Една от дебеланите се изфини. Обяснението не се изчерпва просто с "марката". Orijen е сред няколкото световни марки, които влагат над 40 % месни брашна. За Orijen ги смятам около 43-45 % (останалото е плодове/зеленчуци, мазнини и влага). Това означава, че 100 грама гранули съдържат общо около 220 грама чисти меса, канадски, годни за човешка консумация. Средно едра котка (3.5 кг.) изяжда дневно около 50 гр., равни на 110 гр. чисто месо + всевъзможни здравословни добавки.

Редактирано от animalprograms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котката вече си възвърна естествения цвят на кожата и очите. Сега ще имаме малко зор, че пък се разгони. :whist:

Радвам се! :down:

Разгонването е бял кахър. :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дена котката ми отказва да се храни не пие вода,повръща и по цял ден лежи моля ви кажете ми какво да правя http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...