Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

От няколко дена котката ми отказва да се храни не пие вода,повръща и по цял ден лежи моля ви кажете ми какво да правя http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Обезпокоително е че не пие вода - може да се обезводни.Опитай да и дадеш с пипета и час по-скоро се свържи с дежурен ветеринар,той ще ти каже какво да правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре веднага ще се свържа с ветеринар надявам се скоро да се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре веднага ще се свържа с ветеринар надявам се скоро да се оправи.

Ще се оправи,не се безпокой,а действай!

Скорошно оздравяване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох и мойто коте преди малко повърна всичката храна дето яде.. 3 пъти. Утре ще ходим на ветеринар, ама мяука и трепери цялото :(

Дали е преяло? Какво мога да му дам, за да му облекча болките, ако изобщо са такива? :( Не иска да яде тревичка, само лежи ... няма сила, не може да си стои на крачетата :(

Мъничко е на три месеца почти .. давам му Whiskas Junior и прясно млекце, ама днес опита палачинки - сигурно заради тях така му стана! :(

Ще се побъркам да го гледам така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обади се на ветеринар веднага - той ще ти каже какво да предприемеш.

Не се дава прясно мляко на малки котета.

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ох и мойто коте преди малко повърна всичката храна дето яде.. 3 пъти. Утре ще ходим на ветеринар, ама мяука и трепери цялото :(

Дали е преяло? Какво мога да му дам, за да му облекча болките, ако изобщо са такива? :( Не иска да яде тревичка, само лежи ... няма сила, не може да си стои на крачетата :(

Мъничко е на три месеца почти .. давам му Whiskas Junior и прясно млекце, ама днес опита палачинки - сигурно заради тях така му стана! :(

Някой вирус го е тупнал. 1-2 дни на инжекции и е ок. Не че това е причината ,но моят ветеринар не ми препоръчва да им давам мляко.

Опитай да го храниш само с котешка храна за подрастващи. Такива яйца /мляко ,и особено кости (пилешки/риба) абсолютно забранени.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. И моето коте повръща (или по-скоро се мъчи да повърне). Попринцип е външно коте, но тази зима го прибирах да спи в къщи, но на вън ходи до тоалетна. Та всичко започна една в понеделник сутрин беше повърнало храна, после нищо му нямаше уж, във вторник почна да се дави, сякаш се мъчи да повърне нещо, но не успява, в сряда го заведох преди обед на ветиринар, биха му инжекции, за да спре да повръща, казаха че може да има чужди тяло, което да иска да повърне, понеже проявява извратен апетит - яде всякакви боклучки, които види. Не се оправи и вечерта пак го заведохме, пак му сложиха инжекции, да не ядяло казаха, че стомаха му може да е раздразнен и да си изгради лигавица. Вечерта беше много зле и рано сутринта пак го заведох и хората казаха, че не смеят да предизвикат повръщане, защото не знаят каква е големината на това което е погълнат, или евентуално е погълнало, защото може да му раздере чарвицата и ме пратиха в Бургас, понеже тук никой няма апаратура. Заведох го веднага там, гледаха го на видиозон, правиха му кръвни изследвания, снимка. Казаха че не виждат чуждо тяло. Беше задръстено с фекалии и му изписаха Дуфалак, давам му, ходих веднъж и после още 2-3 пъти имаше съвсем малко разтройство и 2 хапчета му дадоха, но не знам какво е топно, знам само, че е против повръщане. Но котето не се оправя, продължава да се мъчи да повърне, понякога изкарва нещо като слюнка, или може би стомашен сок, дадох ми да хапне едно пакетче като консерва, изяде го, не е повръщало храна, но сега като спи е с отворена уста и едно прехъркване се чува, все едно ное хората като сме болни и имаме храчки и сополи, така се чува и при него, и лигички му текът. Сега му дадих 2 спринжовки почти вода с хлябна сода. Не знам какво да правя. Посъветвайте ме нещо :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""Здравейте. И моето коте повръща (или по-скоро се мъчи да повърне). Попринцип е външно коте, но тази зима го прибирах да спи в къщи, но на вън ходи до тоалетна. Та всичко започна една в понеделник сутрин беше повърнало храна, после нищо му нямаше уж, във вторник почна да се дави, сякаш се мъчи да повърне нещо, но не успява, в сряда го заведох преди обед на ветиринар, биха му инжекции, за да спре да повръща, казаха че може да има чужди тяло, което да иска да повърне, понеже проявява извратен апетит - яде всякакви боклучки, които види""

Ако не е погълнало нещо като чуждо тяло е болно и е много опасно за него. Съвета ми е: Постарайте се да си намерите от някъде, та макар и "залежал" АНАЛГИН-ХИНИН. Колкото по скоро толкова по добре. Понеже е малко, ще ползвате половин таблетка от хинина, като я разтворите с 30 милиграма хладка вода. Вземате със спринцовка от вече готовия разтвор и принудително му вкарвате течносттас в устата, като гледате да я погълне. Почти съм убеден, че инжекциите на ветеринаря няма да ви помогнат. това е остро заразна болест , особено по малките котета. ако не вземете навреме мерки, последствията ще са фатални за него. Пиша ви това от личен опит, щото съм имал 10-тина подобни случаи. Не е опасно за човека, но за други животни покрай него е почти сигурно, че ще прехванат тази болест. Аналгин хинин вече никъде не се продава и се консултирайте в аптеката , кое лекарство е най близко до него. ако не побързате, последствията ще са фатални, при положение, че не е погълнало нещо, което му дразни силно стомаха. Дано има късмет животинчето. 30 години имам котки и отлично се справям сам, без никакъв доктор. Отдавна гласувах доверие на един и впоследствие с инжекциите, котенцето почина в страшни мъки. Казвам се Стефан и може напълно да ми вярвате за написаното.

на 17.06.2014 г. at 20:00, aMoPe написа:

Не се побърквай , а вземи спешно мерки, като прочетеш поста ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А възможно ли е това да е от фекалиите, които е задържало. Утре незабавно ще отида да потърся нещо, дано да има какво да ми предложат само :S

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 42 минути, stoika91 написа:

А възможно ли е това да е от фекалиите, които е задържало. Утре незабавно ще отида да потърся нещо, дано да има какво да ми предложат само :S

Аз сега няма да ви упреквам, но при такива проблеми човек трябва да бъде по експедитивен. Какво имам предвид. Задали сте въпрос и въобще животът на котенцето е застрашен, но не намирате време да нагледате за отговори. Може и да сте заета. След като държите на животинчето, то ще полагате и нужните грижи за него. Не е редно да отлагате днешното задължение за утре. Това често е равносилно на ...загуба, което аз не го желая. Трябваше да наглеждате темата си.3 дни за малко коте са фатални при тази болест със пяна на устата.Дано намерите това, което ви посъветвах, защото аз лично не съм запознат кои таблетки могат да заместят точно аналгин хинина. Последният отдавна е спрян от производство и доколкото зная е даже забранен, но това лекар може да го каже. Намерите ли, правите разтвора, който ще престои половин час  и после със спринцовка по 2-3 кубика 2-3 пъти дневно. Много е неприятен вашият случай, защото животинчето изпитва страшни болки.Както ви казах, често срещано явление най вече при малките котета. И още нещо, което ми направи много лошо впечатление.  Котето ядяло всичко, което намери. Нали не бихте постъпила така с детето си? Добре е , че излиза навън, но преди излизане бъдете сигурна, че сте го нахранила добре. Така то само ще се научи да не пипа и да се рови в боклуците, намиращи се на улицата. Ще се радвам много, ако всичко премине успешно.Независимо от всичко, консултацията със ветеринар  е задължителна. Но нека е ветеринар, а не любител със собствен кабинет за преглед на животни.С нетърпение ще чакам да напишете радостни новини! Поздрави на вас и на котенцето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм стояла безучастно. Водих я на ветиринат 3ма различни доктора го гледаха. Кръвните му изследвания бяха добре, температура нямаше, на ехографа единственото, което се видя е че тънките черва не се съкращават както е нормално, а на ренгеновата снимка, което видяха е, че е задържало фекалии и ченима газове и му изписаха дуфалак. В действителност успя да отиде, но мисля, че още ще има. За първи път днес пиша по темата. Относно този озвратен апетит, ветиринарите казаха, че е нещо като болест и няма как да се оправи това. Котката винаги е нахранена и както казах попринцип е външно коте, не го гледаме у дома, но естествено вече година и половина се грижа за него, така че не бих го оставила. Сега му дадох малко по-малко от 1/4 оспамокс, защото 1во е късно и в нашия град няма денонощни аптеки, другото което е поради други причини аз лично съм търсила заместители на аналгин-хинина и в аптеките не могат да ми препоръчат някакъв заместител, питах и по-възрастни, но никой не се сеща и затова му дадох от него. Иначе котето има апетит, идва да се умилква, мърка, т.е. то по-скоро малко хърка. Надявам се наистина да се оправи, защото явно лекарите не могат да открият освен задържалите фекалии друго, нямам против да го заведа до другият град, където го гледаха с апаратите, но на котето изобщо не му понасят пътуванията и от тях отпада много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със същите симптоми беше и моята котка преди 3-4 месеца.Вместо да мърка хърка.Повръща,като няма какво само стомашни сокове и вода.Започна да се усамотява и т.н.Звънях на една позната ветеринарка,която каза същото- Чревна непроходимост.Твърдо тяло в стомаха или невъзможност да си изчисти червата.Каза диган за повръщането,хапчета за глисти,разхлабително.Вечерта обаче отидох при друг ветеринар,че живее по-близо.Само и погледна в устата и каза възпалено гърло.Би и една инжекция и и даде едно хапче,което се пие на два пъти по половинка.На сутрината котето си беше напълно здраво.Жизнено и с апетит.

На стената на кабината му имаше огромен списък с човешки лекарства,които НЕ понасят на котки.Почти всичко познато на човечеството.Аналгин..уврежда еди кое си на котето.Аспирин друго и така нататък.Повтори ми многократно да не експериментирам в къщи никога с оспамокси,аспиринчета и разни подобни.Имам 2 кучета и котка,които са раждали неколкократно.Услугите на този ветеринар ползвам от десетина години,така че имам много добро мнение за него.А на познатата ветеринарка направо и изтрих номера.Това го написах,защото чета колко много лекарства от хуманните аптеки са ви изписали и направо недоумявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на моето коте му слагаха  2 или 3 пъти диган, но не спя да повръща. Дори първите 2 пъти му слагаха и аналгин и бусколезин и още няколко неща. Вчера му взех малцова паста или както точно се казва за космите, ако има образувани космени топки. Вече не повръща стомашен сок и храна не повръща, сега само изкарва храчки, то пакнозглежда малко, като че повръща, но видимо са храчки, има и хрема и кашли/киха. Иначе си има апетит, пие вода. Мисля, че има още фекалии, които трябва да изчисти. Ще го заведа пак на ветиринар, но тук всичкиндействат на този принцип. :( Казаха, че докато е така не могат да и дадът хапчета за глисти. Знаеш ли докатора каква инжекция и какви хапчета е дал на твоето коте? Ще съм ти много благодарна ако се сетиш, или ако доктора може да ти каже, че вече вземам да се отчайвам ;(

Редактирано от stoika91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даде му синулокс.Това е широкоспектърен антибиотик,после се информирах и аз в нета.Дъвчащо хапче.А инжекцията мисля се казваше конвиния.Но не ти препоръчвам да го лекуваш сама.Моята беше просто с възпалено гърло,май при вас има и други симптоми.Котката ми е 3 годишна и е по-издържлива от твоя мъник.Просто споделям информация,да не стане някой сакатлък,внимавай.:(

ПП  Изпратих ти лс с координатите на моя доктор.Да не прозвучи,че го рекламирам тук.

Редактирано от ♫ Stefany ♫ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Стойка, лекарствената терапия без установена диагноза може да има обратни последствия. Едва ли ще намерите адекватен съвет в този или друг форум, освен ако някой просто не налучка случайно. Повръщането е просто един симптом, докато причините за това могат да бъдат десет или повече, например погълнат предмет, образувано кълбо от собствени косми, вирусна инфекция, отравяне, натрупване на мед в черния дроб, недостиг на калий, неврологичен проблем (напр. заради недостиг на един или витамини от групата B).

ПС. За аналгин не знам, но аспиринът е в челото на листата на човешките лекарства, които са отровни за котките и кучетата

Редактирано от animalprograms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!От два дни котката ми повръща!Водих я на ветеринар,направиха и кръвни изследвания,всичко е нормално с тях.Каза,че най-вероятно е раздразнен стомаха,биха и три инжекции(1-за повръщането,2-антибиотик,3-фамотидин,за да не и се дразни стомаха).Взех и храна на роял канин и и дадох съвсем малко и него повърна,днес продължава да повръща,но не яде нищо и вода не пие,само слюнки,много е отпаднала и само лежи!Притеснявам се за нея,котката е 14 годишна, сиамка е!Какво може да се направи за нея,не е повръщала косми,др е проблема?!Не е и жълтеница,прегледа и венците и очите!Отслабна доста и видимо не се чувства добре!След 1 час пак сме на ветеринар да и сложи инжекции,та дано се оправи!Гранули не яде само пауч на феликс,не и е сменяна храната!Ако някой може да изкаже някакво мнение,ако се е сблъсквал с подобни проблеми,ще ми е от полза!Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами моята чреди 1 година повръщаше като слюнки и се оказа, че имало запек и и давах дуфалак, после се пристоди и и давах витамин Ц от ампула и оспамокс, някаква малка част. Сегашните ми котета повръщаха пак течност и вътре имаше като черавче, не знам какво беше, но 2 умряха, 1 се спаси, не знам дали от млякото, което успях да му дам или просто се случи чудо. Но моите ги гледам на вън, а твоята явно си я гледаш у дома. За за всеки случай при 1вият случай и взех сшед това малцова паста мисля че беше, която разгражда космите. Тя не повръщаше косми, но се даваше ще кажеш, че нещо и бе застанало на гърлото. Колкото и гадно да звъчи, ако можеш и снимай повърнатото да го видят ветиринарите, или ако успее да повърне като е при тях. Дано да се оправи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да я заведеш в друг ветеринарен кабинет и да вземеш още едно мнение. Аз лично мога да ти препоръчам д-р Касабова - там си водя моята котка. Дано всичко да е наред и бързо да оздравеете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...